Rüyamda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Dün gece, Alemlere rahmet olan nurlu ve mübarek Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'i rüyamda gördüm.Bizim oturduğumuz binaya doğru geliyordu ve etraf buharlı gibiydi tam net değildi.Üzerinde imam kıyafeti vardı,sakallı ie uzun boylu di ve bizim binaya doğru yaklaşıyordu.Yüzü net gözükmüyordu.Sonra bizim bina ya geldi ve ne kadar çocuk var ise onların hepsine 5 tl ve 10 tl para dağıttı.Çevrede bulunan fakir çocuklara da para verdi.Daha sonra Hz. Ali nin ismini söylemeye başladım ve tam karşımda duran bir tablo da arapça Ali yazıyordu tam Hz. Ali (R.A.)'ı görmeye başlamışken uyandım.Sabah uyandım ve hayırdır inşallah dedim ve keşke uyanmasaydım dedim.İnanın o kadar mutlu oldumki anlatamam.Sonra Peygamber efendimize salavat ve selam olsun ve ayrıca Hz.Ali (R.A.)'da selam olsun dedim.Çok ilginç rüyaydı en son Peygamber efendimizi 22 yıl önce rüyam da görmüştüm.Bu kadar yıldan sonra tekrar görmek mutluluk vericiydi.Duygulanmamak elde değil arkadaşlar.İnşallah bir gün size de nasib olur.
ALLAH'a ve Peygambere en yakınınız dua edeniniz ve salavat getireninizdir.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Böyle rüyalar anlatılmaz.Gördün tamam niye ulu orta anlatıyorsun ki sana özel birşey bırak kalsın seninle başka insanlar senin görüp görmediğini merak etmiyorlar ki.Ayrıca böyle şeyleri anlatırsan değerini azaltırsın ve bir daha görmezsin.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sevgili Peygamber efendimizi anlatmak benim için mutluluk vericidir.Bu konu belki birilerine bir ışık,belki birilerine bir peygamber sevgisi,belki birilerinin imanının kuvvetlenmesine sebeb olabilir.Peygamber efendimizi görmek isteyen arkadaşlar olabilir.Konuda bahsetiğim gibi Peygamber efendimize en yakın olmamız için çokca salavat getirilerek rüya da görmek için salavat ve selamın bir ışık olduğu sırrı da çıkmaktadır.

muhsin iyi

Kayıtlı Üye
rüyalarında peygamberi gördüğünü sananların %90'ı aslında bir Allah dostunu görürler. peygamber diye içlerinde bir duygu dolar. ama bu peygamber mi diye çok az bir kuşku ile beraber. suretini kafalarında tutarlarsa bir şekilde bu kişiyi bilahare tanırlar. bu da aslında bir müjde rüyasıdır. yani o kişinin kıymetini bilir bağlanırlarsa büyük manevi mükafat alırlar. bu kişi de Allahu alem seyyit olan bir Allah dostunu görmüş gibi.

laodike

Kayıtlı Üye
Peygamber efendimiz :" Her kim beni rüyasında görürse gerçek suretimi görmüş olur, zira şeytan yalnız benim suretime giremez" diye buyurmuştur. Güzel bir rüya, bende gördüğünüz rüyanın benzerini görmüştüm. size tavsiyem bu rüyanıza kimselerle paylaşmayın.

beko34

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kesinlikle paylaşmayın :) Ben de dünya dışı varlıkları paylaşıyordum eskiden artık onlar da gelmiyor :)

sigaram

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla rüyanızda Hz.Muhammed'i görüpte herhangi bir başkasına söylerseniz rüyanızda birdaha göremiyormuşsunuz siz burda direk bir foruma konu açtınız bence böyle rüyalar paylaşılmaz.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Böyle rüyaları paylaşmak iyi değil ama yine de arkadaş iyi niyetle paylaşmış.İnşAllah bu rüyalarının devamı gelir.