Duru koku yeteneğimmi var ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
evden uzaktaydım akvaryum suyu kokusu aldım pis bir koku sanki fazla yem atılmış da kokmuş gibi eve geldim aynı koku akaryumumda ve kardeşim fazla yem atmış akvaryuma .

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ayni soru icin lūtfen birden fazla baslik acmayiniz. Konu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olacaktir zaten.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
evden uzaktaydım akvaryum suyu kokusu aldım pis bir koku sanki fazla yem atılmış da kokmuş gibi eve geldim aynı koku akaryumumda ve kardeşim fazla yem atmış akvaryuma .

Duru koku yeteneği diye bir yetenek yoktur. :) Duru sezi,duru bilir ve duru görü vardır. :) Sizin yaşadığınız olayın bir açıklaması vardır. :)

AJA

Elit Üye
Çok yaşayın vallahi :D Ne güldüm.. Duru koku da ne ? Yeni bir terim mi bu alanda ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Arkadaslar duru tat,duru isiti,duru goru ve duru koku hepsi vardir. Bunlar astral plan duyu organi algisi olarak gecmektedir.

AJA

Elit Üye
Algı ile yetenek farklı olgulardır.Astral yapan herkeste bu algıda yoktur. Yetenek demek tam manasıyla doğru olmaz..

İyi forumlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Arkadaslar duru tat,duru isiti,duru goru ve duru koku hepsi vardir. Bunlar astral plan duyu organi algisi olarak gecmektedir.

Ama ayrı bir yetenek olarak geçmiyor benim bildiğim ve koku olayı duru sezinin içine giriyor galiba. :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
O zaman gorunun de sezinin icine girmesi laim degil mi? Yani duru goru diye de birsey olmamali hepsine birden duru sezi demeliyiz bunu dogru kabul edersek. Google a ingilizce veya Turkce bakin kafamizda soru isareti varsa belki daha yararli olur ben de baktim:)clair scent ( clair smelling)atakan bicer bu size devamli olan birseyse evet yeteneginiz varmis baktigim ve anladigim kadariyla.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
O zaman gorunun de sezinin icine girmesi laim degil mi? Yani duru goru diye de birsey olmamali hepsine birden duru sezi demeliyiz bunu dogru kabul edersek. Google a ingilizce veya Turkce bakin kafamizda soru isareti varsa belki daha yararli olur ben de baktim:)

Duru sezinin tanımında koku ve tat yoluyla olabilecek bir şeyi sezmektir diye geçiyor.Yani duru koku ve tat genel terim olarak duru sezinin içindeler.Duru sezinin alt kolu gibiler. Duru görünün tanımında ise olabilecek bir şeyi vizyon yoluyla görmektir diye geçiyor.Yani duru görü,duru sezinin içine girmiyor.:)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Duru seztiler degil duru sezgiler doğru cevirilisidir. Cunku sezgi dediğimizde clairsensations yani duru hissetme/sezme ile karışır. Clairsenses olarak alırsak ta zaten durugoruyu de icine alıyor (mus) su anda okuyorum lutfen sizlerde bakınız cunku link maalesef ki veremiyorum. Clearscent yazın ilk cikana ingilizcemiz varsa bir bakalım yoksa ve yanlış aktardığımı düşünüyorsanız da İngilizce bilen bir yakınınıza sorun. İkinci bir göz her zaman iyidir. Bizler de birşeyler paylasirken konuyu iyi bilsek bile birkaç defa daha araştırma yapıyoruz kendimizi doğrulamak adına , iyi geceler iyi formlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...