psişiklikle ilgili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pendragon

Kayıtlı Üye
Psişik yeteneğinin olup olmadığını bilmeyen ve daha önce bunun farkına hiç varmamış birinin, karşına bu işlerden anlayan bir bilge çıksa ve senin şu özelliğin var vs. dese bu mantıklı mıdır/doğru mudur? yani bilge insanlar karşısındaki insanın yeteneklerini görebilir mi? ya da bunları açığa çıkarabilirler mi?

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Psişik yetenek diye birşey yok. Bu özellikler insanın enerjisiyle,çakralarıyla mümkün birşey. Yani telepatiyi herkes yapabilir. Durugörüyü herkes yapabilir. Diğer bütün psişik çalışmaları herkes yapabilir sadece kendisini geliştirmeli. bazıları doğuştan diğerlerine göre biraz daha gelişmiş doğar bu yüzden yetenekli denir halbuki yetenek filan yok ortada herkes yapabilir. önemli olan farkındalıktır. egosal duygular,düşüncelerdir. bedenimizi,aklımızı kimin yönettiğidir. neden istemeden aşık olduğumuz,istemeden öfkelendiğimizdir. neden istemeden aklımıza düşüncelerin gelmesi,boş hayallere dalmamız ve AN'ımızı mahvettiğimizdir. Asıl olay budur. düşüncelerimizi,duygularımızı,bedenimizi kontrol ettikten sonra telekineziymiş,telepatiymiş bunlar geyik şeyler zaten elinizi,kolunuzu kaldırmak gibi sizde var olan özellikler. biraz çalışarak yapılabilecek şeyler.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla var ama şu şekilde örnek: sende şu var şöyle bir hal var farkında mısın derler siz değilsinizdir ise eğer, gülümser ve vakti gelince keşfedeceğinizi söyler ve geçerler. Siz de benim göremediğim neyi gördü der döner durursunuz ...
Bir de o hal yetenek adı ne demek isterseniz, onu gördüğünü ve sizi yetiştireceğini söyleyenler vardır, bu kategori icin ben çekimserim, öyle değilseler de şarlatan olma olasılıkları üzerine ihtiyatlı olmak lazım gelir.

Rabbeaşık?

Kayıtlı Üye
Kendi tecrübelerime göre cevaplamak istiyorum. Ben ne olduğunu bilmeyen bir çok psişik yeteneği olan birisiyim. Yani genel olarak enerjim baya bir yüksek ve sürekli değişken hallerde. Genelde de sorunuzda dediğiniz gibi karşımda ki kişininde enerjisi yüksek mi değil mi hissediyorum. Direkt şu psişik yeteneğin var diyemiyorum tabi ama en azından olabileceğini hissediyorum. Ve böyle durumlarda da genelde karşı tarafla paylaşmam bu durumu. Ama tabi sizin dediğiniz gibi yüksek psişik özelliklere sahip birisi nasıldır onu bilemiyorum.

bendekiben

Elit Üye
Psişik yeteneğinin olup olmadığını bilmeyen ve daha önce bunun farkına hiç varmamış birinin, karşına bu işlerden anlayan bir bilge çıksa ve senin şu özelliğin var vs. dese bu mantıklı mıdır/doğru mudur? yani bilge insanlar karşısındaki insanın yeteneklerini görebilir mi? ya da bunları açığa çıkarabilirler mi?

Sizin sorunuzu bir çerçeveye sığdırmak bu kesin böyledir demek doğru olmaz.Hiç bir eren hiçbir evliya yada hiçbir üstad ben şu yeteneğe sahibim yüksek psişik özelliklerim var demez ondaki yetenekleri aydınlanmamış bir kişi de anlayamaz, aydınlanmış kişide zaten bu özelliklere önem vermez onun amacı huzurdur.Ego sıfır olduğundan psişik yetenekler onun için bir amaç değildir,araçtır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...