AstroChar- Yeni bir açılım, Astroloji'nin yeni açılım ve uygulaması

Retronom

Kayıtlı Üye
Kısaca konumuza girmeden önce, AstroChar'ın ne demek olduğunu anlatmak istiyorum. AstroChar, bir kişinin fiziksel ve karakter olarak sahip olduğu özelliklerin dışa vuruluş şeklidir. İnsanları tanımak istediğimizde bizim için öncelikle kişilik, karakter ve akıl yapısı gibi faktörler önem taşır. Aynı şekilde Astro; Gök ve Char; Character, Karakter kelimelerinin birleşiminden bu çıkıyor. Bu yaklaşımın Astroloji'nin kafa karıştıran ve bazı terimlerin çok olmasından kaynaklanan boşluğu doldurabileceğini düşündüğüm bir uygulama şeklidir. Bunu sizlerle tartışıp kullanarak ve uygulayarak gözlemleyebilip, belirli çözüm noktalarına hep birlikte ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Peki AstroChar bize neyi anlatır?

AstroChar bir kişinin yıldız haritasında, yükselen burç ve güneş-ay burcu arasındaki ilişkileri anlamlandırmaya çalışır. Birkaç örnekle sizlere bu konuyu anlatmaya çalışıyım. Mantık şöyle; bir insanın- erkek yada dişi- haritasında ki güneş ile karşı tarafın ay burcu arasında aynı yada birbirini tamamlayıcı burçlar varsa; örneğin; akrep-oğlak, yay-aslan, ikizler-koç gibi, bu insanların birbiriyle ilişkisi pozitif olarak algılanmalıdır. Ve bu insanların birbiriyle iletişim kanalları açık ve uyumludur. Biz bunu normal tabirde, astrologların dediği üzere, burçdaş olanların birbiriyle sekronizasyonu olarak algılıyoruz. Ancak gerçek açıklaması ve kolaylaştırılmışı bu şekildedir.
İkinci çözümsel şekil ise, bir kişinin bütünleştirici burcu ile olan ilişkisi örneğin; toprak ile ateş burçları arasında bir yakınlık olgusu vardır. Bu aynı şekilde, su ile hava burçları arasında da görülür. Bunun diğer açıklaması, kozmik bağ olarak da geçebilir.
Bu kişilerin birbirlerini görünce ve iletişim kanallarını açınca birbirlerinden gizli yada açık bilgi alışverişinde bulunurlar.

Üçüncü çözümsel şekil de, iki zıt burcun-astrolojik tabir ile, su-ateş, toprak-hava gibi, bu burçlar ise, birbirlerine karşı negatif enerji yayarlar. Bunun sonucunda da kişiler birbirlerinden öğrenebilecek sırları öğrenebilirler.

Diğer önemli Nokta ise; yükselen burcun bir kişinin haritasında ki dominantlığı ve hangi zaman diliminde devreye girdiğidir.
Bir kişinin tüm fiziksel özellikleri, diğer insanlardan ayıran fiziksel özellikleri, yükselen-asc ile öğrenilebilir. Örnek olarak, yükselen aslan burcu olan birinin, kaşları hafif yukarı kalkıktır, yükselen akreplerde genelinde görülen göz altı çukuru gözle görülür ve onları vurgulayan özellikleridir.

Bu konu başlığı altında, sizlerin öğrenmek istediklerini, yine araştırmacı ve bu ilmi seven birisi olarak sizlere yardım amaçlı ve bilgilendirici olarak bu konuyu açmış durumdayım. Çok fazla kelime yazılabilir, bu konuyla ilgili. Ancak ben sizlerin, giriş ve orta bilgili kişiler için faydalı bulduğum ve belki içlerinizden birinin ya ben bunu biliyorum dediği, bu konuyu sizlere sundum. İnşallah yararlı olur.