11 Tavsiye

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Kendisinde büyü,cin musallatı v.s. hastalıkları olan insanların bu hastalıkları azaltmak veya tamamen kurtulmaları için bir kaç tavsiyede bulunacağım.Aşağıdaki yazılanları iyi anlamaya ve uygulamaya çalışın.Faydasını ve sırlarını görecek ve anlayacaksınız.
1.Her zaman gusül abdestli ve ayrıca namaz abdestli olun.
2.Günahlarınız ve hatalarınız için tevbe edin.Eksiklerinizi tamamlayın.(Nefsinizi terbiye edin)
3.İbadetlerinizi yapın.(Namaz,Oruç,Kuran v.s.)
4-Sabah ve akşam Şifa ayetlerini,Fatiha,Ayetel kürsi,Saffat,İhlas,felak,nas surelerini okuyun.
5-Esma-ül hüsna yı Allah'ın güzel isimlerini zikredin.
6-Haram yemeyin,günahlardan sakının.beddua almayın.
7-Varlıkları unutmaya çalışın,cesur olun,korkmayın.
8-Havas ilmini iyi bilen gerçek hocalardan yardım alın.
9-İlim öğrenmeye çalışın.İlim insana güç verir.
10-İmanınızı sağlam tutun ve her zaman ALLAH a dua edin.
11-Dua müminin silahıdır,önemli olan o silahı nasıl kullanacağınızı bilmek ve hedefe iyi nişan alıp tetiği çekmektir.

ALLAH'ın has kullarını selam olsun.

Maksimilyanus.

la79

Kayıtlı Üye
Sevgili Maksimilyanus birkaç sorum olacak eğer tatmin edici cevap alırsam dediklerinizi dikkate alacağım,öncelikle abdest nedir niçin alınır,mesela namaz abdestinin bir şekilsel sistematiği vardır ,bu sistemin hikmeti nedir,su bulamadığımızda neden teyemmüm alınır teyemmümün hikmeti nedir?,Tevbe etmek nedir?,,şimdilik bunları sorayım eğer tatminkar cevaplar alırsam başka sorularımda olacak,

codcu

Kayıtlı Üye
Sevgili Maksimilyanus birkaç sorum olacak eğer tatmin edici cevap alırsam dediklerinizi dikkate alacağım,öncelikle abdest nedir niçin alınır,mesela namaz abdestinin bir şekilsel sistematiği vardır ,bu sistemin hikmeti nedir,su bulamadığımızda neden teyemmüm alınır teyemmümün hikmeti nedir?,Tevbe etmek nedir?,,şimdilik bunları sorayım eğer tatminkar cevaplar alırsam başka sorularımda olacak,
Hayatta bir çok şeyi yapabilmek için uygun şartlara sahip olmak gerekir. İbadetler için de abdest alınmasına gelirsek; daha yüksek bir bilinç ve konsantrasyon için beyin ve kalp pozitif enerjiye ihtiyaç duyar, hayatın temeli enerjidir. İslam'da bu enerjiye nur denir. Sürekli olarak adestli olunursa eğer bu pozitif enerji ile beden ve ruh temizlenir, zamanla nefsin kötü halleri ortadan kalkmaya başlar. Su bulunmadığında Teyemmüm almaktan maksat da bu pozitif enerjiyi topraktan almak ve toprağa negatif enerjiyi aktarmaktır. Toprağın vücuttaki elektriği alması için çıplak ayakla toprak üzerinde yürümekle Teyemmüm aynı görevi görmektedir. Selametle

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Peygamber efendimiz hz. Muhammed (S.A.V.)'in hadisi şeriflerinde temizlik imandandır.buyurmaktadır.İslam dininde temizlik çok önemli bir konudur.Mümin bir insan dinin gereğini yapmalıdır.Sorumluluklarını iyi bilmelidir.İbadetlerimizi yapmamız için abdest şarttır.Abdest hem bedeni ve hemde manevi temizliktir.Gusül abdestli olduğumuz zaman hem dini görevimizi yerine getiriyoruz hemde enerjimiz pozitif yönde artmaktadır.beden ve ruh temizliğinin ilki gusüldür.2.si ise tevbedir.ALLAH'tan birşey istiyorsak önce onu hak etmemiz yani isteme hakkını kazanmamız gerekmektedir.Konu da bahsettiğimiz tavsiyeler aslında ALLAH'ın emirlerindendir.Olgun bir müslüman olmak dinin gereklerini yaparak ve güzel ahlakla olur.Bize zarar veren varlıkların yüzüne kapıları kapatmamız için ve hayır kapılarını aralamamız için Kuran ve sünnet üzere yaşamak gerekir.Ancak o zaman yardım görür ve korunursunuz.

la79

Kayıtlı Üye
Hayatta bir çok şeyi yapabilmek için uygun şartlara sahip olmak gerekir. İbadetler için de abdest alınmasına gelirsek; daha yüksek bir bilinç ve konsantrasyon için beyin ve kalp pozitif enerjiye ihtiyaç duyar, hayatın temeli enerjidir. İslam'da bu enerjiye nur denir. Sürekli olarak adestli olunursa eğer bu pozitif enerji ile beden ve ruh temizlenir, zamanla nefsin kötü halleri ortadan kalkmaya başlar. Su bulunmadığında Teyemmüm almaktan maksat da bu pozitif enerjiyi topraktan almak ve toprağa negatif enerjiyi aktarmaktır. Toprağın vücuttaki elektriği alması için çıplak ayakla toprak üzerinde yürümekle Teyemmüm aynı görevi görmektedir. Selametle
Sevgili Codcu öncelikle beni yanıtladığınız için teşekkür ediyorum cevabınızı beğendim ama tam olarak tatmin olduğumu söyleyemem nedenine gelince benim merak ettiğim neden abdesti belli bir şekilde almak zorundayız yani her seferinde bedenimizin aynı organlarını aynı hareketlerle aynı sayıda yıkamak neden, amaç suya temas etmekse bunun şekli şemali sistematiği olmamalı diye düşünüyorum ,bunu sistematikleştirmek demek putlaştırmak demek.

codcu

Kayıtlı Üye
Tamamını okumanı tavsiye ederim, sorularına cevap bulacaksın diye düşünüyorum. Alıntıdır.

Abdestin hikmetleri

Abdest kendi içinde maddî temizlik ile mânevî temizliği birlikte barındıran; maddî temizliği sağlamakla beraber, Müslümana gönül huzuru ve manevî güç veren bir mahiyete sahip vazgeçilmez bir ibadet adımıdır. Müslüman, abdest almak sûretiyle ruhen ve cismen kendisini ibadete hazırlamış olmaktadır.

Abdest; eller, yüz, ağız, diş, burun, baş ve ayaklar gibi kirlenmeye en açık ve dışarıyla sürekli temas halinde bulunan uzuvların temizlenmesini sağlamak sûretiyle sıhhî bir değer de taşımaktadır. Vücudun dışarıdan alabileceği mikrop yolları, abdest vesilesiyle günde en az beş defa temizlenmiş olmakta; böylece birçok hastalığın önü alınmış; vücudun sinir sistemi ve kan dolaşımı daha düzenli hâle gelmiş olmaktadır.

Abdest öfkeyi dindirir, kızgınlığı giderir, ruhu yatıştırır. Bundan dolayı Peygamber Efendimiz (asm) öfkelenen kimsenin abdest almasını tavsiye buyurmuştur. (Ebû Dâvud , Edep, 3; Müsned , 4/226) Abdest Mü’minin manevî bir silâhı, görünmeyen tehlikelere karşı manevî bir kalkanıdır.

Abdest alan bir Müslüman, maddî kirlerden temizlendiği gibi, manevî kirlerden de arınmış ve temizlenmiş olur. Her yıkadığı abdest azası ile birlikte günahları dökülüp gittiği gibi, mahşer gününde abdest azalarının her birinin ayrı ayrı parlayacağı müjdelenmiştir.

Abdestin faziletlerini konu alan hadis-i şeriflerden bazıları:

1. Peygamber Efendimiz (asm ) şöyle buyurmuştur:

“Abdest alan bir Müslüman, ağzına ve burnuna su verdiğinde ağzı ve burnu ile işlemiş olduğu günahları dökülür gider. Yüzünü yıkadığında yüzünden, hatta iki göz kapakları arasından günahları dökülür gider. Başını meshettiğinde hataları başından, hatta kulaklarından dökülür, gider. Ayaklarını yıkadığı zaman ayakları ile işlediği hataları ayaklarından, hatta tırnaklarının arasından çıkar gider. Böylece o kul, günah ve hatalarından temizlenmiş olur.” (İbn -i Mâce , Tahâret , 6; Müslim, Tahâret , 32; Nesâî , Tahâret , 108)

2. Ebû Hüreyre (ra ) rivayet etmiştir: Resûlullah Efendimiz (asm ) buyurdu ki:

“Dikkat edin! Size, Allah ’ın hataları sildiği ve dereceleri yükselttiği amelleri haber vereyim mi? Meşakkatli de olsa abdesti tam ve adabına riayet ederek almak, uzak yerden camiye gitmek ve bir namazdan sonra diğer namazı beklemektir.” ( Nesâî , Tahâret , 107)

3. Ömer bin Hattâb (ra ) anlatmıştır: Allah Resulü (asm ) şöyle buyurmuştur:

“Kim güzelce abdest alır, abdestinde kuru yer kalmaz, sonra da ‘Eşhedü enlâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve resûlüh’ derse, ona Cennet ’in sekiz kapısı açılır! Dilediğinden girsin!” (Nesâî , Tahâret , 109)

4. Ebû Hüreyre (ra) der ki: Peygamber Efendimiz ’e (asm ): “Yâ Resûlallah ! Senden sonra gelecek ümmetini nasıl tanırsın?” diye soruldu. Allah Resulü (asm):

“Düşünün, bir adamın siyah atlar arasında alnı beyaz, ayaklarında seki olan bir atı olsa, o atını tanımaz mı?” buyurdu. Oradakiler: “Evet, tanır ” dediler. O zaman Resul -i Kibriya Efendimiz (asm ):

“İşte benden sonra gelecek kardeşlerim, abdest sebebiyle kıyamet günü alınları ve abdestte yıkadıkları uzuvları parlayarak gelecekler. Ben ise onları Kevser havuzu başında bekleyeceğim.” buyurdu. (Nesâî , Tahâret , 110)

5. Ebû Hüreyre ’den (ra ) demiştir ki: Allah Resûlü (asm ) şöyle buyurmuştur:

“Benim ümmetim kıyamet gününde abdest eserinden dolayı yüzleri nurlu , elleri ve ayakları özel işaretli olarak geleceklerdir. Artık bu parlaklığını daha ziyade artırmak hanginizin elinden gelirse yapsın.” (Müslim, Tahâre, 246)

Abdest esnasında Allah ’ın hangi uzuvları yıkamamızı emir buyurduğunu beyan eden âyeti yukarıda zikretmiştik. Buna göre, abdestin farzları şöyledir:

Yüzü yıkamak, iki eli dirseklerle beraber yıkamak, başın dörtte birini meshetmek, iki ayağı topuklarla beraber yıkamak. (Süleyman Kösmene)

Abdestin günahtan koruması açısından hikmetleri

Yüce dinimiz, Allah’ın huzuruna çıkmadan önce vücudun belli azal

bendekiben

Elit Üye
Sevgili Codcu öncelikle beni yanıtladığınız için teşekkür ediyorum cevabınızı beğendim ama tam olarak tatmin olduğumu söyleyemem nedenine gelince benim merak ettiğim neden abdesti belli bir şekilde almak zorundayız yani her seferinde bedenimizin aynı organlarını aynı hareketlerle aynı sayıda yıkamak neden, amaç suya temas etmekse bunun şekli şemali sistematiği olmamalı diye düşünüyorum ,bunu sistematikleştirmek demek putlaştırmak demek.

Sayın la79 hiç birşey tesadüf değildir.Abdestinde görünenin (Allahın huzuruna temiz çıkmanın) haricinde bir amacı bulunmakta.Evrensel enerjiler bölümüne ilginiz olduysa eğer insan vücudunun enerji giriş noktaları hakkında da bilginiz vardır.Bunlar baş eller ve ayaklardır.Ve bilinirki abdestin sünetlerinden hariç farzları arasında başı mest etmek, elleri dirseklerle beraber ve ayakları topuklarla beraber yıkamak bulunmaktadır.Bundaki amaç enerji giriş noktalarının temizlenerek Allahla o ilahi bağa(namaz kılmak ,kuran okumak vs.) girdiğiniz anda ilahi şifasından, nurundan yararlanabilmemizdir.

• Beğendim
Tepkiler: AJA