Karanfille Saçlar Dökülmesin

vivalavida

Kayıtlı Üye
Merhabalar...

Yarım litre su dolu (içme veya musluk suyu farketmez) şişeye bir avuç tane karanfil koyup bir gün bekletiyoruz. Ertesi gün suyumuz kahverengimsi bir renk alıyor. Bu suyu banyo sonrası saç diplerimize yedirip saçımızı bir süre havlu ile sarıyoruz. Ve bu işlemi 2 günde bir tekrarlıyoruz.

Her taramada elime bir avuç dolusu saç geliyordu. Karanfil suyunu denememin haftasında yani bu sabah, elime gelen saç miktarı sayılabilecek kadar azaldı. Sadece 3 uygulamada bu kadar güzel sonuç vermesi haftaya iyi başlamama da sebep oldu.:) Aynı konudan şikayetçi olanların denemelerini tavsiye ederim.

Sevgiyle...

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Bunu deneyecem bence:beta1:

Deruni

Kayıtlı Üye
Peki sac diplerimize yedirmeden once sacimizi sampuanlasak da oluyor mu?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kısa süre önce denedik ama biraz farklı bir yöntemdi.Konu aktifleşmişken bu şeklinide yazıyım belki yardımı olur.10-15 adet karanfili bir su bardağı kaynamış suyun içine atıp kısa bi süre kaynatıyoruz.Daha sonra dinlenmesi ve soğuması için bekletiyoruz.Soğuduktan sonra saç diplerine masaj yaparak uyguluyoruz.Temiz saça uygulanmasında fayda var.
NOT:Aldığınız karanfilin kalitesi çok önemli ve mutlaka aktardan taze almaya çalışın.Kaynayan suyun içine attığınız karanfil eğer dik şekilde suyun üstünde kalıyorsa doğru ürün,suyun dibine batarak yan yatıyorsa yanlış karanfil alınmıştır.Uygulamanın etkisinde buda çok önemli.Mümkünse kendiniz değil bir başkasına masaj yaptırarak uygulattırın saçın her yerine daha çok nüfuz eder.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bir başka alternatif te aktardan veya netten sipariş ile poşet çay almak ama boş poşetlerinden,büzgülü çay poşetlerinden. Bu poşetlere karanfil tanelerini koyabilir ve şampuanınızın şişesinin dibine ittirerek muhafaza edebilirsiniz.Her yıkamada da çalkalar kullanırsınız. Ben bunu okaliptüs yaprakları ile yapıyorum,poşet te kullanmıyorum ve özellikle mevsim geçişlerindeki saç dökülmelerinde çok yararını görüyorum.

lavinia888

Kayıtlı Üye
Banyo sonrasında karanfili uygulamıştım çok güzel bir yöntem. Hem çok güzel ve kalıcı bir kokusu var hem de saçların yağlanmasını geciktiriyor .