Dinlere göre Hüddam

gümüş

Kayıtlı Üye
Hüddam, cinleri ve şeytanları kontrol etmeyi amaçlayan bir öğretidir.Günümüzde bu ilimi öğreten resmi bir kurum yoktur.Büyücüler bu ilimi gizli öğrenirler ve çok iyi bilirler. Antik Mısır'a kadar dayanan bir öğretidir.İslam dini geldikten sonra Mısır'da Hüddam, cin çağırma, cinlere tapma gibi tüm eylemler yasaklanır.Dinlerin çoğu Hüddam konusuna değinir. Tüm dinlerin kutsal kitaplarında Süleyman'ın cinleri kontrol ettiği ve emrinde çalıştırdığı yazar. Bu çok tehlikeli bir ilimdir. Cinleri tutsak etme, onlara hükmetme ve istediğini yaptırmayı amaçlar.Cinler büyüler ve tılsımlarla insanların kontrolü altına alınır. İşte Hüddam bu tılsımları ve büyüleri bildirir.Hüddam, İslam inancına göre Müslüman cinleri kontrol altına almayı isteyen bir ilimdir ve günahtır. Yahudilik ve Hristiyanlıkta ise şeytanları kontrol altına almayı isteyen bir öğretidir ve günah değildir. Hristiyan ve Yahudi öğretilerinde insanların Tanrı'dan aldıkları güçle cin ve şeytanları kontrol altına alacağına inanılır.

Birçok eski metinlerde cin çağırmanın şekli yazar ama bunların hepsi birbirinden farklıdır. Bazıları cinleri bilgi öğrenmek için çağırır, bazıları onlara tapmak için, bazıları da onları tutsak etmek için çağırır. Hüddam ilmi cin çağırma ve tutsak etme ile ilgilenir.[İslam dinine göre ruh çağırma günahtır. Ve ruh çağrıldığı zaman ruhun asla gelmeyeceğine ve cinin geleceğine inanılır. Dinlere göre Hüddam farklılık gösterir. Hristiyan birisi bir cini ele geçirmek isterse Latince kelimeler söyler.

Afrika'da yaygın bir inanış olan Santeria dininin Küba'da olan tanıtıcısı Ernesto Pichardo bu konu ile ilgili şöyle der: İnsanlar tarih boyunca güç, para, sağlık istemişlerdir. Ancak insanlar bu isteklerini hep inandıkları Tanrılardan istediler fakat Tanrıları onlara hiçbir şey vermedi. Bizim dinimiz cinlere hem tapmayı hemde hükmetmeyi öğretir. Böylece bizler cinlere hükmettikçe Dünya'da istediklerimizin arasından seçim yapabiliriz. Her dinin kutsal kitabında her ayette görevli olan bir cin vardır. Cinlere hükmetmek için o ayetleri belli gün ve zamanlarda okumak lazımdır. Genelde bu mağarada yapılır ve Hüddam isteyen kişi yalnız, aç bir şeklide kalıp o ayetleri günlerce okumalıdır. Çok az yemek yemelidir. Eğer yeterli bir süre bedenini aciz kılıp, ruhunu güçlendirebilirse okuduğu ayetlerde görevli olan cin onun kölesi olacaktır. Ben sadece size bunu özet geçebilirim. Biz toplu ruhani ritüeller yapıp formüller okur ve büyüler yaparız. Ancak bunları sadece bizim dinimizde olanlar bilmelidir. Bazıları Hüddam'ın böyle elde edileceğini söyler ancak bazıları kötü cinlerin de kontrol edileceğini söyler.

Pentecostalism öğretisinin ilahi kitabı bu konu ile ilgili şöyle yazar:İnsanlara bakıyorum da hep şeytandan ve şeytani güçlerden korkuyorlar. Çok anlamsız. Onları kontrol edilebilecekken ve onlar sizlere hizmet edebilecekken kim onlardan neden korksun? Süleyman ve onun anahtarı ve geçmişteki sembolizm bunlar hep cinleri kontrol etmek içindi. Peki ya Mısır Piramitlerine ne demeli? Düşünsenize öyle bir zamanda kim bu kadar yüksek ve düzgün ölçülerde piramit yapabilir? Biraz düşünün ve anlayın cinlerin insanlara hizmet edeceğini? Sizi korkutmalarına izin vermeyin, size hizmetçi olmalarına sağlayın. Şişedeki cin masalları gerçektir Dostlarım. Onlar enerjisel olarak bizden düşükler. Onlara göre bizim isteklerimiz emir. Bırakın bizim için bir şeyler yapsınlar. (Heb. 10:35-36 , John 5:4-5)Haydi onları çağırın. Sizin ayağınıza gelsinler. Onların enerjisi insanlardan düşüktür. Onlar kim ki insanları korkuturlar? Onlar sizlerin en iyi arkadaşı olabilirler. Her istediklerinizi koşulsuz yaparlar. Size taparlar. Onları yapacağınız bir ritüel ile çağırın sonra üzerine Latince kelimeler okuduğunuz sihirli çengeli onlara takın. Dostlarım artık onlar sizindir. (Acts 19:11–12, Verses 14–16)

Kuran-Kerim'de her sure ve ayette görevli bir cin bulunulduğuna inanılır.[20] Hüddam ilmi İslam dinine göre bu cinleri kapsar. Eğer bir Müslüman cine hükmedilmek istenirse Ernesto Pichardo'nun dediği gibi aç ve yalnız kalarak Kuran'da bulunan surelerin okunması gerekir.Kuran'a göre kötü cin ve şeytanlar, Allah izin vermeden kontrol edilemez. Yani Süleyman'ın Allah'ın verdiği güçle kötü cinleri kontrol ettiğine inanılır.Kuran'da cinlerin nasıl kontrol edileceği ve onlarla nasıl arkadaşlık kuralacağı yazmaz. Kuran cinlerle irtibat kurmayı yasaklar. Bu yüzden İslam dininde Hüddam günah sayılır. Cinleri iyi ya da kötü amaçlarla kullanmak veya onlardan bir şeyler istemenin İslam dininde günah olduğuna inanılır.

Hristiyanlıkta cinlerle iletişime geçmek ya da onlara hükmetmek günah sayılmaz. Ancak bu konuda çok dikkatli olunması gerektiğine inanılır. Bir cin çağırmak için Latince kelimeler söylemek ve İncil okumak gerekir. Bazı misyonerler cinleri tehdit ederek kontrol etmenin mümkün olduğunu ve Latince ilahilerin tersten okunması ile bunun gerçekleşebileceğini söylerler.[28] Amerikalı misyoner, İncil çevirmeni Cornelius Van Allen bu konu ile ilgili şöyle der: Cinlerin hayatım boyunca kontrol edileceğine inandım. Bazen bununla ilgili araştırmalar yaptım. Arap topraklarında cinler tehdit ediliyormuş. Ama bu tehdit etme o kadar basit değil. Sadece geleneklere göre konuşacağım. Eğer yapacağınız herhangi bir ritüel ile ayağınıza cin getirmeyi başarırsanız, Kutsal kitapların tersten okunup üflendiği su ile cini tehdit edebilir ve onu suda boğacağınızı söyleyebilirsiniz. Bizdeki kutsal su inanışının esası budur. Cinler ters boyuttadır. Bu yüzden bizlerin tersten okuduğu kutsal kitaplar suya tesir eder ve cin sudan korkar. Eğer su ile boğulacağını düşünürse sizin istediklerinizi yapacaktır.

Tevrat cinlerin kontrolü ile ilgili fazla bilgiye yer vermez. Ancak Talmud bu konu ile ilgili çok şey yazar. Talmud; dünya üzerinde cinlerin rakamından, onların nasıl kontrol edileceğine ve Kabala öğretisi ile cinlere nasıl hükmedileceğine kadar her şeyi yazar. Günümüzde birçok cinci hocanın bu geleneği kullandığına inanılır. Cinleri ateşle tehdit etmek Musevilik gelmeden önce Firavun'un sihirbazlarının yaygın bir geleneği idi. Sihirbazların cinleri ateşle tehdit ederek onlar sayesinde sihir yaptığına inanılır.[34] Ritüel ile çağırılan cin ateş ile tehdit edilir. Musevilikte cinlerin havadan oluştuğuna ve çok latif olduğuna inanılır. İşte bu yüzden cinlerin ateşten korktuğuna ve ateş ile tehdit edildiklerinde her istediğiniz yerine getireceğine inanılır. Bu Yahudiliğin Hüddam geleneğidir.

Çok Tanrılı dini inanışlar ve sadece ruha önem veren dini öğretiler Hüddam'dan bahseder. Afrika'da yaygın olan ruhsal öğreti Santeria cinlerin kontrol edilecebileceğini söyler. Bununda uzun ve yorucu ritüeller ile olacağına inanır. Başka ruhani ve çok tanrılı oluşum olan hatta bir kutsal kitabı bile bulunan din Pentecostalism cinlerin kontrol edileceğini onların enerjisinin çok düşük olduğunu söyler.Aynı zamanda bu öğretide yaygın olan gelenek çengel takmadır. Çağırılan cine kutsal çengel takılırsa onun köle olacağına inanılır.[39] Öğretide çengel takmanın kolay olmadığına değinilir. Eğer ki cin çengeli çıkarırsa, çengeli takan kişiyi öldürür ama cin çengelin takıldığını fark etmezse, çengeli takan kişinin kölesi olacağına inanılır

Alıntı

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Bir sitede 2.500tl karşılığında hüddam ilmini öğreteceklerini söylüyorlar. Hatta öğretmezden önce istihare bile yapıyorlarmış. Bilgiler için teşekkür ederim :)

asterix

Kayıtlı Üye
Cinler yada herhangi bir varlık türü de Tanrının yarattığı bir kuldur onları kendi çıkarımız için kullnmamız,kontrol etmemiz doğrumu ? Onları kendimiz gibi düşünmemelimiyiz örneğin hayvanları bilinç sahibi değiller diye her şekilde kullanıyoruz bu varlıklarada böylemi bakmalıyız ? Yoksa onların özgür iradeleri varsa onlarla bir iş akdi yapar gibi anlşmalımıyız ? bu soru kafamı meşgul ediyor,ben başka varlıkların hakkını almak istemiyorum çünki bunu bir şekilde ödeyeciğimi biliyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bir sitede 2.500tl karşılığında hüddam ilmini öğreteceklerini söylüyorlar. Hatta öğretmezden önce istihare bile yapıyorlarmış. Bilgiler için teşekkür ederim :)

Onu gördüm, istihare ile sanıyorum sizin uygun olup olmadığınızı bulacaklar-öyle anlam çıkardım. Ama bende bahar kampanyası var, ay sonuna kadar müracaat ederseniz sadece 250 lira ödeyerek uygun bir namzet olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz :)
Şaka bir yana öyle bir ilmin öğretilebiliyor ise karşılığının biçilen rakamın çok çok üstünde olacağını ve aslının para ile karşılığının olmayacağını düşünüyorum.

Cinler yada herhangi bir varlık türü de Tanrının yarattığı bir kuldur onları kendi çıkarımız için kullnmamız,kontrol etmemiz doğrumu ? Onları kendimiz gibi düşünmemelimiyiz örneğin hayvanları bilinç sahibi değiller diye her şekilde kullanıyoruz bu varlıklara da böyle mi bakmalıyız ? Yoksa onların özgür iradeleri varsa onlarla bir iş akdi yapar gibi anlşmalımıyız ? bu soru kafamı meşgul ediyor,ben başka varlıkların hakkını almak istemiyorum çünki bunu bir şekilde ödeyeciğimi biliyorum.

Hayvanlar ve hatta bitkiler bilinç SAHİBİDİRLER. İradesi olmayan varlık kavramı insan uydurmasıdır, yakıştırmasıdır. Farklı yaşam formlarındayız sadece. Dillerin farklı olması gibi insanlar farklı dillerde ve kültürlerdedir. Farklı olmaları bazılarının diğerlerine göre bilinçsiz olduğu anlamına gelmez. Onlarla da öyle. Esir almak ile anlaşma yapmak birbirlerinden farklı kavramlardır. Anlaşmada karşılıklı rıza vardır. Kişisel fikrim x kadar dua y kadar büyü ile varlık edindimler anlaşma değil esir alma köle kılma gibidir-ama yineliyorum bu benim kişisel görüşümdür.