Saç Dökülmesi Saç Çıkrma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratsavci

Kayıtlı Üye
merhaba arkdaşlar son bır ayda saç sayım yarıya ındı resmen kellıge dogru ılerlıyorum hızlı bır sekılde her turlu yontemı denedım sızce napabılırım bılgısı olan varmı herhangı bır majıkal uygulama yada farklı bır yontem yardımcı olursanız sevınırım gercekten..

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Aynen Benimde inanılmaz saçlarım dokülmeye başladı havalardan mı stresten mi nedendir bir türlü anlayamadım. Doktora gittim bana bir şampuan verdi umarım faydasını görürüm.Eczanelerde satılan bir şampuan ismini vermem doğru olur mu bilemediğimden yazamıyorum.Faydasını görmezsem artık her yolu deneyeceğim:)

muratsavci

Kayıtlı Üye
ben her yolu denedım ama olmadı.. ve bu kadar dokulme normal degıl.. benceee kelleşmeye gıdıyorum..

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Doktora gittiniz mi peki ? Tahlil yaptılar mı ?

muratsavci

Kayıtlı Üye
yatpılar bır sampuan onerdıler ama işe yaramadı oda ..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence gerçek doktora gitmemişiniz gerçek manada doktor olmayanlarda var piyasada ben doktora gittim mesela saçlarımın dökülmesini durdurmak için iğne yaptılar daha dökülmüyor

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kadınlar saç dökülmesinin ana sebebi, yaşam enerjisinin yitirilmesidir. kadınlık enerjisi azalmaya başladığında bu tür sorunlar ortaya çıkar. Kadın olmaktan yorulma, kadınlık kimliğinin yeterli korumayı sağlamaması, eş ve baba rollerinin etkisi, geçmiş yaşamda erkek olarak gelme ve bundan memnun olma kadın kimliliğini kabul edememe gibi pek çok sebebi vardır.

Sorunu bulabilmek ve ona göre çözüm üretmek gerekiyor.Hipnoz, n.lp, e.f.t. kuantum gibi bilinçaltı terapileri bu konuda yardımcı oluyor. ben bu tür sorunlar için kuantum hipnoz tekniğini kullanıyorum.
İkinci olarak akciğer ve kalınbağırsakta ying ve yang dengesi bozulur. Ying artmaya yang azalmaya başlar. bu sebepten dolayı bu organların yansıması olan saç ve tüylerde dökülme görülür. bu daha ciddi hastalıklar oluşmadan bedenin kişiyi uyarma şeklidir. yani benimle ilgilen demek istiyor.

Akapunktur, su jok gibi anternetif bu konularda çözüm üretiyor. Ben bu sorunu yaşayan danışanlarımda su jok yöntemini kullanıyorum. 7 ile 18 seans arasında değişen bir program hazırlanır. Bulunduğunuz şehirde bıu konuda çalışan uzmnalar var ise yardım alabilirsiniz.

Eğer stresten kaynaklanıyorsa belli bir süre sonra geçecektir. Eğer kullandığınız bir ilaç var ise yan etkilerini dikkatli inceleyiniz. Bu konuda uzun süre araştırma yapıyorum, herhangi bir ilaç veya bitkisel kür bulamadım. Yukarıdaki çalışmalar dışında netice aldığım bir başka yöntem henüz bulamadım.

muratsavci

Kayıtlı Üye
kullandıgım bır ılac yok streslıde degılım son donemlerde ancakk bu soyledıgınız yontemı nasıl yapabılırım iş yogunlugundan dolayı uzmana gıdıcek vakıt bulabılıcegımı samıyorum.. kendı knedıme yapabılıcegım bı yontem varmı ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bir tane tarif var hala üstünde çalışıyorum istersen bir onu dene

miktarlar bir ölçektir.

sarımsak
çam yaprağı
ceviz yaprağı
ısırgan otu
papatya
40 gr çinko

hepsi 10 gün saf zeytin yağının içinde 40 gün bekletilecek

40 gün sonra bir kaç yemek kaşığına çinko eklenip hergün sürülecek. çinko her gün yeniden 40 gr eklenecek. bir kaç tane başarı elde ettim ama hala deneme aşamasında

janet

Kayıtlı Üye
Saç dökülmesi aklımda yanlış kalmadıysa bilinçaltın verdiği mesaj: "Beni ilgilendirmeyen sorunlar ve kişilerle uğraşmaktan bıktım. Çevremde olmasını istemediğim insanlar var. "
Farklı bir bakış açısı edinmek ve biraz da tedavi ile aşılabilir bir sorun olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret

miktarlar bir ölçektir.

sarımsak
çam yaprağı
ceviz yaprağı
ısırgan otu
papatya
40 gr çinko

40 gün sonra bir kaç yemek kaşığına çinko eklenip hergün sürülecek. çinko her gün yeniden 40 gr eklenecek. bir kaç tane başarı elde ettim ama hala deneme aşamasında

Sanırım bu konuda bayağı bilgilisiniz birşey sorucaktım bir aralar çok söyleniyordu sığır iliği saç çıkarıyormuş diye bunun gerçeklik payı var mı ?

meteor

Kayıtlı Üye
Bende kullandığım yöntemi paylaşmak istiyorum. şampuan şişesinin içerisine 2 adet bepanthen, 2 adet bemiks ve 2 adet evigen atıp karıştırıyorum. Her yıkamada o şampuanı kullanıyorum ve çok memnunum. İnternette araştırırsanız bu konu üzerine detaylı yorumlar mevcut. En azından deneyin birşey kaybetmezsiniz.

saltanart

Banlı Kullanıcı
troid hormon tahlili yaptırmanızı öneririm arkadaşlar

AJA

Elit Üye
Durun durun korktum :( Benim hastalanma fobim var :( Son 1 aydır benim de saçım müthiş dökülüyor.Alerjik tenim olduğundan doktorun verdiği bir şampuanı kullanıyorum tenime ve saçlarıma..Acaba o mu yaptı ?
Acaa hastamıyım diye düşünürüm şimdi ben bakın hıh bir bu eksikti.
Saçlarım çok uzun acaba geçen gün kestiriyim kısacık dedim diye mi küstüler :D

janet

Kayıtlı Üye
Eniştem saçı dökülmeye başlayınca sarımsak sürmüştü. Sonra yine çıktıklarını hatırlıyorum. Çocuktum daha, yani 30-35 yıl önce. Bu verilen bitkisel tarifte de sarımsak var. Denemek lazım. :D

yıldırım

Kayıtlı Üye
Saç dökülme sorunu bende de vardı karanfil kürünün faydalı olduğunu okumuştum son 1 haftadır kullanıyorum tahmin etmediğim şekilde fayda sağladı umarım sizde yararını görürsünüz.

1 çay bardağı kaynatılmış suya 10-15 adet karanfil atıp su ılıklaşıncaya kadar bekleyip süzüyorum. Püskürtme başlığı olan bi şişeye koyup saç diplerime püskürtüp kendi halinde kurumaya bıraktım durulamaya gerek yok. Kokusu kötü değil hiç bi rahatsızlık vermiyor.

isabet

Kayıtlı Üye

miktarlar bir ölçektir.

sarımsak
çam yaprağı
ceviz yaprağı
ısırgan otu
papatya
40 gr çinko

abi bu yöntem saç dökülmesini durdurmayamı yönelik yoksa yeni saç çıkarmayamı?

satelcom

Banlı Kullanıcı
Çok ilginç ve etkili olduğu iddia edilen bir yöntem:40 gün süreyle ara vermeden her gün turp yenirse dökülen saçlar bile tekrar çıkıyormuş.Bir havas kitabından Nasreddin Hoca arkadaşımızın tercümesidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...