Reiki ile Şifalandırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

silwer

Kayıtlı Üye
Selamlar ;
Reiki ile şifa enerjisi (Ki) göndermeye başlıyorum. Fiziksel ya da ruhsal şifaya ihiyacı olan arkadaslar bı baslık altında taleplerini bildirirlerse elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışcam. Usui Reiki (2) uygulaycısıyım.
soy agacım: Anna Carlos-Gonzales
Hüseyin Yeten
Nil Sencer
Serap Gündoğdu
Sorununuzu belirtmenize gerek yok, yalnızca ad-soyad- dogum tarıhi- yaşadığınız şehir bilgilerini vermeniz gerekiyor. Bu enerjıyı talep ederekte zaten bana (Aysun - İstanbul) izin vermiş oldugunuzdan tekrar izin prosedürü uygulamamıza da gerek yok.
Site de başka Reiki uygulaycısı arkadaslar varsa hep beraber daha geniş bir grup olusturur daha cok kısıye ulasırız. Lütfen bana ulaşşsınlar...

Uzun süreli rahatsızlıgı olan arkadaslarla gerekırse bır takvım olusturup uzun süreli ve devamlı calısmalar da uygulamak isterim. Haberiniz olsun..

Sevgilerimle ...

heduba

Kayıtlı Üye
bu harika bişey silwer :)
hepimize hayırlı olur umarım.bişey sorabilir miyim bu arada, aşk acısını da iyileştirebilir misin ;)

silwer

Kayıtlı Üye
Bugune kadar hıc aşk acısı ıcın talep almadım acıkcası:))) Seninle deneriz ilk olursun :)) Ki enerjisi o kadar güçlü ve özeldir ki daha pozitif olmanı, ruhsal guclenmenı sağlar. Bu da sanırım daha kolay atlatmanda yardımcı olur...

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
merhaba ben aranızda yeniyim şu eft nedir bay urum benim de öyle bir sorunum var da açabilir miyiz belki ayrıca bir topic olarak

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
eft sitemizde hem e book hem konu olarak mevcut site içi aramayı kullanın bulursunuz

heduba

Kayıtlı Üye
urumcum eft ile ilgili e book u indirdim.ama hala o tıktıklardan ziyade kafayı duvara vurma modunda olduğumdaan uygulayamıyorum ne yazık ki :(

heduba

Kayıtlı Üye
haklısın urum cum.hem konuyu dağıttığımız konusunda hem bahane üretmem konusunda :) aslında insanoğlu acıyı biraz sevdiğinden mi bu aşk acısı konusu bu kadar abartılıyor acaba?neyse hakikaten...
silwer afedersin konu dışına çıktım...ama sana gerçekten şunu danışmak istiyorum.çok yoğun çalışıp çok yorgun olmama rağmen uyku sorunu buna bağlı gerginlik,anksiyete vs. bunun için reiki uygun mudur? Allah beterinden korusun ama öyle rahatsız edici ki bazen çıldırma noktasında olduğumu hissediyorum gerçek anlamda...

silwer

Kayıtlı Üye
Çok basit olarak acıklamak gerekırse Reiki, Evrensel yaşam enerjisidir. Fiziksel ruhsal ve zihinsel rahatlama, güven, iyi hissetme gibi birçok olumlu duygunun hissedilmesine yardımcı olur. Tüm beden katmanlarında stresin cözülmesine ve auranın güçlenmesine yardımcı olur.
Ruhsal rahatsızlıklarda yardımcıdır. Ama şunu da söylemem gerekır ben doktor değilim eger kı tıbbı kaynaklı bır durum varsa ortada öncellıkle tıbbı yonden yardım ıstenmeldıır. Reikiyse tıbbı tedavıye desteklıyıcı sekılde uygulanmalıdır. Kullanılan ılacların yan etkısını azaltır veya ortadan kaldırır ve iyileşme sürecini hızlandırır.
Aynı sekılde senın durumuna benzer durumlarda zıhınsel ve ruhsal rahatlama, sinir,korku, depresyon,kızgınlık, kötü hissetme gibi problemlerde yardımcı olur.

Pantea

Kayıtlı Üye
Guzel bir caba bu silwer tebrik ederim .

rosebud-61

Kayıtlı Üye
ben gülseren kara ben daha önce reiki 1 almıştım. reiki 2 yi almak isterim tşkler

silwer

Kayıtlı Üye
rosebud dikkatli okursanız reiki insiyesi olmadıgını reiki gönderimiyle şifalandırma oldugunu gorursunuz. Reiki insiyesi yalnızca bir reiki master tarafından - ki ben master değilim- birebir insiyiyasyon seklinde ,Grand Master Dr. Mıkao Usui nin vasiyet dogrultusunda maddı karsılıgı alınarak gerceklestırılır.Ayrıca ortalama 3 ders sürecek eğitim sürecinin de verilmesi şarttır insiye dısında. Bu kosullar altında sıte aracılıgyla ınsıye verılmesı mumkun değildir Reiki 1. düzey çalışmalarına katılmıssanız da bunların masterınız tarafından anlatılmıs olması gerekır.

silwer

Kayıtlı Üye
Selamlar; sitedeki uygulayıcı bır arkadasımın uyarısıyla ılk mesajımdakı eksılkıgı duzeltmek ıstıyorum. Yasdıgınız sorununuzu belırtmenıze gerek derken kastettiğim duygusal ya da fızıksel rahatsızlıgınızın kokenını, nedenını, özelinizi paylaşmanıza mecbur olamdıgınızdır. Sadece psikolojik sorunlar ya da fızık bedende agrılar vs. yasadıgınızı belırtmenız yeterlıdır. Sorunlarınızın nedenı,nasılını anlatıp anlatmamak sızlerın arzusundadır. Mecburtiyeti yoktur.
Ayrıca özelden sürekli aşk acısına care olarak Reiki yararlımıdır sorusu alıyorum genel olarak bu baslıkta cevap verıyorum. Reiki Duygusal şifalandırmaya yardımcı oldugundan içinde bulundugunuz ruhsal sıkıntıdan kurtulmanıza yardımcı olur. Duygusal ve Fiziksel şifalandırma enerjısıdır. Sevgilinize size geri döndürmez. Maji veya benzeri bir enerjı değildir.
Sevgilerimle

Sellenay

Kayıtlı Üye
:banghead:
urumcum eft ile ilgili e book u indirdim.ama hala o tıktıklardan ziyade kafayı duvara vurma modunda olduğumdaan uygulayamıyorum ne yazık ki :(

Haddim olmayarak Psikologumdan EFT uygulaması hakkında bilgi aldığım ve uyguladığım için bildiğim kadarıyla bir kaç cümle ile burada da açıklamak isterim.
EFT yaparken mesela ben aşk acısı için yapacaksam ilkönce cümlelerimi hazırlıyorum. Cümleleri kurarken öncelikle yaşadığımız olayı sonu " -semde- samda" ile biten cümlelerle anlatıyoruz. Mesela;" Aşk acısı çeksemde, sevdiğim kişi tarafından terkedilsemde anlaşılmasamada..vb(aslında siz yaşadıklarınıza uygun cümleleri kurabilirsiniz.
İkinci sırada o olaydan dolayı bulunduğumuz ruh halini yine sonu "-semde, -samda" ile başlayan cümleler kuruyoruz : " Aşk acısı yüzünden yüreğim sıkışsada, çok üzülsemde, ağlasamda, mutsuz olsamda"
En sonunda olumlama ve kabul cümlesi kullanıyoruz ve bu cümle sabit cümlemiz oluyor.
"Kendimi olduğu gibi derinden kabul ediyorum, Kendimi seviyorum, hayatı seviyorum, yaşamayı seviyorum"
diye bitiriyoruz.
Bu cümleleri kurarken 1-ilkönce iki avucumuzu yüzümüze bakacak şekilde açıyoruz ve serçe parmağından bileğe kadar olan sırt kısmını birbirine vuruyoruz.
2-Sonra; İki kaşımızın alnımızdaki uçlarına sağ ve sol ellerimizin işaret, orta, yüzük parmaklarıyla pıtpıtlayarak bu cümlelerin hepsini söylüyoruz.
3- Kaşlarımızın alt uçlarına yine iki elimizin aynı parmaklarıyla pıt pıt yapıp cümleleri tekrarlıyoruz.
4-Gözlerimizin alt çukuruna
5-Burnumuzla dudağımız arasındaki dudak üstlerine vurup cümleleri tekrarlıyoruz.
6-Alt dudağımızın hemen altında iki tarafındaki noktalara pıt pıtlıyoruz.
7- Göğüs kemiğimizin hemen üstündeki acıyan noktaları parmak uçlarımızla oğuşturuyoruz.
8-Göğüs altımızdan kasıklarımıza kadar olan vücudumuzun iki yanını ellerimizin yanıyla oğuşturarak sözleri tekrarlıyoruz.
9-Tepe şakramızın- bıngıldağın olduğu noktaya sağ el parmak uçlarıyla pıt pıtlayıp cümleleri söylüyoruz.

Not: 9 noktayı pıtpıtlarken cümlelerin hepsini tekrarlıyoruz.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Reiki 3 dahil 3 aşamada inisiye oldum. Ama henüz master değilim. Çünkü benim eğitim aldığım yerde Reiki 3 A- ve B olarak 2 dala ayrılmış durumda. Şu anda kendi iç dünyamı şifalandırmak, öfkelerimden arınıp bir çok insanı affetmeye çalışmakla meşgulüm. Öğrendiğim reikide Şifayı önce kendi ruh hallerimizi iyileştirmek için kullanıyoruz.
Kanserin hayata, kendine ve diğer insanlara çok öflkelenen ve asla affedemeyen insanların hastalığı olduğunu biliyor musunuz?
Guatr: Söylemek istediklerini söyleyemeyen, konuşamayan, kendisini ifade edemeyen insanlarda ama özellikle kadınlarda daha çok görüldüğünü,
Baş ağrısının itirazı olanların hastalığı olduğunu
Grip ve soğuk algınlığına, kendine ve etrafa çok kızgın insanların daha çok yakalandığını
Eklem rahatsızlıklarının ; Her şeye itirazı olan ve itirazcı insanların çektiklerini

Bu hastalıklardan ve ağrılardan daha az şikayetçi olmak için nedenlerini ve duygu durumlarını farkedip düzelterek başaracağımızı öğrendim.

jazzminn

Kayıtlı Üye
slm silwer , adım yasemin dalgıç - 1975 doğumluyum ve izmir'de yaşıyorum. enerji göndermeni bekliyorum(feci şekilde deniz korkum var) teşekkürler....

yagmurlum

Kayıtlı Üye
Ben de ıstıyorum adım tülay 11 08 1982 anne adım serpil bursa ıznık.

yasemin

Kayıtlı Üye
Reikiyi 2001 senesinde öğrendim. Çok paralar istiyorlardı aradım bir kaç yeri geri bile dönmediler. Ben de nasipse beni bulur dedim ve bekledim. Buldu. Reiki 1- 2-3 almaknasip oldu. 3 konusunda kendimi hazır hissetmediğimden hâlâ kullanmıyorum 2 de kendi isteğimle kaldım.
Cumartesi günü kedim patisinden yaralanmış. Veteriner ameliyat etti. Pazar günü kedinin bir gözü kanlı, narkozdan sarhoş, bitkin dolaşıyordu. Kucağıma aldım reiki uygulamasına başladık. Gözü gece geçti. Nasıl da bayıla bayıla alıyor o enerjiyi bir görseniz. Epey kendine geldi. Ağzına mama sürmüyordu iştahla yemeye başladı.

Bu konuyu epeydir açmak istiyordum da "ra sheeba " ile tanışan var mı? Resmi sitesi yasaklanmış ama başka sitelerde de anlatılıyor. Ra sheeba'nın hayatta insanın önüne fırsatlar açtığını çok kez gözlemledim. Urum ve diğer arkadaşlar ra sheeba konusunda bilgisi olanlar varsa bilgi paylaşırsanız sevinirim.

logii

Kayıtlı Üye
RA SHEEBA, Everensel Yaşam Enerjisi’ nin çok kuvvetli bir bölümüdür.

İnsanlığın toplam titreşimi, istenen titreşim seviyesine ulaştı, ve bilgi ve enerji girdapları süzülmeye başlandı. Bu seviyeye son olarak Mısır’da, “Gözetleyiciler” in titreşimi en sonunda bu seviyeye ulaştığında erişilmişti. Esas oyuncular hazırdı ve insanlara bunu aktaracak olan Pharaoh’tu. Pharaoh öldükten sonra hepsi kayboldu.

Şimdi bu esas oyuncular tekrar “oyun tahtasında”, bu enerjiye sahip çıkmak için yerlerini aldılar. Bu sefer birçokları tarafından sahip çıkılacak ve yükseliş statüsünde çok değerli bir katkısı olacak. Bu sefer, suistimal edilmeyecek! Edilemez, çünkü bunu tek bir grup ya da kişi elinde tutmayacak. Birçok kişi sahip çıktığında ve bütünlük gösterdiğinde, daha once hiç olmadığı kadar büyük bir enerji akmaya başlayacak. Bu “RA” enerjisinin “SHEEBA” enerjisi ile ilk defa birleşmesidir.

"SHEEBA" – SEVGİ nin cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi, ve kaynağa direkt bağlı olan Evrensel Şifa Enerjisinin “dişi” kısmıdır.

"RA" – Kaynağı, Büyük Merkezi Güneş’tir.

“Sheeba”, "Ra" ya giden yolu gösterir. Sadece Sheeba aracılığıyla “Ra”ya erişebilir ve Yuva’ ya giden doğru yolu bulabiliriz.

RA SHEEBA şifası doğrudan Çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratır. Bu şekilde bize SEVGİ’yi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan şeydir. Enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Işığa sahip çıkın. Işığımızı herkese gösterelim ve Işığı kimlerin farkettiğini görelim.

İnisiyasyon neler yapar?

* Titreşiminizi değiştirir, ruh renklerinizi değiştirir ve sevginin benliğinizin içinden akması için yolu açar.

RA SHEEBA’ ya uyumlanmaya hazır olduğumuzu nasıl bileceğiz?

* Titreşimin rezonansını hissedeceksiniz. Şu anda kontratında tekrar “Gözletleyici” olmayı seçenler ve Ra enerjisine sahip çıkanlar inisiyedir.

RA-SHEEBA TARİHÇE

Başlangıçta bir dizi şaşırtıcı olaylar RA-SHEEBA’nın doğmasına sebep oldu.

Herşey “Esas Oyuncular”dan biri olan Michael’in, 1982 yılında Broken Hill’deki Barrier Dağlarının eteklerinde bulunduğu sırada bir “Merkez” vizyonu alması ile başladı.

1991 yılında Michael ve ailesi, kendisine vizyonda gösterilen yer olan malikaneye taşındılar. Mart 1998 de , İngiltereden Adelaid’a gelen bir çiftle tanıştılar. ”Ruh” tarafından kendilerine İngiltere Glastonbury ‘de Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir ritüel yapmaları söylenmişti ve bu töreni yaptılar.

Sonra 25 Eylül 1998’de aynı töreni yapmak için Avustralya’daki “Alice Springs” e gitmeleri bildirildi. Önce Adelaid’e gittiler ve sonra Alice Springs’e gitmeyi planladılar, fakat belirtilen tarihte Alice Springs’te olamadılar. Ruh kendilerine üzülmemelerini, birinin onları evine davet edeceğini ve gitmek durumunda olacaklarını söyledi.

Merilyn Bretherick onları Barrier Dağları’nın eteklerinde “Springs” denen yerde bulunan evlerine davet etti. Kabul ettiler ve Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir tören yapıp yapamayacaklarını sordular. Tören uygulandı. Enerji harikuladeydi.

Tanrıça enerjisi “The Springs” de ikamet eden kişilerle çalışmaya başladı. Herbirinin oynayacakları rolü “hatırlamalarına” sebep oldu.

Peter Johanson sembollere ve kelimelere kanal olmaya başladı. Merilyn RA-SHEEBA formatını ve bir inisiyasyon işlemini almaya başladı. Michael de dünyayla bağlantısını kuruyordu. Geçmişteki yaşamlarımızı ve RA-SHEEBA ‘nın Firavun ve eşi aracılığı ile Mısır’a ilk getirilme dönemindeki rollerini hatırlamaları ilginçti.

Ruh tarafından bunun adına”RA-SHEEBA” demeleri istendi. (Okunuşu Raa Şiba) İngiltereden gelen çift Alan ve Shirley de (semboller ve format olmadan) gelen enerjiyi alıyorlardı. Onlara da “RA-SHEEBA” olarak adlandırmaları söylenmişti. Alan, Shirley ve Tina bir kez daha Avustralya’ya gittiler ve hep birlikte ilk RA-SHEEBA Workshop’u oluşturdular. 8 “Esas Oyuncu” inisiye edildiler ve RA-SHEEBA Master’i oldular.

Şu anda Avustralya, İngiltere, Alaska, Yunanistan, Kanada, ABD, Türkiye, NewMexico, Ekvador, İsrail, Lübnan, Mısır, İsviçre ve Hollanda’da RA-SHEEBA Masterleri bulunmaktadır. Peter ve Merilyn RA-SHEEBA’yı Victoria/Avustralya’ya taşıdılar ve şimdi de İnternette yer alıyor.

Hem de “Ruh” un istediği şekilde dünyayı kucaklamaya devam ediyor. turgay reikden marimari

-SHEEBA, Evrensel Yaşam Enerjisi’nin çok kuvvetli bir bölümüdür.

Artık; insanlığın toplam titreşimi,istenen titreşim seviyesine ulaştı ve bu bilgi ve enerji girdapları süzülmeye başladı. Bu düzeye son olarak Mısır’da,”Gözetleyiciler”’in titreşimi nihayet bu seviyeye ulaştığı zaman erişilmişti. Esas oyuncular hazırdı ve insanlara bunu aktaracak güce sahip olan kişi Firavun’du. Firavun öldükten sonra herşey kayboldu şimdi bu esas oyuncular bu enerjiye sahip olabilmek için tekrar “oyun tahtasında”ki yerlerini aldılar. Bu sefer bu enerjiye birçokları sahip olacak ve yükseliş statüsünde çok değerli bir katkısı bulunacaktır. Artık suistimal edilemeyecek !. Edilemez çünkü bu enerji tek bir grup ya da kişinin tekelinde olmayacaktır. Birçok kişi sahip çıktığında ve bütünlük gösterdiğinde, daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir enerji akmaya başlayacaktır. Bu RA enerjisinin SHEEBA enerjisi ile ilk defa birleşmesidir.

“SHEEBA” Sevginin, cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi ve kaynağa direkt olarak yönelen Evrensel Şifa Enerjisinin “dişi” kısmıdır. “RA” yani kaynak, Büyük Merkezi Güneş’ten doğar.
“Sheeba”, ”Ra”ya giden yolu gösterir. Sadece ” Sheeba “ aracılığı ile “Ra” ‘ya ulaşabilir ve Yuva’ya giden doğru yolu bulabiliriz.

RA-SHEEBA şifası doğrudan çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratarak bize SEVGİ’yi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan unsurdur.

Enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Işığa sahip çıkın. Işığımızı herkese gösterelim ve Işığı kimlerin farkettiğini görelim.

İnisiyasyon neler yapar?

Titreşiminizi ve ruh renklerinizi değiştirerek sevginin benliğinizin içinden akmasına yol açar.

RA-SHEEBA’ya uyumlanmaya hazır olduğumuzu nasıl bileceğiz.?

Titreşimi hissedeceksiniz.Bunu hissedenler tekrar “Gözetleyici” ve Ra enerjisine sahip kişiler olacaktır.

RA-SHEEBA NUMEROLOJİ

R=9, A=1 : Toplam=10 S=1, H=8, E=5, E=5, B=2, A=1 : Toplam=22

RA=10 ve SHEEBA=22 toplamları 32 ‘dir. Bu toplam Kader Yolunun Sayısı’dır.

RA=1 ‘daki ünlülerin ve SHEEBA=11 ‘ deki ünlülerin toplam sayısı 12 eder ve bu da 3’e indirgenir. Bu,Ruh’un Sayısıdır.

RA=9 ‘daki ünsüzlerin ve SHEEBA=11 ‘ deki ünsüzlerin toplamı 20 eder ve bu da 2’ye indirgenir. Bu, Dış Kimlik Sayısıdır.

Doğum tarihinin toplamı Yaşam Yolunun Sayısıdır.

Aşağıda açıklanan geçici titreşim bir alt çevrim titreşimidir. Ruh, Dış Kimlik ve Kader Yolu sayıları ise yaşam boyu çevrimin titreşimleridir. Bu ana çevrimlerin içinde, birkaç ay ya da yıl sürebilecek olan minör ya da alt çevrimler vardır. Ana titreşimin tanımlanmasında rolleri olduğu için bunları da kapsama aldım.

RUH SAYISI

Ruh Sayısı “ 12/3 “ olup,yüksek bir ruhani titreşimi belirtir ve Tanrı/Tanrıça’yla olan Ruhsal İlişkinin bilincinde olunması, diğerlerine yardımcı olmak için büyük bir istek duyulması esasına dayanır. ” 12/3 “ ayrıca, daha yüksek bir düzenin zevklerine erişme, yani gerçek Ben’in doğmasına izin verme arzusudur. Geçici bir Titreşim olarak da, BEKLEME DÖNEMİ, BAKIŞ AÇISININ, TALİHSİZLİĞİN ve BOYUN EĞMENİN DEĞİŞMESİDİR.

TAROT

Tarot sembolizmi Asılı Adam’dır. Anahtar kelime ters çevrildiğinde vahayı,deniz ya da suyu ve aynı zamanda ilahi gücün ilk suyunu temsil eder. Bu kart olayların her zaman görüldükleri gibi olmadıklarına işaret eder. (Yuva’ya yolculuk’ta bu sık sık belirtilmektedir.) Gerçek anlayış için yüzeyin derinlerine bakan, bilinç ve kontrolü mükemmel olan bir kişiyi temsil eder. Bu kişi dünya sorunlarını anlayabildiği için, dünyayı başaşağı bir durumda algılayanların kendisini “deli” olarak nitelendirdiklerinin bilincindedir.

ASTROLOJİK OLARAK

Astrolojik açıdan, ”3” ‘ü yöneten Jüpiter’dir. Yay burcu ve dokuzuncu ev, yüksek eğitim ve derin felsefe ile açılmayı ve bu zihinsel açılımın amacının yaşamın soyut sırlarını haiz bir aydınlanma olduğunu temsil eder.

GÖRÜNEN KİŞİLİK SAYISI

Görünen kişilik sayısı olan “20/2”; anlayışı,adaptasyonu ve yenilenmeyi temsil eder. Bu çevrimsel süreç uyanmış insan kişiliğini yaratır. Çünkü yargı anı ile bilinçlenme anı birbirleriyle örtüşürler. Geçici titreşim olarak,bu durum DÖNÜM NOKTALARI, KARARLAR, BİLİNÇLİLİK, ADAPTASYON ve YENİDEN YAPILANMA’yı kapsar. Bu bir gelişim sürecidir. Geleceğin gerçekleri daha şimdiden filizlenmektedir. Değişim ihtiyacına karşın direnç gösterilmemelidir.

Alıntı

Belki bilgisi olmayanların işine yarar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...