Bedensiz Varlıklardan uzak durun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maxcod

Banlı Kullanıcı
200.000 DOLARI REDDETTİ. Azerbaycan’da yaşayan Zarhanum 15 yıldır ruhçulukla uğraşıyordu. İnsanlar onun gizemli güçleri olduğuna ve geleceği görebildiğine inanıyordu. Ayrıca büyü bozma ve şifa verme yeteneği olduğunu da düşünüyorlardı. Zarhanum bu sayede çok ünlü olmuştu. Müşterileri arasında yüksek mevkide olan birçok memur ve eşleri de vardı; ona her seans için 2.000 ila 4.000 dolar ödüyorlardı. Böylece Zarhanum zengin oldu. Ancak ruhi varlıklar sayesinde bazı güçlere sahip olsa da manevi açıdan kendini boşlukta hissediyordu ve zihnini kurcalayan birçok soru vardı. Evliliği sona ermişti ve yaşam ona anlamsız geliyordu. Kendini çok çaresiz hissettiği bir gün, Tanrı’ya içini dökerken kapı çaldı. Kapıyı açınca karşısında iki hemşiremizi gördü. Hemşirelerin Tanrı’yı sadece sözlerle değil işlerle de memnun etmekten söz etmesi onu çok etkiledi. O dindar görünen birçok kişinin Tanrı’yı memnun etmeyen işler yaptığını biliyordu. Ayrıca ruhçulukla uğraşmasının bir günah olduğunun da farkındaydı. Şahitlerle Kutsal Kitabı incelemeyi kabul etti. Zamanla dualarında Yehova’nın ismini kullanmaya başladı ve dualarının cevaplandığını gördü. Ancak ruhçulukla ilgili uğraşları bırakmak onun için kolay değildi; cinler onu sürekli rahatsız ediyordu, hatta dövüyordu. Sonunda, Yehova’nın da yardımıyla cinlerin etkisinden kurtuldu. Ayrıca ruhçulukla ve sahte dinle bağlantılı tüm eşyalarını yok etti.

Yukarıda anlayacağınız üzere Ruhçuluk da cinlerle uğraşma sayılıyor ve her an korunmasız oluyorsunuz. Evlerde kullandığınız Nazar boncuklarından, boyunlarınıza korunma için astığınız muskalara kadar tüm malzemeler ruhçulukla ilgilidir. Burası da dahil bazı forumlarda çoğu eski olan ve cinlerin insanlara öğrettiği dillerde bazı kelimeler ve büyüler vardır bunları da sesli şekilde okumayın. Ben merakımdan dolayı araştırıyorum olayları. Araştırmayın demiyorum yani. Ama ruhçulukla uğraşmayın, maddi şeyler kazanabilirsiniz ama öldükten sonra yeni bir hayatınız olacağını düşünmeyin derim. Belki bu dünyanız bile kötü geçer. Saygılarımla.

Devamı: Zarhanum kısa sürede iyi haberin gayretli bir müjdecisi oldu ve Mayıs 2011’de vaftiz edildi. Vaftizinden hemen sonra öncü yardımcılığı yapmaya başladı. Sağlık sorunları yaşamasına rağmen saat talebini karşılamakta hiç zorlanmadı, çünkü vaftiz edilmeden önce bile her ay duyuru işine 70 saatten fazla vakit ayırıyordu. Vaftizinden iki ay önce bir hükümet görevlisinin eşi, büyü bozması için Zarhanum’a 200.000 dolar teklif etmişti. Kadın, bacağının kesilmesine yol açan bir hastalığa yakalanmıştı ve bunun bir büyü yüzünden olduğuna inanıyordu. Zarhanum kadının teklifini kabul etmek yerine ona iyi haberi duyurmaları için hastaneye iki hemşire gönderdi. Zarhanum şimdi gayretli bir şekilde eski müşterilerine de iyi haberi duyuruyor ve daha önceden yaptıklarının Tanrı’nın gözünde yanlış olduğunu açıklıyor. Bu sayede onu hükümet görevlisinin eşiyle tanıştıran eski bir müşterisi Kutsal Kitabı incelemeyi kabul etti ve ibadetlere katılmaya başladı.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Yehova yahudilikte diil miydi? Hem yehovaya inanıyor hem de vaftiz mi ediliyor?

asterix

Kayıtlı Üye
Kısacası manevi güçleri ve yetenekleri kişisel çıkar yani kendine hizmet için kullanırsan düşüş kaçınılmazdır ,bunu bolluğun sevginin barışın artması toplumun yükselmesi için kullanırsan kutsanırsın.

codzombi

Kayıtlı Üye
Yehova şahitlerinden misin nesin sen :D Saygılıyım da kendi kafalarına göre din yaratmışlar, tarikat yani .

maxcod

Banlı Kullanıcı
Merhaba herkese. Öncelikle codzombi arkadaşım Yehova'nın Şahitleri dinlerini uydurmamışlardır. Kitab-ı Mukaddes'e inanırlar.

aytanrı

Kayıtlı Üye
Biraz saygılı ol kardeşim. Burayı diğer sitelerle karıştırma. Hangi konuya yorum yapsan bir saygısızlık yaptığını görüyorum.
Konuya dahil olmak istemem ama sitedeki tutarsız yorumlarınız sayesinde bunada ilgi duydum :)
Yazdığı bir eleştiri. Saygısızlık değil.

codzombi

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese. Öncelikle codzombi arkadaşım Yehova'nın Şahitleri dinlerini uydurmamışlardır. Kitab-ı Mukaddes'e inanırlar.

Kendi kafalarına göre uydurmuşlar işte, yukarıda link verdim anlayana artık . tarikat yani kendilerine göre yorumluyorlar bu da yeni bir akım gibi . Kitabı mukaddes diyorlar , diğerleri sahte. Heh bu şey gibi oldu hak din islam gibi bir düşünce . Yani kendilerine göre cımbızla inanmak istedikleri almışlar , inanmak istemediklerini almamışlar. kurucusunun şöyle bi biyografisine de göz attım da , hakkında baya bi iddialar ortaya atılmış , tecavüz gibi..

Moderatör Notu: Siztemizde, diğer sitelerin linklerini vermek yasaktır.

maxcod

Banlı Kullanıcı
codzombi bunun gibi örnekler verebileceğini düşünmüştüm. Ancak bu bir tarikat değil, dindir. Kurucusu konusundaki dedikoduları bilmiyorum ama dinden sonra tecavüz gibi olaylar işlemesi imkansızdır. Anlatılanlar belki dinden önceki dönemiyle ilgilidir. Ayrıca uydurma olmadığı konusunda müslüman olduğunu farz ediyorum Diyanet işleri bakanlığı kitabımızı kabul etmiştir ve Kitabımızda kan almamayla ilgili ayet vardır. Bu kan nakline karşı olma olayının bir amacı var ve şunu okuyunca çok mantıklı bulacağına eminim;

Diyelim ki, doktor size alkollü içkilerden sakınmanızı söylüyor. Bu, alkolü ağızdan değil de damardan alabileceğiniz anlamına mı gelir? Elbette hayır! Benzer şekilde kandan sakınmak da, kanı vücudumuza hiçbir şekilde sokmamak anlamına gelir. Dolayısıyla kandan sakınma emri, hiç kimsenin damarlarımızdan kan vermesine izin vermemeyi de kapsar.

Link attığın arkadaş kan dışında başka yöntem bulamamış ülkesinde zannedersem. O olaydan sonra dünya genelinde onbinlerce Doktor kan kullanmadan tedavinin gerçekleşebileceğini söyledi ve yardım edebileceklerini bildirdi.

codzombi

Kayıtlı Üye
codzombi bunun gibi örnekler verebileceğini düşünmüştüm. Ancak bu bir tarikat değil, dindir. Kurucusu konusundaki dedikoduları bilmiyorum ama dinden sonra tecavüz gibi olaylar işlemesi imkansızdır. Anlatılanlar belki dinden önceki dönemiyle ilgilidir. Ayrıca uydurma olmadığı konusunda müslüman olduğunu farz ediyorum Diyanet işleri bakanlığı kitabımızı kabul etmiştir ve Kitabımızda kan almamayla ilgili ayet vardır. Bu kan nakline karşı olma olayının bir amacı var ve şunu okuyunca çok mantıklı bulacağına eminim;

Diyelim ki, doktor size alkollü içkilerden sakınmanızı söylüyor. Bu, alkolü ağızdan değil de damardan alabileceğiniz anlamına mı gelir? Elbette hayır! Benzer şekilde kandan sakınmak da, kanı vücudumuza hiçbir şekilde sokmamak anlamına gelir. Dolayısıyla kandan sakınma emri, hiç kimsenin damarlarımızdan kan vermesine izin vermemeyi de kapsar.

Link attığın arkadaş kan dışında başka yöntem bulamamış ülkesinde zannedersem. O olaydan sonra dünya genelinde onbinlerce Doktor kan kullanmadan tedavinin gerçekleşebileceğini söyledi ve yardım edebileceklerini bildirdi.

Kitabınıza lafım yok ki ? Ve sizin kitabınız değil , dinlere ait kitaplar onlar ve evrensel olarak kabul edilmiş onlar . O kutsal kitap zaten semavi dinlerden. Sizin tarikatınız yakın tarihte bir kişi tarafından kurulmuş olup ahiret gibi inancı desteklememekte bu çok öbür yaşamı desteklemiyorlar hem de kitabı mukaddesi rehber olarak alıyorlar. İyi de bu semavi dinlere ters değil mi ?Sizin "kitabınız" incil ve tevratın birleşimi . Yani bunda kötü bir şey yok rehber olarak kabul edilmiş onu bilemem . islamdaki tarikat oluşumlarına benzetebilirim . Artı ruhçuluk gibi bir şeye karşı çıkmaları , olayın komedi tarafı . Masonluk desen tamam diyecem de etrafta broşür dağıtarak tarikata mürid kazandırmak biraz ters sanki.

http://ahmetdursun374.blogcu.com/charles-t-russell-yalanci-bir-peygamber/8662508

bu linktede komplo teorileri gibi yazmış birileri , haklarında hiç iyi bir şey yazmıyor yani . Ruha inanmamak ters semavi dinlerle :)

Neyse kolay gelsin sana

maxcod

Banlı Kullanıcı
Hayır bir tarikat değil efendim. Kimse kitap benim demiyor kitap tüm dünya için gönderildi. Farklı bir mezhep de değil bu. Sadece diğer hristiyanlar ayetleri yanlış anlayıp yanlış uyguluyorlar. baba oğul ve kutsal ruh gerçek inanışımızda yoktur. İslamda da kan içmek yasaktır ama kimse bunun kan verme yasak diye algılamıyor. Ruha inanmamak ters değil zira kitapta ruh kelimesi can anlamında (kişinin canı kandadır inanışımızda) kullanılıyor ama bazı kilise insanları bunu bedenden ayrı birşey olarak kabul ediyor. Ruh konusu cinlerin insanları kandırdığı konulardan biridir. Hiç ruh gördün mü codzombi ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır bir tarikat değil efendim. Kimse kitap benim demiyor kitap tüm dünya için gönderildi. Farklı bir mezhep de değil bu. Sadece diğer hristiyanlar ayetleri yanlış anlayıp yanlış uyguluyorlar. baba oğul ve kutsal ruh gerçek inanışımızda yoktur. İslamda da kan içmek yasaktır ama kimse bunun kan verme yasak diye algılamıyor. Ruha inanmamak ters değil zira kitapta ruh kelimesi can anlamında (kişinin canı kandadır inanışımızda) kullanılıyor ama bazı kilise insanları bunu bedenden ayrı birşey olarak kabul ediyor. Ruh konusu cinlerin insanları kandırdığı konulardan biridir. Hiç ruh gördün mü codzombi ?

Hiç cin gördün mü ?
Hiç can gördün mü ? Gözle görülür bir şekilde gördün mü insan canını ?
Ya da hiç İnandığınız Yehova'yı gözle gördün mü ?

Demek ki görmek değil inanmak önemli. :)

maxcod

Banlı Kullanıcı
Hiç cin gördün mü ?
Hiç can gördün mü ? Gözle görülür bir şekilde gördün mü insan canını ?
Ya da hiç İnandığınız Yehova'yı gözle gördün mü ?

Demek ki görmek değil inanmak önemli. :)

Haklısın Tai inanmak şarttır. Ancak cinlerin oyunlarını benim kadar iyi biliyor olmanız gerekiyor. Sahte dinleri yayıyorlar, bunlar bir kenara gerçekte yaşamış olan insanların yaptıklarını tamamen bilmiyorlar. Bu da öldükten sonra hayaletleşme benzeri birşey olmadığının kanıtıdır. Ruhun olmadığının da kanıtı vardır forumdan link atıyorum;

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=36401&p=248193#post248193 haha paylaşan da sizmişsiniz bir de :D düşünsenize efenim ruh gerçek olsa kafayı ikiye böldüğümüzde ruh da bölünmez miydi ? Ruh bölünür mü ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Haklısın Tai inanmak şarttır. Ancak cinlerin oyunlarını benim kadar iyi biliyor olmanız gerekiyor. Sahte dinleri yayıyorlar, bunlar bir kenara gerçekte yaşamış olan insanların yaptıklarını tamamen bilmiyorlar. Bu da öldükten sonra hayaletleşme benzeri birşey olmadığının kanıtıdır. Ruhun olmadığının da kanıtı vardır forumdan link atıyorum;

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=36401&p=248193#post248193 haha paylaşan da sizmişsiniz bir de :D düşünsenize efenim ruh gerçek olsa kafayı ikiye böldüğümüzde ruh da bölünmez miydi ? Ruh bölünür mü ?

Paylaşmam inandığımı göstermez. :) Siz her paylaştığınıza inanıyor musunuz ? Benim forumda yüzlerce konum var. :) Bu ayrıntıya dikkat etmek lazım. :)
Ve kafa ikiye bölünse tabi ki ruh bölünmez. Ruh beyinde,kafada bulunmuyor. Beyin sadece vücudun ana kontrol merkezi. :)
O deneylerde sadece vücudu canlandırıyorlar bir nevi organları harekete geçiriyorlar. Ve videoları izlediyseniz belirli süre içinde ölü kalan vücutları yeniden hayata geçiriyorlar. :) Çok uzun süre ölü kalan bir şey tabi ki yeniden hata getirilmez. Ruh bulunup bir daha bedene sokulmaz.

Ruh'un varlığına istenen inanır,istenen inanmaz. Ama siz bize yok olduğunu kanıtlayamazsınız bizde size var olduğunu. Burada önemli olan İnanmak ! . Yani inatlaşmak boşuna. Tamam düşüncenizi söyleyebilirsiniz ama inatlaşmak,kendi düşüncenizi kanıtlamaya çalışmanız çok boşa.

Ben Ruh'un varlığına inanırım,siz inanmazsınız ama bir başkasının inancına yalan,yanlış diyemezsiniz. :)

maxcod

Banlı Kullanıcı
Bu konuda tartışmak istemediğinizi düşünüyorum ben de istemiyorum sonuçta inançlarımız farklı. Yine de ben ruh kavramına inanmayacağım. Sayın Tai sizin inancınız nedir ?

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
İnançları konusunda herhangi bir yorum yapamasam da bu Yehova Şahitleri denen grubun ABD'de önde gelen savaş karşıtı gruplardan biri olduğunu ve ülkelerinin dünyanın geri kalan kısmında yaşayan insanlar ölüm, kan, sefalet, rezillik taşımasını sık sık protesto ettiklerini söyleyebilirim.
Ayrıca bir yorum olarak algılanmasın ama bunlar klasik hıristiyanlar gibi üçlemeye değil tek tanrıya inanırlar.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Tıpkı kutsal metinlerdeki ayetleri tam anlamıyla anlayan insanların yaşaması gerektiği gibi. Sayın Afrayisab Ruhçulukla uğraşıyor musunuz acaba ?

maxcod

Banlı Kullanıcı
"Maalesef" demenizden uğraşmak istediğinizi sanıyorum. Sizce cinlerin varlığı bir Tanrı'dan mı yoksa kendiliğinden mi geliyor düşüncenizi bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...