Gerçekleşen rüyalar ve okul'un sembolik anlamı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Sürekli olarak rüya gören, rüyaları görüyor olmak'dan daha çok hem dahil, hem de hariç bir şekilde yaşıyor olan ben, sıklıkla bir okul'un içinde olduğumu görüyorum.
Evet, her zaman farklı perspekifler'den gördüğüm bu süregelen "aynı okul" rüyaları kafam'da bir kalıba yerleşmiyor, bir anlam yükleyemiyorum. Rüyalarımı kategorize etmiyorum fakat, okul rüyaları da dahil olmak üzere olan rüyalarımın çoğu sembolik olarak anlam taşıyor ve genellikle çok çabuk gerçekleşiyor.
Bu sembolik olarak anlamlandıramadığım okul'un içinde gördüğüm rüyalar da buna dahil esasen. Her neyse.

Rüyalarımı bu denli önemsiyor olmamın sebebi, rüyalarımın çok çabuk gerçekleşiyor olması dediğim gibi, rüyalarımı hatırlamama yardımcı olan şeyin ise, çizdiğim resimler olduğunu düşünüyorum. Bir çok farklı perspektiften görmemi kolaylaştırdığını düşünüyorum.
Çıkan rüyalarıma bir kaç örnek vermem gerekirse, dört yıl önce yani on altı yaşımda iken, gördüğüm okul rüyasından bahsedebilirim. Erkek arkadaşım beni sırtında taşıyarak okulun merdivenlerin'den yavaşça inerken başıma hiç sahip olmadığım türden siyah ve parlak olan bir şalın indiğini görüyordum. Ve okulun her sınıfı bir başka kategori altında, başka kişileri misafir ediyordu, birinin üzerindeki "şehitler" yazısını net hatırlıyorum. Gördüğüm bu rüya'dan sonra bir hafta için de babamı kaybettim, erkek arkadaşım (bir başka şehirde idi) cenazeye geldi, ve teyzem cenaze namazında başıma, rüyamda gördüğümün aynısı olan siyah ve parlak şalı örtmüştü.
Bu sadece gördüğüm ve çıkmış olan dört yıl önceki rüyalarımdan biri. Ve ben hala gerçekleşen rüyalar görüyorum, hepsi bir okul'un içinde olmuyor fakat, genellikle aynı okulu farklı perspektifler'den görüyorum. Ve bunun sembolik olarak ne anlama geldiğini merak ediyorum.

Tabii ki, burada ki herkes rüya yorumlayıcısı olamaz zaten ben de bunu beklemiyorum, rüyalarımın yorumunu yapabiliyorum, fakat dediğim gibi, sadece okul'un sembolik olarak taşıdığı anlamı ve gerçekleşiyor olan rüyaların sebebini merak ediyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Okulun gerçek hayatta sizin için bir anlamı vardır o nedenle rüyalarınızda okul metaforu görüyorsunuzdur yani okul olma nedeni sizsiniz , sizin okula yüklediğiniz anlam

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Benim için okul'un hiçbir specific anlamı yok esasen.

Bu arada tabii ki geleceği görme yetisine sahip olduğumu söylemek gibi bir küstahlık yapmıyorum. Her şey Allahın elindedir, ve Allahın izin verdiği kadar rüyalarımıza yansır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...