11 Saniyede Uyuma -Yöntemi -

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Aşağıda ki 4 kolay birbirine bağlı kısımları tamamlamak için on bir sn yeterlidir:
1.Vücudunuzu gevşetin: En sevdiğiniz uyku biçimini alarak rahat bir şekilde yatın.

2.Yüzünüzü gevşetin: Özellikle alnınızı gevşetmeye dikkat edin. Çenenizi de gevşek tutmayı unutmayın. Böylece dişlerinizi de gıcırdatmazsınız.

3.Daha da önemlisi, gözlerinizi rahatlatın: Gözlerinizi hafifçe yumun ve huzur içinde gözlerinizin boş boş baktığını, hiç bir his ve heyecan olmadığını düşünün.

4.En önemlisi bütün hayali resimleri silin: Kafanız tamamıyla bom boş olmalı. Hiç bir hayali resim bulundurmamalı. Uyku getirmek için kullanıldığı zaman bunların etkisini iyice artıran değişik teknikleri ayıralım.

A)Siyah rengi hayal edin: Kafanıza tam bir karanlığın dolduğunu düşünün. Tamamıyla siyah... Karanlık kafanıza hoş bir şekilde yayılsın. Böylece bir hayali resim belirmeye başladığında bunun etrafını siyahlık sarsın, siyah renk silsin ve sadece karanlık kalsın.
B)Bunu canlandıramayanlar: Kafanız da enlemesine büyük düz siyah bir duvar hayal edebilirsiniz Bu duvarın ortasında küçük bir nokta gibi parlak bir ışık vardır. Bu parlak nokta gibi ışığa tüm dikkatinizi veririsiniz.

Ve hemen uykuya dalarsınız.

Alıntı

gerekli

Kayıtlı Üye
Evet bu yöntem hiç uykunuz olmadığı zamanlarda dahi uyumanızı sağlıyor. Bende uykum kaçtığında uyguluyordum.
Yatağıma yattığımda gözlerim kapalı olduğu halde önce bir karanlık oluyor gözlerin önünde. Bir kaç saniye sonra o karanlıkta şekiller belirmeye başlıyor.
Bu şekillere odaklanıyor onların ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz.Bütün yapılması gereken bu. Sonra bir bakmışsınız bu şekillerin arasında
ne olduğunu dahi anlayamadan uykuya dalmışsınız. Uykuya dalmanız bir dakika bile sürmüyor.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Evet bu yöntem hiç uykunuz olmadığı zamanlarda dahi uyumanızı sağlıyor. Bende uykum kaçtığında uyguluyordum.
Yatağıma yattığımda gözlerim kapalı olduğu halde önce bir karanlık oluyor gözlerin önünde. Bir kaç saniye sonra o karanlıkta şekiller belirmeye başlıyor.
Bu şekillere odaklanıyor onların ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz.Bütün yapılması gereken bu. Sonra bir bakmışsınız bu şekillerin arasında
ne olduğunu dahi anlayamadan uykuya dalmışsınız. Uykuya dalmanız bir dakika bile sürmüyor.

Yatmadan 30 dk önce bir bardak meyve suyu içilmesi etkili olur yuksek miktarda şeker oldugu için
bir avuç ceviz yada 1 tane muz Ceviz iyi bir triptofan kaynağıdır Bu aminoasit uykusuzluğa iyi gelir Muz da triptofanın yanında uyku hormonu olan melatonin kaynağıdır

Ve yatağa yatınca 10 dk gün içerisinde yaşamış oldugunuz olayları vs aktarmanız gözünüzü kapatınca hatırlamanızı önleyebilir

candokia

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler işe yarıyor uykusuzluk için çok faydalı :)

esaskız

Kayıtlı Üye
var benim kardeşim başını yastığa koyar koymaz uyuyor :D

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Bu yöntem tam benlik. Yatınca hayal kurmaktan uyuyamıyorum. Özellikle de sınav olan günlerde stres filan olunca uyumak zorlaşıyor, bu yöntem çok işe yarayabilir o zaman :)

Qahverengi

Kayıtlı Üye
gerek yok zaten ben bir köşe tutup, gözlerimi kapar birkaç dkda uyurum.

AKARID 666

Kayıtlı Üye
Bunu deneyeceğim, normalde kendi yöntemim ile 150 saniyede uyuyorum inşallah bu yöntem olur, şu sıralar çok baş ağrılı günler geçiriyorum

Agita

Kayıtlı Üye
Hocam yapın edin diyip geçmişsiniz bizde biliyoruz yapmamız gerekeni önemli olan yapmak :D Zaten ilk 3 ü geçtim sadece 4 ü yapsan uyuyorsun otomatikman :D :D Saol yinede.. Yapın bunları :D

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Ben gün arzında 3 saat uyuyorum onuda yarı uyanık halde yani sesleri duyuyor olayları hiss ediyorum yani çıt ses gelse uyanıyorum. Önceleri deprosyana girdim bu durumdan dolayı alışmamıştım çünki buna ama artık 10 yıldır böyle uyuyorum, uyuyorum demek mümkünse buna:) Artık alıştım herkes nasıl 8 saat uyuyup tatmin oluyorsa bende 2-3 saatlik uykuyla tatmin oluyorum. Ama 10 yıl öncesinde 10-12 saat uyuyordum.

AJA

Elit Üye
Stresli olupta uyuyamadığım geceler üzerine gidip uyumaya çalışınca daha da kkötü oluyor bende..Hiç uyuyamıyorum ozaman..Uyku demişken bazen uykularım derin olmaz uyur uyanık.Zaman ve yaşa göre herşey değişiyor önce den koltukta bile olsa uyuyan ben şimdi başka yatakta yada bir yerde uyuyamaz oldum :D Çok fena cokk yaşlanıyoruz galiba :)

merlot

Kayıtlı Üye
olmuyor olmuyor olmuyor şu 4 bölümü yapamıyorum onu düşün bunu düşün derken iki saat yatakda dön dur yahu keşke şöyle bi düğmemiz olsada basınca kapansak rahat uyusak :D