Uyuşturucu Bağımlısına Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berula

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu yazımı göz yaşları içinde yazıyorum lütfen yardım edin. Hiç bir çıkış yolum kalmadı.

Erkek arkadaşımla yakın zamanda evlenmeyi düşünüyoruz fakat maalesef o bir madde bağımlısı. Bu zamana kadar ne yaptıysak olmadı. AMATEM'de tedavi gördü yine başladı. Tekrar yatırmaya çalıştık bu sefer kabul etmedi. Annesi kalp krizi geçirdi Kuran-ı Kerim'e el bastırdı yemin ettirdi ama nafile ancak 2 ay sabredebildi. Kendi ellerimle polise ihbar ettim belki korkar vazgeçer diye ama kullanıcı olduğu için sadece 2 aylık tedaviye gönderdi, tedavi bitince yine başladı.

Kendisine daha önce defalarca vefk yaptıralım taşı üzerinde dedim güldü geçti öyle şeylere inanmam ve asla yaptırmam dedi. Öyle bir dua istiyorum ki; tiksinsin, gördüğü an uzaklaşsın bulunduğu ortama giremesin. Lütfen yardım edin çok çaresiziz.

İnanın bu yazıyı gözyaşları içinde yazıyorum çünkü az önce konuştum yine öyle ortamlar içinde yine kullanmış.. Artık normal bir insan olabilmek için kullanmaya başladı, kullanmayınca asabileşiyor kafasını toplayamıyor ve gün içerisinde birden fazla kere kullanıyor. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz, Lütfen yardım edin.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Allah'a Dua Et.İllaki Özel bir duaya veya Vefke Gerek Yok.Ve Eğer Bu Kişi gerçekten bırakmak istiyormu Bu İlleti Buna Göre Hareket edin.Bırakmak İstemiyorsa Zaten Bırakamaz.

candokia

Kayıtlı Üye
akupunktur ile tedavi yaptırabilirsiniz duyduğuma göre bağımlılığı önlüyor

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Her şey zihinde biter.Önce onun istemesi lazım uyuşturucuyu bırakmayı ve adam akıllı Amatem e yatması lazım...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Maalesef vefk ya da başka bir tılsım bu konuda işe yaramaz.

grumpynoob

Kayıtlı Üye
Onu en iyi siz tanıyorsunuz ona öyle birşey yapın ki maddeden korksun.

berula

Kayıtlı Üye
Kendisi hiç bir şekilde bırakmak istemiyor, seviyorum diyor. Başka hiç bir çaresi yok mu arkadaşlar. İradesine müdahale olduğu için majikal yöntemler işe yarar mı? Son çare olarak artık.

Ruthbarbar

Kayıtlı Üye
Kendisi hiç bir şekilde bırakmak istemiyor, seviyorum diyor. Başka hiç bir çaresi yok mu arkadaşlar. İradesine müdahale olduğu için majikal yöntemler işe yarar mı? Son çare olarak artık.
ifşa etmek gibi olmasın ama bende kullanıcıyım istediğiniz kadar amateme yatırın fayda etmez ki.Kafasında bitirmesi lazım kimyasal haricindekiler çok kolay bırakılabilir ama kimyasal biraz düşürüyor peşine psikoloğa gitmenizi tavsiye edebilirim ya uyuşturu yada geleceğin gibi seçimler yapmaya zorlamayın iyice düşürürsünüz. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Bence ayrıl ondan Uyuşturucuyu bırakmak istemiyorum seviyorum diyen insandan hayır gelmez ... Bu arada hem dua istiyorsun hem maji yöntemleri istiyorsun.Maji yaparsan dinden çıkarsın haberin olsun.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu nasıl bir yorumdur. İnsanlar sıkıntılarını siz bilmeden ahkam kesin diye mi anlatıyor sanıyorsunuz. Bu kişiyi taniyor musunuz da hayir gelmez diyebiliyorsunuz. Pes gerçekten. ..

Ayrıca bu sitede yok şunu yaparsan carpilirsin bunu yaparsan dinden çıkarsın gibi yorumların yapılmasının yasak olduğunu defalarca bildirdik. Peki yine bilmeden ahkam kestiginiz için söylüyorum. Ya kişi hristiyansa... Herseyi düşünerek yorum yapınız lütfen.

Konuya gelirsek herhangi bir dua ya da tilsim işe yaramaz. Bağımlılıklarda kişi kendi istemeli kurtulmayı. Yoksa başarı saglanamaz. Eger kendisi kurtulmak istiyorsa o zaman bilgi daha detaylı bilgi vereyim.

candokia

Kayıtlı Üye
bence uyuşturucunun içine bas kusturucu bitkileri görsün bak bakalım bir daha uyuşturucu kullanırmı :)

candokia

Kayıtlı Üye
bu arada umarım bir çözüm bulursun olabilecek en kötü şey.. :(

berula

Kayıtlı Üye
Bu nasıl bir yorumdur. İnsanlar sıkıntılarını siz bilmeden ahkam kesin diye mi anlatıyor sanıyorsunuz. Bu kişiyi taniyor musunuz da hayir gelmez diyebiliyorsunuz. Pes gerçekten. ..

Ayrıca bu sitede yok şunu yaparsan carpilirsin bunu yaparsan dinden çıkarsın gibi yorumların yapılmasının yasak olduğunu defalarca bildirdik. Peki yine bilmeden ahkam kestiginiz için söylüyorum. Ya kişi hristiyansa... Herseyi düşünerek yorum yapınız lütfen.

Konuya gelirsek herhangi bir dua ya da tilsim işe yaramaz. Bağımlılıklarda kişi kendi istemeli kurtulmayı. Yoksa başarı saglanamaz. Eger kendisi kurtulmak istiyorsa o zaman bilgi daha detaylı bilgi vereyim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim Sayın Yule. Kendisini uyuşturucudan kurtulmaya ikna edersem bundan sonrası için nasıl bir yol izlemem gerekli.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Bence kendisini ikna ederseniz bundan sonrası için majikal uygulama aramanıza gerek yok.

kendimi fikrimi sunmak istiyorum.
Bana kalırsa onu kendinizle tehtit edin yani eğer bırakamazsa ondan uzaklaşacağınızı söyleyin. Eğer sizi gerçekten seviyorsa, kaybetmeyi göze almaz. Gerçekten sevmiyorsa da onunla ilgili düşündüğünüz gelecek planlarını gözden geçirin.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Cevabınız için çok teşekkür ederim Sayın Yule. Kendisini uyuşturucudan kurtulmaya ikna edersem bundan sonrası için nasıl bir yol izlemem gerekli.

Öncelikle mutlaka kişi bırakmayı kendisi istemeli. Yoksa ne bir uzman, ne bir kişi ne de siz o kişiye yardımcı olamazsınız. Bırakmaya karar verdikten sonra fiziksel yoksunluktan ötürü vücudun dayanamayacağını düşünerek mutlaka AMATEM'de tedavi görmelidir. Bunun yanı sıra bir psikolog, psikiyatri ya da bir kişisel gelişim uzmanından bilinçaltı temizliği ve düşünsel temizlik yapılmalıdır. Yani nasıl fiziksel yoksunluğa karşı bir tedavi uygulanıyor ise bilinçaltı içinde düşünsel boyutunu normale çevirmek için bir tedavi görmesi şart. Majikal bir destek yapılabilir ama bu sadece destekleyici bir yöntem olur. Asla direkt tedavi işlevi görmez. Eğer kişiyi kendiniz ile tehdit ederseniz bu bir bağımlılık olduğu için sevgisi ve ya aşkı bağımlılığın önüne geçemeyebilir ve kişiyi kaybedersiniz. Sizi seviyorsa bağımlılık tedavisi görmeyi kabul etmeli. Kendi kendine bırakmaya çalışmak fayda etmeyecektir. Sevgi ve Işıkla...

guneş4

Kayıtlı Üye
Bırakmaktan ziyade tekrar başlamamak önemli olan kullanmasına sebep olan sorun her neyse onu çözüme kavuşturmalı bence. Yerine uyuşturucudan daha çok seveceği bir şeyler getirmeli ki onu bir daha hatırlamasın. Bu durumda olan birini ne kadar anlayabileceğimiz meçhul tabi, ama bağımlı birine bıraktırmaya yönelik laflar söylemek pek etkili olmuyor bence çünkü bırakması gerektiğini emin ol o da biliyordur. Ama düşünsenize hayatınızı kökten değiştiren bir illete alıştınız onu bırakınca bocalamaz mısınız? İnsanlar basit alışkanlıklarından bile vazgeçemiyor çoğu zaman. (Öncelikle onu kurtaracağım derken kendinize dikkat edin bu gibi konularda kurban ve kurtarıcı rolleri arasında ince bir çizgi oluyor uyarmadan edemeyeceğim) Birlikte vakit geçiriyorsanız bu zamanlarda farklı şeylerden konuşmayı deneyebilirsiniz mesela hayallerinizden bahsedin konudan doğal bir şekilde uzaklaştırmayı deneyin. Oluyor mu olmuyor mu sonrasında kararınızı verirsiniz.

grumpynoob

Kayıtlı Üye

Sevgili mabet sahibimiz yule'ye katılıyorum. Majiyide keyfinden yapmak istemiyor heralde. O kadar zor duruma düşmüş ki artık bizden yardım istiyor ve bunun için maji yapmayı bile göze alıyor. En kısa sürede sorununuzun çözülmesi dileği ile,

Sevgi ve Işıkla Kalın.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Çocuklarımız aynadır.Uyuşturucu bağımlısı bir babanın çocuğuda bağımlı olur.Bunu uygun bir dille anlatmaya çalışın bence anlayacaktır genel olarak çocuklar erkekler için hassas noktadır.Allah şifa versin:)

dark_angel

Banlı Kullanıcı
iradesini kullanmadan Allaha siginmadan bu beladan kurtulmasi cok zor hersey ilkönce yukarda yani beyninde kesinlesmis olmasi lazim "ben kurtulacagim kullanmiyacagim!" demedigi sürece vefkler okumalar pek ise yaramaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...