Astroloji & Psikoloji

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Yaklaşık bir yıldır, astrolojik anlamda bir psikolog ile beraber çalışmalar yapıyorum. Biraz eğlence amaçlı, biraz deneysel merak ile başlayan bu çalışmalar zamanla ciddiye aldığımız bir ortak çalışma haline geldi. Bir yıl önce bir psikolog arkadaşımın ona danışan hastasının ilişkileri ile ilgili sorduğu sorulara bir yardımı olur düşüncesiyle bana yönlendirmesiyle başladık. Sonuçlar hepimiz için gayet olumlu gelişti, bu çalışmalardan bir çok değerli deneyim kazandığımızı düşünüyorum. Birincisi, hayretle fark ettik ki, psikolojik danışmanlığa giden kişi hakkında, astrolojik görüşme esnasında ben daha kısa sürede daha fazla kişisel bilgi edinebiliyorum, çünkü haritalarında ki dinamiklere göre sohbet ettiğimiz için içlerini bir başka tarzda dökebiliyorlar. İkincisi ve aslında en önemli olan konu, danışanın “ Peki, bu durumda ben ne yapmalıyım diye” sizden yardım ve destek istediği durumlar. Çözüm önermek benim işim değil ancak bir astrolog olarak o kişinin seçimlerinin ve arzusunun objesi olacak şeylerin niteliğini doğru bir biçimde belirleyerek ve astrolojik ön görümleri engebeli dönemin süreci ve niteliği belirlemek adına kullandığımızda kişilere bu badirenin bir dönem olduğunu ve önünde sonunda biteceğini düşündüren bir bakış alternatifi sunulabiliyor. Kendileri için en doğru seçimi yapacak adımları atmalarına yardımcı olmakla alakalı fikirler ortaya çıkıyor. Danışanların gözünüzün içine bakarak “neden ben böyleyim ?” veya “neden bu benim başıma geldi ? ” diye soruyorlar. Bu durumda astrolog doğum haritasının dinamiklerine, transitlerin potansiyeline ve kişinin yapabileceği seçimler ile ilgili yorumlar ve öngörümler yaparak kişiye seçim yapmasını kolaylaştıracak bilgiler verebiliyor. Elbette asla kişilere sadece astroloji ile psikolojik sorunlarına destek olabilecek cevaplar verebildiğimi veya böyle bir şeyi yapmaya yeltendiğimi düşünmeyin. O Kadar uzun boylu değil.

Ancak şu bir gerçek ki, astrolog herhangi bir kişinin haritasını incelemeye başladığında o kişinin düşünce tarzını, değer yargılarını, duygusal iklimini, iletişim tarzını, nasıl eyleme geçtiğini, zevklerini , mutluluk alanlarını, korku ve kendini kısıtladığı konuları, stresin nereden kaynaklanabileceğini, ahlaki ve etik niteliklerini, fizyolojik dinamiklerini haritadan yüksek isabetle görebiliyor.

Psikolog arkadaşıma danışan kişilerin danışmanlık almaya geldikleri sıkıntıların yüzde seksenini ilişki problemleri oluşturuyor, karı koca, anne-baba, sevgili, patron, çalışan, anne veya baba çocuk ilişkileri gibi, geri kalanın çoğu maddi sıkıntılardan, sağlık sorunlarından veya kayıplar yaşanmasından kaynaklanan problemler. Örneğin evlilikle alakalı bir problemi olan danışanların haritasında Venüs’ün ve 7. Evin aldığı transitlere bakmak akıllıca gelir değil mi?, öncelikle 7. Evin yöneticisine gelen ağır transitler sıkıntılı dönemde oldukça etkin oluyor, akslara düşen Satürn, Mars zor açıları veya 7. Evin yani evlilik evinin yöneticisine bu gezegenlerin açı yapması problem yaratıyor. Erkek haritalarında karşı cinsi temsil eden gezegenler ağır etkiler alıyor, yani Venüs, Ay, baba kompleksi, sorumluluklar ve korkularla ilgili Satürn transiti alan akslar , ayrıca Neptün veya Uranüs 7. Evin yöneticisine açı yaparsa zor oluyor, kadın haritalarında Mars, Uranüs, Güneş transitleri ve 7. Evin yöneticisine gelen zor transitler ilişkide sorunlara neden oluyor. Satürn ve Mars kadınların haritasında özellikle çok aktif çalışıyor, erkeklerin haritasında Venüs ilişkilerdeki açılımları destekler nitelikte. İletişim tarzı ve kişinin kendini nasıl ifade ettiği Merkür ile. Ay duygusal iklim, Mars eylem tarzı ve hangi alanlarda tartıştığımız, Venüs zevkleri , cinsel hayatı, nasıl mutlu olduğumuzu, Satürn stres alanları, korku ve sıkıntılar, kompleksler gibi konularda fikir edinmemize yardım eden göstergeler.

Bir de şunu gördüm ki evlilikler illa aşkla gerçekleşmiyor, yani Venüs evlilik anlarında mutlaka haritada ilişki evleri ile açılı olmayabiliyor. Kişilerin bir sürü nedenden evlenme kararı aldığını görebiliyoruz. Genel de evlilik zamanı hangi neden öncelikli seçimse o alanla ilgili etkin bir transit evlilikte sorunu tetikleyen konu olabiliyor. Ailevi nedenlerden , baba evinden çıkmak ve kendi düzenine sahip olmak için evliliğe adım atanlarda 4. Ev ve yöneticisi etki altındaysa sorunlar patlak verebiliyor. Örneğin zengin bir aileye girmek için evlenenlerde 2-8 aksı ve yöneticileri etki altındayken para, paylaşım ve rollerin dağılımı ile ilgili sorunlar baş göstermeye başlayabiliyor, evliliği geleneksel bir kurum ve toplumsal kabul aracı olarak gören kişilerde 10. Eve gelen ağır transitler, zor gezegenler sıra dışı koşullar yaratabiliyor v.s v.s. Satürn dönüşü, güçlü 7. Ev transitleri, işin içerisinde 7. Evin yöneticisi de varsa inanılmaz biçimde bu konular tetikleniyor.

Alıntıdır.

Sevgilerimle