iyi düşünmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
arkadaşlar benim bir sorum var lakin soru mu desem sorun mu desem bilemedim. Ben ne zaman kendi hayatımda bir olay hakkında, bir karar alacağım zaman veya bazı arkadaşlarımla sorun yaşadığımda düzeltmek istediğimde olsun bunun gibi şeylerde ne zaman iyi düşünsem her şey iyi olacak desem düzelecek desem hep aksi oluyor. hep benim için kötü sonuçlar doğuyor. Ya şansımdan mıdır ne dir anlamadım ama hep böyle olur mu ya hepte her şey iyi olacak diye umut ettiğim zaman dibe vuruyorum. Sizce bunun bu kadar olumlu düşünmeye çalışmakla ilgisi var mı? Ben düşünmeyi mi bilmiyorum yoksa :banghead:

berula

Kayıtlı Üye
Bence sonuçları düşünmeyin. Beklentiler her zaman üzer ve hayat her zaman tahmin etmediğimiz şekilde gelişir zaten adı bu yüzden hayattır. İyi ya da kötü bazı şeyler yaşanmıştır. Her şey olacağına varır deyip önünüze bakın. İyi-kötü sonuç ne gelirse gelsin sizi beklentileriniz kadar üzmeyecektir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Demekki sizin kötü olarak nitelendirdiğiniz her sonuç,aslında sizin için olabilecek en iyisi?

Divan-ı Hümayun

Kayıtlı Üye
Tamamen Pisikolajik Bir Olay

İnsanlar , Hayvanlar veya Diğer Varlıklar Yaşaması Gerekeni Yaşarlar

Bugün Senin İçin Kötü Yarın Çok Daha İyi Olabilir

gümüş

Kayıtlı Üye
Bazen olması gerektiği gibi oluyordur,kendinizi merkezden çıkarın. Benden mi ?Ben mi sebebim? diye düşünerek kendinizi merkeze oturtmayın. Özellikle beşeri ilişkilerde sözkonusu sadece siz değilsiniz diğer insanların istekleri beklentileri ve yürümeleri gereken bir yol var. Oluruna bırakın, şartlar kendiliğinden oluşur .

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim sanırım gümüş haklı kendimi merkez olarak görmeyeceğim, olması gereken buymuş diyeceğim, bakalım nasıl sonuçlar alacam. Birde böyle deneyeyim bakalım, teşekkür ederim arkadaşlar mabet ailesi iyi ki var :)

guneş4

Kayıtlı Üye
''Ne zaman iyi olacak desem kötü oluyor.'' düşüncesini bırakmayı deneyin bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...