meditasyon dan astral seyahate

Paranormaljoe

Kayıtlı Üye
butun mabet uyelerine iyi geceler dilerim :) aslinda konuyu yasadiginiz paranormal deneyimlere yazicaktim fakat mobilden girmek zorunda oldugum icin o kisim cikmiyor cok uzatmadan konuya girmek istiyorum
ilk defa meditasyon yapiyordum ve oturdum basladim meditasyona ilk basta kafamda bir mum hayal ettim ona odaklandim dikkatimi bu kadar iyi toplayabilcegimi tahmin etmiyordum dikkatimi topladim bir on yirmi dakika kafamda hayal ettigim mum isigina odaklandim hic birseye dikkatim dagilmadi ve kafami bu kadar bosaltmisken kendime iyi telkinler vermeye basladim meditasyona baslarken canim biraz sıkkındı fakat ortalarina dogru butun sıkıntım gecti gozumjn onune anlamsiz resimler gelip geciyordu ve durduk dururken felsefe yapmaya basladim :D biz insanlar ne istiyoruz ki diye sacmaladim icimden bu kadar rahatlamisken astral denemek istedim aslinda astral icin hazir degildim ama daha once forumda okudugum tekniklerden yararlanarak yapmaya calistim kendimce astral teknikleri hem denerken hemde dikkatimin dagilmamasina dikkat ederek meditasyona devam ediyordum boyle bir tahminimce 5,10 dakika gecmistir ve ustunde oturdugum cekyatin sallandigini hissettim basta deprem oluyor filan zanettim ama evde iki kisi uyanikti olsaydi ilk onlar hissederdi diye dusundum dikkatimi geri topladim cekyat daha gucli sallanmaya basladi ve bende hafiften sallanmaya basladim bu boyle bes dakika filan devam etti sonra mutfaktan sesler gelmeye basladi benimde dikkatim dagildi kalkmaya calistigim da sol ayagim cok kotu agriyordu fakat meditasyona oyle dalmisim ki hissetmemisim kalktigimda kafamin cok dinlendigini hisettim normalde kafamda hafif bir agri olurdu hep o bile gitmisti :) saatlerce uyudugum bir uykudan kalksam bu kadar dinlenmezdim sizce astrale yaklasmismiyim ?

dexter

Elit Üye
Meditasyon anında beyin "Alfa modu"na geçer.
Alfa modu, hızlı ve etkin öğrenme sistemleri tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Aynı mod, uykuya geçiş ve uykudan çıkış evrelerinde doğal olarak gerçekleşmektedir.
Beyin, uyku öncesi ya da uyanma başlangıcında düşük düzeyde alfa dalgaları üretir. Derin alfa düzeyi, düşük seviyeleri, iç huzuru ve hoşnutluk, dinginlik getirir. Geleneksel meditasyonun en temel beyin dalgasıdır. Beta kaç ve döğüş modelini yaratırken alfa gevşeme modelini yaratır. Dış dünyadaki tehlikeler yerine içe döner, gevşemeyi ve rahatlamayı öğrenir. Kendini yeniler.

Sizinde derin bir uykudan uyanmış hissine kapılma sebebiniz beyninizin alfa moduna girmesidir. Bu sebeple Dinlenmiş ve huzur içinde hissediyorsunuz, içinize dönmüşsünüz.
Meditasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir bu da :)

Anlattığınız çekyatın sallanması deneyiminiz ise, meditasyon yaparken alfa modunda bu tarz deneyimleriniz olabilir.
Astral için, daha ilk denemenizde hızlı adımlar atamazsınız fakat bu şekilde denemelerinizi sıklaştırırsanız eğer başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

Paranormaljoe

Kayıtlı Üye
Meditasyon anında beyin "Alfa modu"na geçer.
Alfa modu, hızlı ve etkin öğrenme sistemleri tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Aynı mod, uykuya geçiş ve uykudan çıkış evrelerinde doğal olarak gerçekleşmektedir.
Beyin, uyku öncesi ya da uyanma başlangıcında düşük düzeyde alfa dalgaları üretir. Derin alfa düzeyi, düşük seviyeleri, iç huzuru ve hoşnutluk, dinginlik getirir. Geleneksel meditasyonun en temel beyin dalgasıdır. Beta kaç ve döğüş modelini yaratırken alfa gevşeme modelini yaratır. Dış dünyadaki tehlikeler yerine içe döner, gevşemeyi ve rahatlamayı öğrenir. Kendini yeniler.

Sizinde derin bir uykudan uyanmış hissine kapılma sebebiniz beyninizin alfa moduna girmesidir. Bu sebeple Dinlenmiş ve huzur içinde hissediyorsunuz, içinize dönmüşsünüz.
Meditasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir bu da :)

Anlattığınız çekyatın sallanması deneyiminiz ise, meditasyon yaparken alfa modunda bu tarz deneyimleriniz olabilir.
Astral için, daha ilk denemenizde hızlı adımlar atamazsınız fakat bu şekilde denemelerinizi sıklaştırırsanız eğer başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

peki ders çalışmadan önce meditasyon yaparsam çok daha iyi mi verim alırım malum okullar açıldı :D

dexter

Elit Üye
Beyin alfa modundayken çalıştıklarınız verimli oluyor, ders çalışırken alfaya geçmeyi başarırsanız tabi olur :D