6. hissimi geliştirmeli miyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nurgül87

Kayıtlı Üye
Merhabalar, siteyi yeni keşfettim ve çok ilgimi çekti bu nedenle üye oldum. Zaman buldukça bilgileri okumak istiyorum, güzel paylaşımlarınız için teşekkürler. Sizlere, uzun zamandır çelişkide kaldığım bir konuda akıl danışmak istiyorum. Bazı basit şeyleri önceden sezebiliyorum. örneğin, aklıma bir anda biri geliyor ve bir kaç dakika içinde onu görebiliyorum veya arayabiliyor. Sınavlarda çıkacak soruları birebir hissettiğim oldu. Bir kişinin o an nerede veya ne yapıyor olduğunu hissettiğim oldu. Bir nesnenin yerini hissedebiliyorum gibi size göre çok basit olan fakat beni etkileyen durumlar bunlar. Bir anda oluyor, saniyelik bir duygu, his geliyor. Bunu geliştirebilirim bunun farkındayım, çünkü içimdeki enerji çok yüksek ve buna müsait. Fakat korkularım var. Geliştirdiğim zaman hissettiklerime inanacağım, ona göre davranacağım elimde olmadan, belki haksız yere insanları kıracağım. Hissettiğim şeyin doğru mu yanlış mu olduğunu bilemeyeceğim. Bu korkum nedeniyle , içimdeki bu enerjiyi hep bastırdım gelişmesine izin vermedim, hissettiğim şeyi unutmaya çalıştım veya doğruluğunu onaylamaktan kaçındım. Ve hep düşünüyorum hangisi daha mantıklı diye , her hissettiğime inanırsam veya şüphe duyarsam hayatta huzurlu olamam gibi geliyor, ama kendimi çok geliştirirsem belki daha mutlu olacağım bilemiyorum. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Çok uzun yazdığım içinde kusura bakmayın

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
Böyle bir enerjiye sahip olman çok güzel.Ayrıca geliştirmemen benim açımdan yanlış.Geliştirip kontrol altına alabilirsen istediğin yönde o enerjiyi kullanabilirsin.Sadece ileriye dönük sezebiliyorsun yazdıklarından anladığım kadarıyla.Bazı ölümlerde böyle enerjisi olan insanlardan yararlanıldığını seyretmiştim.Fakat orda geriye dönüktü.Bence sende enerjini geliştirip hem ileriye hem geriye dönük bir sezinleme kazanabilirsin.Kırılacağını düşündüğün insanlara da söylemezsin zaten olanla ölmüşe çare yok derler.Olacağı varsa olur.Kolay gelsin.İyi sezmeler. :D

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
çoğu kişiler0 dan başlıyor durugörü geliştirmeye,sizdese bu yetenek var zaten geliştirin.başarılar dilerim.iyi forumlar:)

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sınavda çıkacak konuları birebir biliyordum demişsiniz yahu ne var bunda bende biliyorum nerden soru gelir nerden gelmez ayrıca bunu bilen çok.
bu sezgi değildir tahmin etme olayıdır. ayrıca tanıdğınız insanların genelde ne yapar ne içer nerde olur biliriz az çok. zaten hayatta neden şüphe duymuyoruz ki şüphesiz güvensiz bir yaşamımız yok mu? hangimiz kime güveniyor ya da tam şühpesiz ki? hem şüphesiz ve tam güvenmeyle yaşanan hayatta adamı yerler be :D her neyse belkide 6 hissiniz vardır. ama bana 6 hissiniz etkileyici gelmedi şuan sıradan buldum anlattıklarınızla sizi.

nurgül87

Kayıtlı Üye
yorumlarınız için teşekkür ederim. sınav soruları ile ilgili bir örnek anlatayım size, final sınavım vardı ve 3 soru soracak hocamız, hiç çalışmamıştım yani kesin kalacaktım. son gece koca kitaptaki bazı sorulara bakma isteği geldi , 3. veya 4. soruydu , bunu yazmam gerektiğini hissettim saniyelik bir his ile, ve o sorunun cevabını yazdım kopya olarak, ve sınavda bu soru çıktı , bu sıradan bir tesadüf değil bence olasılığı çok düşük. tahmin etmiyorum , saniyelik his olarak hissediyorum çok güçlü bir his. tahmin olsa bir dolu sey tahmin edebiliriz tabiki. hislerim saniyelik oluyor heyecanlanma ile geliyor kalp atışım artıyor

aşk1

Banlı Kullanıcı
yorumlarınız için teşekkür ederim. sınav soruları ile ilgili bir örnek anlatayım size, final sınavım vardı ve 3 soru soracak hocamız, hiç çalışmamıştım yani kesin kalacaktım. son gece koca kitaptaki bazı sorulara bakma isteği geldi , 3. veya 4. soruydu , bunu yazmam gerektiğini hissettim saniyelik bir his ile, ve o sorunun cevabını yazdım kopya olarak, ve sınavda bu soru çıktı , bu sıradan bir tesadüf değil bence olasılığı çok düşük. tahmin etmiyorum , saniyelik his olarak hissediyorum çok güçlü bir his. tahmin olsa bir dolu sey tahmin edebiliriz tabiki. hislerim saniyelik oluyor heyecanlanma ile geliyor kalp atışım artıyor
bak bende sana yaşamış olduğum bir anımı anlatayım. Bir yıl önce ingilizce sınavına giricektim Hocamız sağolsun birkaç metin verdi aynen ondan sorucam dedi metinlerde ingilizce soru ve cevaplar vardı. ve çok fazlaydı ezberlemek imkansızdı diyebilirim size. sonra sabah olucak sınav ama ben uyuyamıyorum vicdanen resmen sıfır alıcam napsam napsam diye derken gittim metinde rastgele bir soru seçtim ki hocamızda cins bir insandı. ve cins bir hocanın sorabileceği kadar cins bir soru takıldı cevabıyla gözüme. Arkadaşlarım uyuyordu vazgeçmişlerdi. ben kendimi rahatlamak için midir nedir başladım ezberlemeye. o soru ve cevabını yazana kdr defalarca elim acımıştı sonra sınava girdim sınavda iki soru vardı şaka gibiydi biri benim o çalıştığım soruydu 50 puan almıştım inanılır gibi değildi. Tesadüf eseri seçmemiştim o soruyu seçecekmişim ki seçtim. ve 50 alıcakmışım. farkında değiliz ama kaderimizde ne varsa onu yaşıyoruz ondandır ya bazen bazı şeylere sahip olurken bazende bazı şeyler alınıyor bizden hep kadere göre.
kısacası sizinkisi sezgisellik değil kadersel bir durum yaşamışsınız.

alin

Kayıtlı Üye

Bahsettiğiniz durum duru sezidir. Heyecanla içinizden gelen ve ne ses, ne görüntü olmadan gelen bildirimler olduğunu söylemişsiniz. Öncelikle geliştirmek istiyorsanız, sorulardan ve karışıklıktan uzak durun. Böyle olsa şu mu olur, bilsem ne olur vs vs...

Size önerim, bu yetileri isteyip istemediğinize karar vermek, sonrasında da ona göre devam etmenizdir. Kararınız evet ise gelen hislerin kıymetini bilin, bazı zamanlarda hiç bir işinize yaramadığını düşündüğünüz, hatta acı haberler dahi alıp, bir şey yapamadığınız dönemler olacaktır. Kimi zamanlar bunu hissetmesem ne olurdu ki diyeceksiniz ancak her durumda bunun bir yeti olduğunu bilmelisiniz yanıtınız evet ise...

Zamanla artabilecek bu yetiler, kime ne gibi fayda ya da anlam taşıyordan çok, sizinle hisleriniz arasındaki bağ önemli olmalı. Kar- zarar/ istek/isteksizlik durumuna karar verip, daha önce sitemizde paylaşılan konular arasında size yanıt olabilecek konuları da okumanızı öneririm.

Sevgiyle...

foreman

Kayıtlı Üye
aynen öyle bendede anlattıklarınızın aynısı var bir nesneyi yada herhangi birini hissetme evde sırf bundan yararlanıyorum bişi kayboluyor fakat çook üşengeçsem yani uğraşmak istemiyorsam bir anda his yani vücudumun kontrolu sanki oraya programlanmış kendisi gidiyor gibi farklı bişi güzel...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...