ayak mantarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

diyego33

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 1 yıldan beri ayağım çok kaşınıyor ve kaşıyıncada inanılmaz zevkli oluyor kaçıya kaçıya biraz kanama oluyor önerebileceğiniz bir krem varmı mantar olmuş galiba :)

kiybele75

Kayıtlı Üye
çam yağı ile tereyağını karıştır sür iyi geliyormuş inşallah faydam olur çok zor hastalık bende çektim

diyego33

Kayıtlı Üye
gerçekten çok teşşekür ederim
allah razı olsun :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu sorun bir takim önerilerle gecmez gecsede yeniden basgösterir, bunun icin özel krem spreyler var doktora gitmek durumundasiniz.
Mantarin bir cok sekli var hangi ilac ile tedavi edilecegini birakalimda doktorlar bize bildirsin, önermekle olmuyor.
Ama bu sorun gectiginde tekrar olusmamasi icin tavsiyelerde bulunabilirim.Ayaklari kuru tutmak ve cok terleyen ayaklar icinse arada corabsiz gezmek.ayakkabilari dezenfekte etmek zorundasiniz, ve yine kullandiginiz corablarinizi 90 derecede makinada yikamalisiniz aksitaktirde evdeki diger bireylerede bulasir.
Allah sifa versin :)

diyego33

Kayıtlı Üye
amin allah razı olsun abdest aldıktan sonra mecbur kurulamadan çorap giyiyordm yanımda bir mendil taşyıp ayaklarmı kurutabilirim zaten 1 aydır terlikle geziyorum yaz gelince tekrar teşşekür ederim :D

mecra

Kayıtlı Üye
Kina yakin. Bir sureligine gecirir ama en dogrusu doktora gitmek tabi ki. Gecmis olsun. :)

kiybele75

Kayıtlı Üye
geçen mantar hastalığından kurtulmuş birinin kitabını okudum almayı düşünüyorum kadının denemediği bişey kalmamış deneme yanılma bulmuş

*apollon

Kayıtlı Üye
geçen mantar hastalığından kurtulmuş birinin kitabını okudum almayı düşünüyorum kadının denemediği bişey kalmamış deneme yanılma bulmuş

kitabın adını paylaşabilir misiniz?
bu hastalığın bakımı zor. geçmiş olsun. ayak mantarınız daha fazla ilerlemeden önleminizi alın derim ben. kaşımayın pek bence.
kınayı bende denedim. faydası oldu ama dediğiniz gibi uzun süreli bir fayda değil. önemli olanın iyi bakım olduğunu düşünüyorum. umarım çabucak şifaya kavuşuruz.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Zevkli oluyorsa devam edin :beta1: (Şaka yaptım alınmayın lütfen)

diyego33

Kayıtlı Üye
haha ha yok yok ne alıncam ama gerçekten hani tatlı tatlı kaşınır deriz ya işte benim kide öyle o zevki hiç bir yerde bulamıyorum :D

repece

Kayıtlı Üye
Kesinlikle dr' a gitmelisiniz ve önerilerini dinleyip uygulamalısınız çünkü bulaşıcı bir hastalık.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
:biggrinjester: :biggrinjester: :biggrinjester: Allah sizi güldürsün! Süpersiniz :)

Osmanlı Torunu !

Banlı Kullanıcı
Bunun için '' CİLDİYE '' doktoruna gidin ( halk tabiri ) '' KOCA KARI İLAÇLARINI '' bırakın tıp'a başvurun.
Ayrıca ayaklarınızı ıslak bırakmayın parmak aralarını kurulayın.

codzombi

Kayıtlı Üye
Eskiden , idrar etığıyla ayakları yıkarlarmış , bununla ilgili ciddi araştırmalar yapıldı . İdrar atığını bir denemek gerek doktora da sorup.

gümüş

Kayıtlı Üye
İlaveten Sn Codzombi'nin bahsettiği idrar atığı tedavisine değinmek istiyorum,idrar ile mantar ve hatta astım tedavisi uzakdoğuda halen uygulanmaktadır ama bu tek başına idrar gibi düşünülmemesi gereken br konu. Bir takım otlarla karıstırılıyor(bazen),kaynatılıyor, dinlendiriliyor vs ve kullanım ölcekleri var, ve sadece insan idrarı değil, inek idrarı mesela da önerilen yerel tedavi yöntemleri arasında,ilgililerin bu konuda idrar tedavisini anlamak için ciddi bir araştırma yapması ve ayrıca, tüm tedavi ve alternatif tedavi yöntemlerinde olduğu gibi karşı argümanı da gözden gecirmesi faydalı olur.

Soru, yeterli cevap ve öneri aldığı için,kapatılıp,taşınmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...