reiki ve para

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berk96kart

Kayıtlı Üye
Reiki eğitimleri ile ilgili :
1-Reiki eğitimleri neden ücretlidir.
2-Reiki eğitimi için ustaya ihtiyaç var mıdır ? usta olmadan yapılamaz mı ?
Benim olduğum bölgede reiki eğitimleri var fakat çok pahalı ve ben öğrenmek istiyorum.

ahya

Kayıtlı Üye
Reiki eğitimi ve inisiyasyonları için her master kendince uygun gördüğü bir ücret almaktadır. Her derece için ayrı ayrı ücret alınması söz konusudur.
Bu ücretler harcanan zamana, öğrenciye verilen eğitim materyaline, eğitim gruplarının yapılarına, Master'ın yaklaşımına göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim ücretleri tüm dünyada birinci ve ikinci derecelerin her biri için genellikle 50-250 ABD Doları arasında değişkenlik göstermektedir.
Ancak interneti tararsanız sizi "kredi kartınızla birkaçyüz dolara uzaktan inisiyasyonla Master Derecesi" verecek birilerini bile bulabilirsiniz!
Tabii ne kadar güvenilir orası tartışılır! Ülkemizde uygulanan net bir ücret standardı yoktur. Bizim uyguladığımız ölçüye göre Reiki'yi öğrenmek ve ömür boyu
sürecek bir Reiki kanalı haline gelmek için yapacağınız yatırım ilk iki derecenin her biri için 100 ABD doları ölçüsündedir. Bu yatırım tutarı Reiki enerjisi
için değil, Master'ın size ayırdığı zaman ve bu konuda sizin için yaptığı çalışma için küçük bir katkı olarak görülmelidir. Kişisel Master'lık ve Master/Öğretmenlik
dereceleri için ise yurtdışında 10.000 ABD Dolarına kadar çıkan rakamlar istenmektedir! Ancak bizim yaklaşımımız bu dereceler için bir rakam belirlenmesinin
asla sağlıklı olmadığı yönündedir. Bu dereceler Master'la öğrencisi arasında özel bir yaklaşımı ve uyumu gerektirir düşüncesindeyiz ve bu derecelerin eğitiminde rakamların ötesinde başka kriterler ve sorumluluklar yer almalıdır. Bu nedenle Kişisel Master'lık için cüzi bir katkı beklenmekle birlikte, Master/Öğretmenlik, Master'ın kendi aday seçimi ve tercihi ile karşılıksız olabilmektedir.

Alinti

bendekiben

Elit Üye
teşekkürler ama hala 2. sorumun cevabını alamadım :D

Reiki auranızdaki blokajların temizlenmesi, el çakralarınızın açılması ve enerjiye kanallık edebilmeniz için kişiden kişiye enerjisel bir aktarımdır.Şöyle düşünün sizin bir adrese gitmeniz gerekiyor fakat yolu bilmiyorsunuz işte usta size o yolu gösteriyor ve sizi o adrese götürüyor. Yöntemleri size gösteriyor.Bu sebeple reikide sizi uyumlayacak master olmadan enerjiye kanallık edemezsiniz.

berk96kart

Kayıtlı Üye
çok çok teşekkürler. Peki neden biz el çakramızı , auramızdaki blokajları temizleye miyoruz ? Yani bunların nasıl yapıldığını öğrensek kendimize uyguluyamaz mıyız?

bendekiben

Elit Üye
Aura için evet ama el çakranızı açılması ve kanallık için yardım şart bilmediğiniz bir yere gidemezsiniz değilmi ?

makine22

Banlı Kullanıcı
internette araştırırsan bazı sitelerde ücretsiz reiki çalışmaları var.

Keira

Moderator
Ücretsiz internet üzerinden reiki çalışmalarından kasıt şifa gönderimidir. Konu hakkında yeterince bilgi verildiği için konu kilitlenecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...