2009 boga burcu yorumları(geniş)

peril

Kayıtlı Üye
2009 yılı Aşk Hayatınız ve İlişkiler Takviminiz

3 Şubat-6 Mart: Aşk ve ilişkiler konusunda şanslı bir dönem. Karşı cins üzerinde gayet etkili olabilirsiniz. Cazibeniz ve çekiciliğiniz yükselebilir.

22 Nisan-30 Mayıs: Tutkularınız yoğunlaşabilir. Cinsel dürtüleriniz oldukça yükselebilir.

25 Nisan-5 Haziran:Aşk hayatınızda gayet aktif, şanslı ve etkili bir dönem.

27 Ağustos-20 Eylül: Aşk konusunda en etkili ve en olumlu dönem. Oldukça etkileyici bir aşk kapınızı çalabilir.

16 Ekim-20 Aralık: Aşkta arzuların coşkunluğu, tutkulu aşklar, cinselliğin yükselişi.

8 Kasım-1 Aralık: Cinsel hayatınızın tutkulu bir hal alması.
2009 yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz
1 Ocak-10 Ocak arası Sosyal ilişkilerin canlanması ve iletişimde hedeflerinizle alakalı konularda çevrenizle yakın irtibatta bulunma

11 Ocak-1 Şubat: Merkür geri hareketi. Bu dönemde iletişimsel zorluklar yaşanabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda iletişim ve haberleşme olarak gecikmeler oluşabilir.

26 Mart-8 Nisan : iletişim konularında yılın en şanslı dönemi. Kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.

6 Mayıs-30 Mayıs : Merkür ikinci geri hareketi: eğitim, yakın çevre ve girişimlerinizde, iletişimsel olarak gecikme ve terslikler yaşanabilir.

14 Haziran-2 Temmuz : yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan iletişimde yoğunluk

3 Ağustos-25 Ağustos: gündelik çalışma temponuzda diğer çalışanlarla güçlü iletişim ve haberleşmede iş anlamında titizlik, dakiklik.

6 Eylül-29 Eylül: Merkürün üçüncü geri hareketi: ciddi ilişki ve evliliğinizle alakalı konularda eşiniz, sevgilinizle iletişimsel olarak zorluklar yaşama. Birbirinize anlayışlı davranmanız gerekiyor.

16 Kasım-5 Aralık: uzun yolculuklar ve iletişimsel açıdan yoğunluk. Abartılı sözler vermemek gerekiyor.

6 Aralık-26 Aralık: mesleki konularda iletişimsel sıkıntılar yaşanabilir.
İş ve Kariyer Takviminiz
22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : İş hayatınızla alakalı konularda sorumluluk ve disiplin zamanı
26 Mart : burcunuzdaki yeniay enerjisi : girişimler konusunda uygun tarih.

27 Aralık-3 Şubat : Mesleki konularda yoğun mücadele

4 Şubat-14 Mart : hedefleriniz açısından fırsat dönemi. Sosyal ilişkilerin yoğunluğu

22 Nisan-30 Mayıs : istek gücünüz yüksek, mücadele arzunuz yoğun. Gayet olumlu

12 Temmuz-24 Ağustos: İletişimsel girişimler fakat kararsızlıklar yoğun. Aynı anda iki işle birden uğraşma

16 Ekim-20 Aralık: Kendinizi gösterme hevesi, yaratıcılık gücünüz yüksek.

20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Mars geri hareketi. Dikkat zamanı
2009 Yılı Finansal Takviminiz
20 Nisan-21 Mayıs : Maddi konularda elinizdekine sahip çıkarak hem mantıklı düşünebilir hem de tutumlu davranabilirsiniz.

24 Nisan : para evinizde oluşacak yeniay enerjisi gayet önemli ve destekleyici.

31 Mayıs-11 Temmuz : Parasal konularda yoğunluk, isteklilik ve şans zamanı

23 Ekim-21 Kasım : Kredi, bankalarla alakalı gelir, dışarıdan elde edeceğiniz parasal destekler zamanıdır.
Sağlık Takviminiz
22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 Enerjiniz düşük olabilir. Yorgunluklar baş gösterebilir.

19 Şubat-20 Mart : Enerji düşüklüğü. Sağlığınıza dikkat.

21 Mart-19 Nisan : Doğum günü evresi. Enerjiniz oldukça yüksek. Girişim ve yeni başlangıçlar

23 Ağustos- 22 Ekim : Yoğun çalışma, stres. Sağlığınıza dikkat ve özen gösterme zamanı

22 Aralık 2009 sonrası : Enerji düşüklüğü
2009 yılının Siz Koç burcu mensuplarına başarı, mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini dilerim. Herşey gönlünüzce olsun.

yazboz

Kayıtlı Üye
ben de ısıtıyorum genıssss
basak
lutfennnnn:hurray: :hurray: :hurray: perıl

Satarius

Kayıtlı Üye
İş
student
Jüpiter Genel Etkileri:
Sevgili Koçlar, 5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, Kova burcunda ilerleyecek Jüpiter gezegeni, siz Koçlar için öncelikle sosyal hayatın canlanması, yeni dostlukların kurulması, organize işler ve insanlara yardım amaçlı yapılan faaliyetlerin içinde yer alınması adına gayet olumludur. Sizler bu etki altında hem kendinizi hem de çevrenizi daha iyi algılayabilir ve başarının özgürlükle eş anlamlı olduğunu biraz daha anlayabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için ne olursa olsun inancınız güçlü tutmanız ve bencillikten uzak durarak, başka insanlar yararına hareket edecek sistemi kurmaya razı olmanız lazımdır. Siz, kendiniz dışındaki insanlar için özverili davrandığınız sürece, Jüpiter sizi çok daha fazla koruyabilir ve yükseklere eriştirebilir. Bu yıl her burcun mütevazi olmayı muhakkak başarması gerekiyor. Artık ben veya sen demek yerine, biz olmak için diğer insanlarla birlikte olmalı, gücünüzü başkalarıyla paylaşıma açık olmalısınız. Bu yıl jüpiterin bu güçlü desteği sayesinde, sosyal gruplarla temas, dostluk ilişkileri, bir bütünün en önemli parçası olmak, ekip halinde çalışmak, ortak projelere imza atmak, grup faaliyetlerinde öncü rol oynamak, kulüp organizasyonlara katılmak ve sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle bir araya gelmek 2009 yılında en yoğun şekilde odaklanacağınız konular arasında yer alabilir. Jüpiter gezegeni
15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 arasında geri hareket yapacağından bu tarihler arasında hedeflerinizle alakalı konularda yavaşlama ve durgunluklar oluşabilir. İç dünyanızda bazı konuları gözden geçirebilirsiniz. Bu durgunluk dönemi, eksiklerin tamamlanması ve gözlemde bulunulması açısından yararlıdır.
Satürn Genel Etkileri:
2 Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerleyen Satürn gezegeni, 29 Ekim 2009 günü itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacaktır. Bu enerjinin etkisi altında sizler ciddi ilişki ve evlilik konusu daha fazla önemsemeye ve düşünmeye başlayabilirsiniz. Kasım ve Aralık ayları boyunca bu pozisyonda kalacak Satürn gezegeni, Nisan 2010 tarihinde geri hareket yaparak tekrar Başak burcuna geri dönecektir. Tam olarak Terazi burcuna girişi ise Temmuz 2010 yılını bulacaktır. Ben Kasım ve Aralık 2009 tarihlerinin, yakın ilişki ve iş ortaklığıyla alakalı konularda, bir ön deneme süreci olabileceğini düşünüyorum. Yani ilişki başlasa bile, tam olarak oturması ve temelinin sağlamlaştırılması ancak Nisan 2010 yılından sonrayı bulabilir kanaatindeyim. Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliği ise, iş hayatında kendinizi göstermek, gelişim fırsatlarını değerlendirmek adına her türlü zorluklarla baş etmeye hazır bir ruh hali içinde, geçmişte yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izleri ve bundan sonra yaşanacak her türlü sorunu çözebilmek adına, planlı hareket etmeniz ve sorumluluklarınızın farkında olmanız anlamına gelir. Yani geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, çalışma hayatınız önem arzetmekte. Yalnız bu yıl, Jüpiterin Kova burcundaki ilerleyişi, sosyal aktivitelerin yoğunlaşması nedeniyle, Satürn enerjisinin iş hayatınızla alakalı konulardaki baskısını daha az hissetmenizi sağlayabilir. Bu yıl liderlik gücünüzü ortaya koyarak yeni kişiler ve yeni iş olanakları elde edebilir, hatta bugüne dek yaptığınız işin dışına çıkarak yeni bir olgunun içinde yer almaya başlayabilirsiniz. Tabi yine sorumluluklarınızı ihmal etmemeniz ve iş yaşamınızda düzenliliği muhafaza etmeniz gerekiyor. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
Uranüs Genel Etkileri:
Uranüs gezegeni 2003 yılından bu yana Balık burcundaki seyrini devam ettiriyor. 2011 yılı Mart ayına kadar bu seyrini devam ettirecektir. Bu enerjinin siz Koçlar için anlamı, özgürlüğünüzü ilan edebilmek adına kendinizi ve tüm yaşamınızı gözden geçirmeye devam etmektir. Ruhunuzu ıslah etmek, arındırmak ve kendinizle yüzleşerek, kimliğinize sahip çıkacak değişimlerde bulunmak açısından, bu sürecin son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu değişimler 2011 yılında Uranüs burcunuzda ilerlemeye başladığında, hayatınızın tüm alanlarında yenileşmeye ve dünyaya damganızı vurmaya başlayabilirsiniz. İşte o zaman bir Koç burcu olarak geriye dönüp baktığınızda, kendinizdeki gelişimlerin 8 yıl boyunca nasıl da yavaş yavaş ama bir o kadar çarpıcı olduğunu hissedebilirsiniz.
Neptün Genel Etkileri:
Neptün gezegeni bu yıl Jüpiterle birlikte sosyal ilişkiler evinizde seyrini sürdüreceğinden, vizyonunuzun yükselmesini sağlayıcı bir etki yaratabilir. Fakat Neptün gezegeninin aldatıcı bir etkisi de vardır. Bu durumu göz ardı edemeyiz. O nedenle etrafınızdaki insanlara verdikleri sözlere dikkat etmelisiniz. Eğer ayağınızı sağlam yere basar, hayalci davranmaz, gerçeklerle hareket ederseniz, Neptün sosyal hayatın içindeki konumunuzu güçlendirmeniz adına size ilham olabilir. Bu etki, yıl boyunca belli aylarda sizi destekleyicidir. Neptünün bu seyri Şubat 2012 ye kadar devam edecek.
Pluto Genel Etkileri:
Ve sıra geldi Pluto gezegenine. Bu konuyla alakalı geniş bilgiyi geçtiğimiz Aralık 2008 yorumunuzda sunmuştum. Aralık ayında, mesleki yaşamanızla alakalı konularda etkili olacak enerjilerinize açıklamaya, en başta 27 Kasım günü başlayan Pluto gezegeninin Oğlak burcu etkinliğinden söz ederek giriş yapmak istiyorum. Astrolojik anlamı itibariyle dönüşüm ve yenilenme gezegeni olan Pluto, 2024 yılına kadar bu konumunu sürdüreceği için siz Koçlar açısından mesleki alanda oldukça uzun süreli bir dönüşümün işaretidir. Pluto kişisel derinliklerinizi değişime uğratan yaşanacak deneyimler, krizler sayesinde size güç katacak muazzam bir enerjidir. Pluto transitleri yaşamınızdaki eski ve artık işe yaramaz olan herşeyin geride bırakılması gerektiğinin işaretidir. Size, kendinizi yenilemeniz ve yeni bir düzende yaşamınızı sürdürmeniz için baskıda bulunur. Pluto krizleri denilen bu baskıların çoğu yavaş işlemekte olan değişimlerin işaretidir. Yani siz içten içe gelişmekte ve büyümektesinizdir fakat bunu algılamanız yıllarca devam eder. Bu seyir esnasında eski olan herşey ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlar ve ruhunuzun derinliklerindeki gizli güçleriniz yüzeye çıkarak sizi gelişim için teşvik etmeye başlar. Mesleki konularda bugüne dek nasıl kararlar aldıysanız veya nasıl yaşadıysanız bunları yenileştirmek ve kuvvetlendirmek için Pluto Oğlak burcunda inanılmaz bir gelişimin ilk tohumları atılmaya başlar. İş yaşamınızla alakalı konularda bana göre 27 Kasım 2008 tarihini ajandanıza veya kafanızın içinde bir yere işaretlemenizi öneriyorum. Çünkü yıllar sonra geri dönüp baktığınızda, ne kadar büyük bir değişimden, sınavdan geçtiğinize siz bile şaşırabilirsiniz.
Bu enerji, sizin gibi aktif ve ateşli kişiler için, hem duygusal, hem zihinsel hem de ruhsal olarak etkileyicidir. İş yaşamınızda güçlü ve yetkin bir kişi olmayı deneyimleyeceğiniz bu enerji altında ağır gelişmekte olan olaylar sizi iş yaşamınızla alakalı olarak değişime uğratacağından, sizin bu kuvvetli etkiye direnmeniz oldukça sakıncalıdır. Toplum içindeki yeriniz yani statünüz tümüyle değişime uğrayacağı için, diplomatik davranmayı, kendi kaderinizi ellerinizle şekillendirmeyi, hedefler belirleyerek bunların üstüne gitmeyi mutlaka başarmaya gönüllü olmalısınız. Kimileriniz bu süreçte toplumda tanınan ve oldukça saygınlık içeren bir noktaya çıkabilir, değişime direnir veya kafanızın bildiğine giderek gelişiminizi sekteye uğratırsanız birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kendi yolunuzu muhakkak belirlemeli, işinize sahip çıkmalı, görevlerinize kendinizi adamalı ve her şartta her durumda kararlı ve sabırlı bir şekilde çaba sarfetmelisiniz. Pluto bu süreçte kimliğinizle alakalı konularda da sizi yenileştirmeye ve terbiye etmeye devam edeceği için, siz bu uzun sürenin sonunda, olgunlaştığınızı, bir çok şeyden dersler aldığınızı hissedebilirsiniz. Tabi ki uzun bir seyir olduğu için, her gününüz veya her anınızda bu enerjinin etkisini hayal etmeniz güç olabilir. Bu geniş ve gayet uzun süreye yayılabilecek bir enerjidir. Lakin bu sürenin bitiminde göreceksiniz ki, çok şey hayatınızda farklılaşmış ve siz çok yollardan, mücadelelerden geçmiş ve terbiye olmuşsunuz. Burada son bir cümle daha söylemek isterim ki, bu süreçte ne kadar güçlü hale gelirseniz gelin, bu enerjiyi doğru anlamda kullanmanın sırrının, gücünüzü başkalarının üzerinde kontrol ve baskı kurmak amaçlı kullanmamanız tam tersine insanlara destek olmanız ve yol göstermenizdir.

yazboz

Kayıtlı Üye
sagol duydun sesımı :biggrinjester:

Nevropat

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Ordan burdan alıntı yaptığınızda alıntı yapılan yer ve kişi belirtilmediğinde o alıntı değil çalıntı olur.:oops:
Astrolojinin günlük ,aylık, yıllık yorum tarafının olmadığına inanmama rağmen tavsiyem bu konularda alan bilgisi olmayanlar açıklama yapmasın şu nedenle ki artık astrolojiyi insanlar çoğunlukla 'Acaba bu yıl neler yaşayacağım? Acaba bugün neler olacak?' mantıksızlığıyla takip etmekte. Dolayısıyla sizin yaptığınız 'öylesine, iş olsun diye' nereden alındığı belli olmayan açıklamalar o insanların üstünde baskıya ve yönlendirmeye neden olacaktır.

peril

Kayıtlı Üye
bisey daha.. bu koc burcu yorumları la xD
ahanda alinti yapilan yer vesselam burda
http://astroloji.mynet.com/content/burcyorumu.aspx
yalnis yazilmis ba$lik.
yukardaki yazi da yazinin devamiydi.. koclarla ilgili. kocum ordan biliyorum :p

ben bu siteden almamıştım ama olsun bu siteden de arastırırım bakatım hatta bakmak isteyen girip siteye baksıN .... ben sadece burcların 2009 yılı falını koymustum siteye ama olsuN...d: bogayı bulamadıgım için ona geniş bilgi arastırdım ama bu sitedeen degil:D