Bir Cin mevzusudur tutturmuşuz, gidiyoruz!

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Farkındaysanız uzun zamandır cinlerle ilgili bir çok konu açılıyor. Konular genel anlamda iki temel noktada yoğunlaşmış durumda;

1- Cinleri etkimiz altına alabilir miyiz? / Onlar bizi etkileri altına alabilir mi?
2- Cinler bana zarar veriyor/verecek/ verir mi?

Öncelikli olarak buradaki temel nokta ''korku''.

İnsanoğlunun en temel zaafların biri korkudur. Vücudun kimyasını ve dengesini en çabuk değiştirebilen histir. Korku anında insan sağlıklı düşünemez, sağlıklı hareket edemez, normalde göstermeyeceği davranış biçimlerinde bulunabilir, hatta ileri safhalarda hayal bile görebilir. İşin kötüsü de tüm bunları anlık olarak yaşayabilir.

Konuyu cinlere bağlayacak olursak insanoğlunun en büyük zaafı olan korkuyu onlarda çok iyi biliyor işte tam bu sebeptendir ki onlarında en çok yoğunlaştıkları nokta budur. Temel kriterimiz ''korku'' olduğuna göre olayı şu şekilde özetleyebiliriz. Korku, onların etkisi altına girmemize ve zarar görmemize neden olur.

Birazcık şu ''zarar görme'' meselesini açalım. Zarar vermekten kastım fiziksel bir zarar değil çünkü cinler size fiziksel olarak zarar veremezler . Peki nasıl zarar görürüz; korku size her şeyi yaptırabilir hatta ve hatta kendi kendinize zarar vermenizi dahi sağlayabilir. Örneğin korku esnasında kendi vücudunuza fiziksel bir zarar verip daha sonra bilinciniz yerine geldiğinde bunu hatırlamayabilirsiniz.

Madem durum buysa nedir bu ''cin çarpması''?.

Cin çarpması diye bir şey yoktur. Yaşadığınız bir anlık şok sinir merkezlerinin tahrip olmasıyla, anlık veya kalıcı bozukluklar meydana getirebilir. Bu sadece cinlerin etkisi için geçerli olmayıp normal hayatınızda da yaşayabileceğiniz bir durumdur.

Eğer cin çarpması ve fiziksel bir zarar yoksa ritüellerdeki koruma çemberleri ve korunma duaları neden var?

Buradaki temel amaç beyni korkmaması gerektiğine inandırmaktır. Yani sadece telkinle bu iş başarılamayabilir. Bu yüzden işi sağlama almak için ritüellerde bu tür uygulamalar mevcuttur. Kısacası körü körüne okuyacağınız bir dua işe yaramaz aynı zamanda o duanın sizi koruyacağına inanmalısınız ki beyniniz korkmamanız gerektiğine adapte olsun.

Hz. Süleyman bu işin neresindedir?

Cinlerin korktuğu ( -ki buradan anlayacağımız üzere korku sadece bizler için değil onlar içinde tehlikedir.) bilinen tek insanoğludur. Ve Hz. Süleyman bile en basitinden korunma çemberine ihtiyaç duymuştur. Çünkü insanoğlunun zaaflarının farkındaydı. Hayal dahi edilemeyecek şeylere karşı korkmamak zorundaydı.

Sonuç itibariyle korkularınızı kontrol edebilirseniz başta kendiniz olmak üzere her şeyi kontrol edebilirsiniz.

Not: Bütün bu yazdıklarım doğrudur demiyorum sadece kişisel görüşlerimi kısaca ve basit cümlelerle ifade etmeye çalıştım. Herkese iyi forumlar dilerim.

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Yazdıklarının çoğuna katılıyorum. Ama fiziki zarar konusunda pek emin değilim. Seneler önce onlar tarafından bir darbe almış biriyim çünkü. Yani bir şekilde temas kurabilirler diye düşünüyorum. Biz nasıl kendimizi birtakım konularda eğitim zihnimizi enerjimizi kullanmayı öğrenebiliyorsak onların da kendini zaman birçok konuda yetiştirdiklerini ilk yaratıldıkları gibi kalmadıklarını düşünüyorum. Korku evet birçok şey yaptırabilir. Bunu biz mi yapıyoruz başkası mı bunu ayırt edebilmek lazım sanırım. E zaten kendini bilen biri bunun farkındadır. Çok birşey söylemeye gerek kalmıyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
Birazcık şu ''zarar görme'' meselesini açalım. Zarar vermekten kastım fiziksel bir zarar değil çünkü cinler size fiziksel olarak zarar veremezler . Peki nasıl zarar görürüz; korku size her şeyi yaptırabilir hatta ve hatta kendi kendinize zarar vermenizi dahi sağlayabilir. Örneğin korku esnasında kendi vücudunuza fiziksel bir zarar verip daha sonra bilinciniz yerine geldiğinde bunu hatırlamayabilirsiniz.

Fiziki zarar vermiyor başka türlü zarar verme olayı olmaz mı hiç ? Korkuya bile gerek yok , varlığın enerjisi vücudunuzda beyin travması bile yaşatabilir.

Eğer cin çarpması ve fiziksel bir zarar yoksa ritüellerdeki koruma çemberleri ve korunma duaları neden var?

Buradaki temel amaç beyni korkmaması gerektiğine inandırmaktır. Yani sadece telkinle bu iş başarılamayabilir. Bu yüzden işi sağlama almak için ritüellerde bu tür uygulamalar mevcuttur. Kısacası körü körüne okuyacağınız bir dua işe yaramaz aynı zamanda o duanın sizi koruyacağına inanmalısınız ki beyniniz korkmamanız gerektiğine adapte olsun.

Korunma dediğimiz şey beyni mi inandırıyoruz ? Ya arkadaşım sallamışsın altarla mı beynimizi inandırıcaz ? Atheme niye var ,asa niye var ? Süs olsun diye mi kullanıyorlar ? Defetme falan bunlar niçin yapılıyor ? Astral bedenimizi koruma altına alıyoruz kısaca.

Hz. Süleyman bu işin neresindedir?

Cinlerin korktuğu ( -ki buradan anlayacağımız üzere korku sadece bizler için değil onlar içinde tehlikedir.) bilinen tek insanoğludur. Ve Hz. Süleyman bile en basitinden korunma çemberine ihtiyaç duymuştur. Çünkü insanoğlunun zaaflarının farkındaydı. Hayal dahi edilemeyecek şeylere karşı korkmamak zorundaydı.

Hz.Süleymanın korunma çemberine ihtiyaç duyduğunu nereden biliyorsunuz ? Geotia yı kastediyorsanız , onu kimin yazdığı bile bilinmiyor. Korunma çemberine sahip olduğunu ilk sizden duydum .Melek tarafından getirilmiş yüzükten bahsederler. Bu yüzük tanrının gücünü ona bahşetmiş. Süleymanın ahdinde de belirtilir . O yüzük sayesinde herşeye hükmetmiştir. Bu tüm kaynaklarda yazar ister islami kaynaklara bak ister yabancı kaynaklara bak . Peygamber sıfatına sahip birisinin çembere ihtiyacı yok ki onların enerjisi tüm meleklerden üstündür.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Öncelikle ''sallamışsın'' filan demişsiniz keşke alttaki notuda okusaydınız zaten ''kişisel görüşlerimdir'' yazdığımı görürdünüz.

Gelelim sizin ''sallamadıklarınıza''

... varlığın enerjisi vücudunuzda beyin travması bile yaşatabilir.

Böyle bir vaka var mı? Bu bilgiyi nereden aldınız? Mesela beyin travmasının gerçekleşmesi için insan bedenine ne kadarlık bir enerji yüklenmesi lazım? Ortalama bir varlığın (cin) enerjisi kaç kilowatt'dır (farklı bir enerji birimide kullanabilirsiniz)

Korunma dediğimiz şey beyni mi inandırıyoruz ? Ya arkadaşım sallamışsın altarla mı beynimizi inandırıcaz ? Atheme niye var ,asa niye var ? Süs olsun diye mi kullanıyorlar ? Defetme falan bunlar niçin yapılıyor ? Astral bedenimizi koruma altına alıyoruz kısaca.

Farzedelimki ritüellerde bu tür şeyler inanç için değilde gerekli olduğu için var. Peki o halde insanlar istemsiz olarak nasıl cinlerle temas ediyorlar veya herhangi bir zarar görmeden kurtulabiliyor.Anladığım kadarıyla bu noktada tamamiyle Onların insafına kalıyoruz yani.

Hz.Süleymanın korunma çemberine ihtiyaç duyduğunu nereden biliyorsunuz ? Geotia yı kastediyorsanız , onu kimin yazdığı bile bilinmiyor.Korunma çemberine sahip olduğunu ilk sizden duydum .Melek tarafından getirilmiş yüzükten bahsederler. Bu yüzük tanrının gücünü ona bahşetmiş. Süleymanın ahdinde de belirtilir . O yüzük sayesinde herşeye hükmetmiştir. Bu tüm kaynaklarda yazar ister islami kaynaklara bak ister yabancı kaynaklara bak . Peygamber sıfatına sahip birisinin çembere ihtiyacı yok ki onların enerjisi tüm meleklerden üstündür.

Diğer kitapların kim tarafından yazıldığını biliyormusunuz? Biliyorsanız nerden bu bilgiyi edindiniz benimlede paylaşırmısınız? Kitapların doğru kaynak mı değil mi diye ayrımını neye göre yapıyorsunuz? Bu bahsettiğiniz ayrımlar genel söylemler mi?

Farkettiysen konu ''korku'' üzerine ve Hz. Süleyman'ıda konuya ordan bağladım yüzük meselesi ve peygamberlik bambaşka bir olay. Bence konuyu biraz karıştırmış gibisin bu noktada.

Sonuç olarak hadi ben sallıyorum da sizin fikirlerinizin doğruluğu nereden geliyor?

Arkadaşlar sizlerden ricam şudur; fikirlerimi eleştirmenize, tartışmanıza kızmam ama bunu lütfen saygı çerçevesinde yapın. İyi forumlar.

codzombi

Kayıtlı Üye
Böyle bir vaka var mı? Bu bilgiyi nereden aldınız? Mesela beyin travmasının gerçekleşmesi için insan bedenine ne kadarlık bir enerji yüklenmesi lazım? Ortalama bir varlığın (cin) enerjisi kaç kilowatt'dır (farklı bir enerji birimide kullanabilirsiniz)

basit bir demon davetinde olabilecekler . türkçe kaynaklar bile var onlara bakabilirsin :)

Farzedelimki ritüellerde bu tür şeyler inanç için değilde gerekli olduğu için var. Peki o halde insanlar istemsiz olarak nasıl cinlerle temas ediyorlar veya herhangi bir zarar görmeden kurtulabiliyor.Anladığım kadarıyla bu noktada tamamiyle Onların insafına kalıyoruz yani.

Ne alaka anlayamadım yazdığınızla ? Konumuz beynin inandırılıp inandırılmaması değil mi ?

Diğer kitapların kim tarafından yazıldığını biliyormusunuz? Biliyorsanız nerden bu bilgiyi edindiniz benimlede paylaşırmısınız? Kitapların doğru kaynak mı değil mi diye ayrımını neye göre yapıyorsunuz? Bu bahsettiğiniz ayrımlar genel söylemler mi?

Sen bana süleymanın çemberle korunduğunu (hz.süleyman sürekli demonlarla cinlerle iletişim haldeydi , sürekli her gittiği yere çember mi çizecek veya çember mi taşıyacak ? burada yüzük devreye giriyor . ) yazan bir kaynak göster ben de sana bu söylediklerimin kaynağını göstereyim.

Shera_x

Banlı Kullanıcı
Korkunun %99unu yok etmek nasıl olur? İlaç, telkin, çember vs. ? Nedir korkuyu yok eden şey :D

reso

Kayıtlı Üye
Insanoglunun korkularinin altinda bilinmeyenler yatiyor. Bilinmeyen sey insanin bes duyusu disinda kalan hersey, asil bilinmeyen ise olumdur. Korkunun ana kaynagi olum olup, buradan farkli dallara ayriliyor.

Bir insan issiz kaldigi vakit, bilinc alti bu gidisle parasiz dolayisiyla ac kalacagini bununda hastaliklara yol acacagini ve olecegini telkin eder. Biz bu son kisimlari hemen algilamaz daha cok ilk asama olan parasizlikla ilgileniriz.

Demek istedigim bizlerin asil korktugu ne cinler nede periler. Asil korkunun kaynagi her canli icin yasarken bilinmez olan olum.

Allahin veli kullari olum korkusunu beyinlerinden sildikleri ve olumu dugun gunu gibi gordukleri icin kahrinda hos lutfunda hos demis, kadere yakin bir iman ile iman etmistir.

Bizler nefsimizi teskiye ile degilde onun istekleri ile mesgul ettigimiz icin( foruma baktiginizda konularin nefsi arzular dogrultusunda acildigini gorursunuz) dogal olarak dunyaya bagliligimiz artiyor, onu kendimize asil gaye ediniyor, hic olmeyecekmis gibi yasiyor ve olumden nefret ediyoruz.

Dunya muminin zindani kafirin cennetidir, cunki mumin her ne kadar dunyada saadet icerisinde yasasada cennetle kiyas dahi edilemez. Kafirin cenneti, zira ahirette cekecegi azablar karsisinda onun dunya hayati ister iyi ister kotu olsun cennet tadindadir.

Korkuyu yok etmek ancak yakin bir iman ile mumkundur.

Bu arada hatirlatmada fayda var, hz.Suleyman cinleri bir cok is icin kullanmistir bu Kurani kerim ilede sabittir. Cinlerin en cok korktugu kisi demek ne kadar dogru bir ifade tartisilir, zira iki cihan sultani peygamberler efendisi hz.Muhammed sadece insanlara degil ayni zamanda cinlerede peygamber olarak gonderildi.

Peygamberimizin kendi cininin iman ettigini, bir gece bir cini bagladigini ve sabah olunca butun eshaba gosterecegini fakat ondan sonra aklina hz.Suleymanin duasi geldigi icin cini saldigini vs,.. hadislerde okuyabiliriz.

Depresyon Oteli

Banlı Kullanıcı
bana sorarsanız çok takıyorsunuz bu tarz konuları yok cin carptı, 4 ay sonra cin saldırıcak, yok ifrit indi yok marid indi, ben zaten inanmadığım birşeyi niye sorguluyumki kafa yoruyum bana göre mantık hatası, gibi geliyor yok Süleymanın mührü yok çevşen yok cin carpıcak, hep kur yapıyorsunuz kafanızda bana göre mantık hatası hepsi takmayın psikolojik olarak beyninizde cin yaratmayın derim beni yanlış anlamayın, sevgi ve ışıkla kalın

Kabardey

Kayıtlı Üye
Konuya şu açıdan yaklaşmak istiyorum. Evet korku insanın en büyük zaaflarındandır. Ama korkunun insana bahşedilmiş en yararlı duygulardan biri olduğunu hatırlatmak isterim.

nira

Kayıtlı Üye
sevgili demir8333. maddeye tesir eden bedensiz varlıklarda mevcut. aynı şekilde insanlarada zarar vermeleri mümkün. deneyimleyenler vardır buralarda mutlaka.
korku konusunda çok haklısın. sana katılıyorum.
bende şöyle düşünüyorum : bir varlıktan korkmazsan sana zarar veremeyeceği gibi bir düşüncem vardır hep.

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Evet bazı yanılgıların olmuş ama çoğu doğru ancak fiziki zarar olarak cin gelip direk sana bıcak saplamaz hatta şöyle bir söz var
''cinlere şu taşı şurdan şuraya kaldır desek yapamazlar ancak insanın beyinlerini elegecirebilirler ki bu insanın zaafıdır ''
yani normal bir cin fiziki zarar veremez direkt olarak ancak büyük bir ifrit marid çarpılmalara sebep olabilir bende bunu yaşadım fiziki zarar olarak kalıcı bir zarar verebiliyorlar bazen bazen öldürebilirler sonuç oraya gider eğer çok güçlü bir varlıga denk gelmişsek öylede olabilir ancak tabi ruhani olarak insan cinlerden kat ve kat daha güçlüdür bu kuran nında pek çok yerinde geçer

yani şöyle düşünün bir kavgaya gidiyorsunuz adam sizden çekiniyor korkuyor dövüşmek istemiyor kaçıyor sizin motivasyonunuz artar o adamı döversiniz ama adam sizden korkmuyor üzerinize geliyor ise sizde strese girer orda adamı dövemessiniz.

kusra bakmayın böyle örnek verdim ama :) ...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
sevgili demir8333. maddeye tesir eden bedensiz varlıklarda mevcut. aynı şekilde insanlarada zarar vermeleri mümkün. deneyimleyenler vardır buralarda mutlaka.
korku konusunda çok haklısın. sana katılıyorum.
bende şöyle düşünüyorum : bir varlıktan korkmazsan sana zarar veremeyeceği gibi bir düşüncem vardır hep.

Maddeye tesir edebilen bedensiz varlıklar mevcut olabilir, doğrudur. Ama insanı sıradan bir madde olarak ele almamak gerek bence. Bende insanları saran iç enerjisinden doğan bir koruma kalkanı olduğuna inanıyorum.

''bende şöyle düşünüyorum : bir varlıktan korkmazsan sana zarar veremeyeceği gibi bir düşüncem vardır hep.''

Bu düşüncenize tamamen katılıyorum.

Aslında bütün sıkıntı söylenenlerin, yazılanların, çizilenlerin teknik olarak henüz ispatlanamıyor olmasında.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Evet bazı yanılgıların olmuş ama çoğu doğru ancak fiziki zarar olarak cin gelip direk sana bıcak saplamaz hatta şöyle bir söz var
''cinlere şu taşı şurdan şuraya kaldır desek yapamazlar ancak insanın beyinlerini elegecirebilirler ki bu insanın zaafıdır ''
yani normal bir cin fiziki zarar veremez direkt olarak ancak büyük bir ifrit marid çarpılmalara sebep olabilir bende bunu yaşadım fiziki zarar olarak kalıcı bir zarar verebiliyorlar bazen bazen öldürebilirler sonuç oraya gider eğer çok güçlü bir varlıga denk gelmişsek öylede olabilir ancak tabi ruhani olarak insan cinlerden kat ve kat daha güçlüdür bu kuran nında pek çok yerinde geçer

yani şöyle düşünün bir kavgaya gidiyorsunuz adam sizden çekiniyor korkuyor dövüşmek istemiyor kaçıyor sizin motivasyonunuz artar o adamı döversiniz ama adam sizden korkmuyor üzerinize geliyor ise sizde strese girer orda adamı dövemessiniz.

kusra bakmayın böyle örnek verdim ama :) ...

Aslında bende buna çok yakın şeylerden bahsetmiştim hemen hemen aynı düşünüyor gibiyiz. Konuyu acmaya karar verdiğimde cok daha uzun bir yazı yazacaktım ama sonra kimseyi sıkmadan sadece özetleyebilmek adına bölümleri hızlı gecmeye karar verdim. Fakat kısa kısa anlatımlar ve örnekler dar kapsamlı olduğundan sanırım belli noktalarda boşluklar kalmış. Ama böyle daha iyi oldu sanki en azından yorum yapan üyeler (sizin gibi) bu tür boşlukları kapatıyor.