tanrıların arabaları belgesel

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Uzak geçmişte dünyamızı uzaylıların ziyaret ettiği tezini popüler kültüre taşıyan ilk kitap olarak 'Tanrıların Arabaları' dünyanın hemen her yerinde büyük ilgiyle karşılandı. Pek çok dile çevrildi. Kitabın dayandığı ana tez, dünyadaki eski uygarlıkların sahip olduğu teknoloji ve dinlerin aslında o sırada dünyayı ziyaret eden uzaylılar tarafından insanlara verildiği ve bu uzaylı ziyaretçilerin o zamanki insanlar tarafından 'Tanrılar' olarak kabul edildiği şeklinde. On bin yıl öncesinin insanı için uzay yolculuğu bir sorun değil, bir gerçekti. Bunun ispatı karanlık geçmişte tanrıların bıraktıkları ve bugün anlamını çözmeye çalıştığımız sayısız izdir...

http://www.youtube.com/watch?v=k9a3oAsSVu4

acid

Kayıtlı Üye
Belgeseli izlemiştim ancak asıl sevindiği kitabın paylaşımı oldu. Bu konuda kaynak arıyordum biraz daha. Tanrıların arabaları ve gemileri kelimeleri birçok antik kitapta geçer ancak benim dikkatimi çeken antik dönemlerde gökten inen kişiler oldu. Özellikle Güney Amerika kültürlerinde bunların anlatım tarzları. Bu konu dinlerle ilgili pek çok konuda da açıklayıcı oluyor. Bunun yanı sıra geçmişte insanların manevi olarak daha bilgili olmasının sebepleri de dolaylı olarak ortaya çıkıyor.

MuratKLKK2013

Kayıtlı Üye
Orijinal kitabı vardı bende. Bir çok resimle desteklenmiş bir kitaptı. Ayrıca Erich Von DANIKEN in Yıldızlara Dönüş ve Tohum ve Evren kitaplarıda vardı bende. Arkadaşlar okusunlar diye vermiştim. Bir daha geriye gelmediler. :)