Hayvanlarla Konuşmak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

runnllrunn

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar

Hayvanlarla konuşabilmek pisişik veya nomal yollarla mümkün olabilir mi?

Ama şunuda merak ediyorum onların her ses çıkarışlarının bi anlamı var beden dillerinin bir anlamı...

Ama bunların bazılarını biliyorum kendileride belli ediyor fakat onları normal insan sesi duyarmışçasına anlamanın yolu var mı?

nemesiis

Kayıtlı Üye
İnsan sesi gibi duymak mümkün değildir belki ama telepati yeteneğinizi geliştirerek iletişim kurabilirsiniz.Sonuçta iletişim kurmak demek sadece konuşmak demek değil.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sizlerde olan idrak ve zeka kapasitesi ile hayvanların idrak, zeka kapasitesi bir değildir. Beden dilleri ile ve ya hareketleri ile sadece ilk beyin faaliyetlerini yani yeme içme daha doğrusu yaşamak için gerekli olan durumları algılayabilecek bir zekaya sahip oldukları için sadece bu kadarını algılarsınız. Yani bir insanla konuşur gibi bir hayvanla konuşamazsınız. Sadece onların zeka seviyesine hitap edebilecek kadar iletişim içerisine geçersiniz. Daha ileriye gitmez.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Hz. Süleymanın Karıncalarla Dahi Konuştuğu Kuranda Geçer Konuşabileceğini zannetmiyorum Ama bununla ilgili bi uygulama olabilir.

eeemreee

Kayıtlı Üye
Telepati yeteneğinizi güçlendirin,hiç et yemeyin,iyi biri olun ve Başmelek Ariel den yardım isteyin. O zaman olur. İlk başta ruhsal olarak ilerleyin.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Telepati yeteneğinizi güçlendirin,hiç et yemeyin,iyi biri olun ve Başmelek Ariel den yardım isteyin. O zaman olur. İlk başta ruhsal olarak ilerleyin.

Acaba dalga mı geçiyorsunuz diye düşünüyorum bazen. Böyle bir şey olmaz. Çünkü hayvanların idrak kapasitesi oldukça düşüktür. Böyle birşey olmayacağını söyledikçe şunu yap bunu yap olur gibisinden yazılar gördükçe acaba okumuyorlar mı diye de düşünmeden edemiyorum. Verdiğiniz bilginin kaynağını verdiğiniz zaman bu konuyu tartışabilirim sizinle. Sevgi ve Işıkla...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konuşmaktan kasıt, telepatik olarak emir vermek ve yönlendirmek ise evet mümkün, sohbet ise mümkün değil. Basit ve kesin kelimeleri algılayabiliyorlar. yat, kalk, git gel gibi, ister normal yolla ister telepatik olarak bu kadarı mümkün.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Konuşmaktan kasıt, telepatik olarak emir vermek ve yönlendirmek ise evet mümkün, sohbet ise mümkün değil. Basit ve kesin kelimeleri algılayabiliyorlar. yat, kalk, git gel gibi, ister normal yolla ister telepatik olarak bu kadarı mümkün.

Ben bunu denemiştim Hayvana bakarak aklımdan Geçirerek yerde sakince yatan hayvana baktım 1 kaç saniye sonra hayvan bi anda hareketlendi.Ama eğitimli bi hayvandı. herhangi bi hayvana yaparsanız bişey farkedeceği zannetmiyorum.

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
Ama hayvanlar kendi aralarında konuşuyorlar onlarında bir dili var buna inanıyorum :)

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Hayvanlarla konuşma derecesine girer mi bilmiyorum, ancak hayvanlarla bir bağ kurabilirsiniz bu normal iletişim şeklinde olmaz da telepatik yolla kontrol sayesinde olabilir. Ancak şunu da hiçe saymamak gerekir, bir inanışa göre hayvanlar kendi ruhsal tekabüllerini tamamlayabilmek için insanların aurolarından faydalanırlar. Belki buradan hareketle iletişimin de mümkün olabileceğini söyleyebiliriz, tabii ki normal insanla konuşur gibi bir iletişim değil bu.

runnllrunn

Kayıtlı Üye
Sizlerde olan idrak ve zeka kapasitesi ile hayvanların idrak, zeka kapasitesi bir değildir. Beden dilleri ile ve ya hareketleri ile sadece ilk beyin faaliyetlerini yani yeme içme daha doğrusu yaşamak için gerekli olan durumları algılayabilecek bir zekaya sahip oldukları için sadece bu kadarını algılarsınız. Yani bir insanla konuşur gibi bir hayvanla konuşamazsınız. Sadece onların zeka seviyesine hitap edebilecek kadar iletişim içerisine geçersiniz. Daha ileriye gitmez.
Dediğiniz zeka seviyesine indiğim takdirde bile onların anlatmak istediğini anlayamam yaptığı hareketlerden yola çıkarak kurabiliceğim iletişimden bahsediyorsunuz dimi?Yoksa zeka seviyelerine hitap edebilicek kadar iletişime geçebilir miyim net olarak?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Merhaba Arkadaşlar

Hayvanlarla konuşabilmek pisişik veya nomal yollarla mümkün olabilir mi?

Ama şunuda merak ediyorum onların her ses çıkarışlarının bi anlamı var beden dillerinin bir anlamı...

Ama bunların bazılarını biliyorum kendileride belli ediyor fakat onları normal insan sesi duyarmışçasına anlamanın yolu var mı?
Bunun için türlü uygulamalar,telepati ler v.s. olabilir.Ben kendi bildiğimi yazayım: Bir insan (salik) Seyri sülük yolunda nefsi emmareyi,levvameyi ve mülhimeyi geçip nefsi mutmainneye gelirse ki o zaman "Dön Rabbine.O senden sende O`ndan razı olarak" hitabına mazhar olur ve ALLAH`ın bazı sıfatları o kulda tecelli eder.O kul ALLAH`ın veli kullarından olur ve veliliğin ilk basamağı (mertebesi) bir insana baktığında bütün soyunu bilir,bir ağaca baktığında o ağaçtaki yapraklarn sayısını bilir,bütün hayvanat ve bitkiler kendilerine özgü lisanları ile onla konuşurlar.Kısacası,artık yüzlerce dil konuşabilir.E tabi her nefs makamının bir aşağı birde yukarı bakan yüzü vardır.Bir üst mertebeye çıkabileceği gibi gerisin geri düşme ihtimalide var.Bu yüzden seyri sülük yolunda durmadan ilerlemek ve şeytanın tuzaklarına düşmemek lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...