2 Boyutlu Dünya ile 3. boyutu anlamamız adına.

dexter

Elit Üye
Eğlenceli bir video ve birçok şeyi farkedebileceğimize eminim.

"Bizi en çok korkutan şey, aynı zamanda en çok heyecanlandıran şey " :)

[video=youtube;X6EbIlxn_rE]http://www.youtube.com/watch?v=X6EbIlxn_rE[/video]

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
izledim,güzel bir çizgi belgesel tarzında yapılmış. acaba 4 boyutlu varlıklar da bizi böyle mi görüyor?

dexter

Elit Üye
izledim,güzel bir çizgi belgesel tarzında yapılmış. acaba 4 boyutlu varlıklar da bizi böyle mi görüyor?

Videodaki gibi 2. boyuttaki dünya bizim dünyamız olursa eğer, bir üstümüzdeki de bahsettiğiniz boyut olacaktır. Bizden farklı olduklarını, hareket alanlarının daha farklı ve çeşitli olduğunu bildiğimize göre, 4. boyuttaki varlıklarında bizi böyle görmesi muhtemeldir.
Örneğin; İzlediğiniz çizgi belgeseldeki dünyayı bizim dünyamız varsayarsak, bizler sağ-sol-ön-arka hareket edebilirken, 4. boyuttaki varlıkların ışık hızına yakın bir hızla hareket ettiklerini biliyoruz. O halde; 4. boyuttaki varlıklarda videoya göre, bizim hareket alanımızdan farklı olarak, üst ve alt hareketleri de gerçekleştirebiliyorlardır.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
aslında söylediklerinizin üzerine çılgınca bir teori ekleyebilirim :) .. bence dünyamızda yani 3 boyutlu dünyamızda 4. boyutu algılayıp bunun sağladığı yetileri kullananlar var...

aLonE asSaSSiN

Kayıtlı Üye
Gerçekten güzel bir çalışma. "Tavşan Deliğinden Aşağı". Bir kaç saatinizi ayırıp izlemenizi tavsiye ederim. :)

dexter

Elit Üye
aslında söylediklerinizin üzerine çılgınca bir teori ekleyebilirim :) .. bence dünyamızda yani 3 boyutlu dünyamızda 4. boyutu algılayıp bunun sağladığı yetileri kullananlar var...

Evet, videodaki anlatımda da tam olarak bundan bahsediyor, boyutun aşılabileceğinden fakat bizlerin hep bir korku ile, yasaklar ile uzak tutulduğumuzdan bahsediyor.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
çok heyecanlı yaa :) mesela ben bunun sağaldığı en büyük yetenek olarak ışınlanmayı söyleyebilirim.çok büyük avantaj sağlardı.Şimdi herkes : " egosunu tatmin etmek için istiyor bunu " diyebilir ama düşüncem : " bunu kullanarak gördüğüm her kötüyü yola getirebilir ve her kötülüğün cezasını verebilirdim " diye düşünüyorum :)

XeaRo0

Kayıtlı Üye
mana göre 4. boyut uzay 5. boyut zaman uzaydan kastım yer ve mekanda istediği gibi haraket edebilme bir anda dünyanın diğer ucunda bir yanda pariste bir yanda özgürlük anıtında bulunabilmek gibi

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Diğer boyutlara ulaşmak için ne yapmamız gerekir?

herhalde insan olmaman felan gerekir :D benim tahminim hz. hızır ın boyutlar arasında gezdiği yönünde.Aynı zamanda hz. azrail de bu gruba girer çünkü aynı anda birçok yerde bulunabiliyor vesaire