bana gece 00 a kadar bu resmi yorumlarmısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sasdad

Kayıtlı Üye
Resimin uygunsuz içerikli olduğunu belirtmen lazımdı.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Cadı avı betimlemesi. İroni yapılarak hıristiyanlık,yakılma dönemleri ve kadın olmaktan dolayı yargılanma söz konusu.Biraz Hıristiyan mitolojisine gönderme yapılmış bir çalışma.
İçeriğin "uygunsuz" olduğunu düşünmüyorum ancak buna bölüm modu karar verecektir. Sanatla p.grafiyi ayırmamız çıplaklığı doğal olarak kabullenmemiz lazım.Küçük üyelerimiz olsa da belirli bir yaş kotamız var üye olurken,bu kurala riayet etmeyen üyelerin siteden herhangi bir biçimde olumsuz etkilenmesinden tamamen kendi ve internet gezintilerini denetlemeyen ebeveynleri sorumludur.
Kadın bedenine bu resimdeki sanatsal biçimiyle bakıp hayaline bir birey farklı birşeyler getiriyorsa o kendi bozuk psikolojisinden kaynaklanmalıdır.Sanat ve görsel iletişim teknikleri sanatçı tarafından tüm çıplaklığıyla kullanılabilir,sansüre ancak cinsel istismar,p.grafi gibi genele paylaşılmayacak noktalarda yer verilmelidir.Yoksahepimiz daha yaşımıza basmadan tüm gün annemizin göğüsünden beslenerek büyüdük.Okadar safken bu çıplaklık bizi kirletmiyorsa şu yaşımızda bundan sakınıyorsak sorun bizim zihnimizde demekki?Siteye üye olup kendini;inanca,dine,öğretilere,bir yola,farkındalığa..adayan hiçkimsenin bu kadar normal bir resimden farklı bir yorum çıkaracağını zannetmem.Uyarı yapan üyelerin,diğer üyeleri düşünerek hassasiyet gösterdiğini anlayabiliyorum,ancak belirttiğim nedenlerden ötürü problem olabilecek bir resim olmamalıdır.

Benim aklıma takılan neden bu gece acilen 00'a kadar kısmı :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cadı avı betimlemesi. İroni yapılarak hıristiyanlık,yakılma dönemleri ve kadın olmaktan dolayı yargılanma söz konusu.Biraz Hıristiyan mitolojisine gönderme yapılmış bir çalışma.
İçeriğin "uygunsuz" olduğunu düşünmüyorum ancak buna bölüm modu karar verecektir. Sanatla p.grafiyi ayırmamız çıplaklığı doğal olarak kabullenmemiz lazım.Küçük üyelerimiz olsa da belirli bir yaş kotamız var üye olurken,bu kurala riayet etmeyen üyelerin siteden herhangi bir biçimde olumsuz etkilenmesinden tamamen kendi ve internet gezintilerini denetlemeyen ebeveynleri sorumludur.
Kadın bedenine bu resimdeki sanatsal biçimiyle bakıp hayaline bir birey farklı birşeyler getiriyorsa o kendi bozuk psikolojisinden kaynaklanmalıdır.Sanat ve görsel iletişim teknikleri sanatçı tarafından tüm çıplaklığıyla kullanılabilir,sansüre ancak cinsel istismar,p.grafi gibi genele paylaşılmayacak noktalarda yer verilmelidir.Yoksahepimiz daha yaşımıza basmadan tüm gün annemizin göğüsünden beslenerek büyüdük.Okadar safken bu çıplaklık bizi kirletmiyorsa şu yaşımızda bundan sakınıyorsak sorun bizim zihnimizde demekki?Siteye üye olup kendini;inanca,dine,öğretilere,bir yola,farkındalığa..adayan hiçkimsenin bu kadar normal bir resimden farklı bir yorum çıkaracağını zannetmem.Uyarı yapan üyelerin,diğer üyeleri düşünerek hassasiyet gösterdiğini anlayabiliyorum,ancak belirttiğim nedenlerden ötürü problem olabilecek bir resim olmamalıdır.

Galiba başka bir iste ya da bir yerde yarışma var bu resmi yorumlama yarışması en iyi yorumlayan kazanır yarışması galiba. :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Galiba başka bir iste ya da bir yerde yarışma var bu resmi yorumlama yarışması en iyi yorumlayan kazanır yarışması galiba. :)

Konu doğaüstü olaylara açıldı diye doğaüstü birşey araştırılıyor belki diye düşünmüştüm halbuki:)
O halde konunuzu "sorular" bölümüne açmalıydınız.Ayrıca bu halde yorum size ait olmuyor ki?

Paranormaljoe

Kayıtlı Üye
Konu doğaüstü olaylara açıldı diye doğaüstü birşey araştırılıyor belki diye düşünmüştüm halbuki:)
O halde konunuzu "sorular" bölümüne açmalıydınız.Ayrıca bu halde yorum size ait olmuyor ki?

başka yerlerden yardım almak serbest yardım alıp kendi yorumumuzu da katıcaz
ben şöyle düşünüyorum bunu söylersem kazanırmıyım ?
kız sunak olarak resmedilmiş bir kurban. peki kime sol üstteki kadına. peki neden ? çünkü haç üstündeki bebecik öldürülmüş ve ruhuna karşılık kız isteniyor. o adamın orda durması ve arkasındaki dolunaysa hz.isanın göğe çıkışını simgelemek için kullanılmış. yani bunu çizen adam müslümanlıktanda haberdar ve aleviliktende. çünkü hz.ali resimlerindeki imgelerde mevcut.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sol en üst köşede bulunan kadın şeytanı temsil ediyor olabilir.Çünkü kanatları var ve siyah.Kadın ipte yürütlüyor ve boyun ve omuz kısmının oralarda başka ip var.Eğer kadın yürüdüğü ipten düşerse o boynunun oralardaki ipten dolayı omzu ve boynu kırılır ve ölür.Bu da bir infaz şeklidir. Syn.Lavender'in dediğin Cadı infazı galiba.
O başı kel olan adam papaz. Ve kadının ipten düşmesini bekliyor galiba. Yukarıda haç ve haçı üstünde bir bebek cenini var galiba. Çünkü bebeğin kolları ve bacakları eğri,büğrü. Önceden Cadı kadınların şeytanın kızı olduğuna da inanılırdı. O bebekte onu temsil ediyor olabilir.
Hristiyan mitolojisine gönderme yapılmış Syn.Lavender'in dediği gibi.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Başka yorum var mı başka yorum var mı diye sormanızın mantığı yok. Yorumlayacak olan zaten konuyu gördüğünde yorumlayacaktır. 5 kez başka yorum var mı yazmışsınız. Konuyla ilgili olarak da bir resmin özellikle sanatsal bir resmin konusundan ziyade size ifade ettiği önemlidir. Yani bakış açınızı yansıtmanız gerekir. Lavender'in yorumu bir basamak oluşturur sizin için. Daha fazlasını beklemek yerine kendiniz harmanlayıp kendi düşüncenizi ifade ediniz ki hakkınız olanı alın.

emrahazad

Kayıtlı Üye
Sorularınızı okudum cevaplarıda tatmin edici cevaplar var bende sizi soru sorma gereği duydum bu resim elinize nasıl geçti merak ettiğiniz yorumlar manevimidir saygılar.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
aklıma açar açmaz gelen;

kadın hz. meryem.
arkasındaki tanrı tarafından hamile bırakılmak için gönderilen ruh.
hacdakini de biliyorsunuz zaten.

Sasdad

Kayıtlı Üye

Medeniyet Açmaksa Bedeni Desene Hayvanlar Bizden Daha Medeni ... - Mehmet Akif Ersoy

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hiç bir hayvan bu güne soykırım yapmamıştır. Hiç bir hayvan doğa dengesini bozacak faaliyetler de bulunmamıştır. Hiç bir uyuşturucu satmamıştır. Hiç bir hayvan bir çocuğa tecavüz etmemiştir. Hiç bir hayvan nükleer bomba kullanmamıştır. Hiç bir hayvan yalan söylemiştir. Hiç bir hayvan ırk, din, dil, cinsiyet, cinsel önel ayrımcılığı yapmamış ve bu bahanelerle hiç bir canlıya zarar vermemiştir. Hiç bir hayvan terörist olmamıştır. Hiç bir hayvan diğer hayvanın üzerindeki kürk, tüğ her ne ise ondan dolayı eleştirmemiş, namusuz diye ona saldırmamıştır. Evet hayvanlar bizden daha medeni.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bence sanatcının biraz kafası karışıkmış.Belki zor günler yaşıyordur o zamanlarda.:)

Sasdad

Kayıtlı Üye
Hiç bir hayvan bu güne soykırım yapmamıştır. Hiç bir hayvan doğa dengesini bozacak faaliyetler de bulunmamıştır. Hiç bir uyuşturucu satmamıştır. Hiç bir hayvan bir çocuğa tecavüz etmemiştir. Hiç bir hayvan nükleer bomba kullanmamıştır. Hiç bir hayvan yalan söylemiştir. Hiç bir hayvan ırk, din, dil, cinsiyet, cinsel önel ayrımcılığı yapmamış ve bu bahanelerle hiç bir canlıya zarar vermemiştir. Hiç bir hayvan terörist olmamıştır. Hiç bir hayvan diğer hayvanın üzerindeki kürk, tüğ her ne ise ondan dolayı eleştirmemiş, namusuz diye ona saldırmamıştır. Evet hayvanlar bizden daha medeni.

Mehmet Akif'in Sözüyle sizin Anlatmak İstediğiniz Söz Arasında Dağlar Kadar Fark Var ... Biz iyi biliriz o sanat için soyunan Modern kişilikleri ... Podyumdakileri Alkış yağmuruna tutarlar Sokaktaki aç bi çocuğun karnını doyurmazlar.

dexter

Elit Üye
Mehmet Akif'in Sözüyle sizin Anlatmak İstediğiniz Söz Arasında Dağlar Kadar Fark Var ... Biz iyi biliriz o sanat için soyunan Modern kişilikleri ... Podyumdakileri Alkış yağmuruna tutarlar Sokaktaki aç bi çocuğun karnını doyurmazlar.

Sokaktaki aç çocuğun karnını doyurmak, ona sıcak yuva vermek İNSANLIKtır. İnsanın soyunup soyunmamasıyla, insanlığın merhametin hiç bir alakası yoktur.

Ki sözüm ona sanata laf ediyorsunuz, insan bedeninin büyük mükemmel bir işleyen sisteminin olduğunu herkes bilir.

Mimari vb. bir çok alanın bile öncelikle insan bedenini tanımadan hiç bir şeyin ölçütünün bilinemeyeceğini, insan bedenini tanımadan mimari eserin bile oluşamayacağını öğretirler. Çoğu ölçüt gerektiren alanın insan bedenini merkez alarak büyüdüğünü bilmelisiniz.

Bir binanın temelini insanın ayağına bakarak, bir binanın taşıyıcısını insanın bacaklarına bakarak, binanın gövdesini insan gövdesine bakarak, çatısını insan başına bakarak oluşturmuşlardır.

İnsan bedeni, bilimin sanatın merkezi kaynağıdır.

Yeni doğan çıplak bir bebeğin ne kadar masum olupta, büyümesiyle gelişmesiyle sanatsal masumiyet yönünü kaybetmiş olmasını düşünmek sanata da aykırıdır insanlığa da.

"Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkilaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır." Mustafa Kemal Atatürk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...