İnanmanın gücü.

aytanrı

Kayıtlı Üye
Houston'da ki Methodist Hastanesi doktoru Moseley dizlerinde ağır osteoartit bulunan 150 hastayı bir araya getirdi.Ve onları 3 gruba.Hastaların 100 tanesine antroskopik uyguluyorudu. Geri kalan 50 hastaya ise anestezi veriliyor ameliyathaneye götürülüyor dizlerine kesikler yapılıyor ancak başka bir şey yapılmıyordu.Yani sadece hastanın ameliyat edildiğine inanması sağlanıyordu.İki sene boyunca hastaların hiç biri kime yapıldığını bilmemesine rağmen her üç grupta ağrı ve fonksiyonlarda iyileşmeler görüldü.Şifalanma beklentisi bedenin şifalandırma mekanizmalarını harekete geçirmek için yeterliydi.Ameliyat yapılmayan 3. grup ta diğerleri gibi iyileşmeler ve ilerlemeler gösteriyordu. İlacın etkisi hastanın zihnindedir..

ALINTIDIR..
Kısaca neye inanırsak inanalım kalbimizle ve beynimizle kabul edelim kapılar hep açık.
Sevgiler.

kutlu1977

Kayıtlı Üye
inanmak nasıl olur bir bilebilsek zaten sıkıntıların tamemen bittiği gündür.

essence

Kayıtlı Üye
aa o kadar insanı kandırmışlar :D

vhalla ayıpladım ben :Dtamam kabül çok negatifim :)

eeemreee

Kayıtlı Üye
İnanmayı ve iyileştirme sağlıyorsa gayet iyi yapmışlar bence :).

Heian

Banlı Kullanıcı
Birşeye inanmak yada inanmamak sizin elinizdedir, birşeyi kafaya takarsanız yoksa bile gerçekleşir takıntı(obsesyon hastalığına döner, olmayan birşeyi yaratmak sizin elinizdedir, var olmayan birşeye inanmak ne kadar bozuk bi durum benim kafamda, görmediğiniz ve duymadığınız bi varlığa inanırmısınız yada kendi içinizdeki, öz Tanrınıza inanabilirmisiniz, inanıyorsanızda sizin sorununuzdur tamamen, inan-inanma olmayan birşeye inanmak bana göre biraz kötü durum neyse yeterli yazım, sevgi ve ışıkla kalın.

aytanrı

Kayıtlı Üye
Yorum ve fikirleriniz için hepinize teşekkürler :)