Zihinsel ve Bedensel Güç için Zikir

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Ben bu yaz disiplinli bir şekilde ders çalışmayı planlıyorum. Kesinlikle programımdaki gibi çalışacak kapasiteye sahip olduğumu düşünüyorum. Aynı zamanda fiziksel olarak -özellikle iskelet yapımı- geliştirmek istiyorum. Bunun için gerekli çalışmalar, araştırmalar yaptım. Ve hepsine çözümler bularak kendime bir program hazırladım. Tüm bunları yaparken ruh sağlığımı zinde tutmak ve aynı zamanda geliştirmek istiyorum. Ne yazık ki internette zikir konusunda feci halde bilgi kirliliği var. Bende bu sitede hem işin üstadlarına hem de bu işte bir şeyleri başarmış tecrübeli insanlara sorayım dedim. Yani özetleyecek olursak;
Zihnimi, ruh sağlığımı zinde tutacak, depresyondan uzak tutacak (çok çabuk girebiliyorum), bilhassa egolardan arındıracak,
vücudumu geliştirmeme yardımcı olacak ve bu inancı verebilecek (böyle bir şey var mı bilmiyorum fakat isteyince her şey olur),
ve enerjimi yükseltmek de istiyorum.

Çok şey istemiş gibi görünebilirim. Fakat 2-3 yazı okuyup etkilenen kişilerden değilim arkadaşlar. Konuya çok hakim olmadığım için her ayrıntıyı anlatmak istedim. Teşekkürler.

Sevgi ve Işıkla.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
el-Muktedir | ya Muktedir
Muktedir : İktidarı ve kudreti sonsuz olan ve herşeye muktedir bulunan.

Bu esmayı zikredebilirsiniz.Sayısı konusunda bir fikrim yok. Fakat şu linke göz atabilirsiniz.Sevgiler.

http://www.gizlimabet.com/threads/31095-Esmalar%C4%B1n-zikir-adetleri-ve-mucize-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri

Teşekkürler. Peki yanındaki sayısıyla okumak şart mı? Sayısıyla okumamak kötü şeylere sebep olabilir mi? Ben arada aklıma geldikçe okumak istiyordum da.

Kusura bakmayın arkadaşlar. Mesajı düzenle seçeneği olmadığı için aklıma takılan birkaç soruyu da sormak istedim.
Zikir çekerken gün/zaman önemli mi? Bazı zikirlerde öyle yazıyor da.
Zikir çekmek havas mıdır? Havas günah mıdır? Zikir günah mıdır?
Teşekkürler.

heppha

Banlı Kullanıcı
Zihinsel beden ve bedensel güç için zikir arayacağına dua et.O herkese hakettiği kudreti ve gücü verdi,sana düşen taraf şükretmek fazlasını istemek değil.Eğer fazlasını hakediyorsan,o bilir ve sen istemeden verir zaten.Sen sadece haline şükretmesini bil.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Zihinsel beden ve bedensel güç için zikir arayacağına dua et.O herkese hakettiği kudreti ve gücü verdi,sana düşen taraf şükretmek fazlasını istemek değil.Eğer fazlasını hakediyorsan,o bilir ve sen istemeden verir zaten.Sen sadece haline şükretmesini bil.

Yanlış anlaşıldım sanırım. Sadece zikir çekmeyeceğim. Sadece zikir konusunda bilgisizim. Tabii ki her insan haline şükretmeli fakat asla durmamalı. Benim şahsi görüşüm bu şekilde. İyi Günler.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Teşekkürler. Peki yanındaki sayısıyla okumak şart mı? Sayısıyla okumamak kötü şeylere sebep olabilir mi? Ben arada aklıma geldikçe okumak istiyordum da.
Aklınıza geldiyi an yapmalı olduğunuz andır. İsterseniz günlük olarak minumum sayısı kadar çekin, sonrada aklınıza geldikce devam edin. Ben öğle yapıyorum. Zararı filan yok. :Angel_anim:

omg

Kayıtlı Üye
Ders için :
ya Alim
ya Muiz
ya Mukaddim

Spor için :

ya Kaviy

bunlar olmaz mı arkadaşlar

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ders için :
ya Alim
ya Muiz
ya Mukaddim

Spor için :

ya Kaviy

bunlar olmaz mı arkadaşlar
Hepsi güzel ancak Mukaddim için bu da var:
Mukaddim ve Muahhir isimlerinden birini zikretmeden yalnız ötekiyle dua etmek caiz değildir. Her ikiside Allah’ın fiili sıfatlarındandır. Dilediğini öne alan, dilediğini arkada bırakan O’dur. Öne alınan kimse yüksek mertebeler çıkar. Geri bırakılan ise en aşağı mertebelere iner. Geri bıraktığını öne çıkarmaz, öne çıkardığını da geriye bırakmaz. Bu iki ismi birlikte zikretmek, ayrı zikretmekten daha güzeldir. Copy ettim.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Hepsi güzel ancak Mukaddim için bu da var:
Mukaddim ve Muahhir isimlerinden birini zikretmeden yalnız ötekiyle dua etmek caiz değildir. Her ikiside Allah’ın fiili sıfatlarındandır. Dilediğini öne alan, dilediğini arkada bırakan O’dur. Öne alınan kimse yüksek mertebeler çıkar. Geri bırakılan ise en aşağı mertebelere iner. Geri bıraktığını öne çıkarmaz, öne çıkardığını da geriye bırakmaz. Bu iki ismi birlikte zikretmek, ayrı zikretmekten daha güzeldir. Copy ettim.

emin misiniz? baktım ikisinin anlamı tam olarak zıt birbirine.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
emin misiniz? baktım ikisinin anlamı tam olarak zıt birbirine.
Yukarıda da öyle yazıyor zaten. Biri öne alan digeri geri birakan manasında. Geri bırakılanın okuyana zararı yoktur, zararlı kişileri uzaklaştırmasıyla yanaşı Allahın sevgili kullarından eder, kötü huylardan arındırır diye okudum. İsterseniz sadece Mukaddimi zikir edin. Daima yükselmek için okunur.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Yukarıda da öyle yazıyor zaten. Biri öne alan digeri geri birakan manasında. Geri bırakılanın okuyana zararı yoktur, zararlı kişileri uzaklaştırmasıyla yanaşı Allahın sevgili kullarından eder, kötü huylardan arındırır diye okudum. İsterseniz sadece Mukaddimi zikir edin. Daima yükselmek için okunur.

teşekkürler. peki bazılarında tarih yazıyor. mesela cuma günü zühre saati diye. bu şart mıdır? yoksa istediğimiz zaman okuyabilir miyiz? bir de sayı 41 mesela 42 oldu farketmeden. bir şey olur mu?

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
teşekkürler. peki bazılarında tarih yazıyor. mesela cuma günü zühre saati diye. bu şart mıdır? yoksa istediğimiz zaman okuyabilir miyiz? bir de sayı 41 mesela 42 oldu farketmeden. bir şey olur mu?
Ben de sizin gibi önceleri çok istesem esma okumayı korkuyordum. Zamanını bilmem ama ben artık istediğim zaman, istediğim kadar okuyorum. Biri bana zamansız ve sayısız okuyun dedi. Hem bundan başka benim kendi tecrübemden de biliyorum ki esas olan Allahı gerçekten zikr etmen,kendi isteyinle yürekten dua ede bilmendir. O zaman ister abdest al ister alma zaten duan Ona ulaşıyor. Bir de başlamadan önce Ayetül Kürsi, Nas, Felak da okuyun. Rahatlarsınız.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
El Vacid 14 - 196
El Mukaddim 184
El Bari 214
El Kaviyy 116
El-Alim 150
bu zikirleri seçtim arkadaşlar. hepsine baktım ayrıntılı olarak ama bir de sizlere sorayım dedim. çelişen vs. var mıdır acaba?

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
"Ya Gayyumu fela yefütü $ey'un min ilmihi vela yeudühü" Yatmazdan önce allahdan senin beyin ve ruh gücünü arttirmasini niyyet et ve duani oku.her gün 27 defa ve 40 güm devam et en onemlisi allahin kudreti büyükdür sadece inan ve deyi$imi hiss et..alinti..

Rabiosa

Kayıtlı Üye
"Ya Gayyumu fela yefütü $ey'un min ilmihi vela yeudühü" Yatmazdan önce allahdan senin beyin ve ruh gücünü arttirmasini niyyet et ve duani oku.her gün 27 defa ve 40 güm devam et en onemlisi allahin kudreti büyükdür sadece inan ve deyi$imi hiss et..alinti..

Teşekkürler. Peki yazım doğru mu acaba? Sanırım Yeudühü'nün u'sunu v olarak okuyoruz?
Ya gayyumu fela yefütü şey'ün min ilmihi vela yeudühü

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Evet kelimeler dogru yazîlmî$.Duanin size faydasî olacagîna inanîyorum.allahîn izniyle.sevgiyle kalîn

rainbow8812

Kayıtlı Üye
Nur esmasini zikret idrak kapasiten artar fakat dikkat et güçsüz kalabilirsin.3600 defa nur esmasi .fakat korunma dualarını da birakma