İltihap İçin Zambak Yaprağı.

AJA

Elit Üye
Parmağınızda dolama yada vücudunuzun herhangi bir yerinde büyük sivilcelerin iltihabını hatta kıldönmesinde ki ilthabı akıtmak için ak zambağın yaprağını ocakta çok hafif ısıtıyorsunuz ,(yaprağın rengi değişicektir ve özleşir ) hemen bölgeye koyup 1 saat kadar bekletin,bunu günde 3-5 defa uygulayın.O gün ya da ikinci gün iltihabı akıtıp temizleyecektir.

Kendi reçetelerimden :)

Not : Farklı zambak çiçeği vardır,kesinlikle ak zambak olmalı.

İyi forumlar.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bunu ilk defa duydum. Teşekkürler bizlerle paylaştığın için :) Bizimkiler de pişmiş soğan koyarlar üzerine...

AJA

Elit Üye
Herkes bilmiyor bunu evet farkettim bende, çok basit bir yöntem olduğundan herkes faydalansın istedim.Bende her manikür yapıldığında hassasiyetten dolayı hep mikrop kapardı ve parmağım şişer zonklardı :) Çocukluğumdan beri bilirim bunu.Çok faydalı oluyor işe yaramama gibi bir durum söz konusu değil.Çok etkili :)

albus

Kayıtlı Üye
Zambağı çok severim.
Benim için çok anlamlıdır kendisi :)

albus

Kayıtlı Üye
Evet havası batsın süper bir çiçek :)

simarik

Kayıtlı Üye
Annem de dolama rahatsızlığında iltihabın akması için domates kullanır. Domatesin kabuğunu kalın şekilde kesip üzerine biraz toz şeker koyup özellikle tırnak dibine temas edecek şekilde parmağına sarıp yatar. Sabah iltihap akmış olur.Her denediğinde olumlu sonuç almıştır.

İMPARATOR

Kayıtlı Üye
İş
yüzbaşı
eyvallah. bılgıler ıcın tesekkurler