EFT,NLP,YAŞAM KOÇLUĞU,HİPNOZ hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ersey

Kayıtlı Üye
MERHABA

Ben bu siteye yeni üye oldum. Ben buradaki insanlar gibi bilgi sahibi değilim.Sadece öğrenmek ve öğrendiklerimi uygulamak istiyorum. Allah'a hamd olsun çok zor bir hayatım var. HEM maddi,Hem Manevi yönden. bunlarla başa çıkabilmem için önce kendimle başa çıkmam lazım diye kişisel gelişime dair ne varsa, EFT,NLP,YAŞAM KOÇLUĞU,HİPNOZ vs.. Öğrenmek ve uygulamak istiyorum.Bunların sertifika programları ve kursları çok pahalı gidemedim.kendi kendime sitelerden okuyarak öğrenemedim. Banada yardım edermisiniz..

Teşekkür ederim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ankara'da yaşıyor iseniz Akademi Larimar'ı arayıp birebir olasılıklar üzerine görüşebilirsiniz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bulunduğunuz yerdeki merkezlere gidip birkaç ücretsiz etkinliğe katılın,hemen hemen tüm merkezler kendilerini tanıtmak ve insanlarla tanışmak için bu etkinlikleri yapmaktadır.Böylece eğitmenleri ve merkezi de tanırsınız iyice.Elbet bir ücretlendirme biçimi size uygun olacaktır.Herşey para demek değildir,sizde kendi yetenek ve becerilerinizle karşılık verin.Ben ilk insiyasyon çalışmam için eğitmenimin ve kurmun bir başka seminerinde aperatif yemekler hazırlamış,etkinliğin öğle arasında açık büfenin başına geçip onlarla ilgilenmiştim karşılık olarak :)Başka bir akadadaşım yine böyle bir etkinlikte tüm çıkan bulaşıkları yıkamış,workshop alanını silmiş süpürmüş genel temizliğini yapmıştı.Bunlarda neticede ihtiyaçtır ve kurum ya da şahısların ihtiyacı doğrultusunda para yerine kullanabilirsiniz.Başka ve sizin tarafınızdan karşılanabilecek gereksinimleri vardır elbet,sadece cesur olun ve sorun.Yoksa insanlar size bakıp ne istediğinizi bilemez.

Sitemiz Akademi Larimarın eğitmenlerinin kurduğu bir sitedir ve yanlızca Larimarın duyurularını yapar.Başka sitelerin ve şahısların reklamının ve iletişim bilgilerinin genel veya özelden paylaşılması yasaktır.Bu nedenle kimse size İzmirde şuraya veya şu kişiye gidin diyemez.

Kısa zamanda güzel haberlerinizi ve gelişmenizi duarız umarım,
sevgiler

ersey

Kayıtlı Üye
ilginize teşekkür ederim. ben bu işi istememim sebebi aslında, eşim için. eşim küçüklüğünde annesiz kaldıktan sonra, üvey anne babası eziyet etmiş ona.sonra evden atmışlar vs.. şuan o kadar hayata karşı kendini koruma kalkanına almış ki anlatamam.çok sinirli,çok sert görünür, hatalı olsa bile asla hatasını kabul etmez,kendini savunur, kimseye güvenmez herşeyi sorgular ikna olmaz,onu sevmemişler sevgiyi bilmiyo bana da kötü davranıyo çok negatif ama ben onu çok sevdiğim için onu hayata ve kendime bağlamak istiyorum çünkü eşimiz kalbi çok temizdir yemin ederim.biliyorum bunu. işlerimiz çok kötü gitti,çok borcumuz var biryerden para çıkmadıktan sonra temizleyemeyiz borcu onada takılıyo sonuçta maaşlı çalışan ne yapacağımı bilemedim işte böyle benhayatın her alanında huzur mutluluk şans bereket para pozitiflik eşimin bana uyumu,aşkı hiç bizden yana olmadığı için bu yıl artık şeytanın bacağını kırmak ve bu güzelliklerin bizimle olmasını istiyorum.

asterix

Kayıtlı Üye
Olayın büyük kısmı psikoljik,yaşantımız yaşadıklarımız bizi şekillendiriyor; çeşitli savunma mekanizmalrı geliştiriyoruz ,kendiiz kapatabiliriz,sertleşebiliriz,g
vensiz olabiliriz bunlar olunca üzerine maddi sıkıntılar daha kolay gelebilir vs aslında psikoljik bir temizlenme ve yenilenme gerekiyor bilinaçltında biriktirdiğimiz ağır duygusal yüklerden arınıp adeta yeniden doğmamız gerekiyor peki bu nasıl olabilir ? ilk önce duruma ait bir farkındalık gerekiyor sizde bu oluşmuş ama eşinizdede bunun oluşması gerek yani bu savunma mekanizmalrının farkına varıp kendi içine dönüp kendi üzerinde çeşitili çalışmalar yapması gerektiği algısı oluşması lazım bundan sonra,psiklog yardımı da olabilir yukardaki yöntemler denenebilir hatta denenmelidir bu kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik olur,bir de şu var aile içinde bir kişide bu tür sorunlar olması sadece o kişiye ait değildir yakın çevresi ile birilikte değerlendirmek lazım yani sizde aynı çalışmaları yapmanız gerekir,iş çevresi yakın görüştüğü kişilere önemlidir psikoljik sömürücü kişilere dikkat etmesi gerekir basit ve kolay değil bir o kadar zor ve gerekli.Sevgi ve ışıkla kalaın.

ersey

Kayıtlı Üye
işte bu farkındalığı beni dinlese eşim ben yapıcam da bende eğitimsizim.ben temizlicem onun bilinçaltını ama işte eğitim şart.eşimin ailesi yok görüştüğü kimse yok iş ve ev arasında onun hayatı.iş yerinde de samimi olduğu kimse yok çok mesafelidir

benim bişey yapmam lazım hayatımızı değiştirmek için

Var Yok

Kayıtlı Üye
İş
Evet
işte bu farkındalığı beni dinlese eşim ben yapıcam da bende eğitimsizim.ben temizlicem onun bilinçaltını ama işte eğitim şart.eşimin ailesi yok görüştüğü kimse yok iş ve ev arasında onun hayatı.iş yerinde de samimi olduğu kimse yok çok mesafelidir

benim bişey yapmam lazım hayatımızı değiştirmek için

Eşiniz için Regresyon çalışması araştırmanızı öneririm. İşe yarayacaktır :)

"

Regresyon Hipnoterapsi nedir?

Hayatınızda önemli ve kalıcı değişiklikler yapmak istiyorsanız en derinlerde yerleşmiş duygularınızı bulmanız, yaşamanız ve boşaltmanız gerekir.

Bilinçaltında yerleşmiş bu duygular düşüncelerinizi kontrol eder, niyetlerinizi ve beklentilerinizi sınırlar işin kötü tarafı yönetir.

Bundan şu sonucu çıkartmak mümkün, duygularınız bilinçli iradenizi kontrol eder. Hayatınızı yönetmeye başlar.

Birikmiş duygular insan zihnini işgal eder, zihnin berraklığını engeller.

Kişi içinde bulunduğu mevcut durumu, olduğundan çok daha fazla oranda olumsuz olarak algılar.

Duygular aklı esir alır, mantığı kilitler, iradeyi baskılar. İşte bu nedenle de alışkanlıkları değiştiremeyiz.

Biriktirmiş olduğumuz olumsuz duygular, geleceğimizi mutlu, üretken yaşamımızı engelleyen en güçlü enerjilerdir.

Tüm eylemleriniz, davranışlarınız, motivasyonlarınız, alışkanlıklarınız, içinizdeki duygular tarafından ateşlenir ve beslenir.

Görünürdeki kötü alışkanlıklar sadece buzdağının üstüdür. Alttan beslenen büyük bir güç vardır. Bu nedenlede basit iradi güçle bunların üstesinden gelinemez. Sadece alışkanlıkların değil hastalık adı altında pazarlanan tüm ruhsal, fiziksel sorunları besleyende bedende birikmiş bozuk enerji olan bu duygulardır.

Eğer sorunu bu duygulara dokunmadan çözmeye kalkarsak bir süre sonra sorun fazlasıyla ve farklı bir şekilde geri gelir. Bu nedenlede günümüzde bilinçaltında yerleşmiş bu duygulara yönelmeyen her türlü iyileştirme çabaları etkisiz kalmaktadır.
Regresyon Hipnoterapisi ne yapmaktadır?

Amacı bu en derinde yatan duyguları açığa çıkarmak ve sorun yaratan nedeni kökünden halletmektir.

Duyguları boşaltmaya başladığınız andan itibaren iyi hissetmeye başlarsınız. Çoğu zaman bu ilk seansttan başlayan bir süreçtir. 3-5 seans içinde (ortalama birer hafta arayla) belirgin değişimler ortaya çıkar. Tipik olarak 3. seans kırılma noktasıdır. (Kişisel farklılıklar olabilir.)

Bu sistem düşündüğünüzden, beklentilerinizden çok ama çok daha fazla etkilidir. Bir çok alışkanlığa, fiziksel ya da ruhsal soruna bu SİSTEM'i uygulayarak MAKUL sürede son vermek mümkündür.

Bahçenizdeki yabani otları kalıcı olarak temizlemek için ne yaparsınız? Toprağı kazıp kökünü tamamen almak yada kurutmak. O zaman yabani otlar temizlenir, bir daha çıkmaz. Basit ama çok etkili bir yöntem değil mi?

Sorununuzun görünen yanıyla değil, toprağın altında kalan yanıyla uğraşmak bu nedenle bu kadar önemlidir. Eğer duygularınızı yok sayarsanız, onları fark etmemekte ısrar ederseniz, gizlemeye çalışırsanız, kendinizi duygularınıza karşı uyuşturursanız sorun sorun olarak devam eder. Aksine duygularınızla yeniden buluşursanız yaşamınız bambaşka yollara yönelmeye başlar.

Birikmiş duygularınızı çözmeye başlamak sizi gerçekten değiştirir. Yaşamınız gerçekten dönüştürür. Bir çok insan bunu yaşadı ve yaşıyor.

Duyguları hisseden aklımızdır. Bilinçaltı duygularımızın yerleştiği yerdir. Bu nedenle duygularla çalışmak bilinçaltıyla çalışmak demektir.

Bizi idare eden "düğmelerimizle" çalışmak demektir. Zihnimizin duygu düzeyindeki dönüşüm, değişim yaratır. Çünkü bu dönüşüm sonucunda değişimler en derin duygularımızla uyum içinde olmaya başlar.
Regresyon Hipnoterapisi bir teknik olarak birikmiş duyguların temizlenmesini sağlar. Bedenden akmasını sağlar. Alttan doğal, temiz duygular çıkar. İnsani duygularımız çıkar. Bunlar bu değişimi geçiren kişiler tarafından yeni duygular olarak algılanır. Aslında sadece bir dönüşüm olmuştur. Artık bu duygular kendilerini yeni bir şekilde ifade etmeye başlamıştır.

Aslında duygularımızı ve bozulmuş algılarımızı yıllarca, onlarla yüzleşmeden ve ne olduklarını anlamadan taşırız. Bu nedenlede sorunlardan kurtulamayız, kurtulamadıkça kendimizde bir eksiklik olduğunu sanırız. Bozuk yaratıldık sanırız.

Temizlenmiş duygular kişiye zihinsel berraklık kazandırır. Çünkü zihinden büyük bir yük kalkmıştır. Burada zihin derken sakın sadece beyninizi düşünmeyin. Tüm bedenimizi, tüm duygu, düşünce ve davranış kalıplarımızın toplamı kastedilmektedir.

Yani duyguyu çözünce değişiklik kendiliğinden gelir.
Duyguları temizlemek ne demek? Duygular nasıl temizlenir?

Güzel ve kritik soru bu. Duyguları temizleyecek bir şampuan yok tabiki. Bu bir boşalma sürecidir. Duyguların tekrar yoluna girmesini sağladığımız zaman boşalmaya ve bedenden dışarı akmaya başlar. Tamamlanmamış enerji akışı tamamlanır. Tüm duygular enerji üretir.
Değişim, geçmişin duygusunu boşaltmaktır...

Bu duygu boşaltma seanslarında kişiler duygularını salarlar, boşaltılırlar ve temizlenirler. Kendileri bile şaşırırlar bu kadar çok yoğun duygunun yıllardır içlerinde olduğuna.

Sigara olsun, aşırı yemek olsun, ya da kontrol edemediğiniz öfke, sıkıntı, kaygı, üzüntü gibi duygularınız olsun sadece davranışı değiştirmek çare değildir. Davranışın suni olarak değiştirilmesi sizi değiştirmez. Zaten uzun yıllar bu soruna sahipseniz bu amaçla çok şey yapmış ama kalıcı bir sonuç alamamışsınızdır.

Eski bir deyiş şöyle der. "Özgürleşmeden ne kadar kısıtlanmış olduğunuzu anlayamazsınız."

Seanslar dönüşüm yaratır. Bu bir süreçtir ve seanslardan sonra da dönüşüm devam eder. Seanstan çıkmış bir kişi yeni duyguları ve berrak zihni ile yaşama farklı bakmaya başlar. Kişilerin seans esnasında duygularını yaşamaları, boşaltmaları ve bu rahatlamanın etkisiyle değişmelerini izlemek büyük keyiftir.

Her birey farklıdır ve bu nedenle her seans farklıdır. Her seans birey için belirgin anlayışlar, içgörüler, dersler içerir. Seans bittikten sonra, kişi bilinçli durumuna döndükten sonra değişimi gözlerinde görmek mümkündür. Zihin hala yaşananları işlemekle meşguldür. Yeni anlayış, yeni bakış açısı yerleşmeye devam etmektedir. "Çok ilginç, bu olayların bu kadar duygu biriktirdiğinin farkında değildim" sözlerini çok sık işitiriz.

Çoğu zaman seanslar bir film gibidir. Ama önemli fark artık gerçek duygularınızı hissediyorsunuzdur. Geçmişi şimdi olarak tekrar yaşarsınız. Ama bu farklı bir yaşayıştır. Bu sefer çözülmemişleri çözersiniz. Duyguları temizler, deneyimi iyileştirirsiniz. Çünkü artık erişkin aklınızı, o deneyimi çözmek için kullanırsınız. İçinizde hala duygularını ifade edemeyen çocuğun, duygularını ifade etmesine olanak sağlarsınız, onu iyileştirirken kendinizi iyileştirirsiniz.

Seansın sonunda size bu kadar sorunu hangi olay ve duyguların yarattığını anlarsınız. Yaşamınızı geçmişin ne kadar etkilemekte olduğunu fark edersiniz.

Böyle bir regresyon seansı, gerçeği bulmanızı, duyguların kökeninin anlamanızı sağlar."

ersey

Kayıtlı Üye
Eşiniz için Regresyon çalışması araştırmanızı öneririm. İşe yarayacaktır.

çok teşekkür ederim. rekresyon hipnoterapiyi internetten kendi kendime araştırarak öğrenip uygulayabilirmiyim ki? sizin bildiğiniz bir yol var mı?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
E.F.T dışındaki tüm bahsettiğiniz eğitimleri maalesef internetten öğrenemezsiniz. Bir temel yapmak istiyorsanız belli bir bütçe ayırmak durumundasınız. N.L.P ve koçluk eğitimlerini teorik olarak internette bulabilme ihtimaliniz var. Ama sadece belli bir kısmını. Bu konularda uzmanlaşabilmek için mutlaka pratik çalışmalarla desteklemek şarttır. Ve eğitimleri çok pahalı değildir. Bir öğrencinin bile karşılayabileceği eğitimler bulunmaktadır. Bu konularda eğitim almayı istiyorsanız değerli bulup belli bir ücret ayırmak durumundasınız. Hipnoz eğitimine gelince alsanız dahi uygulamak için yetenek gerekir. Yapamayabilirsiniz, ciddi bir çalışma ve teorik bilgi ile desteklenmeli, ayrıca pratiklik kazanabilmek için birçok alanda da eğitiminize destek olmalısınız. Sadece başta a dediğim gibi E.F.T yi öğrenebilirsiniz internetten. Vücuttaki enerji tik noktalarını uyararak duygusal özgürleşme sağlayan yöntem tamamen yönteme bağlı ilerler. Yöntemi ve yapılışını öğrendikten sonra mutlaka yapılabilir. Buna ek olarak otohipnozu da internetten öğrenebilme ihtimaliniz var. Sevgi ve Işıkla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...