Okumanın Sırları ve Varlıklar

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Kendinizi varlıklardan korumak için,Kuran-ı Kerim okurken veya ezbere ayet okurken önemli olan samimi ve inançlı bir kalp ile okumalı ve
eksiksiz ve yanlışsız okumak gerekir.Bu şekilde okunulduğu zaman enerjiniz olumlu yönde yükselmekte ve ruhen ve bedenen daha güçlenmektesiniz.
Zira,bu özellikler bir insanda yok ise,okuduğundan hem fayda göremediği gibi
varlıklardan daha çok zarar görebilir.Ayrıca sizden varlıkların tamamen uzaklaşması için okumayı bir (vird) edinmeniz yani
devamlı okumanız gerekir.Siz takva sahibi olarak okuduğunuz da varlıklar bundan etkilenir ve oradan uzaklaşmak zorunda kalır.Eğer uzaklaşmaz ise
zarar görmesi kaçınılmazdır.Okuduklarınızın yani her ayetin melekleri vardır.Okuma yapıldığı zaman melekler bulunduğunuz yere inerler.Meleklerin inmesiiçin de
yukarıda belirttiğim gibi tam okuma ile yani doğru ve temiz bir kalp ile takva ile olmaktadır.Bu şekilde değilseniz,bu özellikleri taşımıyorsanız veya taşımaya çalışmıyorsanız,
hem varlığı daha çok kızdırırsınız ve zarar görürsünüz.Şunu da belirtmek isterim ki ALLAH'a her zaman dua etmeliyiz,
fakat yukarıda belirtmiş olduğum gibi inançlı okumalısınız.Yardım alabilmeniz için amelinizin de iyi olması gerekir.Bazı üyeler, okuyorum ama fayda
göremiyorum veya varlık gitmiyor veya daha çok kızıyor gibi yazılarla karşılaşıyorum,bunun sebebini kendisinde aramalı ve eksiklerini tamamlamalıdır.
Zaten ruhen ve bedenen kendisini düzelten,bu sorunları aşmış demektir.Bir insan kötü işler yapıp,günah işlemeye devam ederek
ALLAH'tan yardım ister,ALLAH c.c. çok merhametli olduğu için o insana yardım eder,sonra o insanın sıkıntısı alındıktan ve genişletildikten sonra,
sanki daha önce ALLAH'a dua eden kendisi değilmiş gibi günah işlemeye,zaralı işler yapmaya devam eder.O zaman da tamamen bir kurtuluş yolu bulamaz.
Unutmayın ki yardım görmek istiyorsanız,önce iman ve salih amel şarttır.Ayrıca ruh ve beden temizliğinize de dikkat etmelisiniz.
Hiç birşey sebebsiz değildir,Önemli olan kötü şeylere sebeb olmamak ve sebebiyet vememektir.Siz kendiniz için neyi isterseniz onu kazanırsınız.
Bu kazançta karlımı çıkmak? yada zararlı çıkmak istediğinizi iyi bilmelisiniz ve muhasebenizi iyi yapmalısınız.Siz sonunun ne olduğunu bilmediğiniz ve
size fayda vermeyen işlere girerseniz veya bulaşırsanız,kötü sonuçlarla karşılaşırsınız.Bu varlık olsun veya başka birşey olsun,Özellikle bu varlık merakı
son derece tehlikeli ve bulaşıcı bir hale gelmiştir.Urumhamatahayilin açtığı bir konuda ki gibi cin çağıracaksında ne olacak?
evet ne olacak,seni vezirmi yapacak?Hayır seni rezil yapacaktır.Bunu için herşeyi ALLAH'tan istemeli ve hayırlısını istemelidir.
İllaki bir varlığım olsun deniliyorsa sen ALLAH rızası için çalış ve ALLAH'ı an sana zaten görünmeyen yardımcı ordular gönderilecektir.
ALLAH'herşeyin hayırlısını versin.
ALLAH'ın ilk emri 'OKU yaradan Rabbının adı ile oku emridir.Okumak,okuyabilmek yada okuyamamak ve karşılığını almak senin elindedir.Doğruları ve yanlışları bulmalı,pirincin içinden taşı ayıklamalı.Vakti iyi değerlendirmeli
ve keşke sözünü söylemeden,kendinizi gözden geçirmelisiniz.

ALLAH'ın Has Kullarına Selam Olsun...

Maksimilyanus...

Isla

Kayıtlı Üye
Çok faydalı bir yazı olmuş , Allah razı olsun
Selametle kalın.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
okuduğum an itibariyle hayatımda değiştirmem gereken şeyler olduğunu farkettirdiğiniz için teşekkürler.
ve bu tarz paylaşımlarınızın artması dileğiyle.