Dikkati Yöneltmek Enerji Vermektir

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar. :)

Dikkati Yöneltmek Enerji Vermektir

Bir insana, bir nesneye, bir hayvana, bir bitki veya bir imgelemeye, bir düşünceye olumlu veya olumsuz dikkat yöneltmek, dikkatimizi yönelttiğimiz şeye enerji vermenin bir yoludur. Bir şeye negatif dikkat yönelttiğimizde negatif bir titreşim, pozitif dikkat yönelttiğimizde pozitif bir titreşim yayarız ve yükleriz. Bizden yayılan titreşim, genellikle o şeyde de aynı titreşimi yaratır ve onun titreşimleriyle rezonansa gireriz. Bir taraf bir frekans yaratıp karşı taraf da buna aynı frekansla karşılık verdiğinde, her iki taraf da rezonansa girmiş olur.

Eğer birilerinden geldiğini hissettiğiniz olumsuz bir etkiye siz de ona eşdeğer nitelikte olan olumsuz bir etkiyle karşılık verirseniz onu kısa süreli olarak kendinizden uzaklaştırmanız olasıdır. Ancak bu durum çevreyi psişik olarak kirletir. Sizden yayılan olumsuz etki, kendisiyle benzer titreşimler de ki diğer titreşimlerle birleşip güçlenir ve nihayetinde siz de bu psişik kirlilikten nasibinizi alırsınız. Geçici bir korunma elde edip sonuçta daha büyük bir psişik saldırıya maruz kalırsınız. Bu nedenle en önemli korunma mantığı, hiçbir olumsuza, olumsuz bir karşılık vermeme prensibini benimsemektir. Bunu demek kolay ama yapmak zordur. Örneğin birisi size bağırdığında bağırmamak, öfkeye öfkeyle cevap vermemek, dedikodu yapmamak vb. spiritüel bir disiplin işidir. Bizler de pekala kendimizi disipline edebiliriz.

Bir olumsuzluğa olumsuz bir tepki vermek yerine, pozitif ve cömert bir enerjiyle yani tüm kalpleri arındıran sevgi titreşimleriyle cevap vermek daha yapıcı ve daha koruyucu bir yoldur. Sevgiyle cevap vermek, aynı zamanda temiz bir psişik atmosfer elde etmek için gerekli olan yaratıcı bir güçtür.

Dünya olarak içinde bulunduğumuz ve muhatap olduğumuz her durum ve koşulun oluşmasında tüm insanlığın ve dolayısıyla her birimizin yaptığı düşünce yayınlarının katkısı vardır. Korkuyu beslersek korktuğumuz durumların gerçekleşme olasılığını, barış duygularını beslersek de barışın gerçekleşme olasılığını seçmiş ve onların tezahür etmesine katkıda bulunmuş oluruz. Şu anda dünyanın pek çok yerinde gerçekleşen savaş ve barbarlığın görünürdeki nedeni siyasi, politik ve ekonomik temellere dayandırılır. Görünenin arka planındaki sebepler ise insanlığın psişesinde yatar. Psişenin derinliklerindeki temel duygunun korku olması kuvvetle muhtemeldir. Çünkü hayat da kalma içgüdüsü ile egonun itici gücü ne yazık ki korkudur. Korku yerine güven titreşimlerini, nefret yerine sevgi titreşimerini üretmeye başladığımızda kişisel yazgımız da insanlık yazgımız da şu anki akıllarımızla kavrayamayacağımız niteliklerde değişecek, aşkın titreşimlerin sihirli gücüyle işbirliği yapan kozmik oyuncular olarak yolumuza devam edeceğiz. İşte o zaman, hayatta kalmak için korkunun ve egonun egemenliğine hiç mi hiç ihtiyaç duymayacağız.

Ekli dosyayı görüntüle 4618

Halk arasındaki Nazar denen olayda bu konunun içine giriyor.Uzun süre odaklanılan dikkat yöneltilen kişiye enerji gönderiliyor. :)

Sevgiyle Kalın. :)

Not : Eğer bir kişiye bakarak olumlu enerji göndermek istiyorsanız o kişiye bakarken içinden olumlu şeyler düşünmenizde büyük fayda vardır. :)

Sinirli olduğunuz bir an da istemsiz başkalarına negatif enerji gönderebilirsiniz.Bunu engellemek için başka kişilere bakarken içinizden olumlu şeyler düşünün.Hem siniriniz gider hem de negatif enerjinizi başkalarına gönderip zarar vermezsiniz.:)

guneş4

Kayıtlı Üye
Evet özellikle enerjisini beğendiğim insanların yanında kendimi yenilenmiş ve mutlu hissederim. Her insanın yanında kendimizi farklı hissetmemizin sebeplerinden biri de bu demek ki. Peki oturduğum yerden dikkatimi benden uzakta olan birine yönelttiğimde onun enerjisinde değişiklik olur mu ya da karşılıklı bir etkileşim ? Ya da saplantılı şekilde bizi düşünen insanlar varsa ne yapmalıyız ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evet özellikle enerjisini beğendiğim insanların yanında kendimi yenilenmiş ve mutlu hissederim. Her insanın yanında kendimizi farklı hissetmemizin sebeplerinden biri de bu demek ki. Peki oturduğum yerden dikkatimi benden uzakta olan birine yönelttiğimde onun enerjisinde değişiklik olur mu ya da karşılıklı bir etkileşim ? Ya da saplantılı şekilde bizi düşünen insanlar varsa ne yapmalıyız ?

Saplantılı bir şekilde sizi düşünen kişiler için forumda korunma uygulamaları mevcut. :) Enerji korunması yapıp olumsuz enerjilerden korunabilirsiniz. :) Psişik kalkan uygulayabilirsiniz bu linke bakın : http://www.gizlimabet.com/threads/22550-Psişik-korunma-ve-kalkan!!!
Diğer sorunuza gelirsek sizden uzaktaki birisine odaklanırsanız etkileşim olur. :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Biri bizi saplantılı bir şekilde düşünüyorsa ne gibi etkileri olur hayatımıza?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Biri bizi saplantılı bir şekilde düşünüyorsa ne gibi etkileri olur hayatımıza?

O kişiden size negatif enerji gelebilir.Sizi enerjisel yönden etkileyebilir.
Eğer kişi sizi sevgi,aşk bakımından düşünüyorsa sizi etkileyebilir vb.. gibi etkileri olur.

cathrine

Kayıtlı Üye
Eğer sevgi ve aşk anlamında bizi düşünüyorsa biz de mi o kişiye karşı aşk hissederiz,negatif düşünüyorsa biz de negatif mi hissederiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Eğer sevgi ve aşk anlamında bizi düşünüyorsa biz de mi o kişiye karşı aşk hissederiz,negatif düşünüyorsa biz de negatif mi hissederiz?

Eğer sizi sevgi ve aşk anlamında düşünüyorsa,sizi istiyorsa sizi duygusal yönden etkileyebilir. Nasıl desem forumda bununla ilgili konular var biraz araştırın bulursunuz . Daha iyi anlarsınız . :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Hangi konu başlıkları altında olduğunu bilmiyorum,forumun hangi başlığında var?Link verebilir misiniz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hangi konu başlıkları altında olduğunu bilmiyorum,forumun hangi başlığında var?Link verebilir misiniz?

Ben tam olarak hangi başlık altında bilmiyorum.Ama bu konuyla ilgili konular görmüştüm önceleri.
Siz psişik korunma kalkanı adlı konuya girin,okuyun. :) Sorun olmaz. :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Bir kişiye kendimizi hatırlatmak da bu yöntemle sağlanabilir mi ya da kendimiz bir arkadaşımıza hatırlatabilir miyiz bilinçli olarak?

cathrine

Kayıtlı Üye
Telepati konularını her zaman okuyorum,benim sorduğum cevabı o bölümde yok,ben ''Dikkati Yöneltmek Enerji vermektir''başlığı için soruyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Telepati konularını her zaman okuyorum,benim sorduğum cevabı o bölümde yok,ben ''Dikkati Yöneltmek Enerji vermektir''başlığı için soruyorum.

Dikkati yönelterek hep onu düşünerek kendinizi onu hatırlatmanız zor. :)
Ama dediğim gibi telepati ile sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Düşünmek de bir telepati şekli değil mi?Beynin içinde diyalog oluşturmak demek değildir telepati,telepati bir hissediştir,öyle değil mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Düşünmek de bir telepati şekli değil mi?Beynin içinde diyalog oluşturmak demek değildir telepati,telepati bir hissediştir,öyle değil mi?

Telepati sadece bir hissediş değil.Telepati yaparken karşı tarafla alıcı tarafla düşünsel yolla bir olursun.Düşünsel yolla iletişime geçmektir. :)
Telepati ile karşı tarafın düşüncelerini değiştirebilirsin.Aklına yeni bir düşünce sokabilirsin,Düşüncelerini okuyabilirsin vb. :) İşte sizde karşı tarafın aklına sizi aramasını ya da sizinle konuşmasını sokabilirsiniz.Ama sıkı çalışmalar ister. :)
Sadece düşünmek bir telepati şekli değildir. :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim sabırla bana cevap verdiğiniz için:)Bu sıkı çalışmalar kendi kendimize yapabileceğimiz çalışmlar mı?Telepati,düşünce gücü benim en sevdiğim ve kendimi en yakın hissettiğim konular,size tek başımıza yapabilir miyiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Teşekkür ederim sabırla bana cevap verdiğiniz için:)Bu sıkı çalışmalar kendi kendimize yapabileceğimiz çalışmlar mı?Telepati,düşünce gücü benim en sevdiğim ve kendimi en yakın hissettiğim konular,size tek başımıza yapabilir miyiz?

Evet kendiniz ara vermeden çalışmalar yaparak telepatiyi ilerletebilirsiniz. :)
Meditasyon yapın.Forumda ayrı teknikler de bulunuyor görmüştüm. :)

Şu konular bakın: http://www.gizlimabet.com/threads/26858-Telepati-Kurma-ve-Teknikleri-Nelerdir?highlight=telepati

http://www.gizlimabet.com/threads/1166-Telepati?highlight=telepati

:)

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben anladım,kısa yol yok yani,teşekkürler:)

Denteus

Kayıtlı Üye
Dikkatimizi vererek enreji yollayabiliyoruz ya ben artık bilgisayarın fişini çıkarıyım benden çalışır bu gidişle :D :biggrinjester: