Bilgi alabileceğiniz ve cadılık ve büyücülük ile alakalı kitaplar;

ekcs

Banlı Kullanıcı
Merhaba, öncelikle bu yazının bana ait olmadığını belirtmek istiyorum. Ama bu yazıdan sonra birsürü kitap aldım bu listedeki çoğu kitap bende mevcut. Çok faydalı bir liste olduğunu düşünerek paylaşmak istedim. Umarım sizin içinde faydalı olur.

Cadılığın Tarihi, Ortaçağda Bilge Kadının Katli- Lois Martin (Tanrıça kültürünü anlatıyor)
Büyünün, Cadılığın ve Okültizmin Tarihi - W. B. Crow
10 adımda psişik gücünüz - Cassandro Eason
Bütün Kadınlar Cadıdır - Cassandra Eason
Cadının Mutfağı - Kate west
Cadının Bahçesi - Kate West
Büyücülük Klavuzu - Elisabeth Brooke
Modern Büyücülük El Kitabı - Carl Rider
Bitkisel Büyü - Ellen Dugan
Merlyn Kral Arthur'un Büyücüsünün Gizli 21 Dersi - Douglas Monroe
Kara Afrika'nın Kara Çığlığı Voodoo - Heike Ovusu
Aradia; Cadıların İncili (Bu kitap başlangıç seviyesinde olanlar için ağır ve anlaması zor, deneyimli cadılar için bir şaheserdir)
Şamanın Yolu - Michael Harner
Runların Çağrısı - Igor Warneck
Kızılderili Bilgeliği - Timothy Freke, Wa'Na'Nee Che
Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 1. Kitap - Agrippa
Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 2. Kitap - Sayı Büyüsü - Agrippa
A'dan Z'ye Büyüler - Recinal Sekoot (Özellikle Anadolu Büyüleri var ve güçlü formüller)
Sağlık ve Para Büyüleri - Recinal Sekoot
Sevgi Büyüleri - Recinal Sekoot
Tarot Büyüleri - Recinal Sekoot
Ortaçağda Büyü - Richard Kieckhefer
Ortaçağ Avrupası'nda Cadılar ve Cadı Avı - Haydar Akın (Araştırma)
Necronomicon "Kara Dünyanın Kitabı" - Altıkırkbeş Yayınları
Dr. Snake'in Voodoo Büyüleri Kitabı, Voodoo (Ticari amaçla yazılmış bir kitap pek gerekli değil)
Kadim Cadılık öğretisi; Wicca - Erhan Altunay - Sınırötesi
Yeryüzü ile konuşma sanatı - Stephan Harrod Buhner (Kızılderili tekniklerinden bahsediyor)
Kadim Viking İrfanı; İskandinv Runik alfabesi - Ayna yayınevi (Rune bilgeliğinden detaylı olarak bahsediyor)
Tanrıça'nın sihri ve gücü - Ayna yayınevi (tanrıça ve cadılığın özündeki dişil prensibin felsefesini veriyor)
Doğu Büyüsü - İdris Şah (Genel manada büyücülük tarihine bakıyor ve çeşitli büyü formüllerini derlemiş, incelemek için çok güzel bir kaynak. Süleyman'ın kitaplarından çin, hindu ve çeşitli kültürlerin büyü sistemlerini ele almış.)
Büyüsel Dans Teknikleri - New Age yayınları (yoğun bir şamanik inanç barındırmıyor yine de dansın ritüelistik kullanımına dair hoş bir kitap)

Umarım faydalı olur :)

-Sevgi ve Işıkla...

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Çok faydalı olabilecek kitaplar internette aradım fakat bulamadım. E-book olarak elinizde varsa paylaşır mısınız ? Yoksa mecbur satın alıcaz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
E kitap olarak sitede olanlara bakabilirsiniz mevcutlar e kitaplar kısmında paylaşılıyor. Google da yabancı ücretsiz kaynak milyonlarca var. Bunun ışında lutfen kitaplardan sahip olup okuduklarınızı alacak arkadaslara referans olma acısından belirtiniz. Örnegin ben buyuculugun cadiligin ve Okültizm'in tarihine sahibim. Bu bir ansiklopedi referans kitap ancak çoğunlukla safsata ve aradı yazılmış. İnternetten arayıp bulacağınız hafif efsanevi olayların toplu sunumu bir kitap ve ben aldığımda bayağı fiyatliydi.bunlara ekleyebileceğim : gizli kadın örgütleri , galatlar ( keltlerin ve druidlerin Türkiye'deki soyu. Üniversite akademisyeni tarafından bilimsel olarak işleniyor. Akademik bir referanstir. ), psikodelik şamanizm Ve tabi ki ana tanrıçanın izinde.

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Siteye bakmak nedense aklıma gelmedi. Şimdi baktım 1 - 2 kitap indiriyorum. Okuduktan sonra yorumlarımı paylaşırım. Okumak isteyen arkadaşlarla.

kiybele75

Kayıtlı Üye
sağlık para büyüleri
10 adımda psişik gücü
nerden temin edebilirim türkçe çevirisi varmı

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
"10 adımda psijik gücünüz" e internetten baktım. İnternet üzerinden 7 TL ye alabilirsiniz. Link vermek yasak olmasa yazardım. Eğer google amcaya sorarsanız bulacaktır.:willy_nilly:

ekcs

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar, listede bulunan çoğu kitap kolaylıkla bulunmakta. Bazıları basımdan kalktığı için zor bulunabilir ama onlarıda sahibi tarafından satılan sitelerden veya direk kişiden temin edebilirsiniz. Ben okuduklarmı belirteyim; 10 Adımda Psişik Gücünüz, Bütün Kadınlar Cadıdır, Büyücülük Klavuzu, Modern Büyücülük El Kitabı, Bitkisel Büyü, A'dan Z'ye Büyüler. Hepsini okudum ve çok faydasını gördüm.

-Sevgi ve Işıkla...

Meow21

Kayıtlı Üye
Kara afrikanin kara cigligini okuyan var mi

MCMXC

Kayıtlı Üye
E-kitaplar kısmında paylaşılıyor demişsiniz, bu kısmı bulamadım hangi başlık altındadır acaba ?

E kitap olarak sitede olanlara bakabilirsiniz mevcutlar e kitaplar kısmında paylaşılıyor. Google da yabancı ücretsiz kaynak milyonlarca var. Bunun ışında lutfen kitaplardan sahip olup okuduklarınızı alacak arkadaslara referans olma acısından belirtiniz. Örnegin ben buyuculugun cadiligin ve Okültizm'in tarihine sahibim. Bu bir ansiklopedi referans kitap ancak çoğunlukla safsata ve aradı yazılmış. İnternetten arayıp bulacağınız hafif efsanevi olayların toplu sunumu bir kitap ve ben aldığımda bayağı fiyatliydi.bunlara ekleyebileceğim : gizli kadın örgütleri , galatlar ( keltlerin ve druidlerin Türkiye'deki soyu. Üniversite akademisyeni tarafından bilimsel olarak işleniyor. Akademik bir referanstir. ), psikodelik şamanizm Ve tabi ki ana tanrıçanın izinde.