Kendini Şartlandırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Qahverengi

Kayıtlı Üye
Ben normalde alarm kurmadan erken uyanamam. Fakat uyumadan önce kendimi şartlandırırsam (saati önemli değil) o saatte tam zamanında kalkabiliyorum. Çoğu kişi de yapabiliyordur böyle diye düşünüyorum. Bu şartlandırma neyle açıklanabiliyor olabilir acaba sizce. Ve madem biz insanlar böyle bir şey yapabiliyorsak kim bilir farkına varmadığımız ne yeteneklerimiz var... yorum sizin...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben normalde alarm kurmadan erken uyanamam. Fakat uyumadan önce kendimi şartlandırırsam (saati önemli değil) o saatte tam zamanında kalkabiliyorum. Çoğu kişi de yapabiliyordur böyle diye düşünüyorum. Bu şartlandırma neyle açıklanabiliyor olabilir acaba sizce. Ve madem biz insanlar böyle bir şey yapabiliyorsak kim bilir farkına varmadığımız ne yeteneklerimiz var... yorum sizin...

Bu durum Biyolojik Saat ile alakalı bir durumdur. Bedenizin bir saati vardır. :)
Ve erken uyanmanızın sebebi de o saatle alakalıdır. :)
Biyolojik saat ile ilgili konular forumda var araştırmalısınız. :)

Qahverengi

Kayıtlı Üye
Ben biyolojik saatten daha çok insanın kendini şartlandırarak neleri başarabileceğini, yapabileceğini merak ediyorum.

bendekiben

Elit Üye
Ben biyolojik saatten daha çok insanın kendini şartlandırarak neleri başarabileceğini, yapabileceğini merak ediyorum.

Bu merakınızı giderebilecek sitede pek çok konu var.Mesela olumlamalar ve olumlamaların uygulanış olarak farklı yöntemleri (bates metodu, silvia metodu).Kişisel gelişim ile ilgili bölümü inceleyin E.F.T ,Subliminal,Kuantum,vs... gibi konular var.Araştırarak öğrenmenin sizin ufkunuzu daha çok genişleteceğine inanıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...