Cinlerin define ile olan bağlantıları

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Her zaman merak konusu olan ve sürekli akıllarda baki kalan bir diğer konuda definelerdir. Yeryüzünde muhakkak ki bilinen bilinmeyen bir çok define yatmaktadır. Define avcılığı neredeyse günümüzde meslek haline gelmiştir. Binlerce lira bu iş için özel tasarlanmış alet edevata yatırılarak ülkenin çeşitli bölgelerinde zengin olmanın hayali ile topraklar karış karış aranmaktadır. Eski imparatorluklardan bugünümüze kalan bir çok hazine gün yüzüne çıkmayı beklemektedir. Mesela eski rum kesimi geleneklerinde ölen bir kimsenin mezarına hakkı olan altınların dörtte biri konularak kişiyi gömerlermiş. Yaşadığım şehirde geçmişte bir çok gömü bu şekilde bulunmuştur.
Peki her define rahat bir şekilde çıkarılabilir mi? Defineler genelde sahipli olurlar. Sahiplenen varlıklar da cinlerdir. Cinler bir çok define yerini bilirler ve bir grup cin bu defineye sahip çıkar. Elbette sahiplenen cinler sufli olanlardır. Zira müslüman cinler define yada ona benzer hiç bir şeyi sahiplenmezler. Cinlerin ne paraya nede değerli bir hazineye ihtiyaçları yoktur. Ama şunu çok iyi bilirler ki bir gün bir ademoğlu buna ihtiyaç duyacaktır. Cinlerin bu sahiplenmeden olan çıkarı ise o hazineyi bulacak bir insandan olan beklentileridir. Bir insan her zaman nefsinin kölesi olmuştur zenginlik hususunda. Bazı insanlar '' Çok zengin olursam bir çok insana bakarım'' der. Lakin o zenginliğe bir sebepten ulaştığında nedense söylediği bu söz çürür gider. Cinler define arayan ve bulan kimselere ilk etapta yaklaşmazlar. Sadece beklerler ve arayan kişinin defineden emin olmasını beklerler. Alıcı reseptörleri olan cihazlar definenin yerini tespit ettiğinde derhal o bölgede kazı çalışmaları yaparlar. Bir kaç metre kazdıktan sonra defineye sahip çıkan cinler öncelikle bir enerji yayarlar. Ve bu enerji kişiye bir çeşit hafif anestezi etkisi yaratır. Daha sonra bu cin ona halüsinasyonlar göstererek daha aç gözlü biri haline getirir. Defineyi almak isteyen kişi daha bir hırslanır ve azimle çıkarmak ister. Cin bu sefer telkin verir ''Bu hazineye sahip olmak istiyorsa sende bir şey vermelisin. Unutma veren de alan da ALLAH'tır'' der. Kişi bu telkinden sonra pazarlığa açık hale gelir. Her şeyini bu hazine karşılığında vereceğini söyler. Çünkü ALLAH ismi geçmiştir. Rahmani olduğunu düşünmemesi için bir sebep yok. Cin daha sonra defineyi vereceğini ancak bir anlaşma yapılmasını şart koşar. Bu anlaşmada defineyi alacak kişinin yaşamı boyunca, yaşamı sona erdiğinde ise onun ailesinden bir başkasının yaşamı boyunca onlarla kalmak istediğini söyler. Koruyup kollayacağını ve asla zarar görmeyeceklerine ikna eder. Bunu kabul eden kişi defineyi almaya hak kazanır. Ancak anlaşmalarda genelde toprağa kan akıtılır ki bu kan toprağa değdiğinde cinler anlamsız bir düşünceyle toprağı şehadet edecek biri olarak değerlendirirler. Hülasa kişi defineyi alır ancak asla mutlu, huzurlu, sağlıklı olmaz. Çünkü anlaşmayı yapan cin ve onun kavmi artık bu kişiyle hayat bulur ve o kişiyi yaşamı boyunca çıkardığı definenin gelirinden daha fazla sıkıntıya sokar. Birde cinlerin oyunlarıda vardır. Mesela definenin yerini tespit eden kişi derhal çalışma başlatır. Ancak bir zaman sonra bakarki define orda değil. Çünkü cinlerin defineyi taşıma kabiliyetleri vardır. Taşımaktan kastım mevcut yerden başka bir yere çekerler. Yada sahiplenmiş cin definesini vermekten yana değildir ve sürekli o defineyi çeker durur. Behnilem adındaki toprakta yaşayan nerdeyse tek cin olan varlık çok hümanist ve sevecen bir cindir. Yeryüzünde neredeyse her definenin yerini bilir ama onun sahiplenme yada çekme gibi bir durumu olmaz. Bu yüzden insanlara sahipli definelere yaklaşmaması içinde telkinler verir. Başarılı olduğu çok az görülmüştür. Zira dediğim gibi zenginlik insanın her zaman tercihi olmuştur. Peki bu defineye sahip olmanın yolları varmıdır? Elbette vardır. Özel olarak bu iş için yapılacak uygulamalar ve dualar vardır. Bu uygulamalar sahiplenen cinlere zarar vermez ama onların yaptığı anestezi etkisini aynı şekilde cinlere yansıtır. İmam-ı gazali hazretlerinden bununla ilgili bir çok uygulama vardır ancak sitelerde gördüklerinize itibar etmeyiniz. Zira bu zat'ın bir çok uygulaması ulu orta verilmemiştir. Kısa bir not olarak şunu ekleyeyim. Bulunan ve çıkarılan bir definenin devlete ait olduğunu unutmayın. Böyle bir durumda devlet izni alarak çıkardığınız definenin devletin size verdiği yüzdesiyle yapmanız gereken şey o aldığınız yüzdenin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine vermeniz gerekiyor. 20 kişiye bu aldığınız paydan hak vererek diğer kısmınıda kendi şahsınıza kullanabilirsiniz. Elbetteki ALLAH yolunda olmak kaydıyla. Evet bu konuyada bu şekilde değinmiş olduk. Rabbim kendi verdiği rızk haricinde beşeri açgözlülüklerden muhafaza eylesin.

ALINTIDIR

hasan06

Kayıtlı Üye
hatta define sahibi olan cinler define arayanlara musallata olabilir. bunuda unutmayın

greatangel

Kayıtlı Üye
ben bu anlatılanın çok benzerini altın arayan akrabandan duydum : benim akrabam ve yanında iki ortakla beraber yaşadığımız şehrin çoğu yerini gezmişlerdir bir olayını anlattı bize bir kaç yıl önce telefonda ortaklarıyla konuşuyorlarmış hafta sonu şuraya falan gideriz diye ama açık açık bahsetmiyormuş sonra konuşması bitmiş dolmuş beklemeyek için durakta beklerken yanına seyyar kestane satıcısı gelmiş etraftada fazla kişi yokmuş satıcı akrabama aradığınız altın orda yok demiş tabi akrabam şaşırmış sen ne diyorsun ne altını falan demiş devletten biri olur diye satıcı yok bana söylediler sen altın arıyorsun demiş. Akrabam kim söylüyor demiş satıcı sen ne yapacan kim söylediğini demiş daha da konuşmuşlar satıcı akrabamın nerde oturduğunu dede,baba falan çoğu akrabasının adını söylemiş sonra dolmuş gelmiş akrabam gitmiş hafta sonu aramışlar, kazmışlap ama bulamamışlar defineyi satıcıyla konuştuğu yere 1 hafta sonra aynı gün tekrar gitmiş satıcıyı bulmak için satıcıyı bulmuş konuşmuşlar satıcı bizim köyde bir yer sölyemiş bildığimiz bir yer satıcıyı ve ortaklarını alıp oraya gitmişler satıcı beni geri götürün bir burda bir şurda diyorlar bulamazsınız kımse bulamaz demiş kim diyor demişler cinler demış satıcı öncesınde orada duvar vardı yıkılmış harabe olmuş demiş akrabamda babasına sormus gerçektende orada duvar varmış adamın ısrarına dayanamayıp satıcıyı geri götürmüşler satıcı akrabama oraya altını dedenın dedesi şu isımlı kişi gömdü demis akabam babasına sormus adını doğru bilmiş.

esaskız

Kayıtlı Üye
benim eniştemde çok meraklıydı bulduda daha sonra konuşmaya başlamışlar ve kan istiyorlarmış

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
benim eniştemde çok meraklıydı bulduda daha sonra konuşmaya başlamışlar ve kan istiyorlarmış
Evet kan istiyorlar.Karşılıksız yardımda bulunmazlar. Karım olduğunu söyleyen cin den ısrarla yardımda bulunmasını,para veya altın getirmesini istediğimdede bedel alırım dedi.Ne bedeli diye sorduğumdada; sevdiklerini tek tek alırım dedi.kalsın istemiyorum dedim.sen bilirsin dedi.

tribritzi

Kayıtlı Üye
eveet . havas ilminden bilmem ama mezarcılık tam benlik . şimdi cinlerin mezarlıkta oldukları dogru . insanı korkuttukları da dogru . ama öyle karşına öcü gibi değil sadece ışık oyunlarıyla ve beynıne hukmetmeye çalışmayla yaparlar bu işi . size bu cinlerin define kaçırma muhabbetini uzunca anlatıyım bire bir defalarca şahit oldugum bir olaydır . şimdi bir dedektör getirıyorlar . dedektör topraktaki minarele altın diyo . neyse biz kazıyoz kazıyoz topragı sağımıza atırıyoz . sonra dedektorle bi daha bakıyoruz define altınlar sağ tarafımıza geçmiş . hepimiz besmele çekip attıgımız topragın ordan bi başlıyoruz çalışmaya . yine topragı sağ tarafa atıyoruz . dedektorle bi daha bakıyoruz . define altınlar yine topragı attıgımız tarafa yani sağımıza kaymış . olum cinler kacırıyo lan defineyi . hadin iman gücüyle bi daha girişiyoruz attımız toprak tarafına . hoppala yıne kaçmış . baktık olmuyo . olum bunlar bize bu defineyı vermıyecekler deyıp donuyoruz . ve bunu defalarca yaptık . sonradan ögrendik ki elimizdeki cihaz meğerse topraktaki minarele ötermiş :D . biz topragı kazıp ne tarafa atarsak , o tarafa ötüyo makına . yıne bir gun çelik burunlu ayakabıyla gelmiş arkadasın biri . neyse bi yerde makına cayır cayır ötüyo . neyse hemen yakın gosterıyo . kazıyoz kazdıkca kazıyoz define hep aşşağı kacıyo . neyse başka biri alıyo makınayı sınyal yok . meğer ayakkabılarına ötermiş . tabi hikayeler agızdan agıza , agızdan ağıza kım bilir ne boyutlara ulaşıyo . ama şunu çok merak ediyorum . mesela havas ilmini öğrenip , cinlere define yeri buldurabilen derin hocalar varmıdır ki ?

kimyaci

Kayıtlı Üye
Cinlerde yalanın palavranın bini bir para. Onlara hükmetmek, istediğini yaptırmak her babayiğidin harcı değildir bir kere. Hükmettiğini sanan ya da iddia edenlerin sayısı da az değil hani. Peki, gerçekten cinlere hükmetmek, onlardan arzuları doğrultusunda yararlanmak mümkün müdür? Buna muktedir olanlar var mıdır? Mümkündür ve bu istikamette başarılı olanlar vardır. Hastalıkların teşhisi, büyülerin bozulması, tılsım ve muskaların bulunduğu yerin kesin tespiti gibi şaşırtıcı başarılara çok kez bizzat tanık olanlardanım. Fakat define işinde şimdiye değin sadece bir ÜSRAD'a denk geldim. Bu sahada 75 senelik geçmişi ve deneyimi olan bir büyük mütehassis...
O kadar ki, yerin altını, üstünden daha net görebilme yeteneğine mâlik canlı radar gibi mübarek...
Bir altın madeni tespiti var ki, anlatamam... Hele kendi tarlasındaki 2 küp dolusu çil çil altınlara dâir müthiş mesele... Nasıl anlatsam.
Ben bu meselelerden çok, onun, 20 küsur yıl önce bir büyüğümle beraber gittikleri bir bölgemizde gördüğü (Daha doğrusu kendisine gösterilen) PETROL DENİZİ'ni kafama takmış bulunuyorum. TPAO'nun sismik etütlerine 500 milyon dolardan fazla harcama yapıp müspet bir netice alamadığı yerden bahsediyorum.
Üstadın gördüğü yer denizde değil karada bulunuyor. Aslında hem denizin hem de kara parçasının altında bulunuyor bu müthiş rezerv. Fakat, deniz altındaki kısmı
çok derinlerde olmasına mukabil, oturup çaylarını içtikleri ve bir müddet dinlendikleri kara parçasına denk gelen yerde petrol yatağı 3 bin metrede bulunuyormuş.
Düşündükçe Türkiye'yi kurtarma hayaline dalıyorum ama ne çare.. Ben kiim, petrol arama ve sondajı kim!...
Katkısız ve hilafsız bir pazar sohbeti olur düşüncesiyle paylaştım arkadaşlar...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Peki bahsettiğiniz şahıs,devlete bu konuda yardımcı olamaz mı? Tamam kendinin petrolü çıkarmaya gücü yetmez ama bir şekilde yetkilileri inandırabilirse milli gelire yüksek bir katkıda bulunmuş olur.

kimyaci

Kayıtlı Üye
Peki bahsettiğiniz şahıs,devlete bu konuda yardımcı olamaz mı? Tamam kendinin petrolü çıkarmaya gücü yetmez ama bir şekilde yetkilileri inandırabilirse milli gelire yüksek bir katkıda bulunmuş olur.

Bütün mesele işte o "inandırabilirse" kelimesinde saklı zaten, değerli MeHDİX kardeşim. ABD ve Rusya gibi bazı ülkelerde inanırlar da bizde ne yazık ki gülerler.
Yani aklımıza gelmedi değil teklifiniz. Fakat kabul göreceği noktasında kendimizi inandıramadık. Ama gün ola harman ola değil mi kardeşim.
Sevgilerimle,

tribritzi

Kayıtlı Üye
arkadaşlar eğer gerçekten böyle bir durum varsa ne olursunuz yardım edin . ameleliği ben yaparım , hemde çok güzel kazarım . bir sorum daha olacak . hani bazı surelerin adet ve sayılarına gore gelenler olurmuş ve bunlarla anlaşma yapılırmış okudugum kadarıyla . gelenle yer altının şifre çözüm ilmine mukabil olmak istiyorum desek , sonuçta bu da bir ilim , ondan kalk bana bi küp altın getir demiyeceğiz . sözüm ona ; dediğim gibi anlaşma sırasında yer altında ki kayıp malzemelerin sırrına mukadil olmak için , sizden ilim öğrenmek istiyorum desek olur mu ki acaba sanırsam galiba ? aydınlatırsanız sevinirim .

ufukalper

Kayıtlı Üye
Konuyu okuyunca aklıma direk "Dabbe Cin Çarpması" filmi geldi.O filmdede bu konu işleniyordu bir ara bakmanızı öneririm:)