uyuşturucudan kurtulma (yardım! lütfen okur musunuz ? )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
Herkese Selam. kısa süredir sitenizi inceliyorum okuyorum, okuyorum kafayı yemek üzereyim.insanların problemlerine elinden geldiğince yardımcı olmak isteyen ve en önemlisi bundan çıkar gözetmeyen insanların yazılarını okumaktan keyif alıyorum..

Arkadaşlar, güzel insanlar kısaca yazmak istiyorum. Yardımınız dokunur yada dokunmaz ben birazda içimi döküp rahatlamak istiyorum.Belkide yazdıklarım ibret olur kimilerine bu pisliğe hiç bulaşmazlar..

28 yaşındayım ve uyuşturucu belası ile inanılmaz bir mücadele içerisindeyim. 16-17 yaşımdan beri bir şekilde bu alemin içerisindeyim. Hemen hemen herşeyi içtim. Ben bazı insanların bazı şeylere meilli olarak doğduklarını düşünüyorum.. Bu uyuşturucu, hırsızlık vb.. bir çok şey! çünkü henüz çok küçükken 13-14 yaşlarımda çok merak ediyordum uyuşturucuyu. sanki genetiğime bu kodlanmış gibiydi.. basamakları teker teker çıkıp bugünki halime geleceğimi biliyordum. buna kodlanmıştım sanki.. Ailemin bu tarz işlerle hiç alakası yok. Oldukça saygın ve eğitimli insanlar..

Her neyse bir şekilde uyuşturucu ile tanıştım. Bunun kötü arkadaşlarla vs alakası olmadığını düşünüyorum. suöu başkalarına atmak kolay olan! Ben merak ediyordum uyuşturucunun nasıl birşey olduğunu ve henüz liseye yeni başlamıştım esrarla tanıştım Detaylara girmeyeceğim okuyup sıkılabilirsiniz, sizlerden ricamı en sona yazacağım uzun uzun yazıp en sona gelmeden okumayı bırakmanızı istemem. Esrarla tanıştım ve o gün bugündür hemen herşeyi içtim. uyuşturucuyu arada sırada içen insanlar vardır.. Denk gelirse ayda bir birkaç haftada bir içerler. Bir de her gün içen insanlar vardır. ulaşabildiği sürece sürekli içerler. Böyle insanlara argoda 'müptezel' derler. Ben bir müptezelim. Malesef öyleyim arkadaşlar.. Ve inanılır gibi değil sadece esrar içtiğim günleri özler oldum.. Ne güzeldi sadece esrar içiyordum o günler yaa diyorum.. Kötünün iyisi..

Şunu belirtmek istiyorum bir genelleme yaparsak uyuşturucuyu bu sıklıkla içen insanlar genelde topluma zarar veren, eğitim seviyesi düşük insanlardır.. Her içenden bahsetmiyorum bunu müptezellik boyutuna getirmiş insanlardan bahsediyorum.: Çünkü uyuşturucu insanı aptallaştırır. Esrar içersin tembelleşir unutkan bi aptal olursun, alkol alırsın saldırganlaşırsın, hap içersin beybib bambaşka bir insan yapar seni, kokain içersin sapıttırır seni, ************ diye geberirsin başka insanlara zarar verecek kadar.. Eroin içersin....!! hep hasta gezersin bir süre sonra kafayı güzel etmek için değil sadece normal insanlar gibi olabilmek için içersin ve maddi imkanlarının yetmediği zamanlarda o duydugun acı sana hırsızlık yaptırır! çünkü canın çok acıyordur..

Evet dediğim gibi... Çevremdeki hemen tüm arkadaşlarım da iyi karakterli değiller Topluma zararlı, okumamış, dostlukları arkadaşlıkları 5 para etmez pislik insanlar.. Ama ben hep onlardan, herkesten farklıydım. Öyleyimde.. Kariyerimde inanılmaz işler başardım.2 üniversite bitirdim. 3.yü açıköğretimden okuyorum sınavlara girmek alışkanlık oldu hep kendimi deniyoırum.. Bu konudakendimle gurur duyurorum bukadar içip içip, kötü ortamlara girip karakterimi bozmamayı başardım. Üstüne kendimi geliştirdim. Okadar unutkanlık yaptıki bu uyuşturucu bende.. Çok zeki bir insandım günden güne aptallaştığımı görüyorum. Ama tüm bunlara rağmen okudum,hemde inanılmaz üniversite hayatları yaşadım. Okadar hızlandım ki anlatırsam yalan söylediğimi düşünürsünüz. İnanılmaz insanlarla inanamayacağınız hayatlar yaşadım..

Ve asıl mesele son 1 yıldır eroin içmeye başladım..bana ne çok zarar vereceğini bildiğim halde, çevremde eroinden hayatı kararmış birçok arkadaşım olduğu halde, eroini kendime hiç yakıştırmadığım halde bir iki içe içe bağımlılık yapmaz ben az içiyorum diye diye bir bakmışım ki artık eroin bağımlısıyım. diyorumya meilli olmak diye birşey var. Bu bağımlılık birgün beni bulacaktı diye düşünoyurum. daha 12 yaşımda eroin isimli bir kitap okumuştum. daha o yaşlarda çocuğum ya.. hemde 2 günde bitirmiştim. Orta okulda sınıfımın en zekisiyim, en önde oturur deli gibi ders çalışırım. not ortalamam 4.90 ama o yaşta o kitabı nasıl zevkle okumuştum. Kahramanın başına berbat işler geldikçeeroine merakım artıyordu..

Ve beyler şimdieroin bağımlısı oldum. lanet olsun her gün işe gidebilmek için içiyorum bunu! kafam güzel olsun diye değil yanlış anlamayın.. Kafam güzel olmuyor, sadece ''normal'' olabilmek için içiyorum. sizin, diğerlerinin olduğu gibi normal bir insan olabilmek için.. Ağrılarım olmadan, sırılsıklam oluncaya kadar terlemeden, normal bir insan gibi yaşayabilmek için, geceleri uyuyabilmek için içmek zorundayım artık bunu!

Ve işin trajıkomik yanıda ne biliyormusunuz ? Ben bir öğretmenim dostlar.. Çok saygın bir kurumda saygın bir öğretmenim.. Bu alışkanlığımı işime kesinlikle karıstırmıyorum. Hatta öğrencilerime bunun zararlarını okadar iyi alatıyorum ki eminim hiçbirisi yakınından bile geçmeyecek...

Erpin içmeye basladım ve bunun bana tek iyi yanı şu oldu ; eroin haricinde hemen hemen hiçbir maddeyi içmiyorum. 10 küsür sene hergün esrar içtim ve artık sadece eroin var hayatımda.. eroin içmenin iyi yanımı olur? evet ama en azından diğer maddeleri içirmiyor bana.. sürekli bırakmayı deniyorum. 2 hafta içediğin taktirde vücuttan atıyorsun bu zehiri. o ağrıların terlemelerın hemen hemen kalmıyor. 1 ay içmesen tamamen atıyordun. Ysni karsında ya hayatının geri kalanı, yada bir ay acı çekmek var.. Sağlıklı düşünen her insan bie ay acı çekmeyi tercih eder. Bu maddeyi içtiğin sürece psikolojin bozulmazda intehar etmezsen 30-40 sene de yaşayabilirsin. Tabi yaşamak denirse buna. Cinsel hayatın yok, eski yakışıklılığından esewr yok, evlenebilir ve eşini de bu lanete bulaştırmazsanm bir cinsel hayatın yok eşini memnun edemezsin, süreki hasta hasta yaşarsın.. evet bir ayda bırakabiliyorsun.. 2 hafta içmediğim oldu benim.acılara nasıl olduysa dayandım bu yaz tatilinde ama bilinçaltına işlemiş insanın

Tekrar ediyorum bilinçaltına işliyor!! Sizden yardımı bu konuda istiyorum. Krizi yaşıyorum. Öyle acılar çekiyorum ki bu apğrılarım geçsin asla içmeyeceğim diyorum.Salakmıyım ben ya diyorum acılarım keçsin asla içmeyeceğim!! Ve acılar azalıyor ağrılar bitiyor.. Psikolojim normale dönüyor. Krizdeyken sokakta gülüp oynaşan neşeli insanlar gördüğümde hayret ediyordum nasıl bukadar mutlu bu insanlar? bu enerjiyi nerden buluyorlar nasıl normaller ya?? diyordum.. Bir süre sonra bende normale dönüyorum.. Sağlığım düzeliyor. Elim yüzüm kendine geliyor. Eski yakışıklı halime dönüyorum ç0ok şükür.. Ama bu eroin öyle bir şey ki.. Çok sevipte ayrılmak zorunda olup terkettiğin bir sevgili gibi aklına bir düşüyor insanın ondan vazgeçemiyorsun çağırıyor seni bilinçaltında öyle bir yer ediyorki insanın engel olamıyorsun.. Bugün tekrar yaşadım bu anı. Kesinlikle gitmeyeceğim diyordum daha öğlen.. Ve akşam işçıkışında beynimin bi tarafı hayır dediği halde bir baktım kendimi takside buldum. beni kumanda eden kişi 'sür!' dedi taksiciye. O beş para etmez pislik insanların yanına sür!!! iğrenç, kalitesiz 5 para etmez insanlarla muhattap olmak zorundayım onlara boyun eğiyorum,'abi' diyorum benden küçük cocuga kendimden nefret ede ede gidip aldım yine bugün.. içtim ve normal sizin gibi bi insan oldum.. ağrılarım gitti... bilinçaltım beni itiyor buna çok iyi biliyorum. içimden içmemem gerektiğini tekrarlayıp duruyorum geleceğim, hayallerim, işim geliyor aklıma hayır diyorum benim yerim orası değil. otur evde alkol al birşeyler yap dayan oğlum birkaç hafta geleceğinden dahamı önemli diyorum... ama birisi kumandanın basına geçiyor ve beni yönendiriyor.. ya canım içmek istemese bile gidip alıyorum. öyle bir alışkanlık, yaşam biçimi olmuş ki.. pdskiyatra gitmeyii düşündüm. beni hipnoz etsin dedim birşeyler yapsın beynimin içinden bunu alsın. çünkü bende artık mücadele etmeye inanılmaz hazırım. artık sıkıldım bu hayattan paramın boşa gitmesinden!! hazırım değişime ama yalnız olmuyor aileme kimseye derdimi anlatamıyorum. destek almam lazım önerilerinize çok ihtiyacım var. Kime gitmeliyim, nasıl bir tedavi yürütmeliyim... ???

Bilinçaltı mesajlara merak sardım bu sitede. Mutlulukla ilgil bir mp3 indirdim gerçekten belki psikolojik olacak ama etkilendiğimi düşünüyorum. İnternettew kişiselgelişim ve olumlamalar diye bir site var. Umarım reklama girmez. Orayıda araştırdım. Bilinçaltı temizlik cdsi çekiyorlar..Uyuşturucuyu bıraktırmaya yönelik değil, tamamen bilinçaltını temizlemeye yönelik. Yiyide bir ücret istiyorlar. Gerçi insanın geleceği söz konusu olduğunda komik rakamlar.. ama işe yarar mı bilmiyorum... belkide bir yaşam koçuna ihtiyacım var.. Büyü mü yapıldı bana diyorum.. çok uzun yazdım biliyorum. ama eminim vardır içinizden bir iki kişi yazımıtamamen okuyacak.yol gösterin arkadaşlar bana.. Neyapmam lazım eminim bir fikriniz vardır.. Öyle bir hayat yaşadım ki anlatsam kelimeler yetmez ve sıkıyor dersiniz hemen hepiniz. İnanmazsınız. Ortamlşarda muhabbetlerde yaşadıklarımı anlatmıyorum insanlara yalan söylediğini düşünmesinler diye gerçektende inanılacak gibi değil,ne insanlarla neler yaşadım. Öyle şeyler içtim ve öyle kafalar yaşattıki bana insanlar astral seyahat yapmak için yıllarca uğraşıyorlar başaramıyorlar. Ben istemeden öyle yolculuklara çıktım ki hepsinden nefret ettim hep beni korkuttular hiçbirisini huzurla yaşamadım. Hep bad trip olarak yaşadım. Kendi moleküllerimin içine girdim bir hücre gi,bi ışık tanesi tüm vücudumudolaştım en ince ayrıntısına kadar dolaştım vücudumda bunlarıyaşarken annem başımda dakikalarca kustum, ölecekmiyim lütfen alma canımı şimdi değil dedim, tüm apartman kapıyatoplandı off off neler yaşadım neler çok üzdüm insanları. Evrenin yaratılışına gittim,tüm yaşantımızın nasıl record edildiğini gördüm. Gördüklerimin hayal olmadığına okadar eminim ki.. kelimeler yetmez yazmama merak edenler olursa birgün deneyimlerimi yaxzabilirim. ama özendirmek amaçlı değil kesinlikle çünkü bunları yaşarken ben hep berbat halllerdeydim. Vücudumun tasıyamadı gördüklerimi hep kustum kendimi yerlere attım..

Ve son olarak çok ilginç ki bu hayatta hayalettiğim her şeye sahibim. Evren tüm hayal ettiklerimi karşıma çıkartı. Ne yaşamak istediysem yaşadım. Mucizevi bir şekilde hayat karsıma çıkarttı onları. eksiksiz tüm hayallerimi yaşıyorum. bu yüzden inanıyorum çekim yasasının varlığına.. olumlamalara.. o yüzden tek bu derdimin, uyuşturucunun da birkurutluşu olabileceğine inanıyorum.. Sadece onu içmem gerektiğine dair beynimin içinde oluşan düşünce kalıplarından kurtulmam lazım bir şekilde...

Başınızı ağrıttıysam, forum kurallarına aykırı birşeyler yazdıysam affola.....

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Tam olarak bilmiyorum ama hipnoz ile tedavi işe yarayabilir gibi. Bu konuda bilir kişiden yardım alıp en azından deneyebilirsiniz

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
aynen dostum.. Kaybedebileceğim birşey yok.. tabi yanlış tedaviler alıp beyni mafetmekte var.. psikolojim çok hassas çünkü malum.. bazen dinlediğim bilinçaltı müziklerin vs bile beynime zarar verebileceğini düşünüyorum. zaten içtiğim zaman çok düşünüyorum, beynimi çok yorduğumu farkediyorum , bilinçaltına yanlış mesajlar verip kafayı sıyırabilme ihtimali de var bence işin sonunda..

codzombi

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşı da kurtarmaya çalışıyorum ama bırakmam diyor. Çok iyi hissediyorum diyor r, mükemmel hissettiriyor diyor. Ve kendisi kız. Ne hallere düştüğünü bi bilsen insanlığından utanırsın az çok sen de bilirsin bu mevzuları . Umarım şifayı bulursun.

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
Evet bir zamanlar bende çok iyi hissediyordum..Ama bir zamanlar işte...

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
aslına bakarsan o da ihtimaller dahilinde çünkü uzun süreli kullanımlarda beyni etkilediği bir gerçek...

STiNG44

Kayıtlı Üye
ilk olarak ALLAH dan şifanızı diliyorum gerçekten çok zor bi durum şu anki psikolojinizi anlıyabiliyorum... bende hipnoz yöntemiyle bişeler kazanabileceğinizi umuyorum umarım en kısa zamanda kurtulursunuz bu beladan

runnllrunn

Kayıtlı Üye
Keyif alıyosun dimi onu içerken? beynin daha iyi çalışıyor herşeyi daha iyi anlayıp daha iyi konuşabiliyorsun,20 lira verip 1 sigaralık içince 1 saatliğine dünya senin oluyor değil mi? Sesin değişiyor konuşma tarzın insanlara yaklaşımın falan.Exte kullanmışsındır sen patlamışsındır sabaha kadar üstüne yapıştırıp bi sigara içmişsin dimi kardeşim? Gecenin finalinde bitkin bitkin arayışlara geçmişsindir o torbacı senin bu torbacı benim.Adam sana tezgah kapalı yarın gel demiştir.Bitmişsindir o an dünya başına yıkılmıştır,birisi paranı alıp yürümüştür cebindeki son paranı sana sigara kurtarıcam diye,günün zehir geçmiştir ogün.Kokoin kullandın mı hiç? Tatmadan olurmu 15 dakikalık kafa dünyalar senin oluyor 70 lirayamı alıyorsun kokaini? 15 dakikaya 70 liramı? Hele o yapıştırıp ilk dumanı almak varya sigaralıkta kafana giriyo inceden inceden,ne hoş oluyorsun dimi keyfin yerine geliyor,ilk dumanı hoş yapıyo son dumanı boğazını yakıyo dimi? Zivanasını yakıyosun sonra ben bunu yakmazsam o beni yakar hesabı.Sen o zivanayı her yakıp öldürdüğünde oda seni öyle öldürüyor günden günde,aydan aya.Sana tavsiye vermicem bırak diye bırakamazsın onu küçük bi tavsiyeyle.Oturup sigaralık içtiğin abilerde sana eminim öğüt vermiştir kardeşim içme bunu hesabı. Yalanmıyım? Kulak asmazsın alırsın bi duman daha koyiyim geleceğine hesabı :) içinde unutursun herşeyi,düşünmezsin hiç bişeyi,eğer takarsan kendini ozaman düşürür uyuşturucu seni.Yaşayan bilir bunu.Hastaneyle olmaz o işler.Yakalanmışsındırda sen amatem vermeden bi gece öncede içmişsindir onu bi gece sonrada.Yeterince açıklayıcı oldum mu?Okurken hissettinmi yaşadığın o kafayı? Hissettirirler sanada böyle oturduğun ortamdaki adamlar ortadaki cigaralıkla. Bonzai mi var şimdi piyasada?Yeni dalgalar mı düştü ortamlara? Sen kendi iradenle bırakamazsan o illeti kimse bıraktıramaz sana.Düşün kur kendi kafanda.Anadan doğmasın güzel kardeşim anadan doğma.Annen ağzında cigaralıkla büyütmedi seni,ağzında emzikle büyüttü.Sen ölene kadarda ana kuzususun uyuşturucu kurbanı değilsin.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Uyuşturucu bağımlılığı yoğun bir tedavi programı gerektirir. Fiziki bağımlılık, psikolojik bağımlılık, sosyal sorunlara karşı dayanak ve bilinçaltı kodlarından kaynaklanan sebeplerden dolayı hızlı bir çözümü şu an için bulunmamaktadır. Uzun süre kimyasal madde kullanımları beyin hormonlarının bozulmasına, hücresel düzeyde de deformasyona neden olur. Beden buna alışır ve bu nedenle de bu alışkanlığı bozmak zaman alır. Aile bireyleri, varsa eş ve çocuk, sevgili, yakın arkadaşlar bu sürece dahil olmalı ve yapılacak çalışmada bağımlı kişi ve diğer kişilerin desteğini alarak bir program oluşturulmalıdır. Tek başına bilinçaltındaki kodun bulunup değiştirilmesi ve yeni uygun kodların bulunması yeterli olmaz. İlk başta iyi gelir fakat diğer konularda düzenlenmezse bilinçaltındaki kod yeni kodların oluşmasına neden olarak alışkanlığı geri getirir. Vakayı tam olarak incelemeden ancak bu kadar yorum yapılabilir. Çünkü her bir vakada bağımlılığı yok etmenin çözümü farklı olacaktır.

Bağımlılar için hastanelerde bölüm bulunmaktadır. Çok da başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Bununla birlikte hastanede uygulanan yöntem kriz anlarında yatıştırıcı vermek (bir nevi uyuşturucu) ve kişiyi uyuşturucudan uzak tutmak, uyuşturucuya ulaşmasını engellemek olduğu için birçok kişi hastaneden kaçmakta, tedaviyi bırakmakta ya da kısa süre sonra yeniden uyuşturucuya başlamaktadır. O yüzden uyuşturucudan kaçmak belli bir süre onu kullanmamak yeterli bir çözüm değildir. Uyuşturucuyu kullanmasına sebep olan sosyal ve psikolojik sorunlar bulunmalı bunlar seanslarla düzenlenmeli, ve reel hayatta da sorunun kaynağı olan kişilerle de çalışarak tekrar buna sebep olmamalarına yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Birçok psikolog, kişisel gelişim uzmanı bağımlılık tedavisi yapmamaktadır. Çünkü uzun süreli bir çalışma gerektirdiği için maliyetler yüksek bir noktaya ulaşır. Birçok bağımlı tedaviye ya baştan başlamaz ya da belli bir süre sonra bırakabilir. Mali gücünüz yok ise mutlaka devlet hastanelerinden yardım almalısınız.

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
aslında mesele bırakmak değil... Mesele buna geri başlamamak.. Fiziksel bağımlılık atlatılabiliyor psikolojik bağımlılıktan kurtulmak çok zor. Kafada bitirmek, beyinden atmak çok zor. O yüzden çeşitli olumlamalar, bilinçaltı mesajlar işe yarayabilir diye düşünüyorum. Bi terapi şart

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
soluksuz okudum ve üzüldüm arkadaşım... umarım çözüm bulabilirsin :(

aytanrı

Kayıtlı Üye
Hayat bu iyisiyle kötüsüyle yaşıyoruz. Aşılmayacak bir şey yok bence. Ne varmış bi çok kişi aşabiliyor siz mi aşamayacaksınız? Bu tür durumlarda manevi destek de çok önemli tabiki tedavinizi olun yanınızda ailenizin olduğunu bilerek. Hayatta çok iyi hissetirecek şeyler de olur, var. Buda geçer hayat bizim için herşey bizim için ken herşey bizim elimizdeyken çaresizlik yok bence irade ve isteklerimiz var birde aklımız. :)

Denteus

Kayıtlı Üye
Hocam sorununu buraya yazdığına göre öyle böyle kesin kurtulcaksın , site sahiplerinden sayın urum da büyük ihtimal seninle iletişime geçer veya geçmiştir. Sıkma canını sadece kendine güven bence şu an tek şey inanmaktan geçiyo iman yolunu da deneyebilirsin kolay gelsin şimdiden:hurray:

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
bizim zamanımızda uyuşturucunun zararları ile ilgili çok film yapıldı. nuri alkoçlar vs. çok izledik. o zamanlar "kötü" gerçekten "kotü" olarak gösteriliyordu. artık anlayış değişti. şimdi kötü olan güzel gösteriliyor . cem yılmaz bir gösterisinde "hintlilerin bi dünya tanrısı var. biz bir tanesi ile zor baş ediyoruz" derken herkes gülüyor. şimdi tv ler tüm güçleriyle türk insanını yoldan çıkarmaya çalışıyor.
yaşadıklarını ilişkin dinden bir kaç örnek vereyim. eminim bir yakınlık kuracaksın. adem as. yasak meyvayı yediğinde pişman olur . alimlere göre adem as. bir bilene örneğin meleklere danışılabilirdi şeklinde yorum yapılır. kabaca ölümü merak ediyyorum diye kendimi öldürecek değilim. bir bilene sorarım. araştırma yapar ölüm deneyimleri yaşamış kişileri bulur konuşurum. bir başka örnek olarak kuranda imansızlar ile oturmayın . yoksa sizde onlar gibi olursunuz şeklinde anlatılır. kabaca kör ile yatan şaşı kalkar. hatta karı koca bile zamanla yüz iskeleti şekli bir birine benzer miş. ( bak bu ilginç...)
biraz kafanı ağrıtmış olabilirim. bunlar bilinçaltını beslemek için bir kaç kırıntıdır. bir atı zorla çeşmeye götürebilrsiniz ama zorla su içirtemezsiniz. bunun için içindeki iuyuşturucu alma steğini yok etmen gerekiyor. .sorunun çözümü hipnoz dur. resetlemenin başka türlü bir yolu olduğunu düşünmüyorum. bu sefer olsun bir bilene danış.

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
evet bende hipnozun bana çok iyi bir destek olacağını düşünüyorum. Neyse olacaktır eminim yazımı okuyup bana yardımcı olabilecek bir kişi.. Yanlış anlamayın fukara edebiyatı yapmıyorum. Acıtasyon değil amacım sadece doğru kişilere ulaşabilmek dileğim...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bazı noktaları özellikle vurguladım bir önceki mesajımda. Bu sorulara bir cevap verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca Akademi Larimar üzerinden telkin ve bilinçaltı kısmı ile ilgili ne yapabiliriz diye görüşebiliriz. Taktir sizin. Sevgi ve Işıkla...

ayrıntılar

Kayıtlı Üye
sevgili yule teşekkür ederim alakana... Önceki yazdıgını tekrar okudum şimdi cevap vermem gereken hususları tam olarak anlayamadım malesef...
Ben uyuşturucuyu bırakmaya hiç olmadığım kadar hazırım yoksa şu sıralar bunu başaramazsam harbi harbi kaybeden ben olacağım artık. Nkavt olmama az kaldı hissediyorum. Fiziksel yoksunluk belirtileri ile başa çıkacak inanca sahibim artık ama psikolojik olarak yenik düşüyorum çünkü beynimin kontrolü bende değil...

Bu çok önemli işte Beyninin kontrolü sende değilse hiç bir şey yapamıyorsun.. Mecbursun beyinden gelen komutları dinlemeye.. bu aşkta da böyle herhangi bir bağımlılıkta da... 'Zihin' dedikleri bu oluyor herhalde susturulması gereken..

semra

Kayıtlı Üye
Ben çok üzüldüm yaziniza... Bizim bir komşumuz var. Oğlu da bu dertten muzdarip. Eminim oda senin gibi çok sikintilar cekiyordur. Ama soyleyemiyordur. Ailesi çok üzülüyor. Belki isine yarar mi bilmem. O su an araştırma içinde. Şöyle anlatayım sana.. İstanbul da sadece bir klinik bir hafta orada yatiyorsun ve o bir haftanin sonunda çip adi verilen bir şey vücuda takıyorlarmis. Fakat cip derken kontrol amaçli değil. O sendeki uyuşturucu isteğini bitiriyormus. Kalbe takilan adini hatirlamiyorum Stend gibi. Ve bi kaç yila vucutta eriyormus o. Bir arkadaşı bu saye de kurtulmus gecen yil gitmiş çok rahat su an kullanmiyormus. Ben internetten arastirdim sadece Ukrayna da baslamis bu yöntem. İst da da sadece bir klinige yeni gelmiş bir kaç yil olmuş. Takip edicem senin için buraya yazarim. Tüm kalbimle Allah sana ve senin durumunda olanlara yardım etsin. Telefondan yaziyorum ama yazim hatalarim olabilir kusura bakmayin. Sende bi taraftan arastir onu bence. İst da maliyeti 4 5 bin tlymis. Ukrayna bilmiyorum. Ama maddi durumu olmayana kaymakam yardim ediyormuş. Pazartesi bu çocuğun annesi de kaymakama gidicekmis. Acil şifalar dilerim kardeşim...

Ori

Kayıtlı Üye
Yazınızı okudum ve elime bir çakmak alıp masamda ki 3 mumun hepsini yaktım. 3 muma 3 şey kattım. Hayatım, ruhum ve bedenim. Nefesimi ise bunları söndürecek tek şey olarak düşündüm. Herbirini söndürmek istedim şuan fakat neden yapayım? Benim yaktığım mumları neden kendim söndüreyim? Fakat siz 2 mumu söndürmüşsünüz ve şuan kalan tek mumla yoka devam etmeye çalışıyorsunuz. Ruhunuzla..
Unutmayın hala 1 mum bile ışık yayıyorsa henüz hiçbirşey için geç değildir. Hala umut var ve o mum diğer mumları yakmak için kullanabileceğiniz tek seçeneğiniz. Eğer o mum sönerse (ki buna niyetli olmadığınızı görüyorum) işte o zaman masadan kalkıp gidersiniz.
Seçim seçtiklerinizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...