Yeteneklere Dair

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cmlszr

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Kendimi bildim bileli, bu tür olaylara, biraz fantastik baksam da çoğu zaman yakın hissediyorum.
Yanlış anlaşılmasın cin vs. gibi değil de daha çok insan beyninin şifrelerinin çözüldüğünde, mucizeler yaratacağına inanıyorum.

Gayet masumane hislerim var. Ne uçmak ne de başka birinin bedenine girmek istiyorum.
Sadece bu dünyada var olan, en azından varlığına inandığım, ümit ettiğim birtakım bilgilere ve yeteneklere olabileceğim kadar sahip olmak istiyorum.

Bilgi açlığı çekiyorum. Allah'ın bana doğuştan verdiği müzik kabiliyetim var. Mesela bu doğuştan gelen bir yetenek, sonradan kazanılması güçtür. İnanıyorum ki bir takım şeyler doğuştan geliyor. Sizden istediğim doğuştan değil ama sonradan elde edebileceğim yetenekleri bana söylemeniz. Böylece kendimi, elimden geldiğince geliştirmek istiyorum.

Sevgi ile kalın.
İyi geceler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba arkadaşlar. Kendimi bildim bileli, bu tür olaylara, biraz fantastik baksam da çoğu zaman yakın hissediyorum.
Yanlış anlaşılmasın cin vs. gibi değil de daha çok insan beyninin şifrelerinin çözüldüğünde, mucizeler yaratacağına inanıyorum.

Gayet masumane hislerim var. Ne uçmak ne de başka birinin bedenine girmek istiyorum.
Sadece bu dünyada var olan, en azından varlığına inandığım, ümit ettiğim birtakım bilgilere ve yeteneklere olabileceğim kadar sahip olmak istiyorum.

Bilgi açlığı çekiyorum. Allah'ın bana doğuştan verdiği müzik kabiliyetim var. Mesela bu doğuştan gelen bir yetenek, sonradan kazanılması güçtür. İnanıyorum ki bir takım şeyler doğuştan geliyor. Sizden istediğim doğuştan değil ama sonradan elde edebileceğim yetenekleri bana söylemeniz. Böylece kendimi, elimden geldiğince geliştirmek istiyorum.

Sevgi ile kalın.
İyi geceler.

Bilgi açlığı çekiyorsanız tam yerine geldiniz.

-Psişik yetenekler herkeste bulunur ama çoğu kişide körelmiştir.Onları çalışarak yeniden kullanabilirsiniz.Bununla ilgili forumda yüzlerce konu var.

Forumda sorduğunuz sorunun cevabını barındıran yüzlerce konu var.Yeni üyesiniz o yüzden araştırmadan açmışsınız.

Kısa bir araştırma ile sorunuzun cevabını ayrıntılı bulabilirsiniz. :)

Sevgiyle Kalın. :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Birtakım bilgilere,kişisel gelişim tekniklerine ulaşabilir ve başarılı olabilirsiniz,becerilerinizi geliştirebilirsiniz.Ancak sizinde müzik konusunda da belirttiğiniz gibi yetenek doğuştan gelen ve genelde kalıtsal birşeydir,haliyle sizin de dediğiniz gibi sonradan edinilemez,varsa vardır üzerine gidilerek açığa çıkartılır.Haliyle ilk paragrafınızla son paragraftaki sorunuz konusunda kendi kendinizle çelişiyorsunuz.

Türk Dil Kurumu resmi sitesinden "yetenek" kelimesinin açıklaması;
a. 1. Bir kimsenin bir şeyi anlama veya yapabilme niteliği, kabiliyet, istidat: “Her bir dönemin incelenmesi, sonuçlarının değerlendiril-mesi ulusal yeteneklerimizi, eksiklerimizi anlamak bakımından uyarıcıdır.” -M. And. 2. Bir duruma uyma konusunda organizmada bulunan ve doğuştan gelen güç, kapasite. 3. eğt. Kişinin kalıtıma dayanan ve öğrenmesini çerçeveleyen sınır. 4. eğt. Dışarıdan gelen etkiyi alabilme gücü.

Yukarıda gördüğümüz gibi hangi yetenekleri elde edebilirim,öğrenebilirim gibi bir durum söz konusu değildir.Ancak iyi bir müzisyenseniz ve psişik bir emareniz var ise duruişiti yeteneğiniz olabilir örneğin.Elbette bu benim sizi hiç tanıyıp hakkınızda bir şey bilmeden buradan yaptığım varsayıma dayalı bir yorum.

Diğer bilgilere de okuyarak ve etüt ederek sahip olabilirsiniz.Kendinizi ne konuda geliştirmek istediğinizi bilmiyorum ancak ruh ve beden gelişimini destekleyen birçok yol var,bunların da çoğu içerikleriyle beraber sitemizde mevcuttur.

Açtığınız konunuzun yazdığınız ilk mesajının altında bulunan,benzer konular,kısmından;"Psişik yeteneklere sahip olmak istiyorum" başlığını da okumanızı tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...