Bir Cin`in kendi ağzından hayatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Benim adım meccuzey. Ben bir hiristiyanim. Dedemlerin soyu hintlilere dayaniyor. Bir gun kendi ulkemin sokaklarinda dolasiyordum. Bizden ileri gelenler surekli biseyler konusuyor neredeyse her kosede telasli tartismalar oluyordu. Hep bir peygamberden ve onun dininden bahsediliyordu. Babam bana surekli telkinler veriyordu ve duydugum hicbir seye inanmamam gerektigini anlatiyordu. Biz neredeyse ateist bir toplumduk. Ve mürre bizim tanrimizdi. Fakat bu bahsedilen din beni bir hayli dusunduruyor hatta merak uyandiriyordu. Bir gece ayininden sonra yine mürre'ye sukranlarimizi sunduk. Ve o gecenin sabahinda ben yine o sokaklarda dolasmaya basladim. Insanlardan olan iki cocuk konusuyorlardi bende gorunmeyen bir varlik oldugum icin hemen yanlarina vardim ve onlari dinlemeye basladim. Cocuklardan biri digerine islam denen bir dinden bahsediyordu. Ve o dinin peygamberinden. Digeri ise kendi dinini savunuyor islam dinine kufurler ediyordu. Sonra gulerek uzaklastilar. Bense bunu daha fazla merak ediyordum. Aileme hicbir sey soylemeden arastirmaya girdim. Yine bir gun bizden bir toplulugun bir incir agacinin altinda sohbet ederken gordum. Yanlarina gidip mürre'nin gucu uzerinize olsun dedim. Ve birisi bana ve aleykum selam dediginde cok sasirmistim. Gel otur diye beni davet ettiler. Iclerinden biri ayetlerden bahsediyordu o anlattikca huzur buluyordum sanki. Bana donup bizler muslumaniz elhamdulillah ve rabbimiz ALLAH ummetimiz muhammed s.a.v dir dedi. O kadar guzel seyler anlattilarki kendimi tutamadim ve bende musluman olmak istiyorum dedim. Kelimeyi sehadet getirttiler ve musluman oldum. Ama korkuyordum bi yandanda. Zaman gectikce sohbetlere katildim kuran okumayi ogrendim namaz kilmayi ogrendim. Ibadetlerimi gizlice yapiyordum. Deli gibi ibadet ediyordum. Bir gece bir elci geldi bana ve ALLAH'in adıyla oku dedi. Bende okumaya basladim. Babam benim okudugumu duyarak yanima geldi ve beni dovmeye basladi. Sonrada beni afaroz ettiler. Bense bir daglik bolgeye cekilip aylarca ibadet yaptim. Bir sabah namaza durdum ve namaz bittiginde bir atli yanima geldi. Ey mustafa sen artik ALLAH katinda bir mubareksin dedi. Benim ismim mustafami dedim. Oda rabbib boyle nasip etti diyerek uzaklasti. Evet benim adım artik mustafa olmustu. Ve ben islamiyete gectikten sonra hayatim daha guzel ve daha huzurlu olmustu. ALLAH'in selameti uzerinize olsun....

Evet sevgili uyeler bir cinin hayati boyle nihayete ulasti. Kendisi vefat etti. ALLAH ondan razi olsun.

ALINTIDIR

ENDORA

Kayıtlı Üye
Şimdi anlamadığım noktalar var bu cin kendini tanıtırken ben hırıstiyanım diyor devamında biz neredeyse ateist bir toplumduk mürreye tapardık diyor sonunda her ikisi de olmadığı aslında müslüman olduğu ortaya çıkıyor bu cinin kafası karışmış.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Kaynağı yok ve bir insanın anlattığı hikaye olduğu çok açık.

codzombi

Kayıtlı Üye
Hristiyan ve tanrı merru ? Bari çelişkileri olmayan bir hikaye yazılsa daha iyi olurdu , ama yinede okumaktan keyif aldım..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konu Bir insanın ağzından zorlama bir şekilde yazılmış, mantık hatası ve gerçek olmayan bilgiler içerdiği için kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...