Chi Enerjisini Kullanma Yolları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben Naruto izlemeye başladım bir kaç gün önce, ( velet falan değilim sadece anime izlemek hoşuma gidiyor :D ) ordan esinlenip chi enerjisini kullanma yolları gerçekten var mıdır acaba diye bi araştırdım ve karşıma bu yazı çıktı, bu yazı genellikle pyrokineziyle alakalı ama Chi enerjisindende faydalanılıyor yanlış bilmiyorsam, bu yazı doğrumu yoksa yazan kişi uydurmuşmu, eğer doğruysa çalışıcam bu yazıyı onun için soruyorum.

UYARI: Pyronikezi öğrenilmesi zaman gerektiren ve zor bir alandır bu yüzden çalışmalarınızda başarılı olamazsanız hemen pes etmeyin ve daha disiplinli bir şekilde sürdürün çalışmalarınızı...

Pyrokinezi ateşi bükme veyahut kontrol etme yeteneği olduğundan eğer tam hakimiyet sağlanılmazsa tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden teknikler arası geçiş yapmadan, sabır ile temel şeylere çalışılmalı ve havai duygularla volkanlar patlatmaya çalışılmamalı :)

Pyrokinezi için muma ve hava almayan ( esmeyen daha doğru olur ) bir ortama ihtiyacımız var. Şimdi mumu yaktıktan sonra isterseniz bir süre meditasyon yapabilirsiniz. Muma odaklanın ve Chi'nizin ateşi absorbe ettiğini düşünün ve ateşin bir parçanız, bir organınız gibi olduğunu düşünerek hareket etmesini söyleyin. Mesela elinizin bir uzantısı gibi düşünün ve elinizin hareketiyle ateşinde hareket etmesini söyleyin buna odaklanın. Ateşi büyütmek isterseniz veya küçültmek isterseniz elinizide buna uygun olarak hareket ettirin.

Pyrokinezi'nin anahtarı ateşe odaklanarak istediğinizi yaptırmaktır. Aşağıda yeteneğinizi geliştirecek bir kaç yol belirttim;

Pyrokinezi'ye çalışmanın en iyi yolu ateş ile dans etmektir. En azından bu adla anılıyor :)

Rahat bir pozisyon aldıktan sonra mumu yakın. Zihninizi boşaltın. O günün derdini ve tasasını bir kenara bırakıp ateşe odaklanın... Unutmayın ateş sizin bir parçanız, eliniz veyahut bir organınız gibi... Şimdi ateş ile aranızda bir "Tünel" oluşturun (Tünel oluşturmadan da yapabilirsiniz bir sakıncası yok ) ve alevin burada yol aldığını düşünün. Tünel içinde alevi dans ettirin. Büyütün veyahut küçültün size kalmış onunla oynayın... Bunu bir kaç hafta yaptıktan sonra daha kolay gelmeye başlayacak. Bu konuda iyi sonuçlar almadan sıkılıp diğer tekniklere geçmeyin. Önce bu konuda ustalaşıp alevi istediğiniz gibi hareket ettirmelisiniz.

Fire Blast: Avuç içlerinize Chi dolduğunu imajine edin. Daha doğrusu ateşin sizi sarıp sarmaladığını düşünün ve bu ateş avuç içlerinizde toplayın. Chi'niz ve ateş avuç içlerinizde birleştiğini düşünün... Sonunda bir ateş topu oluşturmuş olacaksınız ancak gerçekten avuçlarınızın içinde ateş topu beklemeyin sadece sıcaklığını hissedebilirsiniz :) Herhangi bir hedefe doğru saldıracağınız zaman ise elinizdeki ateşin bir patlamayla hedefe doğru ilerlediğini düşünün. Güneş patlamaları gibi ;) Tek bir noktada toplanıp patlamayla hedefe doğru yol alsın...

UYARI : Her ne kadar bir hedefe saldırmanızı söylesemde can ve mal güvenliği için yapmamanız daha doğru olur :D

Flame Aura: Bunu soğuk havalarda vs. ısınmak için kullanabilirsiniz onun dışında pek işe yarayacağını sanmıyorum :D

Chi'nizin vücutta dolaştığını hissedin. İçinizde bir döngü halinde dolaştığını ve bir süre sonra vücut sıcaklığınız ile birlikte birleşerek arttığını ve tüm vücudunuzu bu dolaşım sırasında ısıttığını imajine edin.

Fire Shield: Ateşten bir kalkan yaratabilmek için tam bir konsantrasyon ve yüksek enerji gereklidir. Bunun için bu çalışmadan önce bir süre meditasyon yapmanızı, Chi nefesini kullanarak enerjinizi ve konsantrasyonunuzu arttırmanızı öneririm.

Vücudunuzu alevlerin sardığını düşünün. Şimdi bu alevleri Chi enerjiniz ile birleştirerek vücudunuzdan ayrıldığını ve önünüzde ateşten bir duvar meydana getirdiğini düşünün. Bu duvar sizi saldırılardan ve bulunduğunuz ortamdaki negatif enerjilerden koruyacaktır.

Fire Fuse: Rahat bir pozisyon alın ve bir süre meditasyon yaparak enerjinizi artırabilir ve konstanrasyon sağlayabilirsiniz. Bu sırada Chi nefesini kullanarak nefes alıp verin. Şimdi Ateşin etrafınızda dolaştığını ve her Chi nefesinde enerjinizle birleşerek sizi sarmaladığını düşünün. Bu enerjinin nefes alış ve verişlerde vücudunuza girerek vücudunuzda dolaştığını ve Dan Tien'e etki ettiğini ettiğini hissedin. ( Dan Tien = Çakralar ).

Dragon Blast: Öncelikle at duruşu veyahut at oturuşu denilen duruşu almanız gerekiyor. Bunu Dominant eliniz önünüzde ve avuç içiniz ise dışa doğru dönük olacak. Şimdi Alev topu yarattığınızı düşünün. ( Fire Blastta bahsetmiştik nasıl olacağından ) Alev topunu oluşturduktan sonra Chi'nizin bu topla birleştiğini ve git gide dahada büyüdüğünü ve ısındığını düşünün. Bundan sonra vücudunuzdaki tüm negatif enerjinin alev topunun çevresini sardığını düşünün. Tüm negatif enerjinizi ateş topuna verin. Avuç içinizde ısınma hissederseniz teknikte başarılı olduğunuz anlamına gelir bunun yanı sıra avuç içinizde pembeleşme de meydana gelebilir... Daha sonra ne yapacağınız size kalmış. Düşmanınızı avuç içinizden bir patlamayla kavurabilir ( Bknz. Güneş patlaması örneği) veya aklınıza gelebilecek hertürlü şeyi yapabilirsiniz bu teknikle...

Ü

Üye silindi 38107

Aslında güzel bir konu yapılabilir sanıyorum.Chi enerjisi her zaman ilgimi çekmiştir.Deneyeceğim ama sonuçlarını yazamam.:D
Sevgi ve Işıkla

dede

Kayıtlı Üye
Öncelikle bir Naruto olamayacağını umarım biliyorsundur.Sadece inteneti araştıracaksan şimdiden bırak bu işi çunkü bir anlık hevestir.Eğer yok heves değil diyorsan yeterince iyi birçok kitapvar,Forumdada bilgileri mevcut.

Okuyunca veya hayal edince insanın içinde güzel şeyler uyanır ancak bana kalırsa James Randiyi araştırmanı öneririm.

Yukarıdaki gibi şeyler yapanlar yok demiyorum ancak doğu felsefesinde,tao cularda ve bu işte uğraşanlarda okuduğum kadari ile birşey anlamak isterim.

Adamların daha küçücükken bu öğretilerin yapıldığı tapınaklarda veya yerlerde buyuduğunu ve bu işte uzmanlaşmış onlarca kişi altında yaşadığı,onlardan eğitim aldığı,günlük birkaç saat uyuyup birkaç lokma ekmekle yaşadıkları durmadan meditasyon vb ibadet yapıptıklarını göz önünde bulundurursak,60 yaşında bir adamın 35 yaşındaymış gibi gorunmesi ve 10 metre uzaklıktan bir kayayı parçalaması benim için pekde saçmalık değil aksine mümkündür.

Ancak Şunu belirtmek isterim internetteki bilgi kirliliğini göz önunde bulundurrusak bu konularda kitaplar hariç hiçbir siteye güvenme,ha hepsimi yanlış 1 tanesi bile yanlış olsa o riske neden giresinki.

Kopyala yapıştırla yapılmış bir tavsiyenin inan hiçbir faydası yoktur.

Son olarak Bu konularda yanıla bilirsin,burnunun dib indeki kağıt titredi diye sevinme,ateş gibi plazma formundaki bir madde bir an için oynadı diye sevinme,şüphe et.önlem al tam manası ile kanıtla.

internette yazanlar ve buradakiler sanki herkez yapıyormuşcasına çok sıradanmışcasına yazılmış,Rahipler vucut ısını %65 yukseltmek için nekadar zaman geçiriyolar,burda yazanlar fazla uçuk kaçık.

hiçbir zaman kapıları zihin gücünle açıp cafede masada otururken bardağı kendine çekemezsin demiyorum,ancak biraz düşün diyorum.

Ancak öncelikle şunu sor kendine 'Kare bir kağıdı döndürmek bana ne katacak.'

James randiyi araştırmanı şiddedle öneririm

Ü

Üye silindi 38107

Tabi birde senin gözünden bilimin gözünden bakmalı.Bir yere kadar sende haklısın.

Sevgi ve Işıkla

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Bi anlık hevesti zaten :) Geçmişte kaldı artık Levitasyon çalışıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...