YaŞadiklarim yÜzÜnden psİkolojİm alt Üst oldu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Helen96

Kayıtlı Üye
6 senedir beni sevdiğini söyleyen birisi var ve ben kiminle arkadaşlık kursam sürekli ilişkilerim onun yüzünden bitiyor. Tehditleri ayrı bir mesele zaten ve ben çok küçük olduğumdan dolayı korkuyordum ondan kurtulmak için elimden gelen her şeyi yaptım ne yazık ki aynı semtte bulunduğumuz için ondan kurtulmak pek kolay olmadı bir iki sene hiç konuşmadığımız bile oldu ama yine de vazgeçmedi. Ben lisedeyken tanıştığım biri oldu onu hayatımda kimseyi sevmediğim kadar sevdim ve gerçekten hayatımda olabilecek en doğru insandı.. Oda beni çok seviyodu beni her şeye karşı korudu kolladı hiç bir zaman bırakmadı benim hakkımda ona o kızın namusu yok dediler kucaktan kucağa atlıyo dediler ama o inanmadı hep yanımdaydı. Ayırmaya çalıştılar beni ölümlerle tehdit ettiler. En sonunda beni 6 senedir sevdiğini söyleyen insana beni rahat bıraksın diye yalan söyledim çıkmıyoruz dedim sırf biraz olsun huzurlu bi ilişkim olsun diye ve konuştuğumu da huzursuz etmek istmedim benim için bi çok olay şahit oldu onu mutlu etmek istedim.. Ve bir gün benim ilişkimin olduğunu öğrendi yine tehditler etti beni alıp götüreceğini söyledi yanıma geldiğin de elinde kocaman bi bıçak vardı. O günde yalanlar söylemek zorunda kaldım çok korkmuştum üstelik ben daha gençlik çağımdayım. Ve bu olaylar olmadan önce ben o çok sevdiğimle yüzük takmıştım. Bunu da öğrenmişti beni sevdiğime karşı çok mahcup etti elinden gelen herşeyi yaptı .. Bir gün beni yanına çağırdı gitmek istemedim bahaneler uydurdum ama her zaman ki gibi tehdit etti gitmek zorunda kaldım. Ve o gün gittiğim de hayatımda hiç yaşamam dediğim şeyi yaşadım. Beni toprağa gömüceğini falan söyledi onlardan zerre kadar korkmadım korkmadığımı anlayınca beni uzaklara götürmek istedi ve bulunduğumuz yer ağaçlık tepe gibi bir yerdi ve göremeyeceğim yerlerde arkadaşları tanıdıkları vardı. Aileme zarar vermelerini söyledi telefonla. Ben lütfen yapma dediğim de benim olursun dedi ben böyle bir şeyi yapamazdım ama aileme kıyamazdım kendimi ortaya attım hemde hiç istemeden bir hiç uğruna kendi namusumdan vazgeçtim ve ben daha çok gencim .. Bütün hayatım alt üstü oldu hayallerimden her şeyden vazgeçtim. Aynalarla konuşuyorum uyuyamıyorum kendimi tokatlıyorum krizler geçiriyorum bir çok kez intihara kalkıştım. Ve şuan o insan denilen varlıkla beraberim. Sevdiğimle gizli gizli görüşüp konuşuyorum o hiç bırakmadı beni kızgın ama hiç sırtını dönmedi.. Ben şuan çok çaresizim ailem öğrenirse onlara vericeğim üzüntü beni daha çok etkiliyor. Bana bu konuda lütfen yardımcı olun bu dertten kurtulmak istiyorum. Bu çocuktan kurtulmak istiyorum. Çok dua ediyorum eğer bildiğiniz dualar varsa lütfen yardım da bulunun..

eray_2

Kayıtlı Üye
Allah yardımcın olsun ilk önce yaradanı sev Allah'ı hakkıyla sev. Herşeyi yaratan Allah bizleri yokdan var eden Allah'a sığın. Derdini sıkıntını ona yalvar. İnsanlarda çare arama. O sana yardım eder gerektiği gibi inanırsan. Farz namazlarından sonra dua et. Gece namazları kıl dua et. Seher vakitlerinde dua et. Ezan ile kamet arası dua et. Duaların kabul olunmaları EN ÇOK bu vakitlerdir. Diğer zamanlarda da dua kabul olur. Ona sığın her şeyin hayrlısını iste. GÜNAHLARINDAN BAĞIŞLANMA DİLE. KULDAN KORKMA ALLAH'TAN HAKKIYLA KORK. O herşeye galiptir.

Helen96

Kayıtlı Üye
Haklısınız. Ben yaşadığım bi çok şeyde zaten hep Allahın hikmetini aradım buldum. Yaşadığım olaylar yüzünden hiç bi zaman isyan etmedin vardır yaradanın bi bildiği dedim hep Allahıma sığındım. Bu olayları yaşayarak zaten bi zincir oluşturdum kendime Allah aşkını bulabilmek için. ve yaradanın kulunu sevdiği gibi başka bi sevgi yok her şey menfaat ... Sadece daha kötü şeyler olmadan kurtulmak istiyorum bunun için etkili dualar arıyorum. verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
bile bile lades olmuşsunuz ve hala kötü şeyler olmadan kurtulmak istiyorum diyorsunuz.

bana inandırıcı gelmedi ne yazıkki. daha ne kadar kötü şeyler olabilir.

ölüm tehditi almışsınız, ailenizi tehdit edip tecavüz etmişler ve kötü şeyler olmadan kurtulmak istiyorsunuz ?

calosa

Banlı Kullanıcı
Sizi Kırmak İstemem Ama Gecmis Gecmiste Kalmıstır Gecmisi Unutun Bence

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Kızım daha büyük bir felaket yaşayamazdın çok yazık ettin kendine . Polis var savcı var hakim var bu adamlar boşuna vergilerimizden yan gelip yatıp maaş almıyorlar işlerini yapıyolar . Gitseydin ya polise korkulacak bir şey yok tehtiti ve zorla sahip olma istismarı belgele . Merak etme her halukarda cezasını bulur o şahıs sende az uyanık ol aaa sinirlendim valla yanımda olsan sana kızardım çok hemde aklını başına al git hemen savcılığa suç duyurusunda bulun aileni sıkıntı etme böyle devam edersen ailen için daha büyük sıkıntı olursun...

Helen96

Kayıtlı Üye
İnandırıcı gelmemiş olabilir Allah şahidim. İsteye isteye böyle bir şeye kalkışsam burda bu şekilde yazmam. Evet polise gidebilirdim ama o gün öyle bi planda bulunduğunu bilmiyodum ben onun sadece benimle konuşmak istediğini düşünerek gittim böyle bi şey aklımın ucundan bile geçmezdi. Şimdi yapabileceğim tek çare o zaten ama yine ailemi düşünüyorum onlarla konuşmadan bir şeyler yapmak istemiyorum. Onlarla konuşmakta ise güçlük çekiyorum. Bu konuyu burda açmamın sebebi de zaten şuan hiç bişey düşünemediğim için yardım istediğim için. kötü şeyler olmasından kastım onunla evlenmek gibi .

candokia

Kayıtlı Üye
gerçekten çok korkunç bir olay umarım bu olaydan kurtulursun :(

kuvve

Kayıtlı Üye
geçmiş olsun CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞI gibi bir kurum var ülkemizde oraya küçük bi suç duyurusu dilekçesiyle bu çocuktan hayatınızın sonuna kadar kurtulursunuz tehdit ederek zaten hayatınızı karartmış korkunun ecele faydası yoktur gidin şikayet edin yada edeceğinizi söyleyin en az tehdit hürriyetten yoksun bırakma öldürmeye teşebbüs tecavüzden en az 30 sene alır.

Helen96

Kayıtlı Üye
Yorumlarınızı dikkate alıyorum en kısa zaman içinde yapıcam bu konular hakkın da çok fazla bilgim yok açıkcası yardım da bulunduğunuz için Allah hepinizden razı olsun..

teknik67

Kayıtlı Üye
gidin gerekli makamlara şikayet edin .korkarak yaşamak stresle yaşamak yavaş yavaş ölümdür.stresle nereye kadar yaşayacaksınız.korkmadan yaşamayı öğrenin.

Helen96

Kayıtlı Üye
Haklısınız ama ben daha hayata yeni yeni atılıyorum ve bunları öğrenip görmek için çok erken olduğunu düşünüyorum tabii en iyisini tabii ki yaradan bilir. Şuan ki psikolojim hiç iyi değil zaten

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Şundan emin olun ki bir insan kötülük yaptığı zaman onun karşılığını er ya da geç alacaktır.

bence öncelikle bu durumu ailenizde en yakın gördüğünüz insanla paylaşmak en doğrusu olur. Belki size kızabilirler ilk başta anlatmanız gerektiğinden dolayı ama sonrasında anlayış göstermeye başlarlar. Sonuçta aileler iyi ve kotu günler için varlar. Yaşadığınız içinden çıkılmaz bir durum değil ve eğer ailenizin desteğini alırsanız psikolojik olarak kendinizi daha rahat hissedersiniz. Zaten sonrasında da aileniz ile gerekli hukuk sürecini başlatmalısınız. Sonuçta hukuk sistemi bu yüzden var ve bu tarz insanların kanun karşısında hesap vermeleri gerekir. Siz taviz verip erteledikçe o kendini daha da güçlü hisseder.

bir de sitedeki şifa çalışmalarına katılmanızı tavsiye ediyorum. Faydasını goreceğinize eminim.
daima sevgiyle kalın

Helen96

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız gerçekten ne yapıcağım hakkında tam fikir olmamı sağladı. En kısa sürede bu aileme açıklamayı düşünüyorum Allah razı olsun sevgiyle kalın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...