lucid deaming ve astral ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LURTZ

Kayıtlı Üye
öncelikte belirteyim ki dinlerdeki ruh algısına inanmıyorum
insanı bilinçli yapan şeyin dışarıdan gelen verilerin hafızaya kayıt edilme durumu olrak görüyorum
şöyleki, şarhoşken ve kendimi bilmezken yani hafızam tam anlamıyla çalışmazken evimin yolunu bulabiliyor arkadaşlarımla muhabbet ediyorum ve ertesi sabah bunları ben mi yaptım diye kendimi sorguluyorum . hepsi tamamiyle ben ben ve ben
bu yüzden insan uyuduğunda ruhu bedenden ayrılır inancı yerine gün boyunca hafızaya atılan bilgiler kayıt edilmeye başladığı için gelen verilere kapalıdır . buda bilinçsizlik durumunu böyle açıklar . daha doğrusunu bilen varsa anlatsın

esas sorum lucid rüya yada astral seyahat denen şeyin tamamen zihnin içinde yapılan bir seyahat olduğunu düşünüyorum çünkü bunları yaptığını iddia eden insanlar daha önce görmedikleri gitmedikleri ve bilmedikleri şeyleri yapamıyorlar . vardıkları her adres konuştukları her insan daha önceden belleğe kayıtlı hatıralardan ibaret . karşılaştıkları fantastik varlıklarda öyle .

tezimide şöyle kanıtlıyorum kendimce ;

bu işlere uğraşan birine bir teklifim oldu ,,, ruhunla yada bilincinle istediğin yere gidebilşiyorsun görebiliyorsun dedim
o zaman odamda bir kaç eşyanın yerini değiştireceğim bi kaç kağıda yazı yazacağım ve sende bana sabah uyandığında bunları söyleyeceksin dedim .

sonuç ... bahane bahane bahane

sizin fikirleriniz nedir daha önce böyle bir teste tabi tutulmuş ve sınavı geçmiş astral seyahatçiler gördünüz mü ?

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Ruhu ele almak istiyorum ilk olarak.Duygular bildiğiniz gibi belirli hormonlardan salgılanır.Bilim insanlarının çoğu ruhun varlığını kabul etmez duyguların fiziksel bir yapı olduğuna inanır fakat duygularını kontrol edebilen insanları hesaba katmazlar.Sinirlenmesi gereken anda sevinen insanlara hormon bozukluğu der fakat bununla ilgili yapılan bir deneyde küçük bir çocuk özel bir yargıyla yetişiyor,adam çocuğa tokat atıyor çocuk ise çiçek veriyor,mutlu olup sarılıyor. Bu çocuğun hormon yapısıyla aynı tokatta sinirlenen bir insanın hormon yapısının aynı olduğu ortaya çıkıyor o halde ortaya neden birisi mutlu olurken diğeri sinirleniyor? sorusu çıkıyor. Enerji. Bedenin yorulması nedir sizce? Neden yorulur ki beden yani bir et parçasından bahsediyoruz hareket ettikçe paslanma,aşınma olmuyor 10 saat koşsak bile en fazla kaslar şişiyor bedende bir eskime vs. olmuyor o halde neden yoruluyoruz? Cap canlı olan bir insanla yorgun insanın arasında ki fark ne? İşte bu farka enerji diyoruz.Ruhun bedene desteği diyoruz.Onu kullanıyor,harcıyor azalınca uyuyor tekrar toparlıyoruz. Astral projeksiyon beynin bir oyunu diyelim. Arkadaşının evini projekte edip diğer gün şöyle şöyle yapıyordun diye doğrulayan insanlara ne diyeceksiniz? Beynin nasıl bir oyunu bu o sırada farklı bir mekanda olan biteni algılayabiliyor ki? aynı anda aynı şeyleri düşünen,aynı şeyleri söyleyen veya biraz sonra kimin geleceğini,ne olacağını hisseden insanlar var sizce de fiziksel bir beyin bunu nasıl başarabiliyor? Psikolojik hastalıkları ele alalım. Örneğin paranoyak olmak ve garip şekiller,varlıklar görmek? Böyle bir hastalık fiziksel olsaydı Psikoloji diye bir dal olur muydu? Fiziksel tedavi uygulanmaz mıydı? Bu insanlarda fiziksel bir bozukluk olsaydı ameliyat yoluyla bir tedavi uygulanırdı. Diğer varlıkları ele alalım. Bu kadar cin,ifrit vs. varlık daveti yapan insanlar yalan mı söylüyorlar? Varlık daveti yapıp başka birisinin o anda neler yaptığını tam doğru şekilde söyleyenler var bunlar nasıl biliyor?

LURTZ

Kayıtlı Üye
şuan çok büyük bir aydınlanma yaşadım ..sağolun

ama bi kaç sorum var;

şu çocuklu deney . birincisi hangi aile çocuğunu böyle bir deney için bağrından kopartıp psikolojisinin bozulmasına saçma sapan bilgilerle eğitilmesine izin verir . hadi neyse bu mümkün diyelim insan beyni her şeyi öğrenme potansiyeli üzerine kuruludur hangi duyguyu hangi davranış sonunda vereceği çevresini gözlemleyerek elde eder . eğer bir çocuk bir cinayet karşısında tüm insanların kahkaha attığını görürse bunu belleğinde cinayet fiili sonucu yapılması gereken şeye kahkayıda ekleyecektir .ve diğer normal insanlar aynı hormon seviyesine sahip olması bişey değiştirmez
diğeri normal şartlarda darbe sonucu adrenalin salgılayıp sinirlenirken .diğeri darbe sonu seratonin ve endorfin salgılayıp mutluluk özellikleri gösterir. ve bu çocuğa çiçek verildiğinde deneyi yürütenler tarafından saldırı telkini veriilirse vucudu tıpkı diğer canlı organizmaların yaptığı gibi adrenalin salgılayıp salgırıgan bir hal alacaktır

söylediğin ikinci hususa gelince hayatından hiç 10 saat koştuğunu düşünümüyorum . neyse vucut ne olursa olsun enerjiyi verimli kullanmak ve her ne pahasına olursa olsun yaşamak üzerine kuruludur . efor harcayan insanlarda önce glikojen depoları ardından karbonhidratlar sonra yağlar ve proıteinler sırasıyla yakılmaya başlar ama beyin sıra yağlara geldiğinde kortizol salgılattırıp vucudu yavaşlatmaya doğru emir verir çünkü emir vucudu koruma yönündedir aşırı efor sonucu beyin kendi sistemini kendi yavaşlatır ve sen istesen bile belli bir zaman sonra vucudunu kontrol edemez duruma gelirsin kısaca g.tünü yerden kaldıramama durumu bundan meydana gelir . yorulma tamamen beyinsel bir savunmadır kaslar her haraket ettiğinde kopan ve parçalanan kas liflerini saymıyorum bile .
diğer soruları hiç sormadın sayıyorum hep kulaktan dolma blgiler şu uçmuş şu şurda kaçmış şu şunun yazdıklarını okumuş
ve ben hiç birini görmedim . ve böyle insanları sınamaya tabi tutuğumda hiç birindende samimiyet göremedim
ve ve ve bu arada eğer kafanda bir lamba yakacaksa 6 . his hayvanlarda bile bulunan var olan bilgileri kullanıp geleceği istemsizce tahmin etme becerisidir av olan hayvanları avcıdan ve türlü tehlikelerden korumak için evrimleşmiş bir sistemdir bazılarında güçlüdür ve bazılarında artık sosyal yaşam gereği işlevini kaybetmiştir .

sorularına cevap buladin mi

RoyalArch

Kayıtlı Üye
şuan çok büyük bir aydınlanma yaşadım ..sağolun

ama bi kaç sorum var;

şu çocuklu deney . birincisi hangi aile çocuğunu böyle bir deney için bağrından kopartıp psikolojisinin bozulmasına saçma sapan bilgilerle eğitilmesine izin verir . hadi neyse bu mümkün diyelim insan beyni her şeyi öğrenme potansiyeli üzerine kuruludur hangi duyguyu hangi davranış sonunda vereceği çevresini gözlemleyerek elde eder . eğer bir çocuk bir cinayet karşısında tüm insanların kahkaha attığını görürse bunu belleğinde cinayet fiili sonucu yapılması gereken şeye kahkayıda ekleyecektir .ve diğer normal insanlar aynı hormon seviyesine sahip olması bişey değiştirmez
diğeri normal şartlarda darbe sonucu adrenalin salgılayıp sinirlenirken .diğeri darbe sonu seratonin ve endorfin salgılayıp mutluluk özellikleri gösterir. ve bu çocuğa çiçek verildiğinde deneyi yürütenler tarafından saldırı telkini veriilirse vucudu tıpkı diğer canlı organizmaların yaptığı gibi adrenalin salgılayıp salgırıgan bir hal alacaktır

söylediğin ikinci hususa gelince hayatından hiç 10 saat koştuğunu düşünümüyorum . neyse vucut ne olursa olsun enerjiyi verimli kullanmak ve her ne pahasına olursa olsun yaşamak üzerine kuruludur . efor harcayan insanlarda önce glikojen depoları ardından karbonhidratlar sonra yağlar ve proıteinler sırasıyla yakılmaya başlar ama beyin sıra yağlara geldiğinde kortizol salgılattırıp vucudu yavaşlatmaya doğru emir verir çünkü emir vucudu koruma yönündedir aşırı efor sonucu beyin kendi sistemini kendi yavaşlatır ve sen istesen bile belli bir zaman sonra vucudunu kontrol edemez duruma gelirsin kısaca g.tünü yerden kaldıramama durumu bundan meydana gelir . yorulma tamamen beyinsel bir savunmadır kaslar her haraket ettiğinde kopan ve parçalanan kas liflerini saymıyorum bile .
diğer soruları hiç sormadın sayıyorum hep kulaktan dolma blgiler şu uçmuş şu şurda kaçmış şu şunun yazdıklarını okumuş
ve ben hiç birini görmedim . ve böyle insanları sınamaya tabi tutuğumda hiç birindende samimiyet göremedim
ve ve ve bu arada eğer kafanda bir lamba yakacaksa 6 . his hayvanlarda bile bulunan var olan bilgileri kullanıp geleceği istemsizce tahmin etme becerisidir av olan hayvanları avcıdan ve türlü tehlikelerden korumak için evrimleşmiş bir sistemdir bazılarında güçlüdür ve bazılarında artık sosyal yaşam gereği işlevini kaybetmiştir .

sorularına cevap buladin mi

Fiziksel bir tepkiden bahsediyoruz genetik bir hormon salgılanması.Sinirlenmek olarak adlandırılan durumda birisinde bir hormon salgılanırken diğerinde farklı bir hormon salgılanıyor. Vücutta ki yağ,protein yakımı demişsin o halde yağ bakımından kilolu bir insanı devamlı protein takviyesi yaparak koşturalım bu insan hiç yorulmayacak yani :) Çünkü azalan protein,karbonhidrat devamlı takviye edilecek vücut değerlerinde bir eksilme olmayacak o halde bütün insanlara bunu yaparsak kimsenin uyumasına,yorulmasına gerek kalmaz :) sence de bilim adamları bunu düşünemeyecek kadar düşük zekalı mı? 6.his ile tahmini birbirine karıştırıyorsun.tahmin ya tutar ya tutmaz fakat 6.his adı üstünde bir histir ve hisler ruha ait özelliklerdir. durup dururken insanın aklına birisi gelir ve pat diye arar o sırada yada yolda karşılaşır bunun tahminle bir alakası yok. Yani oturup düşünsen 'Birazdan kim gelecek tahmin edeyim' desen bir sürü isim sayarsın ama durup dururken aklına gelip o kişiyle bir temas kurman farklı bir durum.Fiziksel beyinle açıkanamaz bir durum. Kalbin atmasını sağlayan şey nedir? Öyle durağan bir şeyin hareket kendi başına hareket etmesini sağlayan şey nedir? Hadi ama mantıklı düşün :) İnsan elektrikli araç gibidir. Bir televizyonun,mikrodalga fırının hareketini,işlevini nasıl gözle göremediğimiz elektrik akımı sağlıyorsa insanın hareketini,kalp atışını,beyninini çalışmasını da ruh adı verilen enerji sağlıyor.

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Astral seyahat tamamen yalan diye biliyorum , bir sitede okumuştum , astral seyahat sadece yapan kişinin hayal gücüdür falan diyordu , Ruhu bedenden ayırmak imkansız diyorlardı.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Astral seyahat tamamen yalan diye biliyorum , bir sitede okumuştum , astral seyahat sadece yapan kişinin hayal gücüdür falan diyordu , Ruhu bedenden ayırmak imkansız diyorlardı.

Bedenden ayrılan şey ruh değil bedenden ayrılma filan yok öyle birşey sadece farklı bir boyutu bu boyuttaki beynimize projekte ediyoruz bu yüzden adı projeksiyondur,seyahat değil.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Astral seyahat(projeksiyon)'da ruh bedenden ayrılmıyor.
İnsanın farklı farklı bedenleri vardır. Astral seyehatte ise astral bedene geçiş yapılır. Beynin bir oyunu ya da hayal gücünün oyunu değildir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Astral seyahatında aşamaları var , bu islamda tayyi mekan olarak geçer ve 3 çeşide ayrılmış onları bir araştırmanızı tavsiye ederim . En azından ap deyip aşamlarından bahsedilmiyor çoğu yazıda. Herkes ezberden konuşuyor yok biri ayrılmıyor diyor bazıları ayrılıyor diyor bilmem ne hangisi doğru ama ? :) İşte aşamalarından dolayı , kişilerin hangi aşamada olduğunun farkına varmayıp yaptığının gerçek astral seyahat olduğunu sanması bilgi karmaşıklığına yol açıyor . Biri varlık çıktı diyor , biri varlık yok diyor , yok bağ kopmuş ölmüş insanlarla karşılaştım o yüzden astral yamıyom bende ölürüm diye , başkası da yok evine gittim masadaki kağıdı okudum cart curt ya arkadaş hangisi doğru hangisi yanlış ? Belkide aşamları var herkes farklı aşamasında deneyimlemiş . O yukarıda belirttiğim tayyi mekanın da son iki aşaması üst düzey. Ama ilk aşamasınında aşamaları var sanırım , tabi ben yapmadığım için bilemeyeceğim , ama elde ettiğim bilgiler bu yönde . Bi yerde ezberlenmiş bilgilerle forumlarda ağzı olan konuşuyor onu bunu yazıyor ap yi yapmadığı halde ..teoriyi anladıkta teori teoridir ,yanlış ta olabilir , iyice araştırmak lazım önemli olan pratik, pratik yapanlara sormak lazım , soruyorum çok ilginç deneyimler yazıyorlar , birisi çok zor diyor birisi uçuyorum diyor birisi Kabeye gittim diyor , herkes bir şeyler yapmış ama biri birini tutmuyor . Ben de yapmıyorum ap belirteyim bu arada. Neyse lafın kısası , iyi araştırmak lazım bu tür şeyleri .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Astral seyahat , zihin seyahatini, ruh yolculuğunu, akaşik kayıt okumayı kehanet yapmayı hepsini bir birine karıştırmışsınız.
Astral seyahat dünyada olmaz. astral yıldız demektir. Yani yıldızlar arası yolculuktur. Düşünce hızı ışık hızından yüksek olduğu için yıldız arası yolculuk bu şekilde yapılır.
Zihin seyahati ise dünyada olur. zihinsel verilerle beslendiği için görüleler kişisel anı duygu ve düşüncelerle karışabilir. mantıklı çıkarım yapılarak görülenlerin yorumu yapılır. Genelde fiziki olarak bulunulmayacak bir yerdeki farklı enerjileri görmek için kullanır. Büyü ya da varlık var mı gibi. çok az enerjiye sahip şeyleri görmek çok zordur. eşyalar gibi. nefret sevgi cinsellik, doğum, ölüm gibi yüksek enerjiye sahi olanlar görülebilir ve hissedilebilir.
Ruh yolculuğu, uyku, trans,, hipnoz gibi durumlarda yapılabilir. Bir yönlendirici olmazsa kişi sürüklenir. net olarak göremez ve algılayamaz. Bir yönlendirici sayesinde doğru saptamalar yapılabilir.
Akaşık kayıt okuma, yani akaşa evrenin ruhu tüm her şeyin kayıtlı olduğu hafızadır. Çeşitli yöntemlerle bu hafızadan bilgi alınır. sıradan günlük çalışmalar gibi eski tarihi olaylar görülebilir. Eğer yönlendirici ile yapılırsa çok güzel sonuç olur. Kendi kendinize de soru cevap yöntemi ile doğru yanıt alınır. Onun dışında hafızada kaybolursunuz.

Kehanet ise, bu yeteneğe sahip kişiler tarafından aracı ya da aracı olmadan yapılan, geçmiş, gelecek ve şimdi arasında alternatif bir zaman oluşturarak görme , duyma, hissetme, koklama gibi beş duyumuzla yapılan ama 6 duyumuzun etkisiyle harekete geçen bir sistemdir. Kişisel duygular ve düşünceler. O yerin enerjisi, kişinin kendini iyi hissetmesi dış enerjiler gibi her şey etkiler. Çok zordur.
Yani kısaca bir çok insan tam ne yaptığını bilmiyor. Ne yaptığını bilemediği içinde eksik kalıyor ve sonuçlar tam istenildiği gibi olmuyor. bir çok kişide bu tür kişileri zorluyor ve delil istiyor. Bu durum onları daha fazla kasıyor.
Eğer bu tür konulara inanç ve düşünce besleyecekseniz bir başkasının ne yaptığı ile değil kendi deneyiminizle yapmanız daha sağlıklı olur. Kendiniz yapamıyorsanız size bunları yaptırabilecek uzmanlardan yardım alınız. Deneyimi kendiniz yaşayınız ve görünüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...