Cinler hangi DiLi konuşuyorlar...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
şimdi cinlerde yaşadığı bölgenin dilini öğreniyorlar diye bişey yok.. neden mi? yaşadıkları bölgede hergün insanlarla konuşmuyorlar ki.. dolayısı ile bölge yada şehir yada ne derseniz artık buna benzer bir kavram yoktur.. zira onlar bölge yer mekan farketmeksizin her ortamdaki dili konuşabilirler.. peki bu nasıl oluyor? hafizaları çok güçlü değil bi kere onu söyleyeyim.. cinler genelde beyin dalgalarını algılayabilen yaratıklardır.. diyelim ki arap ülkesinde yaşayan bir cin fransaya gitti ve biriyle konuşacak.. o zaman yapılan işlem şudur.. şayet bir insanla konuşacaksa onunla konuşmadan önce o kişinin tüm beynini tarar ve kullandığı dili yine sinyal olarak kişiye geri gönderir.. diyelimki arap ülkesinde yaşayan o cin yine fransada yada amerikeda başka bir cinle konuşacak.. o zaman o ingiliz diye ingilizcemi öğrenecek? tabiki hayır.. cinlerin aralarındaki dialog dil her yerde geçerlidir.. insanlara karşı yüzde doksan kullanılan teknik ise kişinin aklından konuşmaktır.. yani kişi konuştuğu cinin seslerini duymaz ama ne söylediğini duyar anlar ve cevap verir.. gelelim dünyayı 3 saniyede dolaşmalarına.. evet cinler dünyayı 3 saniyede dolaşabilir fakat belli türler içinde olanlar yaklaşık 8 saniye kadar bir sürede dolaşabilir.. bu 5 saniyelik zaman farkı neden oluyor? bunuda şöyle açıklayayım.. bazı cinler enerji olarak diğerlerinden daha düşüktürçç onların bir enerjiden ibaret olduğunu unutmayalım.. insanlarda da güçlü zayıf kavramı vardır.. mesela ben 100 metreyi en fazla 20 saniyede koşarım ama husayın bold 9 saniyede koşuyor.. yani burdaki mantık cinler enerjilerine göre hareket edebilirler.. mesela bir cin aynı anda 10 yerde birden bulunuyorsa diğer bir cin 6 yerde bulunabilir.. en çok hoşuma giden yorum (Ayrıca hepsi dunyayı 3 sn de dolaşmıyor. Bazı zayıf olanları şehrin bir ucundan diğer ucunda gidemiyor, yolunu bulamıyor '' yorumuydu.. özür dilerim.. cinlerde yolunu bulamıyor diye bişey olurmu sevgili kardeşim.. şu kadar söylim görüp görebileceğin en iyi navigasyon onlardır.. böyle bişey yok.. her cin yönünü bilir ve her cin değil şehrin bir ucuna dünyanın her yarini gezip yine başladığı noktaya gelir.. şimdi diyelim bu işi ciddi anlamda yapan insanlar var.. bakım yapacaklar birine.. ve bu kişide diyelim hollanda da yaşıyor.. şimdi cinler bunu araştırmak için taa oraya kadar gidemezlerse geri gelip hocalarına yahu biz gidemedik orası çok uzakmış mı dicekler yani sevgili kardeşim cinlerin her türü her enerjisel bakımdan yüksek yada düşük olanı her yere rahatlıkla giderler... cinler sureleri okuyabilir elbette.. bunlara iman edenler var etmeyenler var.. peygamberimizi dinlemeye gidenlerin hepsi müminmiydi? hayır değildi ama dinlediler anladılar ve iman ettiler.. hıristiyan isevi artık hangi din olursa olsun farketmez herkes ezberleyebilir.. ve şunu unutmayın ayetler indiğinde insan oğlundan daha önce onlar biliyordu her bir sureyi..önceden müslüman olmayan bir dostum var adı dilaraydı.. şimdi müslüman oldu ve adı sümeyye oldu.. sümeyyede kuran-ı kerimdeki her ayeti okumuştur ve bilir.. müslüman olmadan önce her bir ayeti okumuştur. fakat şimdi müslüman oldu ve daha çok avantaj elde etti.. velhasıl arkadaşlar onlar hayatımızdaki vazgeçilmezlerden olan kardeşlerimizdir.. hepimiz sadece ALLAH'a kulluk yapalım diye yaratıldık..

ALINTIDIR

codzombi

Kayıtlı Üye
Bazı kaynaklarda dilleri farklı konuştuğuna dair iddialar var , mesela bir kaynakta bir cin padişahın suryanice konuştuğunu yazar. Normalde düşünce gücüyle bizim algımıza göre konuşuyorlar. Ama işte bazı kaynaklarda dilleri varmış kendilerince.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
ben genelde enokyan ve ibranice diye biliyorum belki kürtçe konuşanları bile vardır.

La-edri

Kayıtlı Üye
Onlar telepatik bir bicimde kisiyle kisinin anladigi dilde konusurlar, lisan insanlar icin geceleridir hayvanlarda lisan yoktur peki neden cinlerin kendilerine ait bir lisanlari olduguna inaniyorsunuz ?

AJA

Elit Üye
Muhakak ki dilleri vardır..Hayvanlarla varlıkları benzetmesi tuhaf olmuş.Aklı duyguları ve belirli düzeyde zekası olup iletişim kuran bir varlığın lisanı olmaz olur mu :) Hayvanların akıl seviyesi ile onlarınkini ölçemeyiz.
Kendine özgü dilleri olduğunu düşünüyorum .Telepatik olarak iletişim kuruyorlardır büyük ihtimal.Sorsun biri :D

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Telepatik kuruyorlar evet.Buna kesinlikle katılıyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Düsüncenin bir lisani varmidir hakikatte ? Telepeti icin bir lisan gerekmez ki mananin bir lisani yoktur nasil her kisi her lisanda tek bir sahibe kendi dilinde dua edebiliyorsa aynen öyledir, buna benzer yani cinlerin kendilerine özgü dilleri olsada bu iletisim icin sart degilki, yani hicmi burada birileri cinlerle telepetik bir görüme yasamadi ve hangisi cince biliyorki ?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
La-edriye katılıyorum düşüncenin dili olmaz.
Zaten dil insanoğluna özgüdür. Doğadaki çeşitli seslerin yansıması şeklinde ortaya cıkmıştır.
Sağır ve dilsiz bir insana bir çiçek resmi gösterirseniz neyi kastettiğinizi anlar. Çünkü o resim kişide belirli çağrışımlara yol açar.

Başka bir örnekle, biri size sizi sevdiğini söylemese bile onun sizi sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Cünkü sizinle düşünce boyutunda konusmaktadır.
İnsanlar arasındaki dil iletişimi ile düşünce iletişimi bambaşka şeylerdir.
Bu yüzdende insanoğlu dışındaki varlıkların herhangi bir dil bilmesine gerek yoktur. Bu olmadan da iletişime gecebilirler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kadim dilleri de gayet güzel biliyorlar. Ben filolog olsam cinlerle kesinlikle çalışmayı tercih ederdim. İnsanlığın tamamen unutmuş olduğu diller, başka gezegenlere ait diller barındırıyorlar dimağlarında.

AJA

Elit Üye
Telapatinin elbette dili yok ama bende yukardıda da dediğim gibi ve sevgili chillaut un fikrine katılıyorum.Bir çok dil biliyorlardır.Telapatik olarak konuştuklarıda aşikar.Ama bu onların dil bilmediklerini yada dillerinin olmadığını göstermez diye düşünüyorum.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Telapatinin elbette dili yok ama bende yukardıda da dediğim gibi ve sevgili chillaut un fikrine katılıyorum.Bir çok dil biliyorlardır.Telapatik olarak konuştuklarıda aşikar.Ama bu onların dil bilmediklerini yada dillerinin olmadığını göstermez diye düşünüyorum.
Aynen katılıyorum.Telepatik olarak konuşmak onların özelliklerinden biri.ama kendilerine has dilleri ille vardır.çünkü defalarca seslerini duyduğum halde anlamadığım olmuştur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynen katılıyorum.Telepatik olarak konuşmak onların özelliklerinden biri.ama kendilerine has dilleri ille vardır.çünkü defalarca seslerini duyduğum halde anlamadığım olmuştur.
Kendilerine ait bir dil olmak zorunda bana kalırsa. Bu dil belki bizim dillerimiz gibi olmayabilir boyut ve tür farklılığından dolayı ama bir şekilde kendilerine has bir iletişim türleri kesinlikle vardır ve bu iletişim türüne de dil denilebilir. Bu telepatik olsa da insanlıktan çok daha eski olan ve insanlar kadar sosyal ortamları olan bu türün bir şeyleri tanımlamak ve idare ettirmek için, tanımlamalar olmalıdır.
Bu tanımlamalar belki bir türde müthiş çeşitlilikte bir renk titreşimleri silsilesi, ses titreşimleri, radyoaktif türevler şeklinde veya henüz fark edemediğimiz bir kainat unsuru şeklinde de olabilir.
Bir şekilde bir dilleri vardır yani. :)
Onlardan duyduklarımızın da insanların veya insana yakın bedenli türlerin kullandığı dillerden olduğunu düşünüyorum. Yani bir yunus benimle konuşmaya çalışsa, sonar dalgalarından sadece viyk viyk algılarım, o da benden abuk subuk sesler duyar. Bilgisayar yardımıyla diyelim ki yunus dilini çözdük, onların bizi anlaması için yunusların ve bizim ortak alanlarımıza dair basit tanımlamaları (su=hayat/ortam,balık=yiyecek,dişi/eril=yavru=yaşam gibi..) sonar dalgalarına çevirirsek bizi anlayabilirler diye düşünüyorum.
Cinlerin de sanırım yaptığı şey bu. Bizim veya bize yakın türlerin dil algoritmalarını çıkarıp, kendi boyutları ve bizim boyutumuza ortak olabilecek şeyleri (bazı şeyleri anlamamız mümkün değil) bu algoritmalarla düzenleyip bize ses titreşimleri veya görüntü olarak sunuyorlar.
Kendi dillerini bize yakın olanla bezeyip sunuyor olmalılar.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Kendilerine ait bir dil olmak zorunda bana kalırsa. Bu dil belki bizim dillerimiz gibi olmayabilir boyut ve tür farklılığından dolayı ama bir şekilde kendilerine has bir iletişim türleri kesinlikle vardır ve bu iletişim türüne de dil denilebilir. Bu telepatik olsa da insanlıktan çok daha eski olan ve insanlar kadar sosyal ortamları olan bu türün bir şeyleri tanımlamak ve idare ettirmek için, tanımlamalar olmalıdır.
Bu tanımlamalar belki bir türde müthiş çeşitlilikte bir renk titreşimleri silsilesi, ses titreşimleri, radyoaktif türevler şeklinde veya henüz fark edemediğimiz bir kainat unsuru şeklinde de olabilir.
Bir şekilde bir dilleri vardır yani. :)
Onlardan duyduklarımızın da insanların veya insana yakın bedenli türlerin kullandığı dillerden olduğunu düşünüyorum. Yani bir yunus benimle konuşmaya çalışsa, sonar dalgalarından sadece viyk viyk algılarım, o da benden abuk subuk sesler duyar. Bilgisayar yardımıyla diyelim ki yunus dilini çözdük, onların bizi anlaması için yunusların ve bizim ortak alanlarımıza dair basit tanımlamaları (su=hayat/ortam,balık=yiyecek,dişi/eril=yavru=yaşam gibi..) sonar dalgalarına çevirirsek bizi anlayabilirler diye düşünüyorum.
Cinlerin de sanırım yaptığı şey bu. Bizim veya bize yakın türlerin dil algoritmalarını çıkarıp, kendi boyutları ve bizim boyutumuza ortak olabilecek şeyleri (bazı şeyleri anlamamız mümkün değil) bu algoritmalarla düzenleyip bize ses titreşimleri veya görüntü olarak sunuyorlar.
Kendi dillerini bize yakın olanla bezeyip sunuyor olmalılar.

Gayet makul bir açıklama olmuş emeğine sağlık:)

BetHolmes

Kayıtlı Üye
Evet biz insanlarla telepatik yol ile iletişim kuruyorlar.İzlediğim bir hocanın sohbetinde de cinlerin, biz insanların dillerini anlamama ve bilmeme şansı olmadığını söylemişti.Lakin son zamanlarda çekilen bazı Türk korku filmlerinde gerçek cin sesleri kullanılmıştır tarzında bildiriler görmüştüm.Benim de merak ettiğim şey gerçekten o sesler onlara mı ait ,yoksa tamamen ilgi çekme amaçla mı ...Eğer onlara ait ise ,ürkütücü duyulduğunu söyleyebilirim :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bilinçli her varlık kendi dilini oluşturabilirler
biz insanoğulları Türkçe Yunanca Almanca Bulgarca vb. diller oluşturmuşuz da onların bizim zekamızdan aşa kalır yanları nekide kendilerine dair bir dilleri olmasın bence muhakkak vardır
aklıma bir tarihi olay geldi osmanlının meşhur şeyhül islamı ebu suud cinlere fetva verirmiş cinler ebu suuda kendi dillerini öğretmiş artık nasıl yapmışlarsa sonrasında cinler soracakları soruları ebusuudun evinin kapısına duvarına vb. yazarlarmış hatta bu yazılar hala duruyor bugünde
bu yazıları araştıranlar bu yazılan dilin içinde arapçanında olduğu çok aşırı karmaşık bir dil ile yazıldığını ve çözülemediğini belirtmişlerdir
cinlerin hangi dili konuştuklarına dair bilgi edinmek isteyen ebu suud'un cinlere fetva vermesi ve ebu suudun evindeki bu yazıları inceleyen araştırmacıların doktoralarını araştırma yazılarını okumlarını öneririm

Bu varlıklar cin'ce konuşuyorlar diye bi soğuk espiri yapasım geldi şimdi :D umarım forum bana hücuma kalkmaz :D

memories

Kayıtlı Üye
Dilleri yoktur ama insanların konuştuğu dilli anlar ve o dilde de insanlara ileti ve anlatım kabiliyetleri vardır.