Rüyaları Hatırlamak İçin Maji Uygulaması

@Y$e

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 4594
Pek çoğumuz uyurken yüzlerce rüya görüp sabah kalktığımızda rüyalarımızın çoğunu bazen de hiçbirini hatırlamayız.

Rüyaların hatırlanması için ;
*Uykunun çok derin olmaması,
*Stresten uzak olmak
*Rüya güncesi tutmak(Kalkar kalkmaz tutulan rüya güncesi rüyalarımızın bir kısmını kaydetmemize yardımı olur. Zira rüyalarımızın çoğunu sabah hatırlasak dahi ilerleyen saatlerde unuturuz.)

Bu yöntemler rüyaları hatırlamamız için herkes tarafından söylenen öneriler. Ama bazen bu öneriler de işe yaramaz. Bir ya da iki gün rüyaları hatırlamamak belki rahatsızlık vermeyebilir. Ancak bu durum kronikleşirse bir süre sonra rahatsızlık vermeye başlar.

Aşağıda vereceğim uygulama bana aittir. Geçen yıllarda bu durum bende kronikleşince sinirlerim bozulmaya başladı. Aylarca hiçbir rüya hatırlayamadığımı bilirim. Sanki hiç uyumamışım gibi gelirdi. Ben de her Wiccan gibi temel olan bilgilere dokunmayarak bir maji uygulaması hazırladım. Ve bu uygulamadan sonra rüyalarımı daha az unutmaya başladım. Umarım sizde de işe yarar.

Kullanılacak Bitkiler:

*Papatya:
Rahatlama ve Uyku için (Ayrıca şu bitkiler de kullanılabilir:Şerbetçi otu,Güvercin otu,Kedi otu)
*Lavanta:İç ve dış dengenizi sağlamanız için (Ayrıca şu bitkiler de kullanılabilir:Kahkaha çiçeği,Güvercin otu,Çarkıfelek)

(Rüya hatırlayamama probleminiz kronikleştiyse ayrıca şifa amaçlı Melek otu,Çuha çiçeği,Rezene veya Biberiye kullanabilirsiniz.)

Kullanılacak Mumlar:

*Mavi:Şifa,iletişim ve yaratıcılık için(Renkli rüyalar görmenizi ve kronikleşen unutkanlığın hafiflemesini sağlar.)(Su elementini yansıttığından yaratıcılığı arttırma ve iyileştirici özelliği vardır.)Şifa amaçlı mavi mum kullanabilirsiniz.Şifa amacınız yoksa sadece yaratıcılık için de mavi mumu çemberinize dahil edebilirsiniz.
*Sarı:Rüya için(Sarı rengi mumda zeka,hatıra ve rüyalar için kullanılır.)(Hava elementini yansıttığı için zeka ve aklı kullanma kapasitesini arttırır.) Sarı mum kesinlikle bulunmalıdır.

Maji Uygulaması Sırasında İsmi Geçecek Tanrılar ve İsimlerinin Kullanılma Nedenleri:

Ekli dosyayı görüntüle 4596

Hypnos:
Hypnos Uyku Tanrısı olarak bilinir. Onu burada ele almamızın nedeni ise bir mit ya da efsane diyelim.
Hypnos efsaneye göre Endymion'a aşık olmuştu ve Endymion'a gözleri açık uyuma yeteneğini vermişti. Böylece sevgilisi uyurken onun gözlerini seyrediyordu.
[Burada faydalanmamız gereken yer Endymion'un gözleri açık uyuması.Bunu da kendimize uyarlarsak derin uyku halinden çıkmak ve rüyaları hatırlamak için zihnimizin Endymion'un gözleri gibi açık olması rüyaları hatırlamamızı sağlaması ama aynı zamanda da Endymion'un uyuduğu kendini toparlayabilmesi için dinlenmesi.]

Endymion: Endymion bir Tanrı ya da Tanrıça değil. O sıradan biri. Yani bir ölümlü. Hypnos'un aşık olduğu bir erkek. Endymion çok yakışıklı bir rüzgar çobanı hatta o kadar yakışıklı ki kendi dünyasında ortalığı karıştırdığı yetmezmiş gibi ölümsüzlerin dünyasında da büyük karmaşaya neden oluyor. İsmi Hypnos'la, Selene ile geçiyor. Ancak Hypnos ile birlikte olduğuna dair bir bilgi yok. Anlaşılacağı üzere Hypnos'un aşkı tek taraflı :)
Endymion hakkında iki efsane var biri Selene'nin kendisini yanında tutmak için onu sonsuza kadar uykuya yatırması. İkincisi ise Zeus'un ölümsüzlerin dünyasındaki karmaşayı sonra erdirmek için Endymion'a bir dilekte bulunmasını istemesi. Ve Endymion'un da kendi isteği ile yakışıklılığından bir şey kaybetmemek için sonsuza kadar uyumak istediği.(Ne karmaşa ama :))
[Onu burada anlatmak istememin nedeni ise uygulamada isminin geçiyor olması. Ve bu majide esas aldığımız noktanın onun gözlerinin açık olmasını mecazi olarak temel almamız. Bu sadece maji uygulamaları için geçerli değil her şey için geçerli o da şu: "Bir şeyi ne kadar iyi tanır, ne kadar çok inanırsanız onu gerçekleştirmeye de o kadar yaklaşırsınız.]

Ekli dosyayı görüntüle 4597

Apollo:
Yunan İyileştirme Tanrısı. İnsanlara tıbbı o öğretmiştir. Her gün Güneş doğmadan önce 4 atlı arabasıyla gökyüzünü baştan başa dolaşır ve Güneş doğar.
[Kronikleşen durumlarda iyileştirme amaçlı ismi kullanılabilir. Apollo'nun ismini kullanmanız gerekiyorsa majiyi güneş doğmadan önce gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.Ayrıca kutsal ağacı Defne olduğu için uygulama sırasında defne bitkisinin ya da tütsüsün kullanılması uygulamanın etkisini arttıracaktır.]

Uygulamanın Yapılacağı Zaman:

*Dolunayda psişik güçler en yüksek noktaya ulaşır bunun için Dolunay zamanı yapılabilir.
*İstenmeyen bi duygulardan ya da durumlardan kurtulmak için Son Dördün tercih edilir.
*Gün olarak da Çarşamba günü oldukça uygun olacaktır.
*Saat olarak ancak Apollo'nun ismi geçecekse güneş doğmadan biraz önce (Bunu da şart görmüyorum). Ancak çağırılmayacaksa tam bir saat vermeyi gerek görmüyorum. Sadece dikkat etmenizi istediğim bir husus var o da: Bu olaydan önce uyumayınız minimum 8 saat biz bu uygulamayı uykuya yatmadan önce yapmalıyız.Sonuçta Uyku Tanrısı'nın ismini kullanıyoruz ve bunun için biraz uykumuzun olması uygulamayı etkili kılacağını düşünüyorum.Uygulamadan sonra ise istediğiniz zaman uyuyabilirsiniz.
[Dolunay ve Son Dördün zamanlarının uygun olacağı düşüncesindeyim. Bu iki zamanda da yapılabileceğine ve sonuç alınabileceğine inanıyorum.]

Uygulama Sırasında Kullanılan ve Önceden Bilinmesi Gereken Bilgiler:

*Çember açma ve kapama

Maji Uygulaması Seans-1

Ekli dosyayı görüntüle 4595

Hepimizin bildiği gibi uygulama yapılmadan önce güçlü bir çember açmak uygulamanın etkisini arttırır.Çember açmayı tam olarak bilmeyen ya da hatırlamak isteyen arkadaşlarımız için

http://www.gizlimabet.com/threads/1...rını-Kutsama?highlight=temel+cadılık+dersleri

Adım-1: Çember açılmadan önce kullanacağımız tüm eşyaları tedarik edelim.
Adım-2: Çember açılır.(Çember açılırken sarı ve mavi mumlar su ve hava elementini temsil etmek için çemberde bulunur. Benim size tavsiyem ayrı iki mum almanız çemberdeki mumların yerini oynatmayın.)
Adım-3: Mumları yakınız.(Mumların yakılma sırasını çemberi açarken uyguladığımız sırayla aynı olmasına gerek yok.Hangisine ağırlık veriyorsanız önce o renkle başlayınız. Örneğin yaratıcılığı arttırma ve rekli rüyalar ise maviden, aklınızı(zihninizi) kullanma kapasitesini arttırmak ve rüyalarınızda ilerlemek istiyorsanız sarıdan başlayınız.)
Adım-4:Bu adımda ismi geçen Tanrı Hypnos için bir şiir-ilahi-dörtlük okuyoruz. Hissettiğiniz şeyleri söylemeye gayret edin. Sırf okumuş olmak için okumayın kendi yazdığınız şiirlerin etkisinin daha fazla olacağı düşüncesindeyim. Çünkü daha inançlı okuyacaksınız.Aşağıdaki dizeleri ben yazdım. Şiirimin başını paylaşmıyorum. Aslında tamamını size bırakmam gerekirdi ama ben yine de şiirin sonunu size ilham vermesi için yazıyorum. Unutmayın şiirin başı size ait.

HYPNOS İÇİN
....
....
....
Tanrı Hypnos uykuyu dağıtan sensin,
Tüm canlılara uyku bahşeden.
Ebedi karanlığın içinde,
Erebos'ta yaşayan.
Geceleri Nyx ile birlikte,
Gökyüzüne çıkan.
Thanatos'un kardeşi,
Selene'nin aşık olduğu çobanı,
Sonsuza dek uyutmaya giderken,
Ona aşık olan.
Ve gözleri açık uyumasını sağlayıp,
Onun gözlerini izleyip,
Selene'den gizlice
Ona aşık olan.

Ben isterim ki benim de gözlerim açık olsun,
Uykuda ancak mecazi anlamda.
Zihnim dinlenmek için uyusun,
Ama gözlerim açık olsun rüyalarıma.

Ve hatırlayayım uyanınca her şeyi,
Bilirim sen de hatırlamasını isterdin,
Endymion'un senin karşılıksız sevgini.

Şiirinizi okurken bir yandan da bitkilerinizi tutuşturmaya başlayın.(Cisimleri yakmamız gerektiği için kurutulmuş halleri işimizi kolaylaştıracaktır.) Yakma kabınızın içine bırakın kül olana kadar yansınlar yalnız sönerse tekrar yakmayın.Yakma kabını çemberinizin etrafında -çemberden çıkmadan- dolaştırın.Bir yandan da zihninizde bir çift gözünüzün daha olduğunu ve rüyalarınızı artık bu gözlerinizle göreceğinizi ve unutmayacağınızı imgeleyin.
[Cisimleri tutuşturma nedenimiz sorulursa;Eski öğretiler bize bir şeyi yakmanın içindeki enerjiyi serbest bırakacağından bahseder.]
Adım-5: Çemberi kapatmaya başlamadan önce Tanrı Hypnos'a teşekkür edin ve çemberinizi kapatmadan önce bir kez daha diğer çift gözünüzü imgeleyin.[Mumlarınız bırakın sabaha kadar yansınlar. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da kullandığınız mumları başka uygulamalarda kullanmayın.]
Adım-6: Çemberinizi kapatın. Uygulamadan sonra istediğiniz vakitte uyuyabilirsiniz.

Şifa amaçlı kronik durumu olanlar için: Apollo ile ilgili detayları uygulamada vermedim. İsteyen olursa detayları veririm.

[Teknik açıdan eksikliklerim ve yanlışlarım olabilir; kendi uygulamam olduğu için de yanlışlarımın farkına varamamış olabilirim. Uyarılarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.]
Sevgiyle ve ışıkla Tanrı ve Tanrıça'mızın yolunda kalın.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Gayet güzel,emek verip paylaşmışsınız ellerinize sağlık.Alternatifler eklenebilir sadece;
Örneğin mavi veya sarı mum bulamıyorsanız beyaz mum da kullanabilirsiniz keza beyaz da hem şifa hem rüya taleplerinde kullanılır,ışığı temsil eder.
Ancak Morpheus(Roma da Somniadır hatta insomnia buradan çıkan bir hastalıktır,uyuyamayan ve uyuma güçlüğü çekenler bu Tanrıdan yardım diler) ile çalışmanızı tavsiye ederim,çünkü grek kültüründe Hypnos adı üzerinde trans halleriyle daha bağlantılı olsa da Morpheus mitlerde kendisinden rüya diyarının kralı diye bahseder.Adının anlamı;rüya oluşturan demektir.Uyuyan ve rüya gören bir biçimde resmedilip betimlenir.Ancak bilinçli rüyalar ve bilinçaltı temizlenmesi için ikisi birden çalışmaya dahil olabilir.Zira Morpheus Hypnosun Nyx'ten olma oğludur aslında:)Simgeleyen bitkisi gelinciktir,bazılarımız bilir gelincik şurubu/şerbeti uyku getirir ve rahat uyku için kullanılır,eser miktarda olsa da uyuşturucu etki yaratan madde içerir antenlerinin ucunda bu nedenle fazla kullanılmaz.

Hem çarşamba hem dolunay aynı güne denk gelmeyebilir veya diğer ay fazları,bu durumda bence ayın fazı dikkate alınmalı,olmadı bir sonraki Ay'a bırakılmalı.

Ek bir güç kullanılabilinir,Sayın @yşe Apollo örneğini vermiş,akıl ve mantık dengesi için sınav döneminde veya hayat mücadelelerinde Athena eklenebilir(renk sarı),Aşk için Afrodit(Renk kırmızı/pembe),evlilik için Hera(renk beyaz),Aile sorunları için Hestia eklenebilir(Renk soruna göre maddi ise yeşil,sağlık ise mavi..gibi).Rüyada aynı zamanda rehberlik talebinde bulunuluyorsa kavşakların ve cadıların Tanrıçası Hekate eklenebilinir;)

@Y$e

Kayıtlı Üye
:) Beğendiğinize sevindim
Ancak Morpheus hakkında bilgim yoktu. Hypnos'u biliyordum sadece. Önerinizi dikkate alacağım Sevgili Lavender :)
İlave durumlarda pek çok Tanrı ya da Tanrıça ismi kullanılabilir elbette ben sadece Apollo ile yetindim.

Konuyu okuyup uygulamaya karar veren arkadaşlar,
Bu ve bunun gibi pek çok uygulamada boşluklar bırakıyoruz ki siz kendinize göre uyarlayın :) Ekleyeceğiniz detaylar elbette olacaktır. Benim paylaştığım uygulamada genel detaylara dikkat edip eklemeler yapabilir kendinize göre uyarlayabilirsiniz.