Tehlikeli İletişim Ve Farkındalık

DEMONOLOG DİLANUSRA

Banlı Kullanıcı
İş
Daha önce bir üniversite bitirdim ve şu an ikinci bir üniversitede okumaktayım..
Gözlemlediğim kadarıyla insanların birçoğu farklı boyut ritüeline sahip varlıklarla bağ kurmak konusunda istekli.. Özelliklede cinlerle bağ kurmak insanlara çekici geliyor.. Halbu ki madalyonun birde öteki yüzü var. Çoğunluğunuzun konuşmalarında gözlemlediğim kadarıyla aranızda şu algı var.. Müslüman cinler zarar vermez..! Evet elbette cinlerin inançsız olanları özelliklede yahudiliğe ve ateizme hizmet edenleri çok daha tehlikelidir. Ama unutmayın ki cinlerinde kendi nefisleri vardır ve bazen Müslüman Cinlerde insanlara nefisleri doğrultusunda zarar verirler.. Burada dikkat edilmesi gereken husus onlarla arkadaşlık kurulmaması gerektiğidir.. Sebebiniz her ne olursa olsun bu tür bir arkadaşlık isteği sizlere sadece zarar getirir..

Birbirinizden karşılıklı istek ve taleplerde bulunmaya başlarsınız ve sonu gelmeyen bir çıkmazın içine düşersiniz. İşin dahada kötü yanı şu ki bu arkadaşlığı siz bitiremezsiniz.. Zaten karşılıklı istekler ve talepler oluştuğu anda ortada sözlü olan bir anlaşma imzalanmış demektir ve bu anlaşmayıda bozamazsınız. Cinlerle ve daha üst seviyeli varlıklarla bağ kurabilmek adına çeşitli sayı ve formüllerde zikirler telaffuz edilir.. Sevgili arkadaşlar zikir sadece ve sadece Yüce Rabbimiz ALLAHIMIZA olan sevgimizdir ve zikirlerde bu sevgi dolayısıyla yapılmalıdır. Bedensiz varlıklar bağ kurabilmek maksadıyla yapılan zikirlerin sevabı günaha dönüşür. Unutmayın ki yüce Allah İnsanları ve cinleri birbirinden ayırmıştır ve aralarına aşılmaması gereken bir sınır çizmiştir.. Her iki taraftanda birbiri ile bağ kuranlar günah kapısını ve Cehennem azabınıda üzerine çekmiş olur.. Cinlerin çoğunluğu zaten ifritlerin emri altındadır ve amaçları insanlara zarar vermektir.. Cinler neden ifritlerle temas halindedir onuda açıklayayım.. Şeytan yani baş iblis insanlarla mücadele etmek dına tüm olanakları kullanır ama bunu yaparkende sadece kendi varlığını ve kendi soyunu üstün görür , yani Şeytanlar Cinleri kullanırken onları muhattap almazlar ve cinleri yönetmek için ifritleri yani hizmetkarlarını görevlendirirler.. Bu konuda anlatmam gereken o kadar çok şeyler varki.. Bilgilenmeniz gerek...

Ama hepsini anlatabilmem için kelimeler yeterli gelmeyebiliyor bazen.. Sözün özü şu ki bedensiz varlıklarla hiçbir amaç ve maksat ile bağ kurmayın.. İnsan olarak yapmanız gereken tek şey , yüce Allah'a gerçek manada kul olmak. Sevgili peygamberimizin izinden gitmek ve yasak olan sınırları aşmamaktır...
Hepinize sonsuz Sevgi Ve Saygılarımla....
**** DİLANUSRA - DİLARA ****

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Emeğine sağlık guzel yazı olmuş, zaten evrendeki uyulması gereken kuralları yıktığımızda daima zarar goruruz.

DEMONOLOG DİLANUSRA

Banlı Kullanıcı
İş
Daha önce bir üniversite bitirdim ve şu an ikinci bir üniversitede okumaktayım..
Rica ederim.. Bilgilerim dahilinde sizlere faydam dokunur inşallah..!

Antares4

Kayıtlı Üye
İş
Hukuk
Onların tümünü toplayacağı gün "Ey cin topluluğu insanlardan çoğunu (ayartıp kendinize kullar) edindiniz" (diyecek) İnsanlardan onların dostları derler ki:
"Rabbimiz, kimimiz kimimizden yararlandı ve bizim için tesbit ettiğin süreye ulaştık." (Allah) Diyecek ki: Allah'ın dilediği dışta olmak üzere, ateş sizin içinde süresiz kalacağınız konaklama yerinizdir" Şüphesiz rabbin hüküm ve hikmet sahibi olandır, bilendir. (EN'AM/128)
(ARAF/38) için şu yorumu yapıp hemen geçmek isterim. Sapanlar Saptıranlarla aralarındaki orana göre kat kat cezalandırılar der. Sapmak şartı ile.
(İSRA/88) Birbirlerine yardım içinde olsalarda kuran gibi mutlak bilgi kaynağını getiremez der. O Yeni bilgi türetmeyip doğru yorumlama aşamasında düşünce tartışması yapman kafirlik değil fikir alışverişidir bence.
(KEHF/50) İblisin ve onun soyundan cinlerin rablerinin emirleri dışına çıkmış olanların size dost olamayacağını veli edinmemeni söyler düşmandır der.
Yaratanının emirlerine uymaya çalışan bir varlık ise emre karşı gelmediği için neden hepsi aynıdır diyebiliyorsunuz. O halde bütün insanlar ya mevlana ya bush :)
Cehennem için cin (ve) insanların inkar edenlerinin tamamıyla doldurulması. (SEBE/12)
Ve bu yazı ise kim ne çıkarırsa. :)
Ey cin ve insan toplulukları eğer göklerin ve yerin bucaklarından aşıp-geçmeye güç yetirebilirseniz hemen aşın; ancak "üstün bir güç (sultan)" olmaksızın aşamazsınız.

Cin ayeti barındıran diğer ayetleri yazmadım çünkü orada konuya ilişkin olmayan ,tanım, tarih , başlangıç gibi diğer konular ele alınıyor fakat buraya yazmadan önce onlarıda taradım.

Senin avatarından müslüman olduğunu bilerek sana en yakın mutlak doğru bilgi kaynağından ve buna hiçbir zaman muhalif olamayacak kesin hükümler içeren ayetleri alıntıladım.

Yıllarca Ateist oldum. Bir an da herşey değişti. İnanır oldum. fakat bunları daha önce okumuş gibiydim. Nasıl olacağını düşünmene gerek yok. Bana fısıldayanlar beni saptırmaya çalışsa idi birşey yapmasına gerek olmazdı.

Benim okuyup okuduktan sonra edindiğim anlam şu: İnsanların adisiyle kafirleriyle dost olacağına cinlerin samimi ve aynı inancında olanlarıyla dost olmak çok daha iyi ayrıca
Robot gibi kalıp yaşayıp sınırlarını aşamayan iyi insanlarla da takılmaktansa
cinler daha iyi anlat seni
Birisi delisin der
Diğeri ne yapıyoruz :)
Eğer ki siz sapmayan ve kafir olmayan cin ve insan iletişiminin ayrı bir sonucu olduğu düşüncesi içerisindeyseniz
Bunu ispat edecek olan ayetleri söylermisiniz ( sapmamış ve kafir olmayanlar her ikisi içinde)
Eğerki bulamazsanız yazdığınız şu sözler Siyah perdenin arkasında bahar varken , Bakmanıza gerek yok son bahar demenize benzer.
verdiğiniz ayetlerde perdeyi açmanıza yardımcı olur. Açtıktan sonra çıkan çıkar isteyen durur.
Paylaştığınız şeylerle insanların düşüncelerini hapsetmektense doğası gereği özgür iradesine bırakın müdehaleyi ise kaynaklar göstererek yapın.
Sizinle aynı düşüncede değilim...!

ikbal1505

Guest
Cümlenin hepsini büyük yazmak bağırmak anlamına gelir. Büyük yazmak yerine altını çizin veya kalın yazın. Sevgiler.

Antares4

Kayıtlı Üye
İş
Hukuk
SAyın ikbal cümle olarka baştan sonra hiç bir yazı sonuna kadar büyük yazılmamıştır.
Bahsettiğiniz kurandan ayettir.
Bölünemediği için baştan sonra büyük yazmak icap eder çünkü vurgulanmak istenen özellikle tek cümlede ise (;) olduğundan cümle tamamlanmış değildir.
Üstelik bağırmaktan ziyade parçadan bütüne yardımcı olmak için uğraştığım ve kaynak gösterdiğim yazıda kimseye birşeyi bağırma niteliğinde ki özelliklede bu tipteki insanlarla doğrudan bu şekilde münasebete girme gereği duymazdım.
Kurallarınızda bu şekildeyse ben bu anlama geldiğini bilmediğim için özür dilerim, ve niyetimde bu belirtmek isterim.

Ayrıca mahkemelerde bir dava dilekçesini baştan sonra büyük yazmanız geçerlidir.
Bağırmak olarak nitelendirilmediğinden hakim bu şekilde yorumlamaz karakterleri.
Bence ifadeler ve onların temsil ettiği irade şekillerinde değişiklik yapabilirsiniz belki.
Bu şekilde düşünürseniz forumunuzda sizin için araştırma yapabilirim :)

bendekiben

Elit Üye
Ayrıca mahkemelerde bir dava dilekçesini baştan sonra büyük yazmanız geçerlidir.
Bağırmak olarak nitelendirilmediğinden hakim bu şekilde yorumlamaz karakterleri.
Bence ifadeler ve onların temsil ettiği irade şekillerinde değişiklik yapabilirsiniz belki.
Bu şekilde düşünürseniz forumunuzda sizin için araştırma yapabilirim :)

Takdir edersinizki burası sanal bir ortam ve yazılanlar haricinde hiçbir mimik veya jest ifademizi belirtmeye yardımcı olmamakta.Bu nedenle yazdıklarımıza dikkat etmemiz ve bunları inceltmemiz karşımızdakilere kendimizi doğru ifade etmekte büyük yardımı olacaktır.

ikbal1505

Guest
Sayın Antares4, tüm forumlarda büyük yazmak yasaktır. Çünkü sanalda tüm cümleyi büyük yazmak bağırmak anlamına gelir. Google'den aratabilirsiniz. Başka forumlarda da aynı kurallar mevcuttur. Bazı cümlelerinizin büyük bir kısmı büyük yazılmıştı ve bu doğru değildir. Forumlarda ek yazı still editörleri bulunur. Vurgulamak istediğiniz sözcüğün altını çizebilir ve bold yani kalın olarak yazabilirsiniz. Bu tarz eklentiler boşuna değildir. Burası mahkeme salonu değil malesef. Burası bir forum. Mahkeme dilekçesini nasıl hepsini büyük doldurmanız gerekiyorsa, forumda da cümleye büyük harfle başlayıp özel isimlerin ilk harfini büyük gerisini küçük yazmanız gerekiyor. Bir moderatör olarak kişisel değil görevli olarak davranırım. Bu yüzden dini inancımın bir önemi yoktur. Tüm dinlere saygım vardır. Kuran, İncil, Tevrat ve Zebur'dan ayet, kısım vb yazı olduğunda hepsine aynı özeni gösteriyorum. Ayet, kutsal metin olması kurallara aykırı yazılması gerektiğini göstermez. Zira kuralları herkes için uyguluyorum. Ast üst rütbe gözetmeksizin kuralları uyguluyorum. Özellikle yazı benim bölümümde ise üyelerin daha dikkatli davranmasını rica ediyorum. Sevgilerimle.

Antares4

Kayıtlı Üye
İş
Hukuk
Ben mahkeme kuralları yada forum kuralları olarak karşılaştırmıyorum.
Bağırmak olarak ifade edildiği söylendi.
Harfler ya da karakterler elbet ki herkeze aynı şeyi çağrışım yapmaz.
Sonuç olarak ben mahkeme gibide olmalı demedim sadece örnek gösterdim.
Yapılan araştırma bir başka örneklerin ne olduğunu benimsediğini taklitten ziyade asıl olması gereken olmalıdır.
Sonuç olarak forum da moderatör olarak davranırken aynı zamanda da olumlu ya da olumsuz bulduğunuz şeyleri sahipleriylede paylaşırsınız elbette bu sitede moderatör olduğunuza göre.
Tamamen bugün başıma gelen bu olay neticesinde her zaman aynı şeyi ifade etmediği, aslında bunlar en genel haliyle nasıl olmalı gibi tamamen sizin amacınıza uygun iyi niyetli bir çalışma yapıp bir taslak olarak bakmak istemezmisiniz gibi bir soru ?
Değişmeli ya da değişmemeli değil olay hiç yoktan merak etmek gerekir bence.
Yani evet bağırma olarak nitelendiriyorsak o zaman ruh hali klavyeye yansıyorsa bunun pisikolojik boyutuna bakmak lazım ve benim de bu açıdan ilgimi çekti.
Sonuç olarak sizin moderatör olarak yaptığınız hareketi yanlış görmediğimi zaten ilk olarak kendi bilmememden kaynaklı bir eksiklikten ardından dilediğim özürden, ardından niyet açıklaması ve bir yeni fikirle size bir değerlendirme düşüncesi vermeye çalışmamdan , ve bu yüzden benim sizi yanlış anlamadığımı tekrar yineleyerek; İkbal moderatörümüz aynı düşüncede olmadı heralde. Sonuçta mahkemede zaten oranın kuralı burada bu kural olduğunu bende söylememe rağmen karşı çıktığım düşüncesinde tepkiler vermene gerek yok çünkü , bunun için attığım mesajda kabul ettiğim zaten ortada :)
Ayrıca moderatörlerin kendi forum alanlarında ne kadar sınırlı hareket alanı olduğunu ben değil siz biliyorsunuz.
İmkanınız olsaydı ki ben bunu bilemem bu durumda şu an belkide başka şeyler konuşuyor olurduk.
Durumu olumlu yada olumsuz eleştirmedim, elbet ki mabet sahipleri okursa bu yazıyı ve zaman harcamaya gerekli görürse konuyu zaten aynı şey olur zaten.
Yazışma burda olduğu için devam ettim ama bu yazıyı öneriler bölümüne taşımanız gerekiyor olabilir.bundan sonra önermek yada önermemek Buda sizin terchiniz mesela. Ben konunun illiyet bağı gereği burada önerdim sadece. Ben şu anda sizin kurallarınıza uygun hareket etmek durumundayım zaten. Ama doğru buluyorsanız ise bunu yeni üyelik ile moderatör hesabı arasında önerilmesi Aynı 2 resimi yapan ünlü ressamın imza atmadığı bir resimin pazardaki 5 tl lik değerde gibi görünmesine yol açar genellikle insanlar arasında.
Bu yüzden doğru buluyorsanız dediklerimi zaten niyetimi anlamışsınızdır :)

Ayrıca girdiğim 3 internet sitesinden bir tanesi
Kullandığım bugüne kadar 2-3 forum sitesi olmuşsa bunun şu anda 1 tanesi.
Yaklaşıkta siteye 2-3 senedir de gelmedim.
kuralları okudum.
elimden geldiğince uymaya çalışıyorum.
sonuçta yeni kurallara uymaya çalışmakla uymak farklı şeyler.
ben elimden gelidği kadar yapmaya çalışıcam bu yüzden sizleride alışkanlık süresince rahatsız edersem bir kaç kez kusura bakmayın.
Bunu ben fark edersem ise daha sonra kendim iletimi tekrar düzenlemek için buton göremiyorum. Böyle bir imkan varsa öğretirseniz yazdıklarımdan sonra ardından fark ettikçe. Belki 1 belki 5 kere düzelte düzelte en istenilen hale getirebilirim. Elbet ki bu gün yazdıklarımızı yarın bir kez daha okuyoruz :)