Kovada dolunaya ezoterik bir bakiş ( 22 temmuz 2013)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
TRANSİT URANÜS MERKÜR’ÜMLE KAVUŞMUŞKEN, AY YAY’DA AYIMLA KUCAKLAŞMIŞKEN EN FLAŞLISINDAN BİR KODAK MOMENT YAŞADIM.

Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Son bir haftadır, Kova dolunayına doğru Ay evrilirken daha önce de bahsettiğim eğitim çerçevesinde yoğunlukla bilinç hallerini, egonun temel ihtiyaçlarını, üst bilinç dediğimiz aklımızın ve asıl kumanda odası olan bilinç altımızın nasıl çalıştığını ve kimliğimizi oluşturan davranışlarımızın, değer ve inanç sistemlerimizin nasıl oluştuğunu uzun uzun inceledik. Yukarıda ne varsa, aşağıda da o var veya içimizde ne varsa dışımızda da o vardır felsefesinin nasıl güzel işlediğini gökyüzüne hareketlerine bakarak bir kez daha gördüm. Hiç şüphesiz gökyüzü haritası, benim zihin haritamla ve yaşamımdaki açılımlarla birebir örtüşüyor. Son iki haftadır, Merkür retrosu süresince, geçmişten gelen koşullanmalarımız, davranışlarımız, bilinç altımızda taşıdığımız semboller ve duyguların , düşüncelerin analizi ve iyileştirilmesi için çalıştık, önümüzdeki hafta Merkür ileri giderken gayet buna uygun bir temayla, geleceği planlamak ve kişiliğimize uygun, öz benliğimizle bütünleşen kararlar alarak doğru bir gelecek planı yapabilmesi için neler yapabileceğimizi öğreneceğiz. Bu dolunay döneminde bilincim inanıyorum ki yeni bir aşamaya ulaştı. Kova’nın da temsil ettiği temel kavramlar zaten bunlar değil midir? Kova’nın temsil ettiği bireysellik, bu bireyselliği oluşturan kendi ilkelerimizi ve inanç sistemlerimizi hayata geçirme arzusu ve insan olma bilincimizin yaşadığımız toplumla entegrasyonu en belirgin itilimler değil mi? Kova temelde BEN olabilme ihtiyacını temsil etmiyor mu? Her birimizin eşsiz ve başlı başına bir birey olduğu gerçeğini kavramak ve bu yolda arayışımızı sürdürmek yolculuğu KOVA-ASLAN aksının en özet açılımıdır bana göre. EZOTERİK Astroloji açısından bakarsak, üst bilinç-alt bilinç denkleminin ötesinde bir de Süper Bilinç adı verilen bir aşama olduğunu öğrendim. İnsanın kendini tam anlamıyla tanımak ve kabul etmek, buna bağlı olarak Holistik anlamda kendini bütünlenmiş hissetmesi için varması gereken bilinç haliymiş. Lafı çok uzatıp detaya uzun uzun girmek istemiyorum ama Süper Bilinç hali şuymuş: Bilinç altımızı bilinçli bir şekilde kullanarak, bilinç üstümüzü yani dış dünyayı algılayan yanımızı etkileyecek kadar kendi tarafımızda çalışmasını sağlamak. Yani kendini sabote etmeyen, bedenine negatif yüklemeyen ve mutluluğu yaratacak zihin durumuna ulaşmak için yaşayan bir birey haline gelebileceğimizi ve bunu bilinçli olarak yapabileceğimizi öğrendiğimiz bilinç durumuna SÜPER Bilinç deniyormuş. Ezoterik Astroloji de işte bence bunu aramanın bir başka yolu bence. Kova ego aşamasında sen benim ilkelerime, inançlarıma uy, ben senin kurallarını tanımam, bana ters gelirse uygulamam diyebilme özgürlüğünü ifade eder. Rasyonel zeka, duygulardan ve sevgi prensibinden önce gelir. İlkesine uymayana sevgi duymakla alakalı değildir. Aklı temsil ettiği ve öğrenilmiş bilgiyi sembolize ettiği için Dünyayı bu anlamda filtreler Kova . Aslan ise hepimizin bildiği üzere her şeyin merkezinde olmak ister, önce onun gerçekleri ve duyguları ön plandadır. Önce Kral gelir sonra tebaası. Aslan sevgiyi temsil eden kalbi de sembolize eder ama Aslan’ın sevgisinden pay kapabilmek için önce onun sadık taraftarı olmalısın. Peki Süper Bilinç hali bu iki kutbu nasıl uyumlamalıdır. Kova’nın eşitlik arayan, insancıl yanı ile Aslan’ın sevgisini çevresindeki değdiğini veya değmediğini düşündüğün herkese eşit şekilde dağıtması, bunu yaparken bireysel farklılıkları kabul ederek, herkesin kendini tanıma ve geliştirme yolculuğunda olduğunu unutmadan yapmasıdır. Bu Dolunay’da gerçekten kim olduğumuzu anlamaya yönelebilirsek, içimizdeki yaratıcı kaynakların sınırsız olduğunu ve her zaman bize yardım etmek için hazır olduğunu, bütünlenmiş bir insan olmak için sadece kendimizi kabul edip, bireysel kimliğimize saygı duymayı öğrendiğimiz zaman süper bilinç haline varacağımızı biliyorum.

( Benim “Kodak Moment” ım hem de en parlak Flaş lısından, bir hafta her gün hipnoz olduktan sonra gerçekleşti. Bir sürü zavallılığımız ortaya çıkıp ta, arkadaşımla “ Ezik miyiz yoksa kızım biz!” muhabbetlerimizle geçen günler sonunda Transit Uranüs Natal Merkür’ümün üzerindeyken, Ay Yay, Ay Yayımla kavuşmuşken birden aydınlandım, ister ezik, ister püre ne olursa olsun benliğim benim için olabilecek en hayırlı şeyleri, tüm kişisel sabotajlarıma rağmen gerçekleştirmiş, ona saygı ve sevgi duyuyorum.

Siz de Sevin Onu…

Alıntıdır. (Naz Bayatlı)

"En flaşlısından kodak moment" :D Pek bir hoşuma gitti. Hayli astrolojik terim olmasına karşın faydalanılabilinir olduğu kanaatindeyim.

Sevgilrimle... :)