Kronik Huzursuzluk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Josh

Kayıtlı Üye
Huzursuzluk, maalesef uzun zamandır yaşadığım bir sorun.
Mesele ne olursa olsun; onunla bağlantılı veya ondan bağımsız olarak huzurumu kaçırabilecek bir sebep bulabiliyorum ve bunu engelleyemiyorum.
Yapmak istediğim birçok şey var, fakat bu huzursuzluk/stres engeli yüzünden hepsinden vazgeçmek zorunda kalıyorum.

Bunun tecrübe ettiğiniz bir çaresi var mıdır?
Başka hobiler edinmeye çalışıyorum ancak henüz hayatımda o denli radikal değişiklikler yapacak durumda değilim.

Müzikler ile rahatlamaya çalışıyorum, etkileri sadece birkaç dakika sürüyor.

Jackson

Kayıtlı Üye
Yoga,Meditasyon? bunları deneyebilirsin Ruhsal arınmanı sağlar huzursuzluk hislerini yenersin Çakraların düzenli çalışır Faydası var zararı yok :)

Josh

Kayıtlı Üye
Yoga,Meditasyon? bunları deneyebilirsin Ruhsal arınmanı sağlar huzursuzluk hislerini yenersin Çakraların düzenli çalışır Faydası var zararı yok :)

Metropol yaşamında süreklilik arz eden bir sonuç alabileceğimi zannetmiyorum.
Çünkü yapılan eylem kadar, yaşanılan ortam da önemli.

Şikayetim de bu sanırım, kendimi soyutlamak istiyorum bir nevi.

Jackson

Kayıtlı Üye
''Eğer birşeyi isterseniz bir yolunu bulursunuz Eger istemezseniz bir bahane bulursunuz'' :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
Hiçbir şey yapamıyorsanız nefesinizi izleyin, ardından düşüncelerinizi izleyin. Tamamen farklı biri gibi... Bunun için ortamın ya da herhangi engelleyici bir şeyin olmasının önemi yoktur. Stresi de izleyin, sıkıntıyı da. Siz onları orada tuttuğunuz sürece sizde kalacaklar, bırakın açın trafiği, kapamayın yolu. Geçip gitsinler, onları izleyerek akışlarına ve sizden gitmelerine izin verin.

bspearss

Kayıtlı Üye
Hmm, sitede pek çok meditasyon yöntemleri var, deneyebilirsiniz. Olmadı psikoloğa gidin. =)

Josh

Kayıtlı Üye
Deneyeceğim sitede mevcut olan yöntemleri sırayla.

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
dinledigim müzik tarzi yerine ruh dinlendirici müzikler veya icinde subliminal mesaj olan bilincaltina etki ettigi söylenen müzikler dinleyebilirsin rock veya metal müzigin insani mutsuz ettigini duymustum

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
bu arada icinde subliminal mesaj bulunan muziklerin etkisi günde 8 saat ve 21 gün dinlersen etkisini gösterirmis biz türkler biraz aceleci oldugumuz icin genelde nasil kullanildigini okumadan hemen kullanmaya baslariz bu yüzden etki etmiyor diye birakan binlerce insan var bende buna inanip yaklasik 10 gündür dinliyorum 21 günü tamamlamaya calisiyorum ayrica gece uyurkende dinlenebiliyormus beynin bir konu hakkinda programlanma süreci 21 gün

Josh

Kayıtlı Üye
dinledigim müzik tarzi yerine ruh dinlendirici müzikler veya icinde subliminal mesaj olan bilincaltina etki ettigi söylenen müzikler dinleyebilirsin rock veya metal müzigin insani mutsuz ettigini duymustum

Soft rock dinlerim daha çok, dinlendirir.

I-Doser'ı da denemeye başladım, fakat dediğiniz gibi pek sabırlı değilim ben de.
Her şey pat diye olsun istiyorum.

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
bildigim kadariyla i doserde subliminal mesaj yani yok sadece frekans göndererek beyni etkiliyor

Elfangel

Kayıtlı Üye
Önerilen bir çok şey var. Tavsiyem size uygun bir etkinliği seçip devamlılık sağlamanız. Benim kişisel önerim nefes çalışmaları. Alışkanlık edinmek için kısa zamanlarla başlayıp zamanla süreyi arttırabilirsiniz. Nefes çalışmaları sitede bol miktarda var.

Evinizde ve hayatınızda arıtma yapıp gereksiz eşya ve insanlardan da uzaklaşmak da etkili olabilir.

Elektronik aletler ve maalesef sosyal medya da bazen huzursuzluk verebiliyor. Her yerimiz ağlar ve elektronik eşyalar ile çevrilmiş durumda. Biraz uzaklaşmak iç rahatlatıcı olabilir.

Doğayla başbaşa olmak da huzur verir. Nefes çalışması ve doğa çok güzel bir rahatlık oluşturabilir.

asterix

Kayıtlı Üye
Huzursuzluk demek bilinçaltımızda olan ve bizde çatışma kaygı oluşturan bir şeyler var demektir bunlar psikolojinin konusu olan şeyler olduğu gibi parapsikolojik nedenleride oalbilir,yapılacak şey bu şeyin üzerini örtecek bastıracak şeyler değildir,müzik filan rahatlatır ama geçici olur, o huzrsuzluk senin zayıf olduğun ve/vede provake edici ortamda önüne gelecektir,çaresi bununla yüzleşmektir yani asıl nedeni bilincine çıkartmaktır sonra uzlaşmak gelirr ,bunun için sayısız yöntem olabilir sana önerceğim yöntem;gündüz rüyasıdır.Sessiz bir yere yat rahatsız edilmeyeceğin bir yer olsun kaslarını derin gevşeme yöntemleri gevşet sonra kendini doğal bir ortamda hayal et bir orman deniz kıyısı vs sonra çok fazla müdahele etmeden olayların kendi kendine akmasını bekle mantısız vs de olsa müdahele etme sadece pasif şekilde izle nir film gibi 30-45 dk lık bazı şeyler yaşayacaksın bunu haftada 1 kez uygula,burada yaşadığın olaylar çoğunlukla semboliktir gerçekten işe yarar ve bir catharasis boşalma sağlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...