Korku ve Gizem'in Yeri : Bebekler Adası

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar. :)

İspanyolca 'La Isla de la Munecas', yani 'Bebekler Adası' olarak bilinen bu yer, belki de Meksika'nın en korkunç turistik yeri.

Kanalların arasında bulunan ada, gizem ve batıl inançlarla dolu bir yer. Adadaki hemen tüm ağaçlar insanlara sürekli izlendikleri izlenimini veren eski, tahrip edilmiş bebeklerle dolu.

Evet hikayesi karşınızda :

Olaylar Don Julian Santana adındaki bir münzevinin o adaya şimdiki adı ile bebekler adasına taşınması ile başladı. Santana evli olmasına rağmen yaşamının son 50 yılını tek yaşamaya,münzevi bir şekilde yaşamaya tercih etmişti.

Santana adaya taşındıktan kısa bazı olaylar yaşamaya başladı,görünmeyen bir şey tarafından rahatsız ediliyordu. Santana adanın etrafını araştırmaya başladı ve adanın etrafında ki bir kanalda bir kızın boğulduğunu gördü.Yanına gitti sonra kız yok oldu.
Ve Santana kendisini rahatsız eden varlığın o kızın ruhu olduğuna inandı. Ve Santana kendisini rahatsız eden bu küçük kızın ruhu için oyuncak bebekler toplamaya başladı ve tüm adayı onlarla kapladı adayı bir tapınağa çevirdi.Ağaçlara astığı bebekler ona mevye ve sebze bile vermeye başladı.

İşin en korkutucu,şaşırtıcı korkutucu yanı ise 2001 yılında ise Santana o kanalda kızın boğulduğu yerde ölü olarak bulundu.

Bebekler adası ile ilgili çok söylentiler ve rivayetler varmış. Bazı turistler,yerliler ağaçlarda ki o bebekler insanları izlediği hatta konuştuğunu bile söylemişler.

Bu olaylardan sonra Bebekler adası Mexica'nın en çok turist çeken yerlerinden biri olmuş. Gizemi hala tam çözülememiş bir yerdir. :)

Bu yazı İspanyolcaydı. Normalde internette bu yazının bir kısmı türkçe olarak mevcut ama İspanyolca olan yazı tam olduğundan dolayı onu yardım alarak çevirdim. :)

Ada ile ilgili yerlilerin,turistlerin genel olarak söyledikleri :

-Adaya ayak bastığımda bir an kendimi izleniyormuş gibi hissettim.
-Bazı fısıltı sesleri duymaya başladım

Sevgiyle Kalın. :)

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Bu adada nasıl korku gerilim, filmi çekilmemiş hala şaşıyorum.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Zaten eskiden beri ürkerim şu bebeklerden.Yok Heybeliada yeter bize:)

Seyyahun

Kayıtlı Üye
[video=youtube;EUMS5mEmVPc]http://www.youtube.com/watch?v=EUMS5mEmVPc[/video]