Ses Değiştirmek Güzelleştirmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratsavci

Kayıtlı Üye
Merhaba öncelıkle bunu sorarkenn kesım çözum alamıyacagımı bılıyorum.. ancak her turlu yontemı denedım.. cocuklugumdan berı kendımı bıldım bıleli tek birr hayalım vardır.. guzel br sese sahıp olmakk.. yanı Ün Şöhret degıl aradıgım guzel olsun sesım yeter sarkı solıyım.. ve majısyen bırıyım.. her turlu buyu yontemıyle ılgılı bılgım vardır ama hıc bu tarz bı degısıklık yaratıcak bırseye rastlamadım bılgısı olan varmı?

Daryana

Kayıtlı Üye
Merhaba yapacağım yorum ne kadar yardımcı olur bilemem ama ses konusunda bir maji bilgim yok baştan söyleyim.
fakat benim sesim çok çirkindi 3 yıl önce ve bende sesle ilgilenen biriyim. sesim çirkin olmasına rağmen kendimi güzel olacağına teşvik ederek, hergün 10 15 tane şarkı söyledim. bence ses şarkı söyleyerek güzelleşiyor 3 yıl önceki sesimle şimdiki arasında çok iyi bir değişim var. artık herkes sesimi beğeniyor. ayrıca eğer şan dersi almıyorsan, sesi geliştirmek için şan dersi almanı öneririm. şan kursu alırsan diyaframınıda çok iyi kullanırsın ve sesin daha rahat çıkar diye düşünüyorum.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Bu soyledikleriniz bende yaptim bende hergun en az 10-15 tane soyluyorum sesim guzelmis gibi dusunuyorumm evimde ufak bi kayit odam kendi kendime yazip soyluyorumm ama kotu işte gercekten benim icin okdar buyuk bir hayal o kadar farkli bisiyki analtamam herseyimden vazgecebilirm bunun icin

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kötü ses diye bir şey yoktur bence.O çok güzel şarkı söyleyen insanlar da; sesini, nefesini, diyaframını iyi kullanabilen insanlardır.Ancak bazıları doğuştan kullanmayı bilirken(ki biz buna yetenek diyoruz) bazılarının sonradan öğrenmesi gerekir işte tüm mesele bu. :)

Daryana

Kayıtlı Üye
Bu soyledikleriniz bende yaptim bende hergun en az 10-15 tane soyluyorum sesim guzelmis gibi dusunuyorumm evimde ufak bi kayit odam kendi kendime yazip soyluyorumm ama kotu işte gercekten benim icin okdar buyuk bir hayal o kadar farkli bisiyki analtamam herseyimden vazgecebilirm bunun icin

sizi iyi anlıyorum ve size hak veriyorum benimde hayalim sizinkiyle aynı. kusursuz güzellikte bir sese sahip olmak. fakat gerçekten cok çalışmak gerekiyor 3 yıl içerisinde sesim güzelleşsede, yinede çok iyi bir ses değil çok ama çok daha yol katetmem gerekiyor. zamanla alakası var bu şeyin :/ keşke daha çabuk ulaşabilseydik hayallerimize.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Katiliyorum size 3 yil beklicek vaktim yok kisa bir çözum lazim bulucagimida inaniyorum bulursam sizede bilgi vericem :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Her gün eğer bulabilirsen sabahleyin aç karnına 1 kaşık bal ve 1 kaşık kekiği karıştır iç genel olarak sıvı gıdalar tüketmelisin ve sıvı gıdalarda çok sıcak yada çok soğuk olmamalı günlük konuşmalarında insan ilişlilerinde yavaş ve sakin konuşmalısın ve sesini aşırı yükselmekten yani bağırmaktan kaçınmalısın çünkü ses tellerin zarar görür daha sonra diksiyon dersi almanı tavsiye ederim.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Diksiyonum duzgun zaten insanlarla yavas ve duzgun bir sekild konusuyorum zaten meslegim geregi o sekilde konusmam gerekiyor ama kasik bak kekik denedim bir 6 ay faydasi gelmedi ben 6 ayda :) kaç kasa yumurta ictim :)) siz ne diyosunuz artik boyle karisimlar degil kesin tek bir cozum ses tellerinden estetik soz konusu ancak onunda maddiyati cok yuksek

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Seslendirdiğin şarkı seçimi yanlış olabilir.
Benim sesimin iyi olduğunu fark etmemi sağlayan şey, ses tonuma uyan şarkıları ve melodileri yakalayabilmiş olmamla ilgiliydi.
Ben rap söyleyemem, slow motion tarzı şarkılarla ilgiliyimdir genellikle. Genellikle coverladığım şarkılar bile şarkının orjinal sitilinden daha çok benim ses sitilime uygun bir şekilde çok daha yavaş bir hal alırlar. Eğer bir kaç denemen varsa yorumlayabiliriz, bu arada kişi kendi sesinin güzel olduğunu idrak edemez derler.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Sarkilari bilgisayrimda duzenleyip bir cok efekten sonra guzellestirebiliyorum ama bunun bir anlami yokki..

onur_40

Kayıtlı Üye
uğultulu ''oooohhmmmmm'' sesini yavaşça ve sürekli çıkarın.Kelimeyi mırıldanırken sesin dogrudan belinizin altından geldiğini düşünün
ve göğsünüzün ortasında yansımasını hissedin.yansıma olmuyorsa doru yapılmıyor demektir.Normal bi şekilde konuşmaya gecmeden önce 15 dk ohm sesini cıkarın.

Beynin Gizli Güçleri Kitabından Alıntı

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
Hamileyken acı biber yenmesinin doğacak çocugunun sesini güzelleştirdiğini duymuştum. (konuyla pek alakalı değil ama söylemek istedim) Bununla ilgili bir maji bilmiyorum ama aci biber ve çiğ yumurtanın sesi güzelleştirdiğini duymuştum.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Çiğ yumurta sarısını tavsiye ederim sesinizi bir haftada belirgin şekilde güzelleştirecektir.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Maji bilgim var demişsiniz,eh o zaman neden mantra ve nefes egzersizlerini kullanmadınız hiç?Parapsikolojinin herhangi bir dalıyla ilgilenen hemen her insan meditasyon yapar,başlangıçtada nefes+ses ve mantra kullanılır.Doğru notaları diyaframdan vermeyi,kafa sesini ve gırtlağı ayrı kullanmayı çeşitli nefes ve mantralarla öğrenir mevcut sesinizi en iyi biçimde kullanmayı başarabilirsiniz.Bunun dışında kalsedon bir kolye destekleyicidir.Ayrıca hava elementiyle çalışabilirsiniz,ne çalışacağınız size kalmış.Notalarla çakra dengeleme yapın?Kendi sesinizle çakralarınızı dengeleyin bu arada sesinizi de terbiye edersiniz.Doğuştan güzel bir sesiniz yoksa mevcut olanı iyi kullanmayı öğrenmeniz gerekir.Sanatçıların çoğunun da sesi 3 oktavdır ama kullanmayı bilirler.Herkes Zeki Müren veya Cem Adrian olacak değil ya (ki kendiside kafa sesi kullanıyor) :D SAnatçıların az sesle güzel şarkı söyleyebilmesinin bir diğer nedeni ise duygusal olmaları,evet çünkü şarkıyı ve notayı,müziği içinizde hissetmezseniz onla bir olup aynı sesten gidemezsiniz.Güzel şarkı söylemek için notaların ne dediğini duyup onlara aynı hissiyat ile karşılık verirseniz bir şarkı söylersiniz.

canmert196

Kayıtlı Üye
biyokinezi ile yapilabilir majisyenim demissiniz ama yeterli seviyede oldugunuzu hissedemedim biyokinezi ile ses tellerinizle oynayabilirsiniz tuyo benden yontem sizin yaraticiligina kalmistir.:) sadece imgeleyin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...