Paranormal Olaylar ve Beyin fırtınası

Volar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.Dünyanın farklı yerlerinde olan paranormal olayların,inanışşların ve efsanelerin ortak noktaları vardır.Bunun sebebi hakkında bir fikir yürütmek için bu konuyu açtım.Farklı fikirler çıkacağını düşünüyorum.Bu ortak noktaları örnek isterseniz şunları verebilirim;
1-Batıda kötü varlıkların (hayaletlerin vs) GÜMÜŞ ile öldürülebileceği hakkında eski bir inanış vardır.Hatta bu olay film ve dizilerede yansımıştır.
2-Neredeyse bütün dünyada,varlıkarın aynada görülebileceği hakkında bir inanış var.Özellikle eski aynalarda olacağı söylenir.Fakat esas dikkatt çekici nokta aynaların arkasının GÜMÜŞten yapılmasıdır.
3-Cinlerin gümüş ve altından yani parlak şeylerden hoşlandığını bilmekteyiz.GÜMÜŞ gibi.

Sizler başka örneklerde verebilirsiniz.Umarım iyi yorumlar olur.İyi forumlar.(konuyu yanlış yere taşıdıysam kusura bakmayın.)

maxcod

Banlı Kullanıcı
1- Bedensiz varlıkların gümüşle öldürülebileceğiyle ilgili film veya dizi görmedim. Genellikle "kurtadam" gibi bedeni olanlar için kullanılır.
2- Aynaların arkasında gümüş bulunması sadece özel olaylarda yapılır. Satın alınan aynaların arkasında çoğunlukla başka maddeler bulunur.
3- Cinlerin hoşlandığını nasıl anladın ?

Yine de kafa yorduğun için teşekkür ederim, paranormal olayları/varlıkları araştıran insanlara saygı duyarım.

Volar

Kayıtlı Üye
1- Anlaşılan sinema kültürünüz pek iyi değil.Özellikle korku filmlerinde bu olay konnu alınır.American horror story tarzı dizileri izliyorsanız gene görmüşsünüzdür.
2-Yeni aynalarda aliminyum kullanılır lakin eski aynalarda gümüş dışında bir maddeden yapmak mümkün değildi.
3- İlk önce araştırsaydınız daha çok sevinirdim.Hazinelere musallat olma olaylarınıda buna bağlarlar.

maxcod

Banlı Kullanıcı
1- Sinema kültürünü izlenmeyen birkaç diziyle karar veremezsiniz.
2- El aynalarında veya duvar aynalarında hiçbir zaman gümüşle karşılaşmadım varlığı bile garip geliyor.
3- Zaten bazı olaylar duydum. Bunlar cinlerin gümüş-altın sevdiğini göstermez. Eşyaları sahiplenip gelen insanlara saldırmak için olabilir. Bu hikayelerin de gerçek olduğuna dair kanıt yoktur tamamen efsane olabilirler. Cinler insanlar gibi ticaret yapmadığından gümüş veya altına ilgi duymazlar.

Volar

Kayıtlı Üye
1-İşi tartışmaya çekmenin gereği yok.Ben size bildiğimi söyledim kabullenip kabullenmemek size kalmış.
2-İnternetten ayna yazın en bilindik bilgi sitelerinden birine girin.(isim veremiyorum.)Oradan bakın.Aynaya düz olarak bakıpta yorumlamanın bir anlamı yok.
3-Sitede cinler ve hazinelere musallat olmaları ile ilgili çok şey var.Araştırın derim.
4-Fikriniz varsa paylaşın eksik bilgilerinizle herşeye yanlış demeyin.Eğer konu böyle devam edecekse yetkililerden konunun kapatılmasını rica ediyorum.

maxcod

Banlı Kullanıcı
1,2- Tartışma amacında değilim bilginin yanlışlığı varsa düzeltme peşindeyim
3- Haberim var olaylardan fakat anlamamışsınız cinler ticaretle uğraşmazlar nedenini belirttim, bilginizi düzeltiniz.
4- Eksik bilgim yok bu konuda küçük yanlışlar olabilir fark ederseniz düzeltirseniz sevinirim.
İstemiyorsanız maddeler kullanmam.

HYUNDAI

Kayıtlı Üye
Sayın maxcod yukarda arkadaş yazmış gümüş altın gibi şeylere ilgi duyarlar diye sen de diyorsunki ticaret yapma ihtiyaçları yok nereden çıkardın , bu nasıl bir düşüncedir ya sen gümüş kolye vb. şeyleri ticaret yapmak için mi alıyorsun yoksa ilgi duyup sevdiğin için mi ?

maxcod

Banlı Kullanıcı
Sayın hyundai cinleri insanlaştırma vardır bu konularda. İnsanlar edebiyat yapıyorlar. Kaynağı sağlam metinlerde cinlerin gümüş veya altınla ilgili birşey göremezsiniz.

İnsan34

Kayıtlı Üye
Peki ben olaya farklı biryerden yaklaşayım içinizden biri bana cinlerin var oldugunu somut yada his olarak ispatlasın sizin için Yaratıcıya 10 gün dua edicem.

origanum

Yönetici
Inancınızı bilmiyorum ama İslamiyet ise Kuran'ı kerime inanırsınız sanıyorum, orada cin süresi var başlıbaşına diğer surelerde de bahsi geçiyor ayrıca. Kuran'ın bir kısmına inanıp bir kısmına inanmamak olmaz. Bunun dışında sadece cin değil her türlü bedensiz varlıklarla yıllardan beri iletişim içinde olan biri olarak söylüyorum mevcudiyetlerini. Her insan göremez bu yüzden ispat gibi fiziksel bir kavram sözkonusu olamaz. Bazı insanlar onları görebilir bazıları göremez ama seslerini durabilir kimi ise fiziksel olarak algılayamaz ama hissederek algılar. Hatta telepati yoluyla iletişim kurabilir. Hayatında portakal görmemiş birine portakal anlatılamaz elbet, eğer algı kapılarınızdan biri açık olsa idi şimdiye kadar çoktan farkederdiniz bir şekilde. Yoksa size yardımcı olmak adına iletişim kurmanızı ve merakınızı gidermenizi sağlardım.

Frozen_Soul

Kayıtlı Üye
cinler çok zengin derler onlarla aşırı içli dışlı olanlar...
bakın dikkat edin çok içli dışlı olanlar bilir dedim ,
benim dayım onlarla konuşurdu aralarından biri ona aşık olmuş ve zamanla onların arasına katılmış birisi dayım , hatta kadın olan bir cin ile evlilik yapyığını söylerdi , evde otururken benim arkadaşlarım geldi sohbet edicez derdi giderdi bahçenin ortasına bomboş yere bi sandalye koyar onlarla muhabbet ederdi işte bu tip insanlar zamanla onların boyutuna geçenlerdendir.eğer cinlerin heyet veya büyükleri izinverirse yani yetkili olanlarından biri , kişiyi kendi boyutlarına geçirebiliyolar.
dayım hep aşırı zengindirler derdi bir ev dolusu altınları değerli eşyaları var derdi.

bende bir cin gördüm ama doğrusu görmeyi hiç beklemiyodum.
gece uyurken rahat yatamayıp yönümü değiştirdim yatağın sağ tarafında döndüğümde birisini gördüm görür görmez yatağın üstünde doğrulup ışığı yaktım afalladım korkmaktan ziyade çok şaşırmıştım ne yapıcağımı bilemiyodum o da bir kaç saniye sonra kayboldu zaten.
gariptir...çünkü onu gördüğüm gece onların varlığından şüphe ettiğim geceydi.

bir önceki yazımda çok zenginlerdir dedim bu benim yüklediğim bir kavram i yani ticaret yapıyo olabilir veya da olmayada bilirler bilemiyorum sadece yanlış anlaşılmaması için yazma gereği duydum.
ilgi duydukları için alıyoda olabilirler.
bir hocadanda şunu duymuştum bir günün veya ayın tam emin değilim bir zamanı toprağa soğan ekiyormuşsun , tabi bu aslında daha detaylıydı aklımda kaldığı kadarını yazıyorum normalde ekileceği yerinde uygun bir yer olması lazım.
cinlerde bu ektiğin soğan karşılığında sana bir altın para bırakırmış.
buda farklı bir hikaye mesela ama cinlerle konuşan çok hoca var bende bunu onlardan birinden duymuştum

maxcod

Banlı Kullanıcı
Peki ben olaya farklı biryerden yaklaşayım içinizden biri bana cinlerin var oldugunu somut yada his olarak ispatlasın sizin için Yaratıcıya 10 gün dua edicem.

Forumda neredeyse garantili cin davetleri var. Denersen görürsün saygılar.

dexter

Elit Üye

Konuyla alakasız bir yorum yapıyorsunuz, bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sitemizi incelemenizi dilerim. İnanıp inanmamak sizin düşüncenizdir elbette, fakat bu şekilde lütfen konuyu saptırmayınız.

İyi Forumlar