Köpek saldırısına karşı dua

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Böyle bir dua vardı,çok eskiden birinden duymuştum ama unuttum.Hatta duadan sonra veya önce de muhtemel tehlikeli köpeğe ''Kıtmir'in selamı var'' deniyordu.Bilgisi olan var mı?

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
kıtmiyr yedi uyurlar'ın köpeğiydi hikayede adı geçer ve bende cennette bulunacak hayvanlar arasında diye birşey duymuştum.benim bir arkadaşım köpeklerden çok korkar "eüzübikelimatillehit tammeti..." okurdu o değil galiba ama.

marvel

Kayıtlı Üye
Sanirim sen bu duayi diyorsun: Heyhate heyhate lima tuaduun. yanlis hatirlamiyorsam köpege bu dua söylenir ve seni rahat birakir.

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Cebbarine be taşdum be taşdum, Cebbar-i ne Fetekkullah-i vey't-il um! Okunuşu böyleydi duanın, yazılışını doğru yazmamış olabilirim, okunuşu aynen böyleydi eminim (çok küçüktüm öğrendiğimde yazı yazmayı bilmediğim için o zamanlar kelime-kelime öğretmişti)! Köpek duası bu. Anneannem hafızdı rahmet olsun canına! Şimdilerde onun gibiler kalmadı, çünkü kendisi burda değil Makedonya'da medrese de okumuştu. Kaynak sorarsınız diye söyledim. Elinden hiç düşürmediği Kur'an-ı Kerim'i bile tarihi eser gibiydi ve tarihi eser niteliği taşıyan anneannemin dedesinden (1800'lerden) kalma (osmanlı el yazması kitapları çok meşhurdu.)!:Angel_anim:

Allians

Kayıtlı Üye
marvel arkadasin yazdigi dua köpekleri insanin yanindan uzaklastiran duadir. ben cok uyguladim ve ezberimde olan dualardan birisidir.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sanırım bahsedilen dua şöyle:

Selamun Ala Nuuhin Fil Aalemiin
Kıtmir Yüsellimü aleyke ( kıtmirin sana selamı var)

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Benim komsunun sinir bir köpegi var benide hic sevmez enkisa zamanda uygulamam lazim!:biggrinjester:

zenithmx

Kayıtlı Üye
[SIZE=2,5]Chillout[/SIZE] hocam hangisi senin hatirlamak istedigin var mi bunlarin içinde. bende merak ettim doğrusu. çünkü 7 uyurlar çok ilgilendiğim zatlardı. ve Kıtmiyr isimli köpeğinde oraya bir emirle gittiği ni öğrenmiştim.

Ü

Üye silindi 56746

böyle bir duanın varlığından haberim yoktu, paylaşan kişiye teşekkür ediyorum. mahallemizde çokça köpek var, sanırım Kıtmir'i bilmiyorlar :)

Dnz1

Kayıtlı Üye
Köpek vahşidir serbets kalırsa parçalar (saldırgan olanlar) benim başıma geldi 4 enerji birden gönderdim köpekte ufak bir sakinleşme olmadı bunlara işlemez kaçın kurtarın kendinizi