Takıntılarım var yardımcı olun lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erebus

Kayıtlı Üye
Merhaba, forumda daha yeniyim. Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum, bulamadım. Hatta konu nasıl açılır onu bile bilmiyordum, yanlış bir şeyler yapıyor olabilirim.Çocukluğumdan beri arkadaşlarım bana hep cadı, büyücü, lanetli gibi şeyler der takılırdı. Şom ağızlı denilen kişilerden olmuşumdur, kötü olayların hepsini önceden söylerim. Gördüğüm kötü rüyalar çıkar her zaman, birinden bişey istersem vermezse ya da beni üzerse hep ya o vermediği şey bozulur parçalanır, ya da üzen kişi bir şekilde benden beter hale gelir. 2 yıl öncesinden beri 4 sayısıyla ilgili şeyler olmaya başladı. Her yerde karşıma çıkması, sürekli kendini göstermesi. Zamanla alıştım, umursamıyordum. Birkaç haftadır yine görmeye başladım birçok yerde, ama umursamadım yine. Daha doğrusu, bundan 2 yıl öncesinde okulda çoğu kişiye saçma gelecek, hatta yalan olduğunu düşüneceğiniz şeyler yaşadık. O günden beri bu 4 peşimde resmen. 3 gün önce arkadaşım derste dürtünce farkettim, dalmışım. Koca sayfayı 4 sayısıyla doldurmuşum. Dalmışım falan diyip geçiştirdim ama, farkında olmadan her yere 4 yazmaya başladım o günden sonra. Rüyalarım zaten apayrı alemde. Ama kendimi kaybetmiş gibiyim, kafaya taktım ondan oldu dedim ama umursamıyordum bile bu sefer. Aklımda bile yokken yazmaya başlıyorum. Arkadaşlar şu kehanet filmindeki kadına döndün iyice dediler. Çok saçma çoğuna göre ama bir anlamı var bence, evet. Ama bulamıyorum da. Sanki birini anlatıyor gibi, biri için gibi. Anlayamıyorum, yardım edin lütfen.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Burası doktor sitesi değil.Her sorunda gelip böyle konular açılması sitenin kalitesini düşürüyor.Önce tıp.Adam ses duyuyor hemen cin peri diyor buraya konu açıyor birşey görüyor cin gördüm diyor.Doğaüstü olayların yanında birde tıbben açıklaması mümkün şeyler var.Halisünasyon,paranoyaüşizofreni gibi.Önce bir psikoloğa gidin ama alanında gelişmiş birisine.O yardımcı olamazsa buraya gelip sorarsınız tıbben çözümü olmadı metafizik açıklaması ne olabilir diye.

erebus

Kayıtlı Üye
Daha önce psikolog ve psikiyatra gittim, ama antidepresan verip sadece kafaya çok taktığımı o yüzden bazı şeyleri hissettiğimi sandığımı söylemişti. Bir değişiklik yok. Ama böyle giderse tekrar gitmeyi düşünüyorum, ki doktorum şizofreni hastası olsan bunu kabullenip buraya gelmezdin merak etme demişti. Sadece benzeri şeyleri yaşayan var mı -ya da sayıların farklı anlamları falan- diye merak edip paylaştım, yoksa buraya da yazmazdım.

gümüş

Kayıtlı Üye
Merhaba, forumda daha yeniyim. Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum, bulamadım. Hatta konu nasıl açılır onu bile bilmiyordum, yanlış bir şeyler yapıyor olabilirim.Çocukluğumdan beri arkadaşlarım bana hep cadı, büyücü, lanetli gibi şeyler der takılırdı. Şom ağızlı denilen kişilerden olmuşumdur, kötü olayların hepsini önceden söylerim. Gördüğüm kötü rüyalar çıkar her zaman, birinden bişey istersem vermezse ya da beni üzerse hep ya o vermediği şey bozulur parçalanır, ya da üzen kişi bir şekilde benden beter hale gelir. 2 yıl öncesinden beri 4 sayısıyla ilgili şeyler olmaya başladı. Her yerde karşıma çıkması, sürekli kendini göstermesi. Zamanla alıştım, umursamıyordum. Birkaç haftadır yine görmeye başladım birçok yerde, ama umursamadım yine. Daha doğrusu, bundan 2 yıl öncesinde okulda çoğu kişiye saçma gelecek, hatta yalan olduğunu düşüneceğiniz şeyler yaşadık. O günden beri bu 4 peşimde resmen. 3 gün önce arkadaşım derste dürtünce farkettim, dalmışım. Koca sayfayı 4 sayısıyla doldurmuşum. Dalmışım falan diyip geçiştirdim ama, farkında olmadan her yere 4 yazmaya başladım o günden sonra. Rüyalarım zaten apayrı alemde. Ama kendimi kaybetmiş gibiyim, kafaya taktım ondan oldu dedim ama umursamıyordum bile bu sefer. Aklımda bile yokken yazmaya başlıyorum. Arkadaşlar şu kehanet filmindeki kadına döndün iyice dediler. Çok saçma çoğuna göre ama bir anlamı var bence, evet. Ama bulamıyorum da. Sanki birini anlatıyor gibi, biri için gibi. Anlayamıyorum, yardım edin lütfen.

Halk arasında "takıntı", tıpta sanıyorum obsesif kompulsif bozukluk(OKB) denen bir durum olabilir, nefes egzersizleri ve gevşeme ve doktor denetiminde kontrolü mümkündür, o kadar ciddi olmadığını düşünüyorsanız bir süre içinher hafta yaptığımız şifa çalışmalarına katılın, zaman içerisinde rahatlama hissedebileceğinizi düşünüyorum.
Diğer taraftan cadı,büyücü, vb gibi hitaplara adres olma nedenlerinizi yazmamışsınız.
Bazılarımız zekaca diğerlerinden farklı olur ve anlaşılmayız. Tuhaf gelecek belki ama yüksek IQlu pek çok çocuk anlaşılamadığı ortamlarda tuhaf, acayip, hatta geri zekalı ya da şizofren olarak nitelendirilmiştir, zekaca ne durumdasınız bilmiyorum fakat algılama ve yansıtma farklılıklarınız olabilir, kötü değil fakat farklısınızdır, farklı olmak kötü bir şey değildir. Kötü olayları önceden söylerim demişsiniz, bu tip haber vermeler kendi içinde görecelidir, hangi ne durumlarda ne söylediğinizi belirtmemişsiniz belki sadece iyi bir gözlemcisinizdir. Sadece kötü olayları görmeniz ve sadece kötü olan rüyalarınızın çıktığını söylemeniz açıkcası beni düşündüren. Bir değişiklik yapın ve sakin bir ortamda oturup önceden olacağını gördüğünüzü düşündüğünüz güzel olayları listelemeye çalışın, yok gibi gelse de aslında vardır diye düşünüyorum. Ve ayrıca iyi rüyalarınızdan çıkanları da listeleyin kendiniz için. Başka bir çalışma kağıdına da iyi ve kötü deneyimlerinizde aklınızda kalmasını sağlayan figür, nesne,kelime neydi onları listeleyin. örnek: dün gece bir rüya gördüm . Rüyamla ilgili ilk hatırladığım üzerinde kırmızı benekler olan yeşil bir kediydi. sonra kedi yürüdü, tısladı ben kostum falan falan

Sürekli 4 rakamını karalıyor olmanız bu günlerde çevrenizle iletişim sorunları yaşıyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.Karalamalar analizine göre," analitik akla sahip ve net ilimlere açık oluyorlar. Bu insanlar ayrıca entelektüel ve gerçekçi olurlar. Ancak onların bu karakter özellikleri onlarda sık sık ruh değişimine yol açıyor. Bu insanlar hep iç alemleri ile mücadelede oluyorlar. Her adımlarını yüz ölçüp, bir biçerler. Onlarda spontanlık(kendiliğindenlik) ve rahatlık eksiktir, kararlarında hep mızmız olurlar." tanımı size uyuyor olabilir mi mesela ? ;)

haftalık şifa çalışmalarımız için :

http://www.gizlimabet.com/threads/27511-Şifa-Çalışması-İçin-Detaylı-Açıklama!!!!/page13

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...